Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2550 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
na www.myslivost.cz je velkej článek stačí do vyhledáváni napsat rössler titan 6 a na www.rehak-lov.com najdeš kompletní výběr ráží

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2555 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Rossler v standarde pre pravákovm 23.900,-, pre ľavákov 29.800,- presne, plus 1.800,- Sk zľava na akýkoľvek bifokálny ďalekohľad - TEREM s.r.o. Vlkanová... Mám pred sebou cenník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2556 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
CZ v LUXke nemáš za 23.000,- Sk šancu! Jedine Standard!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2559 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Myslím, že debata o cenách u zbraně je zbytečná, zvlášť pokud je rozdíl pár tisíc. U výzbroje a vybavení na myslivost nikdy neušetříš a když koupíš něco levného, tak se stane v krizové situaci nějaká zrada.
<br/>Pokud je někdo mladý a kupuje si první kulovou zbraň, tak počítá, že mu vydrží aspoň takových 20-30 a více let. Obvykle je problém, že mladý člověk nemá moc peněz a nechce do zbraně moc investovat. Jenže, když koupí něco levnějšího, tak postupem času zjistí, že to není úplně ono, ale další investici do nové zbraně už nepodstoupí, protože si řekne, že už tak dlouho zase lovit nebude, je tu obvykle už manželka a děti atd..
<br/>Proto si myslím, že je vždycky lepší koupit novou a kvalitní zbraň, která mi vydrží na celý život, než se spokojit s určitým kompromisem.
<br/>To si myslím i o srovnání CZ 550 s Rössler Titan. Nemám nic proti českým zbraním, sám jich doma několik mám, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že to je přece jen kompromis. Pažba CZ lux a Titan standart je prakticky srovnatelná - luxová pažba Titanu už je hodně pěkná, potom mrzí každý škrábanec. Přesnost u CZ bývá průměrná, někdy špičková, jindy hrozná, hodně záleží na zbrani - na rozdíl od Rössleru, který má hlaveň Lothar Walter a přesnost je u všech flint na stejné, velmi dobré úrovni. Pak následuje hladký chod závěru, tichá pojistka, kvalita vnitřního mechanismu, možnost výměny hlavní atd.
<br/>Ne každý má na to, aby si koupil Sauer nebo Mannlicher a o to důsledněji je nutné vybírat kvalitní a spolehlivou zbraň ve střední cenové hladině.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2561 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
máš velice rozumný názor jediná věcna které bych byl ochoten šetři je pažba protože rozdíl mezi plastem a dřevem je u některých zbraní až 10000 nedávno jsem měl v ruce kulovnici sig sauer SHR 970 270win s polymerovou pažbou která stála i s kufrem 24500 a za tu samou s dřevěno prý chtěli 35000

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2562 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Rozdíl v ceně dřevěné a plastové pažby je dost často velmi zřetelný a i lehce pochopitelný.
<br/>Problém je v tom, že polymerové nebo kevlarové pažby nejsou dobře přijímány myslivci, i když skýtají spoustu výhod. Kamarád, co vodí barváře si koupil na dosledy Tikka T3 Battue Lite a je maximálně spokojen.
<br/>Ale myslím, že bude ještě pár let trvat, než to zdomácní i v našich zeměpisných šířkách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2563 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
to je pravda že plast není moc populární teď jsem schválně koukal za kolik prodávaj s plastovou pažbou remington 710 s puškohledem bushnell 3-9x40 už za něj chtěj jenom 15225 kč

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2569 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
No, tak Remington 710 není zrovna moc odbrý příklad. Je to zbraň, která byla postavená tak, aby byla co nejlevnější a tomu odpovídá i celkové zpracování a kvalita. Tento model opravdu nedoporučuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2570 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Dnes telefonicky LESONA Banská Bystrica /spodok námestia/ CZ 550 LUX cal. 7x64 - údajne krásne drevo 22 290,- Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2571 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
A v Tereme som bol osobne Rossler LUX 8x57JS som mal v ruke a stál 33 000.-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2572 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím so všetkým čo si napísal, aj mne ten Rossler sadol do ruky, ale začínajúci mladý poľovník má v cene Rossler LUX ak vezme CZ 550 aj Meoptu 6x42 alebo 7x50 a to si každý rozmyslí. Syn kúpil pred rokom CZ 550 LUX a mal šťastie. Ide skvele. Ale ak by som sa rozhodoval teraz, došetril by som a vzal by som mu asi ten Rossler z nasledujúcich dôvodov:
<br/>
<br/>1. Poistka je na CZ aj po úprave puškárom hlučná, Rossler absolut. tichá.
<br/>2. Pažba na Rossler je robená zámerne /lomenie/ pre strelbu cez optiku.
<br/>3. Chod záveru sa nedá vôbec porovnať u CZ hrozné u Rossler ako po masle.
<br/>4. Kvalitu ocele neviem posúdiť, ale Lothar Walther je asi od stredu vyššie, čo sa týka hlavní.
<br/>5. Možnosť výmeny hlavne: napr. na spoločné 8x57 na leto niečo rýchlejšie s lepšou balistikou.
<br/>
<br/>Inak aj ja mám starú dobrú ZKK pekne porobenú a tiež ide dobre. Všetko je otázka vkusu a peňazí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2573 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Pokud se bavíme o srovnání, tak berme CZ 550 Lux a Rössler Titan 6 Standart, které jsou cenově srovnatelné.
<br/>Já si myslím, že koupit Rössler v luxu je zbytečné, protože je tam jenom hezčí pažba s ebenovou špičkou a delší gumová botka. A rozdíl je 8 tisíc Kč, za které si koupíš slušnou optiku.
<br/>Jinak standartní pažba je podle mě na stejné úrovni tak jako CZ Lux. Když přijedeš do České Třebové k Řehákovi, kteří Rössler dováží, tak si můžeš vybrat s tolika flinta jednoho modelu, že se to nevyrovná ani podnikové prodejně zbrojovky v Uherském Brodě.
<br/>Všechny další výhody co píšeš jsem zmiňoval a při rozhodování bych neváhal ani chvilku.
<br/>Spousta dotazů je tady směřována na dobrou kulovnici v ráži 8x57JS a já myslím, že do těch 30 tis. nic lepšího než Rössler nekoupíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2578 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
ještě bych k tomu přidal remington classic 8-57 JS za 28100 kč ale pro Rössler hovoří výměné hlavně

