Lampa na pušku

pred 16 rokmi 3 dňami #35328 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Lampa na pušku
ta baterka je odrb...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35331 od miso
Odpoveď od miso na tému Lampa na pušku
Napis preco, mas ju odskusanu? Su ludia, ktori ju realne skusali a funguje...
<br/>prispevky tohto typu zboznujem, vypovedna hodnota 0

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35334 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Lampa na pušku
Tyto svítilny NEJSOU klasicke svítilny &quot;jen&quot; s filtrem. Jedná se o specielní technologii, kde L.E.D. dioda vyzařuje po elektronické úpravě světlo v jiném spektru, které zvěř nevnímá.
<br/>
<br/>
<br/>ked nechas prechadzat biele svetlo cez filter, tak ostatne vlnove dlzky su pohltene a prechadza len svetlo s vlnovou dlzkou, ktoru filter prepusti...nerozumiem, o akom inom spektre sa tam pise...ak ta LED dioda vyzaruje svetlo s prislusnou vlnovou dlzkou, ktoru zver nevnima, tak potom naco je tam este filter....stredna vlnova dlzka pre cervenu farbu z viditelneho spekatra je 650 nm...jedine, ze maju zistenu presnu vlnovu dlzku, ktoru zver nevnima a tu ta LED dioda vyzaruje.../ale naco potom je tam ten filter/ale aj tak sa to neda, podla mna aplikovat na vsetku zver...
<br/> inak skusal som ako zver reaguje na cervenu farbu....svietil som obycajnou baterkou s cervenym filtrom cca na 50 m na diviaka a pasol sa ako ovca...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35336 od miso
Odpoveď od miso na tému Lampa na pušku
To je ovela lepsie, taka odpoved mi aj nieco dala. No informacie som nasiel v diskusii na strankach myslivosti, kde ju par uzivatelov skusalo. Zver na nu udajne vobec nereaguje, dokonca pomocou nej aj fotografovali...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35337 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Lampa na pušku
podla mna je zbytocne draha...to iste urobis aj s baterkou s filtrom..aj ked moze byt kvalitna...zohnal som si batreku s dvoma diodami, ktore svietia sucasne...modra a cervena...nie su tam filtre..uz samotne diody vysielaju prislusne farby...a ma sluzit na zvyraznenie farby na nastrele...este som to neskusal, no po osvetleni na zelenom podklade je cervena farba skutocne velmi vyrazna....uvidime ako sa osvedci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35339 od miso
Odpoveď od miso na tému Lampa na pušku
Co sa tyka filtrov, su to nejake specialne, alebo staci klasicky cerveny filter?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35342 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Lampa na pušku
klasicky cerveny..je pravda, ze som to skusal len raz, takze nemam to overene nejakym dlhodobim pozorovanim...lebo to neuznavam....ale ten diviak naozaj nereagoval...ale ako som pisal...tych 650nm je stredna hodnota..mozno existuje presna overena vlnova dlzka, ktoru zver nie je schopna vnimat, podobne ako my zrakom nevnimame elektromagneticke ziarenie mimo spektra viditelneho svetla...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35550 od puro
Odpoveď od puro na tému Lampa na pušku
U nas poluje riaditel elektrarni,natahujeme el.vedenie a pri kazdom posede bude stlp s neonkou+kazda luka bude osvetlena svetlometom.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35594 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
a ked chce byt dokonaly tak sa skontaktuje so spanielskou firmou LedWave a luku bude osvetlovat svetlometom so svetelnym spektrom ..., nech sa aj ten zadrhne masom
<br/>
<br/>apropo osvetlovaci: bol som na IWA 2006 v stanku LedWave ked predstavovali modely ktore tu riesite, idu od nich von aj s kablikovym vypinacom cca pod 100,-Eur (na poziadanie pozrem do poznamok) , ale len nech sa na vasej nenazranosti niekto dobre nabali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35616 od miso
Odpoveď od miso na tému Lampa na pušku
