Kvalita zbraní sauer 202

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50851 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému Kvalita zbraní sauer 202
ahojte neviem prečo tu robíte také tajnosti okolo ceny Sauer 202. Cena je okolo 1950 - 2000 Eur..... Samozrejme základné drevo
<br/>
<br/>:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50961 od MarianB
Odpoveď od MarianB na tému Kvalita zbraní sauer 202
Tak tak :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51679 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ahoj Akela po čase sa chcem spýtať či je ten nový Classic stále so slzovitou plochou záveru, lebo na stránkach Saueru je len guľatá, slza začína od rady Elegance. Mohol by si mi to overiť? dík!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51684 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Classic je guľa - vyššie rady majú slzu. Mám aj jednu aj druhú radu, je to jedno, pri rýchlom prebíjaní guľa o máličko lepšia, slza oveľa estetickejšia - viac nóbl ak chceš. Ale ak sa rúti na Teba 200 kg diviak rozdiel nepocítiš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51685 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ešte pre tých čo by mali záujem, donedávna Sauer robil Classic s pažbou Monte Carlo bez lícnice, teraz po novam už má lícnicu. Inak aj v classic je Sauer vynikajúca voľba, hoci ja som na dlhšie laufy - tá 56cm hlaveň veľmi dobrá na posede - neobíjaš dosky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51689 od man
Odpoveď od man na tému Kvalita zbraní sauer 202
Len sa pripájam, že napr. aj prevedenie FOREST má kvôli pevnejšiemu úchopu a rýchlejšiemu prebitiu na konci guličku. Ja mám na svojich zbraniach slzu a prebijem myslím rovnako rýchlo.
<br/>Čo ma na nových prevedeniach trošku znepokojuje, že z mojich cca 15-tich známych majiteľov SAUEROV idú tri zbrane na reklamáciu kvôli oderu ilaflónovej úpravy. /čo mám aj ja/. Jednu osmičku čo som videl, no hrôza, ilaflon z pažby úplne opadal. Majiteľ je pritom strašný pedant, keď sa vráti z lesa, &quot;pušku vyčistí skôr ako sa vyzuje.&quot;
<br/>Ja som si ilaflon trošku šuchol vyterákom a pri tejto úprave neexistuje žiadny korektor na drobné opravy. V tomto smere sa mi zdá úprava mannox pri STEYRI vydarenejšia.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51690 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
No veď práve aj mňa serie tá 56 cm hlaveň, mám rád dlhšie laufy a to už ale musím ísť do Elegance a rozdiel v cene je dosť citeľný a tá plochá kľuka vyzerá sakra dobre ale aj príplatok za Elegance je tučný oproti Classic :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51691 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
Man Ilaflon je aj na pažbe? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51692 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Keď som ja kupoval Sauer bol medzi classic a elegance ešte jeden stupeň a ten už nerobia. Škoda. Mne sa ten ilaflon od začiatku nepáči a mannox detto. Má ho syn na Mannlicher a na druhej zbrani ho nemá. Tá zbraň kde nie je ilaflon je o triedu iná na vzhľad - kov sa má lesknúť, nie byť obhodený &quot;brizolitom&quot;. Mne občasné vyleštenie zbrane ozaj neprekáža. Ilaflon mám krátko na classik v 243win a zatiaľ som problémy nezbadal. Teoreticky aj niektoré silné prípravky na údržbu zbraní môžu ilaflon alebo mannox poškodiť ak obsahujú nejaké rozpúšťadlá, resp. silné konzervanty, ale to som si len domyslel - možno nesprávne. Je tiež možné, že ak sa poškodí súvislá vrstva ilaflonu, potom sa to ľahšie &quot;vyzlieka&quot; aj z ostatnej plochy. Môj ilaflon zatiaľ drží, ale ja dávam na zbrane veľký pozor. Máš pravdu, že rozdiel v cene medzi classic a elegance je veľký, ale aj zbraň vyzerá úplne inak. Ja som si na prvý Sauer požičal časť sumy čo stál, lebo som nechcel Classic, ale tú vyššiu radu a 60cm hlaveň + lícnicu na dreve a pekné drevo a dodnes to neľutujem, je to na celý život. Pôvodne som šiel pre classic, ale...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51693 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ilaflon je len na železe. Pažbu máš buď drevo alebo plast.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51694 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
A ešte, Sauer je skutočne výborná voľba. Ak by som mal kupovať ešte guľovnicu tohto typu, znova by som kúpil Sauer a už mi niečo prešlo cez ruky. Nemal som kvalitnú jednoranovú guľu typu Blaser K 95, resp. Krieghoff, ale syn mi kúpi, však Mišo?! Aby si nezabudol kaliber, tak 8,5x63Reb.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51695 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kvalita zbraní sauer 202
Nemusis ist do Elegance..staci silnejsi kaliber.Ja naopak preferujem 56cm. lauf.Ale v 7rm. co sa mne osobne paci, robia ,,len&quot; 60cm a viac.8-L kedze preferujem kaliber,ostanem pri tom co mam.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51696 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
Sauer jednoznačne taký Blaser je len detskou hračkou proti tomu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51697 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
No Magnum nie je moja šálka kávy Ďakujem Bubi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51698 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kvalita zbraní sauer 202
Potom uz len Blaser K95 65cm Lauf.Prevedenie LUX.4-ka drevo pekny gravir= 3260€. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51699 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
A tá hračka bez original montáže a optiky samozrejme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51700 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kvalita zbraní sauer 202
S Akelom sme vselijako spekulovali...uz som bol ochotny aj obetovať 7RM za 270W Sauer Highland 56cm kanel. hlaven,4ka drevo atd a cena bola velmi dobra...ale.....8-L
<br/>Tazko by sa mi lucilo s flintou ktora mi zatial maximalne vyhovuje.8-L Sauer je naozaj flinta na vysokej urovni.Technickej aj reprezentacnej.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51701 od man
Odpoveď od man na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ako už spomenul Akela, ilaflon je len na železe. Inak z krátkych hlavní nemusíš mať obavu.Zopár Sauerov som už nastreľoval a napr.jeden z najpresnejších bol Highland v 7x64 s 51cm. hlavňou a na 100m. robil fakt dieru do diery. Ja mám aj 60cm hlaveň v 9,3x62 a 56cm. v 7x64 a strieľajú rovnako. /rovnako dobre/.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51702 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
To: Man No ja len že Ty si písal, že ilaflon kamarátovi z z pušky opadal ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51703 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
&quot; z pažby&quot; sorry

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 230 návštevníkov a žiadni členovia on-line