Kvalita zbraní sauer 202

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51704 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
No a nejde mi len o presnosť, proste mi vyhovujú dlhé hlavne ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51705 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
No je fakt škoda že selct vypustili z ponuky, bol to rozumný kompromis. Aj elegance domrvili s tým ilaflonom, v lesklej úprave to bola o triedu krajšia puštička.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51709 od army9
Odpoveď od army9 na tému Kvalita zbraní sauer 202
Mozno keby spravili povrch plazmatickou nitridaciou ako napr. Mauser , Blaser . Nic odolnejsie uz asi ani nieje , v ciernej samozrejme .8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51712 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Máš pravdu, takto to vyzerá ako vyasfaltované.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51715 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Začali to robiť na sťažnosti kolegov z Rakúska a Nemecka, lebo po uložení neošetrenej zbrane do trezoru táto začala hrdzavieť /čo je ozaj nepochopiteľné/, tak začali robiť ilaflon a mannox u Mannlichera. Teraz sa zasa sťažujú, že to opadáva - banda lenivá. Škoda že Sauer neponechal možnosť voľby ako u puzdra záveru buď ocel alebo dural, mohla byť varianta ilaflon alebo bez ilaflon, pričom bez ilaflon by bola zbraň lacnejšia. Samozrejme by 80% poľovníkov chcelo bez ilaflon. Ľuďom nevyhovieš. Zbraň bez tejto povrchovej úpravy sa mi páči omnoho viac, má dušu. Aj syn kupoval Mannlicher bez mannoxu na poslednú chvíľu, aj jemu sa to nepáči. Na Big Bore to má a zatiaľ to drží u Mannlichera myslím. Keď je tá zbraň bez ilaflon - kov aj trošku ošúchaná ale udržiavaná vôbec to nevadí, aspoň má nejakú drobnú históriu. Ako keď má starší jager nejaké vrásky, nemyslel som teba Miro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51727 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
JJ máš pravdu Akela je to presne o pohodlnosti. Každý normálny poľovník by si mal po love zbraň dôkladne vyčistiť a nie spoliehať sa na nejaký Ilaflon. Aj tak ju musí zvnútra čistiť aj tak a nehovoriac o tom, že si takto aj kontroluje svoju zbraň či je všetko ok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51746 od man
Odpoveď od man na tému Kvalita zbraní sauer 202
Jasné, prepáč asi som bol trošku prepracovaný. Myslel som z hlavne.
<br/>Najprv mu odpadol kúsok zo spodnej strany hlavne cca 10cm.od dreva a postupne odpadávali ďalšie kúsky. Som zvedavý, čo mu nato povedia vo fabrike.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51758 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
Hm to by ma dosť nasralo, asi by som sa to snažil využiť a žiadal nech mi to urobia ako na starom mod. Elegance :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51771 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
Ja mam clasic, bez ilaflon upravy, vtedy sa este nerobila. Dorobenie stoji tusim 170 euro. Pokial pusku nevycistim, povrchova uprava je nachylna chytat hrdzu. Nejak mi to nevadi, som zvyknuty sa o zbrane starat, po polovacke je to priorita. Troska sa mi &quot;obdiera&quot; brunir na hlavni, najma v miestach kde sa hlaven sucha pri noseni o oblecenie...Sauer som si zamiloval, ci uz vyzorom ci konstrukcne, dalsia puska bude tiez od neho. Mam lavacku verziu, k nej bola slza na zavere od zakladu, s ocelovym puzdrom zaveru co sa negativne prejavuje na vahe, komplet ma okolo 4kg. Preto chcem casom 6,5x57 v prevedeni highland ako pusku na posliedky, 270W ostane na zvysok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51772 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
No nejaká hmotnosť navyše ja zase výhodou pri streľbe, takže to nevidím ako veľké negatívum. Inak máme rovnaký vkus na kalibre ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51788 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
S tou 270win som maximalne spokojny, uz je do toho aj siroky vyber streliva, a je to prijemna zalezitost na komfort strelby. Co sa vahy tyka, na posed je to fajn, ale na celodenne nosenie, ked zvyknem naslapat aj 15-20km v kopcoch je to dost,pokial trepes aj batoh, dalekohlad, vadi kazdy gram navyse. Ked to dam do plastu ma to o 300g menej a hned je to lepsie :)
<br/>Co sa tyka 6,5x57, dost som o tom precital a nieco take hladam ako druhu plnohodnotnu gulovnicu a v highlande s kvalitnym strelivom to musi byt parada. Kratke, lahke, aj pri vahe zbrane prijemny spatny raz a pritom pouzitelne na vsetko.Uz len odkladat bubaciky, nie je to bohuzial lacny spas...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51815 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Kvalita zbraní sauer 202
Otec poĽuje s 270 W a mám s ňou aj ja dosť odstrieľané a musím povedať len, že spokojnosť, výborná balistika, príjemná streľba a účinnosť snáď ani nemusím popisovať. 6,5x57 v podstate mám, ale v R prevedení na mojej koze. Myslím, že ak Ti sedí 270W bude Ti sedieť aj toto, ak máš možnosť prebíjania, o to lepšie, tento kaliber má širokú škálu streliva od 6g do 10,37g a určite si nájdeš to svoje. Moje č.1 je Nosler Partition 9,1 g. Ak to chceš na horskú poľovačku, tak na ňu je to v podstate kaliber stvorený. Ja tiež pomaly začínam odkladať na sólo v 6,5x57 alebo 6,5x55 ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51816 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kvalita zbraní sauer 202
miso,tak 1 ranovku 6x62R.Vykonné a lahke.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51823 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
O tom kalibri viem velmi malo, skusim ho nastudovat.Co sa tyka jednoranoviek, este som asi nedospel do obdobia,ze si tuzim nejaku zaobstarat, zatial ma lakaju lahke, kratke opakovacky. Myslim,ze peknu, gravirovanu jednoranovku si zadovazim na stare kolena na ochranarske prechadzky revirom..a mozno skor, clovek nikdy nevie :)
<br/>Ale pokial jednoranovku, tak nieco tradicne....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51912 od Maxi
Odpoveď od Maxi na tému Kvalita zbraní sauer 202
Sauer 202 classic v 270 Win s RWS 9,7 g KS, najlepšia zostava!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51927 od miso
Odpoveď od miso na tému Kvalita zbraní sauer 202
presne s takou zostavou spolupracujem uz 5 rok k mojej najlepsej spokojnosti :D este k tomu treba aj kvalitny puskohlad a potom je minut moze len nastroj za pazbou :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51943 od miros
Odpoveď od miros na tému Kvalita zbraní sauer 202
pouzivate niekto novu 303 sauer poloautomat ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53578 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kvalita zbraní sauer 202
Pre priaznivcov tejto značky - Sauer začal robiť novú pažbu z mäkčeného plastu - ten pôvodný sa nepáčil ani mne - bol tvrdý ako kameň, volá sa soft touch a je v prevedí Ykon, Polar a aj v čiernej klasike. Na ich stránke som tiež našiel veľmi pekný šetrič obrazovky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53580 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Kvalita zbraní sauer 202
keby radsej vyrobili plast pazbu (predpazbie) pre hrubu hlaven jagd match. &quot;odbornici&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #53584 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Kvalita zbraní sauer 202
No a este by sa mohli unuvat odpovedat na dotazy zakaznikov,co by bolo tiez fajn....od Blasera som mal odpoved do 2 hodin,max. do pol dna. Tuto saueraci sa zatial neobtazovali viac ako tyzden.....ak sa vobec ozvu....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 440 návštevníkov a žiadni členovia on-line