Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3795 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
ZBK 110 neodporúčam na základe vlastných skúseností. Kúpil som ju v cal. 5,6x52R. Dal som prerobiť botku a vyladiť puškárovi spúšť. Orig. montáž a 6x42 Meopta. Skvelá kombinácia na prvý pohľad - ľahká flinta na posliedku, srnčia, líška no veľmi som sa tešil. Potom sme šli na strelnicu. A vtedy som zapochyboval či viem strieľať. Dal som aj synovi. Na 100m mala rozptyl 17 cm. To už neopravíš. Je v komisii. Veľké sklamanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3804 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
Akela na jaký terč jsi ji nasřeloval já používám dvojitý kříž a do něj posadim kříž puškohledu protože na normální terč mi to nejde teď byl na střelnici na vedlejším stanovišti chlap s ZBK 110 tomu stačil bez problému černý kruh na malorážkovém terči na 100m kamarád má tu samou a má i s brokovou hlavní a nemůže si stěžovat doufám že se ozve někdo další a napíše další zkušenost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3805 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Akú zbran si vybrat?
Mam ZBK 110 v 5,6x50R magnum, zatial sa min nestalo ze by mala vobec nejaky rozptyl.
<br/>podla mna zalezi hodne aj od streliva, mam na nej len puskohlad, ak som aj netrafil nieco tak len mojou chybou, mne sa puska velmi paci a som s nou velmi spokojny...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3808 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Nastreloval mi ju známy puškár a keď som sa ho pýtal ako to vyzerá, tak sa mračil. Vedel som že je zle. Pred tým som mal 223 a šiel fantasticky, ale ČZ 527. To sa ani nedá povedať aký som bol sklamaný a to bolo na pažbe také pekné drevo, že som také ešte na lacnej flinte nevidel. Bolo mi veľmi ľúto ju predať, ale už to mám za sebou. Inak som bol spokojný - hlevne na prechádzky zač. roka a potom v zime je výborná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3829 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj čo sa týka presnosti je dobrá ale kvalita je o ničom, priateľ mal opakovačku 7 x 64. Vratil ju lebo mu začal hrdzavieť záver a nedalo sa s tým nič urobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3831 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Pri všetkej úcte a bez urážky, ale ak u niekoho zbraň nemá niaký rozptyl, tak toho mienku môžem brať len, veľmi jemne povedané, s obrovskou rezervou alebo lepšie pobvedané vôbec ju nemôžem akceptovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3835 od laco
Odpoveď od laco na tému Akú zbran si vybrat?
Ja mám IŽ 18MN 222 Rem. a vôbec si na ňu nemôžem sťažovať. Za tú cenu čo chceme?Používam ju jedine na srnčiu, divé morky a hlavne líšky. Spočiatku mi vadilo to čudné predpažbie, aj som ju chcel dať prerobiť, ale za veľmi krátky čas som si na ňu zvikol a teraz by som ju už za nič nemenil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3836 od laco
Odpoveď od laco na tému Akú zbran si vybrat?
Dlho som sa rozhodoval čo kúpiť, či ZBK alebo IŽ, kaliber bol jasný. Nakoniec mi poradil známi puškár a napriek tomu, že podľa mňa ZBK má krajší ,,dizajn&quot;, kúpil som IŽ18. Samozrejme presnosť je pri týchto zbraniach takpovediac športka. Treba mať šťastie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3850 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Akú zbran si vybrat?
Ja mam IŽ 18 v ráži 308W a poviem Vám že od kedy som ju kúpil furt je len problem. Pevne mieridla boli zle nastavene potom som zistil že ak ju slabšie zlomim nespali mi naboj a to preto že údernik slabšie udre po zápalke. Dam ju ešte zbrojarovi nech mi ju pozrie a uvidíme. Inak celkom dobre sa z nej strieľa až na tu spušť mohla byť jemnejšia Rozpraval som sa z jedným pánom a ten mi povedal že je to kôli velkým mrazom. Ak by bola jemnejšia spušť ľahko by došlo k vystrelu. Neviem počul som to len od tohto pana ak kecal tak kecam aj ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3851 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Akú zbran si vybrat?
Samozrejme myslel som tým Ruske zimy nie naše.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3852 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Akú zbran si vybrat?
ja som si dal tu spust trocha zjemnit, a po zlomeni a zatvoreni zbrane vzdy tu zlamovaciu packu dotlacim dole a nemam problem...zatial..teraz som si dal este zmensit podpazbie a vyrezat ribiny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3853 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Akú zbran si vybrat?
Počuj otec ma IŽ 18 raž 16 ktoru kupil ešte za komančov a ta flinta je fakt super s tou novou sa neda ani porovnať.
<br/>Skúsim doťahovať tu paku celkom dole a uvidíme.Lenže keby sa ti to stalo pri polovačke na hociaku zver tak ťa to dobre vytočí.
