Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3951 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Napísal som Ti a čakám. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3974 od stefan
Odpoveď od stefan na tému Akú zbran si vybrat?
Dobry den vsetkym chcel by som sa spytat či ma niekto nejake skusenosti so znackou BRETTON alebo pripadne nejaky odkaz na internetovu stranku venovane tymto zbraniam, ;/ najlepsie pre tuto kozlicu 5,6x50R Magnum 20/76...dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4071 od waldemar
Odpoveď od waldemar na tému Akú zbran si vybrat?
ahoj...sice nemam skusenost so zbranou od vyrobcu Bretton, ale mozes skusit stranku www.bretton-gaucher.com - ma to maly hacik ze je to po francuzsky :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4073 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Akú zbran si vybrat?
no ale tam moznost aj anglictiny....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4082 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Zlamovací zbraně Bretton s boční kličkou jsou poměrně jednoduché konstrukce a nevalné kvality, z toho vyplívá i jejich cena (nová kolem 14 tis. Kč). Z osobní zkušenosti - koupil si to jeden kolega u nás v MS na lišky a srnčí, konkrétně Fair Play Lux v ráži 5,6x50R Magnum 20/76, dal na to optiku 8x56 na noc a teď ta flinta leží už asi čtyři roky ve skříni. Jednoduchý spoušťový mechanismus nedovoluje montáž napínáčku, ale nejde ani pořádně vyladit a upravit puškařem, takže má kulová spoušť strašně dlouhý chod s dvěma propady - z toho plyne, že přesně s tím střelíš tak do 50 metrů, jinak strháváš a to významně. Další věc je materiál brokové hlavně, která je vyrobená z nějakého "plastu" a nesmí se dokonce čistit mosazným kartáčkem. Každopádně tuto zbraň nedoporučuji a raději bych koupil nějaké starší ZH v 5,6x52R Savage a budeš daleko spokojenější.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4083 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Akú zbran si vybrat?
Keď sa uvádzali na trh Bretonky,bol som na výstave v Bratislave len kvôli nim.
<br/>Na jednej s pušiek som našiel prasknutý hlavňový zväzok,upozornil som na tento vadný
<br/>exponát dozorujúcu krásnu slečnu,žiaľ bola len krásna,takže sme sa nezhodli.Z bespečnostných dôvodov som sa viac o Bretonky nezaujímal.Som presvedčený,že už
<br/>tieto detské choroby a muchy vyliečili.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4084 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ak je raz celá koncepcia zbrane na nič, tak ju nenapravíš, len tým, že zmeníš koncepciu. O použitých materiáloch nehovorím.Keď som mal Breton prvýkrát v ruke, premýšľal som že kto to pre boha kúpi? Ako vidieť sú dokonca takí čo sa im to možno aj páči. Ale tibo, že by si sa nezhodol s krásnou slečnou? Je pravda čo tu bolo napísané, že hocijaká ZH je proti tomu Merkel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4085 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Inak sa tu bavíte o ZHčkach ako o niečom podradnom, ale ja na tú zbraň nedám dopustiť. Moja má 40 rokov a nemenil by som.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4086 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Perdix a aj ja sme vo svojich príspevkoch ZH chválili ako celkom slušnú zbraň v porovnaní s guľobrokom Breton, tak neviem či si rozumieme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4093 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Mám tiež ZH, ale hodne mladšiu. Mne na tej zbrani vadí iba to, že predná spúšť je ďaleko a keď natiahnem napináčik, tak by som potreboval o nejaký ten centimeter dlhší prst. Inak Väčšiu časť roka chodím do lesa práve s touto zbraňou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4095 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
U nás v PZ ju majú dvaja. Pred 4 rokmi ich hrdo nosili na spoločné, teraz ich nevidno! Obaja chodia so sólo ZKK, alebo so ZH. PREČO ASI ? Už len kukneš a vidíš. Ja som mal ZH, nebola to kráľovná, ale 13 rokov spolužitia bolo krásnych a rozišli sme sa so slzami a v dobrom! Len sa o ňu treba úzkostlivo starať - je to dobrá flinta!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4100 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Akú zbran si vybrat?
