Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10196 od majo5
Odpoveď od majo5 na tému Akú zbran si vybrat?
Ja ju mám asi 6 rokov, kal. 243W. Je presná. Čo sa mi moc nepozdáva, je váha ( aj kvoli použitej optike) a niektoré detajli na pažbe. Vcelku som spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10206 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som mal možnosť vyskúšať ju v kalibri 270 Win, bohužial len s mechanickými mieridlami na 25 metrovej strelnici. Uvažujem o kúpe medzi Zastavou M70 a CZ 550.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10241 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Preco "musime" prehliadnut akoze "drobne" vady u vsetkeho,co je made in CZ??? To skutocne nechapem...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10243 od Pavelka
Odpoveď od Pavelka na tému Akú zbran si vybrat?
proč přehlížíme velké vady Leupold, Tikka a pod? Asi proto, že je to mnohem dražší, méně používané a hlavně ne CZ :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10248 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
o ake vady sa tu jedna?:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10253 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
MOC VELKÝ ROZDÍL V CENĚ TAM NENÍ A MOHL BYSTE NAPSAT TY VADY ZNÁM DOST LIDÍ CO ZBRANĚ TIKKA I PUŠKOHLEDY LEUPOLD VLASTNÍ A NEZNÁM NIKOHO KDO BY SI STĚŽOVAL A ZNÁM PÁR LIDÍ CO SI NA MEOPTU I CZ 550 STĚŽUJÍ UTRHANÝ KŘÍŽE PLOVOUCÍ ZÁSAHY ZAPLÁCANÝ SKLA TMELEM HLUČNÁ POJISTKA ŠPATNĚ USAZENÁ ZBRAŇ V PAŽBĚ A TAK DÁLE JEDÍNÁ VÝHODA JE RYCHLÁ OPRAVA V PŘÍPADĚ PORUCHY A NAPŘÍKLAD LEUPOLD MÁ DOŽIVOTNÍ ZÁRUKU VÝMĚNOU ZA JINÝ KUS V PŘÍPADĚ PORUCH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10262 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Akú zbran si vybrat?
a na ktorej stranke si mozme LEON nejst tieto rozdiely ci mas aj nejake vlastne skusenosti s tymito zbranami preto su najviac pouzivane puskohlady Moepty lebo im odtrhne kriz a Meopta robi aj pre ZEISS:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10264 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
mám dost dobrých známých kterým můžu věřit co meoptu cz 550 tikku leupold mají a chodí na střelnici kde nastřílí stovky ran za rok a né pár ran v lese :D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10266 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Akú zbran si vybrat?
tak teda ked chces riesit strelnicu a stovky ran tak nech si kupia samopal a nech nechodia do lesa myslim ze keby ta optika nebola dobra tak ju ani nepredavaju a nedavaju na nu zaruku taktiez by si nenechal robit u nich komponety ZEISS;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10269 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Osobne som 2x úspešne vyreklamoval Meoptu puškohľad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10270 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému Akú zbran si vybrat?
Aky presne, na akej zbrani si ju používal a z akého dôvodu - reklamácia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10271 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému Akú zbran si vybrat?
Aaaa, aky je Váš názor na 30 06??? Na akú zver používate tento kaliber, s akými strelami, aké sú reakcie po zásahu a v akom stave je divina???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10283 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
Aký máte názor resp. skúsenosti na ceopažb.guľ. CZ550 FS? Presnosť,odolnosť,kvalita? Teraz chcem kúpiť zbraň v ráži 9,3x62/cen.relácia cca 30000,-Sk/, poradte mi prosím Vás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10287 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Leon ti poradí ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10290 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Rolo pozdravujem. Kamoš ju má v 270W asi 2 roky. Je fakt presná, ale tvrdí, že dosť ťažká. Ak Ti nevadí hlučná poistka, hlučný napináčik a nie najlepší chod záveru, tak neváhaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10304 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj! Áno máš pravdu, ale .... tie financie teraz na kvalitnejšiu nevyjdu, a v tej cen.hladine asi nenavrhneš ani Ty lepšiu. Ešte som uvažoval o Tikku, ale celopaž.zbr. mi veľmi páčia. Nakoľko už klasickú guľovnicu/CZ 550 300WM/ aj guľobrok/CZ 584 30.06-12/ mám,rád by som videl v mojom trezore aj nejakú celopažbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10306 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Celopažby sú taká "klasika" aj keď ja som skôr na tie viac "vyzlečené". Škoda že česi myslím CZ nezareagovali na trend návratu klasiky v 8x57JS a vôbec ju nezačali robiť. Myslím, že prišli o slušnú kôpku peňazí. Že vraj zastaralý kaliber a neperspektívny. Kto im tam robí marketing? Okamžite by som ho vymenil!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10310 od michal
Odpoveď od michal na tému Akú zbran si vybrat?
