Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2369 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
to je jasný ale poraď jakou zbraň za slušnou cenu v ráži 8-57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2370 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Cauko MIchal, to si po sokoliarikovi uz drzhy sused. Ja polujem v Kokave. Odporucam ti takisto 8x57JS, aj ja ju mam v celopazbe. Teraz je vela zbrani na predaj, skus si pozriet Hubertlov, tam je ich najviac lebo inzeraty su zadarmo. Zbytocne kupovat novu flintu, aspon to je moj nazor. Ak chces mat len jednu gulovu zbran, odporucam ju osadit variabilom Meopta 2-8x42. Ale lepsie je mat jednu zbran do pohonu a druhu na posed. Ja som pouzival do pohonu kozu ZH 104 7x57R/12 a je to dobre riesenie, lebo v case spolocnych polovaciek sa ti casto pripletie liska. Ak chces, mozes si prist moje zbrane pozriet. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2372 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Akú zbran si vybrat?
miso ak ti mozem tiez poradit tak ja som jednoznacne za 7x64 je to vynikajuca raz na vsetku zver zijucu u nas. je dostatocne razantna a zaroven setrna k divine, navyse si mozes vybrat z mnozstva vahovych laboracii a typov striel pretoze kazdy vyrobca ma viacero typov v tejto razi. my pouzivame strelivo S&B a nieje problem navyse je to cenovo najdostupnejsie ale to nieje podstatne. ja ju mam bracho ju ma a tak isto aj otec . vsetci sme velmi spokojny. ja na tuto raz nedam dopustit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2379 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Čo sa týka výberu streliva, tak jednoznačne svetový prím má .308 Win!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2380 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím, Leon, Používam SB-poloplášť, ale aj maďarské poloplášte, tie sa mi vidia trochu tvrdšie, viac držia pokope, ale balistika je zhodná, takže netreba zaťažovať hlavu. Ak vystrelím, tak do tých 150m, tak sa mi to za tých 25 rokov, čo poľujem, osvedčilo. Takmer nič som doposiaľ po tejto guli nedohľadával, všetko ostáva v ohni, resp. pár krokov od nástrelu, aj to len keď je zasiahnutý kus v rýchlejšom pohybe. Oslovuje ma neskutočne perfektná odovzávka energie, aj keď nedôjde k priestrelu, zver to doslova hodí o zem a rýchlo zhasína, čo je pre mňa tiež argument - nerád sa dívam do tých očí....! V podstate práve preto som predal kozlicu 7x57R, lebo aj ťažšie poloplášte so str.hranou od SB majú riadne čo doháňať za 7,62x54R, najmä na ťažšie kusy.
<br/> Teraz mám veľmi dobré referencie na juhoslovanské partizány, majú mať dvojjadrový projektil. Čakám na nich, tento týždeň by tu už mali byť, aj cenovo by mali byť výhodné. Len to chce čas, streliť pár kusov - a to nielen ideálne, ale aj čosi nie celkom ideálne a pod. - a potom sa dá hodnotiť. Na škodnú v pohode míňam vojenské ľahšie celoplášte, tých mám dosť...
<br/>V podstate som s tou guľou nadmieru spokojný, mohla by byť k dispozícii aj jedna pomalšia ešte ťažšia poloplášťová laborácia do pohonu, resp. neviem o takej. Ako som už bol tu na fóre povedal, na srnčie mám 6,5-ku, lebo podstatne menej rozbíja. Napíš niečo o svojich skúsenostiach, budem rád ! Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2381 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Chlapi idete na Michala dosť tvrdo. On je začínajúci poľovník, tak mu z toho výberu kalibru, poškohľadu a hlavne streliva nerobte guláš.
<br/>Ja odporúčam:
<br/>- kaliber: 7,64 , 30-06, 8,57,
<br/>- zbraň - Česká Zbrojovka ČZ 550
<br/>- puškohľad: min. Meopta s pevným zväčšením 6-krát, možno 7-krát
<br/>- montáž: pevná, čo najnižšia a určite bez podľadu, ľahko odmontovateľná /na spločné poľovačky/
<br/>- strelivo: to už nechám na ostatných odborníkov, ale myslím, že vlastnými skúsenosťami prídeš na to tvoje najlepšie strelivo.
<br/>
<br/>Na spoločné poľovačky zásadne bez puškohľadu. Pri mierení zbadáš v puškohľade prvý strom, alebo krík a už nevieš kde si, keď ti diviak, čí líška beží. Bez puškohľadu máš predsa dve oči a si omnoho rýchlejší. /podotýkam - môj názor/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2382 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Akú zbran si vybrat?
plne suhlasim, este by tam voslo aj 308 W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2383 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Tiež to považujem za rozumnú cestu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2384 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Akú zbran si vybrat?
inak styer nechcem ta strasit ale tie partizany su pekne na hovno aspon pre 7X64!
