Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9802 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
WD 40 ako mazadlo moc neuznávam. Keď som ním namazal vŕzgajúce závesy na dverách auta, tak stále vŕzgali ako predtým. Radšej používam olej na bicykle a šijacie stroje a už dlhé roky aj na zbrane s maximálnou spokojnosťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9803 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Mám ten istý názor a WD na zbrane absolutne nedoporučujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9805 od donmarko
Odpoveď od donmarko na tému Akú zbran si vybrat?
WDcko pouzivam iba ak na rozpustenie nejakej necistoty, na mazanie KONKOR101

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9808 od papo
Odpoveď od papo na tému Akú zbran si vybrat?
máš pradu, na dvere je dobrý šmalc. WD nie je dlhodobé mazadlo, ale má vlatnosti pre zbraň vhodné. Na zmoknutú zbraň je priam ideálne. Ale na namazanie je aj slivovička!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9810 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Mám podobné skúsenosti. WD 40 používam na čistenie, potom aplikujem KONKOR. Napokon vonkajšie časti natriem vazelínou na zbrane, ale len vtedy, keď idem von a je daždivo, sneží a pod. Osvedčil sa mi tento postup a podarilo sa mi roky udržať v peknom stave aj ZH-čku (viete, ako rada ryšavie), IŽ-ku, Mosinku i Mannlicherku . A to teda vôbec nie som veľký pedant. Ale keď je flinta riadne zababraná, spravím žene "radosť" a rozoberiem ju do šrubky a kľudne ju aj vykúpem v tech.benzíne a opäť vymastím horeuvedeným postupom. Ešte sa mi nestalo, aby zbraň zlyhala, akurát pred rokmi to skúšal brokový automat, ale aj ten som vycvičil. S puškami je to ako s frajerkami, treba okúpkať, vymastiť - a potom počúvajú na 1*;) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9812 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Akú zbran si vybrat?
Ja používam na zbrane len konkor a som spokojný a nemám problém ani po daždi ani snehu skor mi vzniká problém po streleckých pretekoch keď sú dobre spotené ruky. vtedy je pušku treba riadne vydrhnuť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9823 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Tiež používam Konkor zvnútra /na pušku/ ale práve som doma špekuloval čo by bolo najlepšie na hlaveň a zvyšok zvonka. Nie je Konkor na vonkajšie časti priveľmi agresívny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9828 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Konečne mám puštičku kompletnú. Dalo to síce trošku šetrenia a veľa odriekania iných vecí(aj tak budem ešte pol roka na suchom chlebe):), ale výsledok stojí za to. Sauer 202, kal.270Win, prevedenie clasic, Leupold VX-III, montáž- to som mal dilemu medzi Sauerovskou a montážou pre puškohľady Leupold(obidve schwenk). Nakoniec som zobral tú od Leupoldu, kvalitou sú rovnaké...Čo sa týka streliva, skúsim RWS KS, pretože Hirt.Nosl.part. je zohnať ťažko..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9832 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...chlapi, nesmejte sa ale vam poradim s vonkajsou ochranou na zbrane---vosk na automobilovu karoseriu. Prv vycistit, vysusit a navoskovat--vsetko vcitane pazby! Osvedcene na Alaske, kde su podmienky lejakov ktore znisia vonkajsok zbrane behom par dnov!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9833 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...chlapi, nesmejte sa ale vam poradim s vonkajsou ochranou na zbrane---vosk na automobilovu karoseriu. Prv vycistit, vysusit a navoskovat--vsetko vcitane pazby! Osvedcene na Alaske, kde su podmienky lejakov ktore znisia vonkajsok zbrane behom par dnov!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9836 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Papo, neser sa , slivovicku posli SEM, ja ti poslem poriadnu vazelinu:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9839 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Akú zbran si vybrat?
miso, a čo Ťa vyšiel Leupold a montáž - ak to nie je tajomstvo - a kde sa dá u nás objednať? Prosím Ťa, upresni aj parametre toho puškohľadu /zväčšenie, priemer objektívu, priemer tubusu../ Vďaka. b.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9840 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Samozrejme, že to nie je tajomstvo, vyšiel ma presne 30 000Sk, montáž 7tis. Sauerovská stojí 9tis, ale keď fakt nie je o nič lepšia, skôr naopak... Je to Leupold WX-III 3,5-10x50, nastreľovanie je v metrickej sústave. Osnova klasická 4(german #4), so svietacim bodom-na stránke Leupoldu je však zobrazená svietiaca celá "menšia" osnova. Priemer tubusu 30mm. Dá sa veľmi dobre zohnať u Fraňa v Nitre, skús tam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9843 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Co hovorite na olej Bruno, alebo tak nejak sa vola. Predavac mi vravel ze je to volaaka novinka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9847 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
vola sa to brunox podla mna je to zatial najlepsie co som mal, nesmrdi podla mna naopak vonia, vynikajuco vytlaca vlhkost a vodu, nemeni casom a nevytvara inu kondenziu, je stale dobre mastny. Niekto s tym aj cisty hlaven pretoze je na to tiez super ale ja kedze ho uz neviem posledny rok nikde zohnat tak ho pouzivam len na konzervaciu a cistim s WD40. Sprava sa neagresivne aj k drevu keby ti nahodou zatiekol kam nema.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9848 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
miso, aku tam mas montaz, dual dovetail? alebo nejaky mostik? mohol by si poslat foto na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9849 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Akú zbran si vybrat?
Vôbec to nie je do smiechu, len je otázne, čo to spraví s brunigalovým černením pri dlhodobom používaní. Ako dlho tie vosky používaš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9850 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Akú zbran si vybrat?
a co tak vyskusat TF2, pouzivam to na bike aj na zbran a spokojnost uplna, dokonale vycisti, namaze a vytvori teflonovy mikrofilm ako ochranu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9851 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Nevies zohnat? Ja s sim teda dost plytvem...pouzivam na vnutorne suciastky, osetrujem vonkajsok, vyvrty hlavni. To aby som si urobil zasoby...je za celkom priaznivu cenu (nieco nad 100sk)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9855 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Pošlem ti foto,ale ak chceš však ešte nejaké info o tejto montáži našiel som niečo aj tu: www.militaria.cz/index.php?ac=clanek&...amp;uin=c2c9e0479bb6

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 272 návštevníkov a žiadni členovia on-line