Polovnici verzus Psickari

pred 19 rokmi 1 mesiacom #286 od Jaro
Polovnici verzus Psickari bolo vytvorené Jaro
Zdravim Vas chlapi , ak mate zaujem navstivte tuto stranku www.havko.net/index.php?option=com_simpl...=showcat&catid=4 , troska sa tam do nas navazaju a chcelo by to tam par ludom zdvihnut mandle ak sa Vam chce . Snazil som sa im vysvetlit preco sa strielaju tulave psy a macky , no uz sa tam na mna vrhlo par neokrochancov . :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #389 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Polovnici verzus Psickari
neboj keby chodili tie psi drhnut knemu domou sliepky aj on by ich strielal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 týždnami #423 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Polovnici verzus Psickari
Priatelia ja som v revíry zastrelil vela túlavých psov a mačiek,ale verte neteší ma to.Netešíma to z toho dôvodu ,ako na nás verejnosť pozerá.Iba ako na vrahov.lebo ich pripravíme o rodinného miláčika.Myslím,že sa to dá aj inak.Cez osvetu.My každý rok zdôraznujeme v príspevkoch do obecných novín ,ako je dôležité mať psa pri prechádzkach v prírode pod kontrolov.A ked túlavé psy niečo strhnú,stačí to nafotiť a fotky zverejniť.Verte že ich to chytí za srdce,a pochopia prečo poľovníci strieľajú túlavé psy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 týždnami #425 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Polovnici verzus Psickari
To je pravda pred 3 tyzdnami strhol tulavi pes mladu lan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #868 od Hedgehog
Odpoveď od Hedgehog na tému Polovnici verzus Psickari
No koho chytí a koho nie. U nás býva v nedeľu božie dopustenie - celé korzá idúce so psami do lesa. Nehovorím, niektorí sú slušní. Ale nájdu sa aj také typy, že na upozornenie, že psa by mal mať na vodítku sa výsmešne opýta, či mu ho zastrelím, keď nie a dodá, že potom zastrelí on mňa. Takého "charaktera" sotva dojme aj ten najsrdceryvnejší obraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #881 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Je mi veľmi ľúto psíkov zvlášť nemeckých ovčiakov i mnohých väčších plemien v rukách
<br/>detí a týnedžeov.Max2% zo 100 dokáže zodpovedne dlhodobo používať a ovládať svojich psíkov.Nadšenie trvá zväčša 3 roky potom nasleduje,vodičák,dievčatá,atd....
<br/>Ak psíka naučia chodiť von do revíru pravidelne a náhodou nemajú čas-psík pôjde sám
<br/>-a robi čo samu zachce-nasleduje pohroma!POKIAľ to nije vážne 3 KRAT upozorním
<br/>aDOST¡.Pre istotu je dobré všetko sfotiť,už som našiel vlese psíka uviazaného DRôTOM-
<br/>JE TO NEPRíJEMNé!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #882 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Polovnici verzus Psickari
Váženi páni poľovníci, povedzme si to že nikto z nás nemá rád, keď pobehuje cudzí pes v lese a preháňa zver. Ja osobne mám polovne upotrebitelného psa a nepúšťam ho pobehovať po lese, aby zbitočne nepreháňal zver a to by si mali uvedomiť všetci návštevníci lesa. Lebo ked sa im vzdiali psík na 200-300 metrov a plaší zver ma každý správny polovník chuť ho odbachnúť. A potom nám nadávaju do sviniarov a ďalšie horšie pomenovania ani nebudem spomíňať. Mali by si uvedomiť čo robia oni a ako škodia zveri a nie len stále odsudzovať nás poľovníkov. Psík si zvykne poľovať a potom aj sám rad navštívy revír a plaší zver. Čo je ale najhoršie po určitom čase bude pitliačiť.