Martin nemusíš, ja svetlo pri streľbe nevyužívam. Mne stačí na pozorovanie infrák, UPOZORŇUJEM MORALISTOV,že je POZOROVACÍ a na streľbu mi postačuje puškohľad. Keď cez neho nevidím, nestrieľam, to si radšej divinu od niekoho odkúpim a keď nie, skočím do hypermarketu a kúpim kura....A pokiaľ má svetlo zabrániť zastreleniu človeka a pri osvietení zver nedostáva do stresovej situácie,neplaší ju, nech ho poľovníci kupujú, super vec, vrelo odporúčam. Slovák sa nezapre- keď niekto uvažuje ináč, ide kradnúť a bohatnúť na divine....Už pochopte, že ten čo chce svietiť vezme z domu halogénku a strelí si aj keď mu budeš sedieť na kolenách.Robí sa to tak už všade, nikto ma nepresvedčí o opaku. Je to záležitosť jednotlivca, jeho osobnej morálky. Bohatší nebude uvažovať o svetle s červeným filtrom, hodí na schvenk montáž infrapuškohľad a svietiť už potrebovať nebude musieť. Si myslíš, že v niektorích súkromných revíroch si morálnu otázku ako použitie svetla pokladajú? Strieľajú o dušu spasenú, nad internetovým moralizmom sa zasmejú, možno aj napíšu aké sú tie svetlá zlé a preleštia infráčik. Ale nie každý techniku zneužíva, niekto ju dokáže využívať, napríklad aj pri nočnej selekcii diviačej zveri.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35622 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
miso, ja viem, ze vas je vacsina, tak si skuste tie lampicky presadit i pomocou podobnych kvetnatych formulacii ( &quot;nocna selekcia diviacej zveri&quot; ) do noveho zakona, kde je podla teba hranica co este ano a co uz nie (myslim tvoja osobna, nielen v tejto teme na zakon vacsina z vysoka se...)? Skusme tu teda podiskutovat, ako by mala vyzerat legislativa v tejto zalezitosti, aby ju nemusela porusovat valna vacsina prakticky polujucich polovnikov. A je to vobec pri nasej nature mozne, ked napr. vlastnictvo lampy/infraku vyjadruje socialne postavenie polovnika. A vies, ze najbohatsi polovnici v normalnom svete demonstruju svoje socialne postavenie retro pristupom/vybavou. Uz sa tesim ako sa pred &quot;sockami&quot; s oinfrakovanou konfekciou (sauer, blaser, ...) vytiahnem s novou kohutkovou jednotkou :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35625 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Lampa na pušku
:D :] dobrééé ... Martin, už máš hotovú tú svoju jednorúlovku ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35627 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
ahoj Igor, este nie, cakacka je rok, ale volam tam kazdy tyzden a sniva sa mi s nou ... (prave majstrovi dorazil material na hlaven a zacala sa nahrubo opracovavat baskula) a aby som nebol z temy a aby som bol in - zhanam nejaku retro lampu na pusku, najlepsie petrolejovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35629 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lampa na pušku
Ak chceš zachovať dobovú vernosť odporúčam zväzok svätojánskych mušiek. V akom cal. to budeš mať ak to nie je tajomstvo? Iste to bude krásny kúsok. Teším sa, akoby som ju mal dostať ja...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35630 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lampa na pušku
:D:D:D fakla ti nestaci martin ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35631 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
8x57JRS,
<br/>
<br/>otvoreneho ohna sa bojim - drevo stalo strasne peniaze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35637 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Lampa na pušku
To čakanie je asi na tom najlepšie, zvlášť na taký kúsok ako budeš mať ty. Tak nech sa darí a niekedy sa zastav v BA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35640 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lampa na pušku
Netráp sa, do milenky sa oplatí investovať. Keď ju večer &quot;oprieš&quot; v obývačke, nebudeš sa mračiť, že má krivé nohy a veľké brucho. Kaliber tiež taká klasika. Veľmi dobrý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35641 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
to je fakt, len som si dal kvoli tejto vecicke moratorium na vsetko ostatne s flintami spojene a prave teraz vyskocili na svetlo bozie dve mile flinticky ..., predstav si tie vnutorne boje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35642 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lampa na pušku
A čo Ťa tak upútalo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.172 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 129 návštevníkov a žiadni členovia on-line