Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2396 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
OK, to som opomenul!:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2397 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
To býva aj u 8-iek a potom páni plačú nad flintami (ak ešte majú čím roniť slzy)...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2398 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
tak jak koukám tak se pomalu všichni přikláníte k ráži 308 win. podle mě je to jedna z nejlepších ráži co je na trhu a hlavně je v ní asi největší výběr střeliva dnes jsem byl pro solnou pastu a narazil jsem na krásnou kulovnici Antonio Zolli 1900 308 win. za 24 000 kč nádhera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2426 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Preco prave montaz bez podhladu? Pri necakanej strelbe na blizsko sa cellkom osvedcuje....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2427 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Podhľad je dobrý akurát tak na rozbitie čela, pretože puškohľady s väčším objektívom, 32-ku už dnes málokto používa, aj michalovi003 väčšina radila 3-12x50, aj tak zakryjú podľad a tým pádom len zvyšuje montážnu výšku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2429 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím, že podhľad je zbytočný a u menších priemerov puškohľadov znižuje prilíciteľnosť zbrane. U veľkých zväčšení ako "56" aj tak oň prídete. Ak nepoužívate variabil, lepšie ako používať podhľad je dať na spoločnej puškohľad dolu. Ale mne napríklad nikdy nešla streľba na spoločné cez voľné mieridlá, alebo, aby som bol presný, počet rán, ktoré som minul bol vyšší ako sa mi páčilo, tak som tam hodil variabil, strieľam cez trojku a razom sa to upravilo. treba si len na to zvyknúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2431 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Dobré ráno, páni! Myslím, že je to jedine vec zvyku, resp. nácviku a tiež charakteru revíru. Dokonca často aj práve obsadeného štandu. Osobne nie som zástancom častého manipulovania s puškohľadom, keď som mal variabil, tak som to robil tak, ako Akela.
<br/>Keďže som prešiel na pevnú 6-ku, tak ho zriedkavo skladám, ale jedine vtedy, keď si to situácia (dostanem napr.štand v kefe s možnosťou výstrelu na krátku vzdialenosť a je potrebná i riadna rýchlosť a pod.) vyžaduje. Ale keď si to zrátam, tak som v podstate podhľad asi nikdy nevyužil, lebo podvedomu ma to vždy vtiahne do kukera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2432 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s tebou Steyr, tiež som mal najskôr podhľad, a na poľovnú strelbu som ho nikdy nevyužil. Pevne mieridlá a optika - čo si vybrať, že. Ja mam puškohľad zeiss 6x s nízkou montážou, je cca 1-1,5cm nad rybinou. Davam ho bežne dolu zo zbrane 10x do roka. Ešte som nemal problem, že by sa mi pohla optika.
<br/>Ešte jednu zasadnu vec pre podhľad. Pre presnú streľbu a hlavne pri väčších kalibroch je dôležité, aby puškohľad bol čo najbližšie k hlavni a nie päť aj sedem centimetrov vyššie ako je hlaveň - treba sa spýtať dobrého zbrojára. Kvalita strelby je určite lepšia. Môj strýko má 3-12x50 a podhľad. Keby ste to videli, je to naukladané na zbrani ako skladový regál a nie zbraň s puškohľadom. Ale je to vec osobného názoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2434 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Tento problém veľmi dobre rieši mnou už viackrát odporúčaná schwenk montáž. Znesie v podstate neobmedzené množstvo výmien puškohľadov. Jeden na individuálnu a jeden, tzv. pohonový na spoločné poľovačky. Alternatívou pohonového puškohľadu je kvalitný kolimátor. Uchytuje sa na zadnú časť montáže. Z vlastnej už päťročnej skúsenosti môžem vrelo odporúčať Docter Sight.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2448 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
Tak lepšie flintu bez podhladu s variabilom 3-10*50???
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2450 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Podľa môjho názoru jednoznačne. To zväčšenie nemusí byť práve také, záleží od osobného výberu a výrobcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2451 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
3-10x50 je výborná voľba a či si ten podhľad necháš alebo nie je to na tebe. Ja by som ho zrušil, aby šiel puškohľad pekne &quot;po hlavni&quot;. Sám mám 3-12x56 a tá trojka na spoločné bohate postačuje i keď do hustých porastov sa nasilu neťahám, skor na miesta, kde sa dá strieľať naďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2528 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Už si sa rozhodol?
<br/>Pre zaujímavosť uvádzam, že podľa švédskych zdrojov sú najpoužívanejšími kalibrami na lov losov vo Švédsku 6,5x55SE, .308 Win. a .30-06 Sprg. Treba však brať do úvahy, že charakter švédskej krajiny je úplne iný ako našej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2534 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
este nie este si vyberám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2543 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Páni, máte niekto nejakú skúsenosť s guľovnicami Rossler Titan 6? Videl som ju, je tam nemecká hlaveň Walther, titanové púzdro záveru, váži len 2,9 kg. Aké sú referencie, prípadne skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2544 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Tiež ma to veľmi zaujíma. Ale nemám žiadneho kamoša čo by ju vlastnil. V ruke sedí dobre. A aj kvalita by mala byť slušná. Majitelia ozvite sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2545 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
To ušetrené polkilo oproti CZ550 ti porieši kuker s montážou a cenovo to isté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2546 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Rössler Titan 6 má něco přes rok můj známý. Má to v 30-06, EAW montáž a Docter 8x56 Aspherical. Zbraň je pěkná i ve standartním dřevě, dobře se drží, pažba má lomení na střelbu přes optiku, pohotové ovládání, tichá pojistka, blesková spoušť, přesná střelba atd. Myslím, že rozhodně lepší volba než zbraně CZ. U nás se prodává ve standartu, luxu, celopažbě a i sportovní provedení. Zásobník je na dva náboje + jeden do komory - můžeš si přikoupit zásobník na tři náboje, třeba na naháňky. Výhoda je velký výběr ráží, včetně u vás v SR oblíbené 8x57JS. A podle mě největší plus je výměnný systém hlavní, něco jako u Blaseru, kdy koupíš druhou hlaveň a zásobník a výměna je otázka deseti minut a máš možnost mít více kulových ráží v jedné pažbě, na kterou jsi zvyklý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2547 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Ještě jsem zapoměl dodat, že se Rössler vyrábí i v provedení pro leváky v luxu i celopažbě.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2548 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Rossler v luxke stojí 33000 a CZ 23000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 326 návštevníkov a žiadni členovia on-line