<br/>
<br/>Nech sa zobudia všetci chovatelia, ktorý navštevujú les a nech nepúštajú svojích psíkov ďalej ako 30 m od seba!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #883 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Polovnici verzus Psickari
Zalesak máš pravdu mne sa páči pes ktorý náhaňa zver iba na Poľovake nehodno plašiť zver nadarmo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #884 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Polovnici verzus Psickari
Zalesak-prepáč,ale nesúhlasím s tebou v tom aby psíčkari púšťali psíkov v revíri čo i len na 30m.U nás nesmiem ani ja v našom revíry púštať psa mimo dohladávky a spoločnej polovačky.Na výcvik psa máme určenú časť revíru.Je to prísne,ale vďaka tomu je v revíry kľud a dostatok zveri.A to isté by som odporúčal aj ostatným psíčkarom.Veď to nieje problém sa zjednotiť a po dohode s obecným úradom a s PZ vyčleniť priestor na cvičenie a venčenie psov.Ak to chovatelia psov myslia s chovom cvojich zverencov vážne,tak by to nemal byť problém.A keď idú do prírody,tak stačí ich mať na vodítku a s košíkom.Aj ja mám nepekné zážitky s neukáznenými psíčkarmi,ktorí po mojom slušnom upozornení ma občastovali sprostými poznámkami,a to aj keď som im ukázal preukaz polovnej stráže.Problém je to,že už polovník nemá v lese takú úctu ako kedysi,a nad tým by sa mali zamyslieť kompetentní.Myslím ,že to nestačí keď iba strieľame psov.Treba si nakloniť verejnú mienku.A ak sa niečo stane netajiť to.Nafotiť a zverejniť.Pretože to urobia tý druhý,ale nasypú na druhú stranu váh,a my aj keď sme v práve budeme tý zlý.LOVU ZDAR priatelia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #886 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Ak budete mat cas a chut kludne zabludte na toto forum a presne sa dozviete co si o nas myslia psickari www.forum.nemecky-ovciak.sk/viewtopic.ph...rder=asc&start=0
<br/>ja som sa im tam snazil vysvetlit par veci ale akosi hlavou mur neprerazis .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #887 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Polovnici verzus Psickari
Lankaster tak ak maš svojho psa dobre vycvičeného tak pri pochodzke revirom nieje veľa 30m ale len u polovných psov. Skôr som mal nervy na ludí z fóra ktoreho stranku dal aj Jaro v odpovedi a chcel som počuť mienku polovníkov. Taka skúška vieš?
<br/>
<br/>Velmi dobre si to napísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #891 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Polovnici verzus Psickari
Práve som od tial prišiel ale je to katastrofa to fórum nemá úroveň ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #892 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Polovnici verzus Psickari
Ozaj dobrý spôsob vymysleli v Grobe tam túlavých psov chytajú mesiac ich majú v klietke a ak príde vlastník psa psíčkar musí zaplatiť 1000Sk ak sa psíčkar neohlási do 1 mesiaca dajú ho utratiť... Aký je váš názor na toto riešenie ? Ja názor zatial nemám taže uvidím možno budem mať názor ked preštudujem tie vaše:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #894 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Polovnici verzus Psickari
To je niekedy hrozné pozorovať ,ako zaobchádzajú niektorí so svojimi psami.Možno, keby sa všade zaviedli vyžšie popladky za držanie psa ,tak by ozaj chovali psov len tí čo čo to berú vážne.Ale vlastne to by potom zase trpeli práve tí slušný.Takže to nieje riešenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #901 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Polovnici verzus Psickari
Bol som sa pozrieť na fórum,na stránke kynologickej revue a naozaj sa tam do nás pekne navážajú.Súhlasím s Vladom , že to nemá takú úroveň ako diskusia na tejto stránkle už len preto ,že tam kludne používajú vulgárne slová čo degraduje úroveň tejto inak fakt peknej stránky.Čo ma však najviac zarazilo,je množstvo príspevkov od ľudí ktorí sú zatrpknutý na poľovníkov.Nepoznám ten prípad usmrtenia psa polovníkom ktorý tam opisujú,tak sa nechcem k tomu vyjadrovať,ale mrzí ma že dotyčný sa s odporom vyjadruje na adresu zákona 282/2002 o držaní psov.Preto by ma zaujímal váš názor o tomto zákone,či je primeraný alebo príliš drastický voči chovateľom psov.Veď vedšina nás sú tiež chovatelia psov .Mne osobne až na malé drobnosti tento zákon vyhovuje,pretože som pripravený niesť zodpovednosť za mojich psov a nejaká ta rozdrápaná sliepka nemá u mňa takú cenu ako môj pes.Ono je vlastne zaujimavé že medzi polovníkmi tento zákon nevyvolal takú diskusiu ako u ostatných chovatelov psov,asi preto že sme zviknutý niesť vedšie bremeno ktoré polovník musí niesť keď chová polovníckeho psa pretože chov takýchto psov je náročnejší.Teším sa na váš názor.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #902 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Polovnici verzus Psickari
Ten zakon este si vyhlaskami dotvaraju mesta a obce, takze do konecneho stavu treba pribrat aj tieto nariadenia, takze v kazdom meste a obci mozu byt podmienky pre psickarov ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #903 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Idú prázdniny,dovolenky,to bude psíkov po revíroch,to bude uštvanej zveri !
