Kvalita zbraní sauer 202

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53991 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ja som pred 2 týždňami predal Sauer, lebo som chcel vyskúšať iný model. Kúpil som Outback v plaste - je super a úplne iný plast ako bol doposiaľ a aj sa mi zdá dlhšia pažba. Skvelá zbraň. Mal som dovtedy Classic, predal som ho okamžite a nemusel som dávať inzerát, len som to spomenul medzi kamošmi. Veľa kamarátov čo mám sa chystá na Sauer, nie preto že je to "móda", ale preto, že sa im páči. Mne sa páčil už pred 15 rokmi na výstave v NR som ho držal prvýkrát. Syn má doma 2x Mannlicher a aj to je pekná zbraň, ja som dal prednosť Saueru, montáž EAW, optika Kahles 50ka variabil, výborná kombinácia. Mnohí si kúpia Classic a po čase by chceli vyššiu radu, tak ho predajú, doložia a vezmú niečo drahšie, alebo len zmenia kaliber /nie každý má pasiu vo výmenných hlavniach aj kvôli pohodlnosti/. Verím, že prevažná väčšina sa rozhodne znova pre Sauer, pokiaľ neberú niečo naozaj vzácne alebo výnimočné. Myslím na kombinované zbrane s gravírom nad ktorým zhlboka dýcham, keď to študujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53992 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ešte k tej kvalite, tento Sauer nie je môj prvý ani druhý a nikdy som nemal problém. Pravdepodobne 303ka sa im nepodarila, ale verím, že to bolo pár kusov a už to odstránili. Aj Toyota doposiaľ viedla rebríčky kvality a vidíš ako dopadla. A tí čo dnes zamestnávajú ľudí, by Ti vedeli povedať ako je to s kvalitou práce. Niekedy Ti jeden idiot pos...erie komplet sériu. Napr. ako v Meopte pri povrchovej úprave jedného z modelov. Ja verím, že pri 202ke nebudeš mať problém ak sa pre ňu rozhodneš, ale mne sa páči aj Mauser prevedenie Alpin. Ale pýtajú zaň 90 000,- Sk po starej mene, tak to prrrrrrr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53993 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Kvalita zbraní sauer 202
No pokial mam znalost tak ziadna technicka vada suciastok alebo materialu nebola verejne preukazana ak myslis na to.
<br/>M03 je v podstate oproti S202 este novy model takze asi este nenastal cas. Ale nevidim na tom nic zvlastne ak sa napr. Sauer predava viac z druhej ruky ako ina znacka (hoc neviem na zaklade akej statistiky si dospel k tomu ze je to najpredavanejsia znacka v inzercii a ktorej lebo mne zbezne vychadza zas R93 a tam uz sa polemizovalo opodstatnene dost na vsetkych forach) Po cca 2-3 rokoch sa zrodi mozno logickejsi blaser a bude sa predavat M03.
<br/>
<br/>Ak by sauer nezacal davat na kov ilaflon by som si inak okamzite kupil M03 ale zas mi nerezala poistka alebo Merkel. Ale mas zas vymenitelnu hlavu zaveru standar. - mag.-mini.Ak to vobec clovek vyuzije. Celkovo vynikajuca zbran pokazdej stranke. Uzitkovo nakoniec rovnaka uroven-merkel, blaser...a pod..Ale aj ked by som nemusel predal by som svojho sauera pretoze len by stal v trezore. Ak mas vybehany model auta a mozes sa ho zbavit aby si kupil novy tak predas.
