Akú zbran si vybrat?

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31015 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Akú zbran si vybrat?
Trochu si netrafil tému, inzercia je na úvodnej stránke, vpravo dolu :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31257 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Akú zbran si vybrat?
Páni, má niekto skúsenosti s Merkel KR1 alebo merkel K1? Ako hodnotíte tieto dve gulovnice? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32765 od 40E
Odpoveď od 40E na tému Akú zbran si vybrat?
Merkel KR1 nevlastním. Od merkla mám dvojku, to je samozrejme od cesty, chcem len tým poznamenať, že kvalitu značky mám preverenú, ale o tej tu zrejme nepochybuje nikto. A čo sa týka opakovačky KR 1, kurva je to fešanda. Veľmi rýchla výmena hlavne, super riešený zásobník pod výklopnou doskou so spúštou, na sucho som skúšal chod záveru, to je rozprávka a myslím, že takto riešený záver a celková koncepcia flinty je praktickejšia min. z hladiska údržby. Ak opakovačku, tak KR1 a vôbec mi nevadí, že pažba v štandarde nemá lícnicu, mimochodom aj tá mi sadla jak uliata. Každý tu má plnú hubu Sauera a Mannlichera, ale mňa to tahá troška inde. Môj osobný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32772 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Na rieseni zasobnika nic super nevidim.Skor to,ze je dost neprakticke a nesikovne.Ale flinta je v podstate OK,aj ked dizajnovo sa mne osobne nepaci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32781 od 40E
Odpoveď od 40E na tému Akú zbran si vybrat?
Zásobník,vec názoru, resp. cviku. Dá sa naládovať aj po odsunutí záveru. Aspoň odpadá možnosť, že by sa ti samovoľne uvolnil. Čo je na tom nešikovné? Kratučký chod záveru, pri 56 cm hlavni skladná, kompaktná, dobre vyvážená. Trocha mi pripomína mauser 66, aj keď tu samo. o teleskopický záver nejde, ale chodí to rovnako presne. Netradičná koncepcia flinty, takže určite má svojich zástancov aj tých, čo to zrovna nemusia. Ale o nešikovnosti by som nepísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32787 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem,ci ma spravne chapes - nesikovna a neprakticka je vymena zasobnika - nie puska.Samovolne uvolnenie zasobnika podla mna nie je problemom sucasnych zbrani,poloval som s roznymi typmi gulovnic a nestalo sa mi zatial ani raz.Skor chceli u Merkla zachovat nejaku dizajnovu celistvost,tak tam placli tu vyklapacku.Pekne,ale z praktickeho hladiska (ked musis menit zasobnik prazdny za plny....ano ja viem,ze malokomu sa to stava,mne na spolocnych pomerne casto.na posede je to fuk) jednoduche nie prilis stastne riesenie.Tot vse.Flinta samotna je urcite dostatocne kvalitna.A komu sa nepaci dizajn,tak moze - ako pises - mat plnu hubu Sauera a Mannlichera....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32788 od 40E
Odpoveď od 40E na tému Akú zbran si vybrat?
Rešpektujem tvoj názor. Zo skúsenosti, nikdy som nemal potrebu mať pri sebe rezervný zásobník, tie 3+1 vždy postačili, tým ale neodcudzujem tvoje prktiky, proste som sa len nikdy nedostal do situácie, kedy by som musel meniť v krátkej dobe za sebou zásobník, a preto rzervný aj tak nemám:{. Proste je to tak, že niekto v ich riešení bude viedieť háčik, niekomu to bude plne vyhovovať.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32816 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Akú zbran si vybrat?
Páči sa mi ako sa diplomaticky vyjadruješ. Zrejme si celkom vážiš značku. Mám Merkla doma aj keď nie toho, ale ten zásobnik, to vyzerá ako keby to navrhoval nejaký talian. (bez urážky).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32818 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Akú zbran si vybrat?