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3549 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Akú zbran si vybrat?
Lesu Zdar pani.
<br/>No uz som si vybral a dufam ze dobre, kupil som ZKK 600 7x64.
<br/>Je to univerzalny kaliber tak asi preto som sa pre nu rozhodol.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3552 od waldemar
Odpoveď od waldemar na tému Akú zbran si vybrat?
...myslim ze s nou budes spokojny, tiez mam ZKK 600 7x64 a zatial si nemozem stazovat. Je to v pohode kaliber a podla mojho nazoru nenarobi velku skodu na divine. Koncom oktobra sa mi pritrafil do cesty pekny lisiak tak som vyskusal...neviem ci to bola len nahoda, ale kozuch bez vacsieho poskodenia takze mi ostala aj pekna trofej. A to som mal nabity 11,2g poloplast so striznou hranou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3589 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Akú zbran si vybrat?
Mam tiez ZKK600 7x64, myslim si ze je to jedna z najlepsich zbrani co sa v cesku vyrobilo...(samozrejme myslim typ ZKK), mam ju po otcovi ma 34 rokov rok vyroby 1972 ale je jak nova....podla mna si urobil dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3593 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Zdedil som po strýkovi starú ZKK-600 . Bola dosť poničená. Najskôr som rozmýšľal že ju predám. Potom som sa vzhľadom na strýkovu pamiatku - on ma priviedol k poľovníctvu, rozhodol že ju dám zrenovovať. Dal som na ňu novú orig. pažbu, hlaveň a gravír. Stálo ma to toľko, že som v tej dobe mohol mať novú CZ v standarte. Neľutujem, ak by si ju videl, tiež by si to povedal a navyše je ozaj presná. Puškár, ktorý mi to prerábal, tvrdil, že zbrane v tej kvalite ako boli ZKK už Češi za tú cenu nevyrobia. Ak je zbraň v nie dobrom stave, daj brunír, zrenovuj pažbu, alebo novú + botku a uvidíš akú budeš mať radosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3598 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Tie posledné 3 príspevky môžem len potvrdiť nakoľko mám tiež ZKK 600 r.v. 1967, v kalibri 8x64S šesť drážková hlaveň. Teda vlastne skoro 40 ročna flinta a mám aj 3 ročnu 550 Lux a tá sa jej nevyrovná ani zdaľeka. Na ZKK som si minulý rok teda po 38 rokoch jej existencie dal nový brunír a novú pážbu urobenú podľa vlastnej predstavy, stará ešte bola OK. Takže kúpou uvedenej flinty si urobil veľmi dobre ak nepatríš medzi moc náročných poľovníkov. V brode teraz tie 550 dosť flákajú čo sa týka dreva ako aj železa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3609 od laco
Odpoveď od laco na tému Akú zbran si vybrat?
Čítajúc vaše príspevky si myslím že všetci máme rovnaké zbrane. Aj ja som si po gulabroku 7x57, kúpil ZKK 600 7x64 a vôbec neľutujem. Dokonca väčšina členov nášho združenia vlastnila práve tento typ ba i kaliber a nepočul som na ňu sťažnosť. Na ČZ 550 sa sťažovali už viacerý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3613 od kus
Odpoveď od kus na tému Akú zbran si vybrat?
Ja sa tiež pripájam k vlastníkom ZKK 600-7*64,nemám žiadne problémy s touto zbraňou,kaliber univerzálny,len by som nesúhlasil s Waldemarom,pretože pri českých patrónoch mi dosť znehodnocuje divinu a o líščich kožuchoch s 11,2g ani nehovorím.Prajem Vám veľa úspechov s touto zbraňou a kalibrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.182 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1080 návštevníkov a žiadni členovia on-line