<br/>Po kazdej stranke vyhovujuca zbran je len custom robena na objednavku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53994 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Vadu podla mna ani nie, ale ked sledujes vyvoj poslednych rokov, Sauer sa kupuje a predava ovela viac ako v minulosti, ked ho mal malokto. Preto je zakonite, ze cim viac majitelov Sauera je, tym sa zvysuje jeho pravdepodobnost v inzercii. A nemusi to byt kvoli tomu, ze je majitel s puskou nespokojny, ale napriklad preto, ze si chce kupit mozno rovnaku flintu, ale iny model, vyssiu radu dreva a pod. A jednoducho nema penazi nazvys, tak jedneho sauera pusti, aby si dovolil ineho. Nie kazdy sa na pusku citovo naviaze, mojou dalsou zbranou bude tiez S202, ale radsej pockam a dosetrim ako by som sa mal svojho sucastneho modelu &quot;classic&quot; zbavit. Nikdy ma ta puska nesklamala funkcne ani presnostou, spaja ma s nou vela zazitkov a vsetky doterajsie chyby boli na strane subjektu za pazbou :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53995 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Kvalita zbraní sauer 202
K tym vadam som mal na mysli 202 aby som bol presnejsi. Nepamatam ze by tu niekto tvrdil ze sauer je oproti vsetkym naj len ze kto ho ma ze mu &quot;sadol&quot; do ruky ci vyhovuje ale to napise kazdy o svojej znacke za vacsie peniaze, ale v pomere cena uztkovost 202 ujde. U IZ sa 1/4novu cenu niekto kludne prizna aj chybu. Je to o tom ze malo ktory slovak che dat na vrejnost a priznat ze sa oblafol a vyhodil za nieco kopu prachov, len to rychlo chce z akoze z nejakeho dovodu predat s textom ako inak: Super spolahliva &quot;skoro nepouzivana&quot; :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53996 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Bolo by možno veľmi zaujímavé koľko predal za posledných 5 rokov guľovníc podľa značiek nejaký z tých väčších predajcov, možno by nám to dalo nejaké štatistické poznatky. Ja mám tiež jeden obľúbený Sauer, ktorý nie je na predaj - je to 8x57JS, ktorý si navždy ponechám a jednu guľovnicu stále točím, momentálne skúmam kal 243 WIN. Po roku možno predám hlaveň a skúsim 25-06. Podľa toho, čo bude stáť nová hlaveň. Ale zatiaľ je 243 super, ešte ma nesklamala, ani v classic doposiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53997 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Kvalita zbraní sauer 202
dík pani za vaše názory ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53999 od durell
Odpoveď od durell na tému Kvalita zbraní sauer 202
Tak poďme na to priznávanie.
<br/>
<br/>Moja 550 FS - celopažba veľmi pekná aj spoľahlivá- ak si ju nikto nekúpi tak - skrátiť a upraviť predpažbie aby sa nedotýkalo hlavne, tím aj odstránim pri ústi tú blbú kovovú objímku ktorá tiež prispieva k rozhadzovaniu. Keď už spravím toto tak si ju aj nechám - Teda darujem otcovi za tu jeho 8-ku.
<br/>
<br/>Čo sa tejto zbrane tíka tak je to vada výroby v kvalite dreva, ktoré sa krúti a deformuje. V dnešnej dobe ak chcete konkurovať musíte ísť s cenou dolu a teda šetriť na vstupoch viď výsledok.
<br/>Tiež som ju kupoval cca 2oj ročnú.
<br/>
<br/>Ak raz najdem chybu na svojej S202 tak to isto zverejním, aby aj ostatný nekupovali také &quot;šmejdy &quot; a nepodporovali svojím nákupom &quot; šlendriánov a fušerov &quot;.
<br/>
<br/>Zodpovedne prehlasujem, že mojou ďalšou zbraňou bude S 202 FOREST a do klasiku hlaveň 8x57 JS. Forest ma hneď oslovil, ale cenový rozdiel bol hodne veľký.
<br/>
<br/>A nebojte sa aj u SAUERA šetria, mám cca asi jeden z posledných kusov, ktoré boli dodané v plastovom kufri. Ďalšie budú už v kartónových krabicách ako nejake mlieko.
<br/>
<br/>Myslím, že v krajine pôvodu sauera teda v nemecku sa jedná o zbraň bežnú ako u nás CZ 550.
<br/>Na slovensku sme v priemere platovo ešte nedorástli na tak vysoký štandard u zbraní.
<br/>
<br/>Mám dobrého kamaráta, ktorý má českú gulovnicu už 30 rokov a keď ju kupoval dal za ňu tiež cca 2 až 3 mesačné platy a mal na tú dobu špičkovú flintu.
<br/>
<br/>Nemec nedá za S202 ani jeden celý mesačný plat, takže keď chce nemec luxusnú flintu tak dá aj 10 000 ojro.
<br/>
<br/>Páni na rovinu, keby si niektorý z vašich blízkych kolegov poľovníkov kúpil tak drahú zbraň, len málokto by ju uznanlivo obhliadol a zalícil. Pri prvom chybnom výstrele by od veľa ľudí zožal len posmešky ako &quot; zahoď to a kúp si rusa &quot; .
<br/>
<br/>Nie vždy sa nesie krásna a drahá zbraň zavesená na blbom žoku arogancie, povýšenosti a nadutosti.
