Lampa na pušku

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20857 od balanda
Odpoveď od balanda na tému Lampa na pušku
no gratulujem, este si zadovazit protipechotne miny zaminovat zemiacisko a boj proti zveri moze zacat CHUDACI!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20860 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Lampa na pušku
Balanda, neviem co si zac, lebo z tvojho nicku sa neda vicitat, ci si zena, chlap, hermafrodit, alebo iny zivocich. Ak si z pouzivania infra tak nadrzane /duafam, ze ti tento slovesny tvar vyhovuje/, tak som z infraku este nic nestrelil. Polovnictvo je pre mna profesionalna zalezitost. Tento rok mam streleneho jedneho srnca, aj to v kamaratovom zduzeni. Mam vsak 15 uspesnych doprovodov a 5 revirov vo velmi dobrom stave. O sposobe, spravani sa zveri a jej navykoch my vsak vela dalo jej pozorovanie a vzhladom na to, ze mozno aj vdaka takym ako ty, je tato zver uz nocnou, je mozne ju lovi len tesne podvecer, alebo skoro rano. Ohanate sa tu najakymi moralnymi vlastnostami, no viete o nich velke gulove. Trasiete sa pre kilo masa, hladate raze, ktore neposkodzuju maso a pritom za vami zostava kopec uhynutej zveriny v kriakoch po strelbe z kokotin na ktorich mate namontovane, ci privarene TASCO a vystrelene dve rany do roka z patronov, ktore vam nechal este pradedo.. A tie reci o LUDOVOM POLOVNICTVE. Mozete si z nimy vytriet.... Polovnictvo bolo je a bude vzdy pre tych, ktori na to maju a vedia si zaplatit ludi, ktori zver chovaju, nie lakaju vyhliadnu a poskytnu icm "FULL SERVIS". Z toho su potom peniaze na rozvoj polovnictva a nie na cakanie, kto mi kde zaseje, aby som si mohol ist strelit a naplnit mrazak. Polovnictvo nie je nahananie trofeji ale ani masa. Kolko ste tento rok zainvestovali vo vasom PZ do polovnictva? 500,- na patrony:-o? Tvoje zemiacisko si strc vies kam. Polovacka nie je len o strielani, ale o celkovom výsledku z akcie, ktoru planujes a pripravujes celorocne. AJ ked sa nic nestreli, musim odchadzat spokojny. Viem s 99% istotu, kde sa mi co nachadza a nevodim hosti do lesa vyprdiet sa. Ak mas vsak v reviri 99x preskrtnutu nulu a cakas, co ti pride od susedov, samozrejme, ze ti vadi, ak sa inde striela a ty mas velke gulove. Skutocne, nic proti tebe, ale nevies, kolko je dva a dva.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20862 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Lampa na pušku
Sorry pozrel som si foto. Vyzeras celkom fajn polovnik a kamo do partie, ale tie reci o zaminovam zemiacisku, no to je dost. Mame cisto lesne reviry a uz som bol pri vselijakych ulovkoch tiennych zvierat. A kym je to zver, je to este OK. Horsie je to, ked je to clovek. Ak nemas infra, tak si ho kup a uvis o com to je, pozorovat celu noc diviakov, alebo vysoku. Lebo z lampasom to nedokazes. Z lampasom iba strielas. Takze este raz sorry.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20870 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Lampa na pušku
No ale si mu nalozil.Priklanam sa na tvoju stranu.Mas pravdu.Pre kus diviny poniektori zradia aj kamarata.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20871 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
lubo to bol slapak na cervenu ...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20874 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Lampa na pušku
Ahoj Martin. Mal som vcera troska horsi den, tak som sa "rozpustil". Poznas ma, vies ze som to nemyslel az tak hrubo. No cely den som vyberal z kladiek drievka, dve chaty nam rozbili a zvali jeden posed. A ktej lampe. Vies ako z pomedzi 100 polovnikov vyberies toho kto ju ma? Náhodnym vyberom. A uz sa nesrdi.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20895 od balanda
Odpoveď od balanda na tému Lampa na pušku
No myslim, ze ktomu co si predviedol vo svojom prispevku sa ani neda nic povedat, a ak mas zly den skus neco ine... Nabuduce najskor trochu pouvazuj, v poriadku neberem to osobne, a nejake vysvetlovanie co som dokazal ja, co ty a co niekto iny, a kto je vacsi polovnik... O to ja nestojim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20896 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lampa na pušku
