Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4210 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Ja si myslím, že obidvaja hovoríme o tom istom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4214 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Akú zbran si vybrat?
Ano bolo to ironické ale z toho dôvodu že rak ked zver nemá zasihnuté životne dôležité orgány, tak odbieha a žije velmi dlho. Ked ten diviak zhasol tak potom to nebol čistý priestrel!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4215 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem, prečo by mal byť problém v tom, či bol alebo nebol čistý priestrel. Už som uviedol, že na kompletné hodnotenie danej situácie je tam málo informácií. No keď nevieš čítať zopakujem ti to. Dosť často sa stáva, že keď zver pred výstrelom o tebe nevie a nie je po výstrele hneď naháňaná tam zaľahne nie ďaleko, a ak je poblíž aj dobrá húština tak to môže byť aj uvedených 20m. Taktiež bolo uvedené, že strela na bachory s priestrelom a vyhodením čreva. Toto je tiež smrtelné a ťažké poranenie aj keď nie hneď a také na aké sme zvyknutý po zásahu na komoru, a nie je vylúčené, že okrem čriev a bachora neboli poranené iné orgány, stáva sa, že fragmentáciou strely sú poranené aj iné orgány nie len priamo v strelnom kanály, teda pri zásahu na bachor to môže byť pečeň, obličky a tým je zranenie väčšie a smrteľnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4229 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Akú zbran si vybrat?
Chcel by som vedieť, že kde má diviak bachor.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4238 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Choď si streliť do terča a tesne pred výstrelom zavri oči - a kde trafíš, tam je bachor.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4240 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Akú zbran si vybrat?
a ko vieš či tá zver o tebe vie alebo nie, keby o tebe vedela tak nečaká kým ju zastrelíš v pokoji, ale odbieha, môžme povedať že strela na zadnu komoru dokáže poraniť tie najdôležitejšie orgány, ale strela na bachor a zalahne po 20 metroch to sa mi naozaj nezdá či o tebe ta zver vie alebo nevie. V prvom rade je na to mieste zradená v druhom rade zvez vyhdáva vodu, kde by sa ochladila a zmiernila tak horučku a v poslednom rade zver strelená na bachor a zalahnutá pri dohladávke bez psa okamžite alebo v krátkom časovom horizonte po strelbe uniká!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4261 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Ak poľuješ, a už si strelil zver tak to musíš vedieť, no ak nie tak ti to ozrejmím. Sú situácie kedy sa na zver vystreli v kľude, zver o strelcovi nevie, kľudne sa pasie a pod. No sú situácie kedy zver vetrí stojí napätá a chce odskočiť, napr. nás nevidí ale narazila na pachovú stopu alebo je nie nami vyrušená iná zver, dravá a pod., alebo pri posliedke keď nás zbadá a nepohnute stojíš no nie vždy hneď odskočí ale zisťuje čo sme zač a strnule stojí napätá a pod. To sú tie rozdiely, ktorá vplývajú na chovanie sa zvery po zásahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4291 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Akú zbran si vybrat?
Ivan snažím sa povedať jednu vec, asi si to nepochopil. Ten diviak asi nebol strelený na bachor. Lebo keby bol strelený tak veľký diviak ako ho tu opisoval nezostane po 20 metroch ležať a nezhasne. To nech mi nikto nehovorí!! Ešte jedna vec vysvetli čo to podla teba rozdiel strela na bachor a strela na bachor?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4293 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Už som to niekoľko krát zopakoval, že lesník vo svojom príspevku len málo okolností uviedol na presné posúdenie veci, dakže toto sú všetko len daše dohady a možnosti ako udalosť prebehla. Rozdiel medzi stelou na bachory a strelou na bachory / správne na mäko aby ma tu nikto nechytal za slovíčka, že diviak nemá bachor / som myslel tak, že nikdy to neni strelené rovnako, teda, že pri zasahu na mäko môže raz strela zasiahnuť žalúdok a črevá inokedy v spodnej časti, inokedy v hornej časti tela, raz v strede, kde pri týchto zásahoch môžu byť zasiahnuté buď priamo strelou ktorá sa vychýli, zmení smer alebo fragmentáciou strely aj iné orgány ako pečeň, obličky alebo skončí aj v hrudnom koši a pod., kde toto veľmi oplyvňuje uhol zásahu pri postavení zvery pri streľbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4295 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Akú zbran si vybrat?
