Polovnici verzus Psickari

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #5967 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Polovnici verzus Psickari
musim sa ospravedlnit marekovi asi bol len na obede, tak PREPAC.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #6161 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7248 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Zastrelené psyMajiteľ ranča sa zrútil - www.joj.sk/?go=archive , na margo tejto udalosti - chlapi , ktori z vas by nechali behat len tak hoci kde 6mes.stena ???? ten rancer to asi nemal v hlave v poriadku . 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7249 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
Majiteľ mal ,,asi dôvod doniesť psi z lesa na dvor"a natočiť to ÚDAJNÉ ulovenie,
<br/>ÚDAJNE poľovníkom. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7256 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Včera som sa bol prejsť - bolo krásne. A nakoľko bol veľký sviatok nevzal som si ako obvykle son sebou remington. Samozrejme som stretol dva bastardy ako ženú moju obľúbenú lokalitu, plno štekotu a &quot;hrubé&quot; srny ledva pred nimi bežali. Tentokrát sa mi ich podarilo odohnať krikom. Samozrejme, že pred dedinou ma dobehli a predurili aj obľúbenú lokalitu na bažanty. Mal som pokazený pekný deň. Nuž ale vysvetľuj mongolovi, že je zodpovedný za svojho bastarda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7266 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Ja by som ho zrútil z toho koňa, na ktorom sa v TV Joj predvádzal. Keď nejaký chu(ma)j vyrába časované bomby zvykaním polročného aziata na túlačku, tak nech aspoň nevyplakáva v telke, že mu ho niekto odvalil, lebo hlavný podiel na psej smrti nesie práve on :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7267 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Dnes predpoludním som sa potuloval na poli kúsok za Bratislavou. V ďalekohľade som pozoroval 5 psov, ako sa pokúšali loviť zajace. V strede poľa je vinohrad, okolo ktorého je starý plot. Psy sa pokúšali nahnať zajaca práve do toho plotu. Zavolal som miestnemu poľovníkovi a ten mi potvrdil, že vedia o „nevítaných psích hosťoch“ a aj o ich loveckej taktike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7268 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Presne ako hovoris Dko.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7269 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Polovnici verzus Psickari
To tak natočiť kamerou,to by bolo!?!?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7270 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnici verzus Psickari
Pred asi 20 rokmi sme mali známych, ktorí mali krásneho novofundlanďana. Stalo sa, že nás občas ponúkali srnčím mäsom. Až keď začali vyplakávať som sa dozvedel čo sa stalo. Psa v zime chodili venčiť popod horu a pasienky bokom od mesta. Raz vo vysokom sneho naďabil na srnu a strhol ju. Nedal sa potom od toho odnaučiť a im sa zapáčilo, že sa aj prebehol, aj občas dačo chmatol. Len raz počuli v diaľke výstrel a psa ani nenašli. Tak, takto to skončilo - samozrejme vinou chovateľa. Ak by som nevedel čo ten pes stváral a boli by k tomu zavolali telku, tiež to zjem aj s navijákom o bezcitných poľovníkoch. Psa mali veľmi radi /nemali deti/, tak sa na neho upli a takto smutne to dopadlo, popritom si vôbec neuvedomovali, že robia niečo zakázané a že vlastne pytliačia pomocou psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7271 od sponzi
Odpoveď od sponzi na tému Polovnici verzus Psickari
V nedelu som bol v revíri zo ženou, vtedy flintu nebrávam.Cestou domov som zbadal v strede pola blízko srnčej zveri psa.Ženu som potichu zobral domov a rýchlo sa vytratil aj z &quot;brokom&quot; spät.Prešiel som cez celé pole až k nemu a zistil, že je to rotvajler.Psov mám rád, doma máme štyroch a rotvajlerov som mal kedysi troch...ale keď sa postavil a zbadal som v akom stave je, teda evidentne túlavý a nie stratený, tak som sa rozhodol pre streľbu.Na brok to ešte nebolo, tak som postupoval ďalej až kým ma nezbadal a nezačal unikať.Tentoraz to prežil.Smer jeho úniku mi naznačil koho, asi tak môže byť a nedivím sa, že bol taký zafúľaný a odkázaný sám si hľadať obživu.Ja by som &quot;vypálil po vajciach&quot; aj takému chovateľovi psov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7275 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnici verzus Psickari
Tibo, na filmovanie to bolo dosť ďaleko. Ale vidieť ako 5 psov (taká obyčajná pouličná zmes) dokáže organizovane v rojnici loviť starých zajacov, tak to stálo za to. Prvý zajac mal šťastie. Podarilo sa mu prebehnúť cez plot, do ktorého ho nahnali (asi v ňom bola diera). Druhý pokus už nestihli zrealizovať, lebo nás spozorovali a ako na povel všetci zmizli.