<br/>A zasa budeme zlý,znova si zastrieľame,až ma srdce bolí!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #961 od koloc
Odpoveď od koloc na tému Polovnici verzus Psickari
Je to moj prvy prispevok na tomto fore / snad nie posledny / a preto povazujem za zakladnu slusnost sa predstavit. Preto na uvod par slov o sebe. Nie som, nikdy som nebol a nikdy nebudem polovnikom. A nemam polovnikov rad. Chodim do kostola kazdy den. Moj kostol je les, anjeli su lesna zver a chramova hudba vsetky zvuky v lese. Okrem vystrelov polovnikov, stekania tulavych psov, vykrikov nezodpovednych zberacov lesnych plodov, lesnych robotnikov, hukotu tazkej techniky, motorovych pil........atd. Snad to na uvod staci, aby sme sa rozumeli. Nemam rad polovnikov, lebo strielaju do „mojich anjelov“ a do bytosti mne najdrahsich - PSOV. Mam vsak vela dobrych znamych i kamaratov vo Vasich radoch. Snazim sa Vas pochopit a viem si mnohych vazit i z tohto fora. Ked som si precital prispevky, mnohi neuznavate samonabijacie gulovnice, svietenie na zver pri love, neuvazene strielanie na velku vzdialenost, ci zver v pohybe alebo v krovi, uznavate „stare polovnicke tradicie a hodnoty“, a celorocne sa zodpodne starate o les a zver i nad ramec svojich povinosti. A hlavne neodbachnete kazdeho psa len tak,...okamzite,...lebo ho prave vidite.......atd. atd...... Ale mam jednu otazku. KOLKO VAS JE TAKYCH? Z tych 55 000 polovnikov v SR?
<br/>Ak sa chcete opytat reciprocne, kolko nas je psickarov, ktori nedovolime svojim psom volne behat po lese a neohrozovat zver, tak moj nazor: „tak je to max. 1-10%“. Ale to jedno az desat percent su vzacne psy a kazdy z nich sa raz nestastnou nahodou moze zatulat, a tieto psy stoja za to, aby ste sa tisickrat sami seba opytali, ci mate stisnut spust.Verim tomu, ze to male percento z Vas tak urobi. Ale schvalne, kolko je vas takych? Napiste to prosim konkretne. Cislo. Percenta. Dakujem.
<br/>
<br/>P.S. Nemohol som sa tu zaregistrovat menom, pod ktorym som znamy na psickarskych forach, lebo Vladimirov je tu uz moc. Vsade vystupujem pod tymto menom, tuto ma to nechcelo pustit.
<br/>
<br/>Vladimir - priatel priatelov lesa a zveri.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #962 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Polovnici verzus Psickari
Ahoj koloc-Vladimír.Nie si sám kto si kladie takéto otázky.Kladú si ich všedci ľudia.Aj keď nie vždy v súvislosti s polovníctvom či ochranou prírody,ale jednoducho v súvislosti s prostým životom.Každý ďeň stretávame ľudí ktorí znepríjemnujú život iným a ešte sú na to hrdý.Prečo sme taký,skús sa spítať toho najvyšieho,keď máš knemu tak blízko. Tiež som veriaci ale pochybujem že zlo sa dá eliminovať.Bolo tu ,je aj bude.Len my sme takí slabosi ,že mu podliehame .A nezanevieraj na všedkích polovníkov lebo nás je vedšina podstivích,a tiež sa snažíme vo svojich radoch robiť poriadky.Ale dá to námahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #964 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovnici verzus Psickari
Zdravím. Ja som poľovník (bez revíru) aj psíčkar. Na tvoju otázku si netrúfnem odpovedať lebo nepoznám tak veľa poľovníkov aby som to vedel posúdiť. Faktom je, že u nás doma sa bojím o psa keď s ním idem von aj keď je poľovníckeho plemena. Radšej chodím len na miesta, kde je veľký pohyb psíčkarov, tam sú na to zvyknutý. Ďaľšia vec je, že nemávam problémy s privolaníma väčšinou mi pes neodíde na viac ako 30 m. Problém je keď chcem cvičiť sliedenie, to je potom adrenalínový šport.
<br/>Čo sa týka môjho okolia tak je asi 15-20% takých čo by si dobre rozmysleli kým vystrelia na psa. Ako som však už napísal, nemusý to byť relevantný údaj nakoľko nieje veľa poľovníkov o ktorých si trúfnem predpokladať ako by sa zachovali. Ešte chcem napísať, že ani jeden by podľa mňa nezastrelil psa ktorý je zjavne pod kontrolou majiteľa. do tých 15-20% som zahrnul tých čo vystrelia len naozaj keď si to 100x overia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 277 návštevníkov a žiadni členovia on-line