<br/>
<br/>A keď budem veľký rád si kúpim nádhernú guľovú dvojku s výzdobou - prečo ? No len tak pre radosť , pretože strielať bude tak isto ako väčšina zbraní za 1/5 jej ceny.
<br/>
<br/>Beriem to tak, že to sú už umelecké diela a umenie má svoju cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54120 od Kalif
Odpoveď od Kalif na tému Kvalita zbraní sauer 202
Tiež som kúpil Sauer 202 Highland 308 W a nemám problém s používaním poistky ako to tejto zbrani niektorí vytýkajú, Od prvej chvíle ako som ju mal v ruke ma oslovila , vôbec som nemal v pláne kupovať zbraň , ale 202 ma presvedčila tá flinta má dušu. Pozeral som aj R 93,M 03, ale to pravé orechové pre mňa bol Sauer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54123 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Kvalita zbraní sauer 202
Kalif a čo také ti nepasovalo na M 03? dík aj keď to nieje k téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54154 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Kvalita zbraní sauer 202
Páni z posledných príspevkov prezraďte, kde kupujete sauery, prípadne v akých cenách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54159 od durell
Odpoveď od durell na tému Kvalita zbraní sauer 202
Fraňo Nitra, Hermes, Dinax ....Ja som bral v Nitre dajú sa vyskúšať priamo na mieste vo všetkých variantách, ako je to inde neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54164 od milansimon
Odpoveď od milansimon na tému Kvalita zbraní sauer 202
No, precital som si vase prispevky a myslim ze je tu vela subjektivnych nazorov ... ale toto nechcem komentovat.
<br/>Ja momentalne tiez uvazujem o kupe S202 a z toho co som skusal mi naozaj najlepsie sadla. Polovna zbran by mala byt aj velkou osobnou zalezitostou a &#039;&#039;laskou&#039;&#039; polovnika. Privital by som tu viac praktickej skusenosti a nie klebiet z inzercie. mimochodom v inzerci som nasiel cca 3 ks sauerov co vobec nicomu nenasvecuje...
<br/>K predajcom: niekolko krat som pisal mail Franovi a ziadal o cenovu ponuku, NEODPOVEDAL MI ANI RAZ !!! toto povazujem za problem nakolko je aj dovozcom tejto znacky a vobec sa nestara o jej propagaciu. Na ich stranke nenajdete ziadne ceny ... Stale zijeme na Slovensku ... No coment ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54166 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Predpokladám,že cenu dostal každý z nás inú - závisí od toho ako blízko sa &quot;prekopeš&quot; k dovozcovi. takže ja by som kupoval len u dovozcov, alebo ak chceš prvodovozcov menovaných značiek. Netreba brať hneď prvú ponuku, ale treba si veci overiť. Keď bol kurz výhodný zhruba pred rokom, tak aj v Maďarsku boli dobré ceny, ale doma aj kvôli prípadnej záruke je doma. A treba radšej došetriť, ako vziať najlacnejšiu verziu, ktorú nechceš, len chceš mať zbraň rýchlo doma - to hovorím z vlastnej skúsenosti. Ja naj cenu dostanem vždy v NR - Fraňo alebo Lesona B.Bystrica. Tak veľa šťastia v tom ťažkom boji - o cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54167 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Také veci sa neriešia po nete. Ak máš vážny záujem, tak tam, zbehni - omakaj si jednotlivé modely a potom sa pýtaj na cenu. Vypisovanie cien na net je zlá obchodná politika. A ceny na nete a skutočnosť môžu byť diametrálne odlišné. Mnohé cenové ponuky na nete nemajú žiadnu výpovednú hodnotu z mojej skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54169 od milansimon
Odpoveď od milansimon na tému Kvalita zbraní sauer 202
Uplne suhlasim ze osobne stretnutie da viac, ale nemam tolko casu behat po predajcoch. Ale vediet aspon nastrel cien nie je zle pre orientaciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54171 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Kúpa flinty je vážna vec a čistá radosť, neváhaj a vycestuj, ak chceš v NR Ti dohodnem osobné stretnutie. Daj mobil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54174 od milansimon
Odpoveď od milansimon na tému Kvalita zbraní sauer 202
dakujem za pomoc, ale nechcem tu verejne pisat mobil ... vieme sa inac kontaktovat ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54178 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ozvem sa Ti večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54194 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kvalita zbraní sauer 202
S202 Elegance 7x64..3300€ cena u Fraňa...AKELA ti snad nieco vybavi.Ak budes dobrý.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 415 návštevníkov a žiadni členovia on-line