<br/>Malé zajačiky alebo srnčatá nemajú pred takýmito psami najmenšiu šancu na záchranu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7277 od brigo
Odpoveď od brigo na tému Polovnici verzus Psickari
cca mesiac dozadu u nas(povazie)zastrelili dvoch bastardov..nahnali srncie do dvora a tam ich napadali..vzdy ked sa priblizil clovek usli..vedelo sa koho su to psy a boli sme za nim a vysiel na nas s argumentom(mimochodom je to policajt)ze ak sa im nieco stane tak nam narobi problemov..ma smolu psy uz neziju..je to svinstvo ked o tom majitel vie a nic s tym nerobi..obcas by sa patrilo aj tym majitelom psov nahadzat...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7281 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Osobne neparím k vyznavačom represií, ale na hrubé vrece pomôže iba hrubá záplata. Riešenie, aby ľudskú nezodpovednosť neodsierali psy životom, by mohlo byť v dôslednom uplatňovaní zákona o povinnej evidencii psov 282/2002 Z.z., nie psími známkami, ale čipmi. Dovolím si tvrdiť, že cena čipu od šikmookých pri nákupe konajnera pre celé Slovensko by bola cca polovičná ak nie tretinová výrobnej ceny psích známok, takže by zvýšilo aj na čítačky pre veterinárov, policajtov i poľovnú stráž. Pri každorročnej povinnej vakcinácii proti besnote by nebol problém skontrolovať čip. Odchyt a réžia okolo pascí a narkotizačných striel by bola hradená z mastných pokút a možno by PZ zvýšilo i na iné pre revíz prospešné veci. Kde rozbrať potrebný rozbehový balík? Možno by to šlo vybaviť z eurofondov na ochranu prírody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7283 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Polovnici verzus Psickari
V tomto smere by sa mohli angažovať hlavne psíčkári. Ja tých 10 korún na brokový či 50 na guľový náboj oželiem (raz za čas).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7284 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Na narkotizačných by si možno aj zarobil a gule či broky si nechať na poľovačku 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7285 od kopa
Odpoveď od kopa na tému Polovnici verzus Psickari
Konečne som sa dostal k tej reportáži na JOJ-ke. Riadne divadlo, hotový Jakubisko. Na takýchto ľudí platí len to čo napísal DKo - hrubá záplata. PZ by malo podať trestné oznámenie na neho a uplatniť si vzniknutú škodu. Ak to bolo dlhodobé, určite sa najde nejaký strhnutý kus. Potom by si mali uplatniť nemajetkovú újmu vzniknutú odvysielaním príspevku a tým donútiť JOJ odvysielať ospravedlnenie. Je to nenapraviteľná škoda, keď komerčné televízie majú záujem len o lacné senzácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7286 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Polovnici verzus Psickari
Narkotizačná puška nestojí 5 korún (určite si ju každý poľovník kupovať nebude a nebude s ňou chodiť bežne do hory). A určite by sa jej majiteľ nevracal z vychádzky domov len preto, že uvidel túlavého psa. Takéto zbrane majú opodstatnenie v obývaných územiach, kde je napr. mestská polícia na telefóne a je schopná zasiahnuť v priebehu niekoľkých minút. V lese to nevidím reálne.
<br/>Ak ma pamäť neklame, na používanie narkotizačnej zbrane je potrebný špeciálny kurz. Je to i o dávkach uspávadla. Občas sa môže pritrafiť že ho dáš viac a zviera to neprežije.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7288 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovnici verzus Psickari
Pokial budu nedisciplinovany psickari potial budu usmrtene psy v reviroch . Ked mozu dodrzovat zakony a pravidla niektori slusny ludia nech sa to naucia aj druhi . A ked nie maju smolu . Potom mozu kolabovat , ronit slzy , vyhrazat sa a sudit sa aj tak im to bude figu platne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #7289 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Polovnici verzus Psickari
Ono celý ten môj príspevok sa dá označiť za sci-fi pokiaľ sa tým nebude chcieť niekto z kompetentných seriózne zaoberať. Ono je úžasne ľakhé roztrubovať do sveta, že psov neslobodno strieľať a treba vyberať 10 a viac litrové pokuty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.153 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 234 návštevníkov a žiadni členovia on-line