Akela načo ma to navádzaš božechráň.;) (to by ma musela prehovárať ....dlho....hádam aj päť minút cha)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4166 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Akú zbran si vybrat?
podla mna je dobra zbran 30-06 springfield 7,62/63 lebo ju mam a po dobrom zasahu nikdy nesklame.Ja som 180 kg kanca strelil na bachor a ked som isiel na nastrel nasiel som tam creva a vnutornosti cize cisty priestrel a odisiel len na 20 m a lahol.Bol som na polovacke v kanade na Alijaske a strelil som tam 450kg losa.PODLA MNA je to vinikajuca zbran.Mozna pre niektorich to nie je dobra zbran ale pre mna este raz VYNIKAJUCA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4177 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Neležal tam ten kanec už aspoň 2 týždne?:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4178 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Akú zbran si vybrat?
to určite nebolo strelené 30.06 ale asi delom ked zostal ležať po 20 metroch!!:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4180 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ak sa ti páči 30-06 je to vec vkusu. Ale môže sa stať, že aj po dobrom zásahu ti zver z nástrelu odíde a to aj hodne ďaleko. To sa môže stať aj u 30-06 aj u iných a silnejších kalibrov i keď tebe 30-06 vyhovuje. Nepreceňoval by som ho. A kanca streliť na bachor, to muselo byť hodne ďaleko!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4181 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Aj ja mám springfielda a tiež som s ním strieľal po veľkom diviakovi - vyvrhnutý vážil 156 kg . Rana bola cez lopatku (prestrelená kosť pod lopatkou) a prestrelené mal obe strany pľúc i keď len okrajovo. Dostrelený bol na druhý deň ráno. Strela SB 11,7g poloplášť, výstrel na cca 70m. I keď nehodlám túto ráž zmeniť, nie je zázračná. Vždy ide o presnosť zásahu (ten môj zásah som pohnojil).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4203 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Nemôžeš to tak všeobecne hodnotiť, že aj ty si strieľal na veľkého diviaka a odišiel ti. Nikdy nebudú dve situácie totožné, rovnaké. Treba brať ohľad na kondíciu zvery, vzdialenosť streľby, uhol zásahu, pohyb zvery, a dosť hlavné aj použité strelivo. Ty si strieľal 11,7g SB poloplášť, takže sa nečuduj z vlastnej skúsenosti môžem povedať a to mám dosť odstrieľané v rôznych kalibroch, že České SB nepužívam, úplne som ich vyradil, sú nepresné, nevyrovnané výkony vzhľadom k čomu nemajú vyhuvujúcu terminálnu balistiku, skrátka raz si snimi spokojný a inokedy ťa sklamú, že si z toho na mŕtvicu. Preto článok nižšie o veľkom kancovi strelenom na bachory môže byť reálny, veď nepoznáme detaily / či zver o strelcovi vedela už pred výstrelom, či zaľahla a nebola dlhšiu dobu vyrušená a pod./, je rozdiel strelené na bachory a strelené na bachory a ak bolo použité kvalitné strelivo. Ja mám tiež niekoľko podobných skúseností s diviačou a jeleňou zverou. Nakoniec z tak mála informácií ako je uvedené v tom príspevku si nedovolím hodnotiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4205 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Ale veď ja sa neškriepim. Ja som sa snažil len povedať, že 30-06 nie je možné považovať za zázrak a uviedol som vlastnú skúsenosť z opačného uhla pohľadu. Klasický SB poloplášť už ani ja nepoužívam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4207 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Ono ten tvoj, Radov a Esov príspevok vyznel trochu ironicky, nezodpovedne. Ono to je pri love všetko o rozvahe, disciplíne a použitej strely nie kalibra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1084 návštevníkov a žiadni členovia on-line