Prepáč, nechcel som sa nikoho dotknúť, ale pripadalo mi to trochu smiešne čítať stále o diviačích "bachoroch", to je ako používať krv namiesto farba, kopýtka namiesto ratice, zabil namiesto ulovil, alebo ako popliesť si roh s parohom.
<br/>Ale myslím si, že máš pravdu. Lesník pri svojej streľbe musel poškodiť aj dôležitejšie orgány, ako len črevá a žalúdok (napríklad pečeň ako píšeš, alebo aortu) lebo by toho diviaka naháňal ešte tri dni po lese.
<br/>Bol som pri jednej takej dohľadávke, práve po 30-06. Diviaka sme dostrelili až na druhý deň, bol zaľahnutý niekoľko km od nástrelu - bolo to po spoločnej poľovačke, čiže o nás samozrejme vedel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4296 od michal
Odpoveď od michal na tému Akú zbran si vybrat?
V tomto má ivan asi pravdu, keby aj dostal na &quot;bachor&quot;, t.j. brušnú dutinu je možné, že to dostal na šikmo, chytená oblička a s tou daleko nezájde. Toť to zhasnutie po dvadsiatich metroch. je možné, že pobehol, zalahol do prvého kríka a zhasol. To že bola ustrelená oblička, si nemusíš ani všimnúť, nakoniec kto by ju aj hladaľ, keď je celá brušná časť jedna kaša, že? Hlavne, že 200 kg. kančisko leží :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4305 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
Rozoberaju sa tu rôzne raže mate niekto prak.skus. z kalibrom 9,3x74 R mam možnosť kupiť bixku ale nikto zo znamich nič taketo nema zbran je podla puškara v perfektnom stave na strelnici viac ako dobre ale trocha sa obavam co to bude ohladne poskodenia zve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4306 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Akú zbran si vybrat?
Takže, moja skúsenosť s týmto kalibrom je len zo streľby na terč. Tiež to bola bixa. Strieľalo to veľmi presne aj vďaka prekvapivo -veľmi slabému spätnému nárazu. Myslím, že čo sa týka poškodenia diviny, to bude v pohode, pretože nemá vysokú rýchlosť. Horšie to bude so streľbou na väčšie vzdialenosti, kvoli balistike pomerne ťažkých striel. Ale pokiaľ máš revír, kde lovíš zhruba do 200m, tak to bude nezujímavý faktor.
<br/>Tento kaliber má moje sympatie a to som vyznávačom jemných kalibrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4308 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Aký výrobca je tá bixka? Ja sympatizujem s 8x57JRS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4309 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem či to mam presne F. Sodia Ferlach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4310 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
mal som 30-06 a mam dojem že tato 9 je hodne kludnejsia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4314 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Akú zbran si vybrat?
Tak Ferlach je špička a vždy bude mať svoju hodnotu. Tam nešliapneš vedľa.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4315 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Ferlach je značkaa s dlhoročnou tradcíiou a ešte som nevidel zbraň od tejto firmy aby to bol nepodarok. Skrátka značka výborná a čo sa týka kalibra 9,3x74R, ak poľuješ prevažne na dospelú vysoku a diviaču, resp. chodíš na spoločné poľovačky a do pohonu a neholduješ streľbe na väčšie vzdialenosti pri tomto kalibry do 200m, lebo po 200m treba už robiť opravy, korekcie v mierení / hodne to už padá /, tak veľmi dobrý výber, taktiež výborné. Kaliber má vynikajúci ranivý účinok vysoké TKO, minimálne poškodenie diviny a aj to vyriešiš vhodným nábojom. Ja používam guľovú kozlicu 9,3x74R AZ a používam náboje 16g Vulkán Norma a. 16g. Ks RWS, príp. HM RWS a ak som trafil bez najmenších problémov. Ak si používal .30-06 tak spätný ráz nič viac mimoriadne od tohoto, len sila zvyku, veľa závisí od prevedenia pažby ako aj hmotnosti zbrane, no ak je to Ferlach tak to bude určite v pohode. Vrele doporučujem !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4328 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
A určite je to 9,3x74R. S akým brokom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4332 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Akú zbran si vybrat?
Trošku odbočím-Odporúčam predovšetkým mladším polovníkom skvelú učebnicu
<br/>LOVECKÁ STŘELBA Jiŕí Bílý nakl.Naše Vojsko r.1983
<br/>ozaj doporučujem.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.252 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line