<br/>jedne kamarat polovnik si ich kupil a hned v tu jesen strelil najprv jelenicu a potom aj spicera. ale mal si vidiet co ten naboj spravil... jelenica bola strelena dobre za lopatku na pluca, ale napriek tomu isiel cely bok psom daco nenormalne ti poviem,este aj lopatku mala podliatu a to sa gula nedotkla kosti vobec. ok povedali sme si ale ked strelil potom aj spicera ktory este napriek tomu ze bol streleny na pecen isiel das 2,5 km a trebalo ho dostrelit. ked sme ho olupili tak sa nam naskytol znovu strasny pohlad na rozsiahle hematomy... no skoda nieco hovorit.
<br/>ozdaj to bude lepsie pri inej razi, som zvedavy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2385 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Dík, škatuľu kúpim, vyprobujem. Ale fakt neznášam také deštrukcie na divine. Tá 7,62 je dostatočne silná aj v klasickom poloplášti, veď 11,7 g s rýchlosťou Vo 800(810)m/s hovorí sama za seba...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2386 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Zrejme to bude asi to isté, ako u 7x64, lebo majú takmer zhodné parametre...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2387 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Nebude to to isté, lebo tých 62 stotín robí veľa a ten Prvi Partizan by som osobne ani neskúšal, ale keď máš chuť, vôľu a dobrého psa na dohľadávku, tak smelo do toho. Veľa zdaru! A ešte niečo, &quot;medzi slepými je jednooký kráľ!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2388 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Dík za radu, - a netúžim po korune!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2389 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Prepáč, ale moja parafráza sa vzťahovala na strelivo a nie na autora, teda teba!
<br/>Nikdy sa neponížim k tomu, aby som odsudzoval niekoho za jeho názory. Preto je predsa fórum, aby sme svoje názory verejne prezentovali a dačomu sa priučili. Preto ešte raz prepáč za nedorozumenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2390 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Pohoda, som rád, že to vnímaš tak, ako ja! Ja narážam trochu na problém malého výberu laborácií v tomto kalibri, preto pátram. Ak si si všimol moje príspevky, nikdy som sa nevyjadroval k veciam, ktoré som osobne dlhodobejšie neodskúšal. Preto ma každá skúsenosť iného pre mňa cenu, aby som nešiel cestou, ktorou si už raz niekto narazil ňufák...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2391 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím všetkých! Waffen Petronics vydal celkom pekný katalóg, kde je hlavná časť venovaná strelivu, sú tam podrobne uvedení všetci hlavní výrobcovia aj s laboráciami a energiami, ONV a pod. Dá sa v tom počítať a niečo si aj vybrať. Momentálne má 40% zľavy a tak ak máte známeho čo chodí do Rakúska žiadny problém. Odporúčam ten katalóg a stojí len 3 eurá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2392 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s tebou. Tých 62 stot. je veľký rozdiel. Poľoval som 7x64 aj 308. Nemal som problém ani so sedmičkou, ale od 308W výrazne lepšie ostávala zver a dali sa tam naládovať ťažšie laborácie. Do 7 najviac 11,50 RWS TIG do 308 aj 13g Sako - to mi zostalo, podľa mňa výborný náboj aj na spoločnú, ubrzdí aj veľkého diviaka. Výber zbrane pokladám za vec osobného vkusu, tí čo začínajú poľovať sa veľmi dajú ovplyvniť kamarátmi a to hlavne takými, ktorí poľujú celý život jednou zbraňou a preto nevedia porovnávať. /Samozrejme ak niekomu stačí jedna zbraň nič proti tomu, ale potom nemôže tvrdiť o ostatných že nie sú dobré/Ten čo má 223 rem odporučí tenkú raž a ten čo má 9,3x74 zasa tú svoju. Osobne by som mu poradil 7x64,308 alebo 8x57JS. Ak by chcel strieľať aj dlhšie vzdialenosti výborná je 270W. Hlavne to chce po kúpe veľa nábojov a časté návštevy strelnice. A pozor puška strieľa, ale optika triafa!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2393 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Ten 13g Sako - projektil by šlo prebíjať do 54R?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2394 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
7,62x53R Fínky je .308 diameter a 7,62x54R Ruský je .311

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2395 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Ja do .308 Win. používam 13g. Vulkan a tiež, je to vynikajúce. Žiaľ, je to dovoz zo švédska, u nás to podľa mojich informácií nedostať. (Určené pre švédsky a nórsky trh.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.102 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 156 návštevníkov a žiadni členovia on-line