Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5538 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
Ale poznaš to ak sa ti niečo polubuje a fin. pros. nehraju rolu ide len o to či to bude postačujuce do 130 m max líška pes strielať vie v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5540 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Presne to som tam zabudol dať. Všetko je o financiách. Ak máš, nemáš problém, môžeš mať v skrini zbrane v ľubovoľnom počte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5543 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
To je v pohode ale bude tá dopadová energia postačovať zrejme ako ho poznám iné ako RWS tam ládovať nebude a podla tabuliek sa mu to pozdáva len prak. skúsenosti nie su preto skúšam či to niekto na fóre dôvernejšie nepozná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5545 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Kamará má 22 Hornet a strieľa s tým prevažne škodnú,ale na môj vkus ten relat. malý náboj je prihlučný. Na škodnú by som asi uprednostnil klasickú 22LR. Rozdiel v cene je okolo 9000 a ak ide o celopažbu ešte väčší. A dal by som na tú malorážku nejaký kvalitnejší puškohľad. Aspoň ja mám tú skúsenosť že 22 je na líšku to najlepšie čo som vyskúšal, ak si nechceš trénovať streľbu na väčšie vzdialenosti. Opakujem, len ak by šlo výhradne o škodnú a nejaké nenáročné poľovnícke preteky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5549 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
A úplne najhoršie je ak vysolíš peniaze za zbraň o ktorej si presvedčený, že je presne tá, ktorú potrebuješ a po roku používania zistíš, že by neškodilo, ak by bola o "kúsok" silnejšia alebo na druhej strane slabšia a začne ťa zožierať červík pochybností či si naozaj dobre kúpil. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Takže som sa po rokoch experimentov ukludnil a zostanem pri 7x57, slušnej optike a kvalitnom strelive. Myslím, že do našich južných revírov je to dobrá voľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5550 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
Dik je to dobré ale potrebujem 22 Hornet a tm je 90 percent o 22 LR a nieco o WMR to je niečo čo vôbec nepoznám mám ZKM 452 ale s tou behám len na strelnicu do rev. to neberem 222 a 223 rem. nechce lieta to hodne daleko a je to moc jedovate

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5553 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
Jaj no to máš tak som maximalne rád že mam 6,5x 57 je to pre mna super kaliber ale polubovala sa mi bixa 9,3x74R tak mám aj tú a kedže bol rok 2005 super a bola dobrá cena mam aj 8x57R*8x57R zatial len 1 spoločná ale osvečila sa a dufam že populacia diviačej bude aj dalej narastať vlastne rastie cca tých 22 rôčkov čo polujem sem tam aj niečo predám len mom. nahanam 22 Hornet pre kamoša a čas ukaže či to bolo jeho dobre rozhodnutie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5554 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Akú máš tú 8x57, dlho po nej poškuľujem i keď je o dosť tvrdšia na ranu ako moja 7x57, ale výborne po nej padá zver a aj na spoločné je výborná. Opíš typ a tak ak sa dá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5642 od perdix

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5645 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Zbraň vyzerá naozaj pekne, ale to že správca konkurzu ponúka na predaj divíziu výroby loveckých zbraní asi u potenciálnych zákazníkov zrovna nadšenie nevzbudí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5648 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Zbraň vyzerá pekne ale po mojich posledných skúsenostiach so zlamovačkou Brnenskej výroby, radšej nie a s tým konkurzom máš pravdu. Boh vie komu to napokon priklepnú a čo sa bude s výrobou diať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5820 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Akú zbran si vybrat?
Chcel by som sa obrátiť na odborníkov ohľadom pušky BENELLI ARGO kal 9,3x62, mám celkom dobrú ponuku a chcel by som vedieť o výhodách a nevýhodách tejto zbrane a vôbec guľového automatu poprípade aký typ streliva používať, Poraďte. s automatmi nemám žiadne skúsenosti ale ma to láka.
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5823 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Akú zbran si vybrat?
Pedrix nevieš náhodou v akej cenovej hladine sa pohybuje flinta Brno-Effect?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5824 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Předpokládal bych cenu okolo 30 tis. Kč za základ, ale přesné info zatím nemám.
<br/>O kvalitu bych se nebál, vychází to z modelu ZK 99 a na ten žádné negativní názory nebyly.
<br/>A co se týče odprodeje divize zbraní, tak si myslím, že to může situaci jenom zlepšit při vstupu nějakého solidního partnera, případně renomované zahraniční značky. Třeba při vstupu RUAG Ammotec do švédské Normy taky nikdo žádnou změnu nepoznal.
<br/>A i kdyby zůstala výroba zbraní u současné situace, tak by to nebylo vůbec špatné. Jde o to, že např. produkce Brno 800 není z důvodu úspor nijak masivní a proto to v praxi vypadá i tak, že v případě zájmu o tento model je vyráběn určitý kus přímo pro konkrétního majitele na základě jeho požadavků za standartní cenu. Takže je možné uplatnit bez nějakých příplatků pažbu na míru, zkoušení a nastřelení zbraně přímo u výrobce apod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5898 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Zaujímalo by ma porovnanie znalých - schránka na náboje / zásobník - výhody nevýhody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6331 od miros
Odpoveď od miros na tému Akú zbran si vybrat?
prestava ma to tuna v poslednom case zabavat ale preca ak sa da potrebujem info ak niekto poznate jedna sa o zbrane so ZSSR rok sdelania 1966/08 TOZ -25 brokovnica 16/16-70 a 1967/12 TOZ-34 12/12/70 kozlica aj po rokoch absolutne nestrielane origoš krabice a papiere najdene a prehnane v roku 2005 cez amestiu na zbrane ma to neaku cenu je to neosahane nove haha aj po rokoch chlop to dostal ako dar len nebol polovnik tak to neukazoval mozno časom aj zabudol za info dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6333 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
cenu to má určitě TOZ-34 se prodává ještě dnes za 13 000 kč

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6334 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Toz brokovnicu som kúpil pred 6 rokmi v kal. 20/70. Po pár výstreloch sa mi stalo to čo neskôr pri IŽ, že sa zbraň po opakovanej rane nedala rýchlo zlomiť. Poistka na tom behala ako na motúze, jednotná strela šla slušne. Na záver som v hone spadol - nohy sa mi zamotali do malinčia - zletel som na papuľu dolu kopcom - pušku som dvíhal nad hlavu, aby som ju nezlomil. Tresol som ju o zem a pažbu som zlomil v mieste úchopu. Vieš si predstaviť tú &quot;radosť&quot;. Tak som dal urobiť novú pažbu a predal som ju hlboko pod cenu, lebo 20-ku ťažko predáš ak to nie je 76 komora. Kúp si radšej ZH. Kvalita ruských brokovníc nie je to čo bývala. Mal som aj starú IŽ-16ku dvojku a to sa nedalo porovnať. Ale ak je rok sdelania 1966 nemuselo by to byť zlé. Rozhodne to odporúčam vyskúšať na strelnici a nešetri náboje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6335 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Leonova cena zodpovedá našej, novú kúpiš do 18 000,- Sk a lacnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 273 návštevníkov a žiadni členovia on-line