rolo, neviem, ci prave 9,3x62 v CZ 550 a celopažbe je ta spavna volba. Myslim teda hlavne ohladne kopania v celopažbe. Ale ak strielas 300 WM tak by ti to vadit mozno nebude. Kazdopadne by som si skusmo aspon vystrelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10312 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Prepac prosim ta, ze sa pytam,ale ked chcem strielat (a aj strielam) stovky ran na strelnici,nevyhnutne potrebujem samopal? Akoze s loveckou gulovnicou sa to nepatri,lebo by sa mohla nedajboze zodrat hlaven?:liar: Ja velmi dobre chapem,ze nie kazdy moze mat doma v skrini Sauer s Zeissom na svenk montazi-ale vnucovat niekomu opak,len preto ze sam si to nemozem dovolit,sa mi vidi v najlepsom pripade nelogicke,v najhorsom si mozes domysliet....
<br/>
<br/>Teraz trosku realnejsie:
<br/>CZ a napr. finska Tikka su zbrane porovnatelne presnostou,ale rozhodne nie spracovanim a jeho kvalitou.Cenovo je na tom lepsie samozrejme CZ,rozhodne vsak potrebuje (ak mi zalezi na pohodli pri ovladani,spolahlivosti....)navstevu u puskara (a zase podla moznosti u &quot;Puskara&quot;,nie kutila,ktory videl par rozobratych ceskych gulovnic,a chce hodnotit podla toho nieco ine,co v lepsom pripade videl niekde na spolocnej polovke,nieto este pouzival,prip. servisoval).Komu nezalezi na takychto elementarnych veciachako je 100% ovladatelnost zbrane a istota pri pouzivani,potom jeho jedinou moznostou je IZ-18,optika najlepsie znacky Tactical a duralova montaz.
<br/>(S pozicanou kamaratovou CZ 527 Varmint laminated 223Rem,som na streleckych pretekoch v CZ pri Vsetine obsadil 3,miesto-na pozicanu pusku skvely vysledok,ibaze sa vsetci chodili pozerat,kto na tretom stanovisti musi tak mlatit a sekat zaverom,aby vobec mohol opakovat.Ako mi to rozhadzovalo zamierenie,asi hovorit nemusim.Nieco taketo pri Tikke neexistuje.)
<br/>
<br/>Co sa tyka Meopty (sam mam model Artemis 3000,doposial ma od minuleho leta za sebou nieco cez 700 ran na strelnici+polovky)a sluzi bez problemov.Meopta robi skvele sklo a opticke komponenty (ktore dodava/la firme Swarovski-nie Zeiss),ale ma problemy s mechanikou zamernej osnovy,jednak kvoli konstrukcnym principom,ktore by boli vo velkej miere eliminovane pouzitim dostatocne dimenzovaneho materialu pier pod rektifikacnymi bubnami.Co je vada liecitelna,perka sa daju vymenit za take,aby cely opticky system fungoval spravne.Viem o par takto upravenych-100% drzia nastrel a korekcie su vratne (10 klikov hore a doprava,potom 10 dole a dolava,a musi to byt presne naspat v nastrele,obdobnym testom je skuska,ci optika &quot;drzi stvorec&quot;).Moj nazor,Meoptu brat kvoli skvelemu sklu,ale po case byt pripraveny na mensiu upravu/opravu-potom je takmer dozivotne dobra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10313 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Len co sa tyka &quot;osmicky&quot;.Velka cast momentalne cenovo velmi dostupnych zbrani Rossler sa predava prave v 8x57JS (samozrejme dalsou moznostou je Zastava,s tou ale nemam osobnu skusenost,referncie vsak vyznievaju pomerne priaznivo),popripade ak sa jedna o niekoho solventnejsieho,tak k tomu berie bud vymennu hlaven 8x68S na polovky mimo SR,popripade je oblubenou kombinaciou 1x 8x57JS s pazbou Standart,a 1x 8x68S s pazbou Lux.Uz len dodam,ze 8x57JS sa minu ako prve-na skladoch permanentne ostavaju 7x64....(okrem realneho faktu,ze 8x57JS je fajn kaliber na nase podmienky,zohrava iste urcitu rolu aj to,ako som bol neraz svedkom,ze pride manik do obchodu a odkazujuc na chlapcenske roky stravene s dedom v horach a jeho osmickou,si pyta prave 8x57JS.)
<br/>
<br/>Kazdopadne si CZ ignorovanim trendu &quot;znovuobjavenia osmicky&quot; odpalkovala na uzemi byvaleho Ceskoslovenska slusne mnozstvo zakaznikov....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 167 návštevníkov a žiadni členovia on-line