Na toto to mozem odpovedat iba tak, ze prave uplynulej sezony sa mi stalo, ze som druhy zasobnik potreboval, a aj ho mam, ale som nepredpokladal, ze ho budem potrebovat, tak som si ho nepripravil. A lanstiak odcupital 40 m predo mnou. Tak som si iba naprazdno nanho cvakol. Takze tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32859 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Akú zbran si vybrat?
Páni, ďakujem za vaše názory. V dohladnej dobe (dúfam), budem pravdepodobne riešiť dilemu ohľadom výberu guľovnice, preto si robím "prieskum" medzi skúsenejšími..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35786 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravim pani. Ma niekto skusenosti so znackou Bretton? Konkretne ma zaujima gulobrok FairPlay Lux. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35792 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Akú zbran si vybrat?
zdravim, v minulosti sa tu uz o tejto znacke pisalo a velmi to kritizovali tusim ze ta ocel je velmi nekvalitna , makka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35795 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Akú zbran si vybrat?
júj breton nie.......:-o;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35799 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Akú zbran si vybrat?
na breton radsej rychlo zabudni ak chces dobre spavat:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35805 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Akú zbran si vybrat?
Dakujem pani, usetrili ste mi peniazky..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35823 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Akú zbran si vybrat?
Páni, technická otázka, mám doma Opu vz.54, mám možnosť si objednať z USA polymérovú pažbu na Mosin - Nagant. Je to tam za pár korún, ale neviem, či to bude presne sedieť na tú odstrelovačku. Nemá s tým niekto skúsenosti? Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35873 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Akú zbran si vybrat?
preco breton nie?su nekvalitne spracovane,alebo je pouzity menej kvalitny material,alebo su nepresne,ci inak kazove?zaujima ma to ,lebo som isty cas tiez rozmyslal o tomto gulobroku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #36262 od puro
Odpoveď od puro na tému Akú zbran si vybrat?
Pri strelbe dochadza k pootvoreniu zamku, je to dost casta reklamacia ak to prezijes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36948 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím, pánov poľovníkov. Chcel by som sa spýtať, lebo stojím pred dilemou akú guľovnicu kúpiť- v mojej cenovej reláciií by boli Tikka, Rosler, alebo nová CZ 550 lux. Všetky v kalibri 8x57JS. Na tikku mi povedali že čakacia doba je od pol roka až rok, čo by mi nevadilo, pretože mám guľobrok 7x65R, ale trochu ma odrádza ten lúčik a spúšť z plastu. Ten rosler, no čo ja viem, neviem ako sa bude chovať to lôžko hlavne, keď sa bude často meniť hlaveň, a vystríhali ma kvoli častým opravám spúšťového mechanizmu. CZ by bola asi najlacnejšie, ale čo na ňu počujem ohlasy, tak neviem, ale šak keď je to LUX ka, hádam tam si dajú záležať, nie ako na štandarde,.Tak neviem čo spraviť, chcel by som len tu 8x57JS. A nebolo by zlé kúpiť aj starú Z tku, len tých je už málo, a ak sú tam máloktorá ma ešte dobrý vývrt.Ďakujem za rady, dúfam že mi pomôžete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36957 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akú zbran si vybrat?
Ak kupis Tikku, urcite zle nepochodis. Nie je to sice Sauer, no oproti CZ a Roslerovi je urcite o triedu lepsia. No ak ti mam poradit, kup si Sauera, alebo Manlichera, euro islo dole a na trhu je vela zaujimavych ponuk. Ja som to riesil tak, ze som kupil plastoveho s kanelovanou hlavnou, plast som dal dole a dal som si urobit drevenu pazbu presne na mieru /na optickej freze, takze je uplne totzna, ale o 2cm dlhsia/. Osobne som malmoznost vidiet, ze u Roslera sa napr. pri 308W zasekovali naboje , kedze zasobnik bol velmi dlhy /az na 7x64/. Ale Sauer je Sauer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 873 návštevníkov a žiadni členovia on-line