8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20899 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Lampa na pušku
Neviem načo je dobrá táto téma, keď jedni sa tu bez hanby chvália tým, čo majú
<br/> namontované na puške, druhí ich zatracujú (a myslím právom). Zákon hovorí jasne,
<br/> žiadna lampa, žiaden infrák na puške a môžeš byť &quot;ľudový&quot; alebo &quot;nový&quot; poľovník,
<br/> mal by si vrátiť papiere. Oháňať sa bezpečnosťou je veľmi chabé, keď máme presne
<br/> definované kedy a za akých podmienok môžeme loviť. Ak to skúšam za iných
<br/> podmienok, porušujem predpisy. Nerobme si hanbu pred nepoľovníkmi, ktorí tiež
<br/> čítajú tieto stránky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20902 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Lampa na pušku
Nezakazuje infra na pozorovanie zveri. Ten Baigish na to je. A ta hanba pred nepolovnikmi. 9o% z tych, co to citaju ma v rodine polovnika, ktory ma hladacik pripevneny na baterii, alebo nasuvne svelo v svojej skrini, alebo ide s puskou pod monterkami &quot;pozriet sa do lesa&quot;. Gulo, netreba pchat hlavu do piesku. Treba to v ramci polovnickej legislativy zlegalizovat podobne ako v Madarsku. Ten kto chce pytliacit, bude so svelom, ci bez. Stale je to o ludoch. Ci strielas na tien pri mesiaciku, alebo na isto rozpoznaneho diviaka je urcite rozdiel. A ak chces zistit co mas v reviry a chodi to az o desiatej... Minuly tyzder chcel host strielat na 1oo% kanca. Ked som mu v infraku ukazal 7 prasiat za matkou, ktorym iba trcali usi z ovsa, trosku sa zhacil. Ak raz vystrelis, slovo prepacte, ci nechcel som velmi nefunguje.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20906 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Lampa na pušku
Jasné, pokiaľ by sa to legalizovalo ako v Maďarsku, dobre, ale aj tak by som bol potom
<br/> za dodržanie lovu iba v období splnu, zver musí mať predsa aspoň v noci pokoj. Pokiaľ
<br/> ide len o pozorovanie, nemám nič proti. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20912 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Lampa na pušku
A este k tym zakonom. Pred pol rokom chytili v N.Hrusove pytlaikov s ulovenou srnou v kufri. No podla konecnej verzie v tom boli nevinne. Predstavte si, ze chudacisko niesol vecer o siedmej gulovnicu pesi krizomcez les do opravy/najblizisia predajna, kde to chcel odovzdat bola 20km/. Nahodou ho na polnej ceste stretli len tak si na terennaku prechadzajuci neznami, ktori mu zastavili. Cestou uvidel zranenu srnu, tak V DOBEJ VIERE ju ulovil, aby chudinka netrpela/robil som k tomu vycislenie skody/. Spolucestujuci hned otocili auto a zaviezli ju k nemu domou do kolne, kde ju odrali. A prave, ked ju chceli odovzdat polovnemu zdruzeniu capli ich ti policajti. No predstav si to. Takmer ublizili cestnemu obcanovi. Najhorsie na tom je, ze policajti mozu tak akurat velke gulove, ak je prokurator proti. Neobstoji ani najlepsi dokaz. V 9O% pripadov je to prave on, kto to stopi. Potom sa necudujem policajtom, ze uz niekedy radsej pozru bokom, ako maju nakoniec oni vystupovat ako ti najhorsi, ktori prekracuju svoje pravomoci. Inac, jednalo sa o tych, ktori vyhodili tie danielie koze a natiahli ich pre PZ. Bolo to aj v JOJ a Markize. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20937 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Lampa na pušku
Presne ako vravíš, pokiaľ sa niekto neprizná a vie ako to chodí v tresno právnych veciach a ešte prokurátor čo sa chytá na dovolenku a sa mu nechce tak z toho nič nebude a budú to robiť naďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20950 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Lampa na pušku
No, človek by sa na tom aj zasmial, keby to nebola tragédia.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30507 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Lampa na pušku
Nahodnym vyberom? Ak si vyberies mna tak neuspejes. Uz som sa v jednom fore stretol s temou etika lovu. Je to tazka tema, ale ani tam nebol naznak hadzania vsetkych do jedneho vreca.