<br/>Bol som v decembri na hosťovačke na záhori a tam ju mal tiež jeden chalan a robila m to isté.
<br/>Dokonca netrafil líšku a prasa. Neviem či nemal problém aj z pevnými mieridlami.
<br/>Preto bez vyskúšania flinty na terč netreba sňou chodiť na polovačky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3855 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Akú zbran si vybrat?
pevné mieridla som na nej ani neskusal.....kupil som kuker zalozil a hned nastrelil...mam,223 na lisky tak tam moc mieridla nevyuzivam...mam tiez IZ 18 v kalibri 12/76 a tam ani nemusim dotlacat paku aj ked je tam rok vyroby 98

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3859 od laco
Odpoveď od laco na tému Akú zbran si vybrat?
Mne tiež spočiatku naodpalovala, tak som si ju rozobral a to čo som zistil bolo šokujúce. Všade samá špina a niečo ako hrdza. Musel som všetko odmasťiť, vyčisťiť a premazať. Vyrobil som si aj úplnenový spúšťový kohútik s nastavovacou skrutkou. Teraz je to fajn a inú zbraň si so sebou ani nenosím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3893 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Chcem sa spýtať poľovníkov, ktorí sa trochu zbraniam aj venujú ako koníčku pre akú zbraň by sa rozhodli, ak by si mohli vybrať. Či pre Rossler Titan LUX alebo ČZ 550 LUX a prečo? Ďakujem za radu. Kaliber tu nie je podstatný - jedná sa mi o celkovú kvalitu zbrane ako kompletu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3897 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Akela, nie som síce veľký odborník - zbrojár, ale myslím si, že zbrane CZ 550 Lux sú vo velmi dobrej kvalite, dobre sedia v pleci a celkovo nepoznám nikoho z mojho okolia, ktorý by sa sťažoval na kvalitu zbrane, či už záveru, hlavne, presnosti, resp. pažbe. Ak keď na tomto fóre som zaznamenal niekoľko sťažností na kvalitu týchto zbraní, ale nemyslím si, že je pádny argument, ktorý by mal niekoho odradiť od týchto preverených zbraní. Ten Rossler Titan nie je až taký rozšírený v &quot;našich&quot; radoch, a to, že si ju kúpilo zopár ľudí ešte neznamená že sú také výborné. Ale je to len môj laický názor. Jedna vec ma na týchto zbraniach odrádza, a to jej výzor. Porovnaj si vedla seba CZ a Rossler. Rossler sa mi zdá ako kus neopracovaného dreva, tá pažba mi nejak nereže, vyzerá ako na vzduchovke, taká neforemná - ale opakujem je to len môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3899 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
V tom ako tá zbraň vyzerá na prvý pohľad máš pravdu, ale bol som prekvapený ako dobre mi sadla do ruky v predajni. Škoda, že som z nej ešte nestrieľal. A máš pravdu, že nie ešte veľmi rozšírená, veď žiadny majiteľ nám sem neprispel. Zbrane CZ vyzerajú dobre na pohľad, ale mal som už pár guľovníc v ruke a je aj lepšia kvalita. Na Rossleri šiel skvele záver - úplne hladko a tiež absolut. nehlučná poistka. A neviem či aj Hlaveň Walther nie je kvalitnejšia. Skrátka CZ v dizajne učite pred Rosslerom vyhráva, ostatné preverí čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3904 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Jednoznačně bych vzal Rössler.
<br/>Kvalitou zpracování se mu CZ 550 nevyrovná, však jsi to sám posoudil. Dále je výhoda jednoduché výměny hlavně, tím pádem možnost mít více ráží v jedné pažbě. Jinak firma Lothar Walther patří mezi asi tři nejlepší firmy na světě, které se zabývají výrobou hlavní a jejich výrobky dávají do svých zbraní i jiní renomovaní výrobci zbraní (např. i CZ do odstřelovačky CZ 750).
<br/>A rozdíl lákavosti vzhledu je hodně dán tím, že Rössler má lomení pažby na střelbu přes optiku, ale jak jsi sám psal, do ramene padne skvěle... Výhod oproti CZ má víc a někde v tomto tématu jsem o tom už psal - Rösslera má kamarád. Sám mám i praktické zkušenosti se zbraněmi CZ i Rössler a jak píšu na začátku, tak bych vzal jednoznačně Rössler, který je minimálně o třídu výš, ale i tak má poměrně příznivou cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3906 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Akú zbran si vybrat?
Akela, jestli chceš, tak napiš mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a pošlu ti pár fotek Rösslera v akci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3950 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému Akú zbran si vybrat?
Perdix aj ja poprosím ak môžeš pošli niešo o Roslerovi,ak máš fotky,prípadne skúsenosti maila som ti poslal.Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.191 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2641 návštevníkov a žiadni členovia on-line