<br/>Ale je to tak, ze asi kazdy z nas pozna niekoho kto si prisvieti ci uz svetlom na puske alebo mu kamarat na posede posvieti. Neviem co je na tom az take uzasne lebo ak zasvietis na zver, 99% okazite odskoci a Ty mas iba zlomok sekundy na vyhodnotenie ci je to diviak ci len pocerny spoluobcan, kolega, ... Ten zlomok sekundy je nabity adrenalinom zo stresu. V tom strese urobis lahko chybu a nebudem polemizovat aky si rycly, naviac ak sis si do caju prilial aj nieco ine na zahriatie co tiez nie je tajomstvo ze vacsia polovica robi.
<br/>Ak je toto to co niekto chce zazit bez ohladu na to ci je to povolene alebo nie, nech sa paci, ale ja osobne idem do lesa aby som sa stresu zbavil a nie si ho pridaval.
<br/>K legislative - vsetci sa pohybujeme na hrane. A kto si bez viny, prvy hod kamenom ... Nik z Vas nepresiel na cervenu, neprekrocil rychlost? Sme len nedokonali ludia. A Vam dokonalym sa ospravedlnujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30516 od michal
Odpoveď od michal na tému Lampa na pušku
O čom tu stale meliete??? Aký zlomok sekundy pri zasvietení na overenie, či je to sused, polovník alebo diviak??? Par krat som teda vonku večer bol aj ja, aj za splnu aj mimo splnu som čakal do zotmenia. X-krat som si moril zrak nad tým, čo to na tom poli alebo luke je, diviak alebo iná zver alebo clovek? Pokiaľ som nemal 100% istotu, že to je tutovka, ani sa zbraň nepohla. Aké prisvietenie??? Buď som 100% istý, ze to diviak, liška ...je, t.j. jasne to rozoznam, alebo je to len tmava guľa a nepokúšam osud. Par krat som inak skusil baterkou pri odchode s posedu zasvietiť na zver, stala ako sprostá...asi to bude aj tým, že u nas sa na ňu pred alebo pri strelbe nesvieti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30523 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Lampa na pušku
Michal,
<br/>ja nemam vlastny revir a predsa mam nejake skusenosti a viem ze ked som ako Ty hovoris pri odchode zasvietil, zver reagovala. Mozno som bol niekde kde to uz zver skusila. Kazdopadne to ani ja neschvalujem a povazujem za spravne dat zveri sancu skryt sa v tme. Na polovacku pri splne ptreba mat hlavne dobry puskohlad a jedina pripustna pomocka je podsvieteny kriz ci bodka. BODKA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30531 od michal
Odpoveď od michal na tému Lampa na pušku
Nehadam sa, v podstate s tým svietením je to tak, že ak sa na zver nesvieti pred alebo pri strelbe, svietenie nepozna a neuteká ak sa na nu zasvieti. Da sa to pekne pozorovat aj u nas, ked osvietis srncie, co za zvykne popasať na porastoch pri ceste, tam to uz pozná (zrejme pytliaci), nepostojí, oci svietia ako reflektory ale aj tak je hned v pohybe. V Castiach revíru, kde cesta nie je, zasvietiš, dvihne hlavu, a popasa sa ďalej. Do revíru chodím tak casto ako sa mi da, v priemere 3 x týzdenne, takze nepíšem počuté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30548 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Lampa na pušku
joooooj teroristi ! a este aj takuto protizakonnu temu zakladate, tsss ! Ale nie....raz som videl ist pana s gulovnicou na pleci k policajtom, asi ju siel predat alebo co a mal na hlavni primontovanu aj halogenovu lampu....tomu ja vravim drzost 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30667 od eros
Odpoveď od eros na tému Lampa na pušku
urcite jeho IQ bolo hodne vysoke!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 267 návštevníkov a žiadni členovia on-line