Kormorán

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6046 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
jaro, potom mi vychádza, že ochranári by vlastne mali platiť zarybnenie našich vôd a zazverenie vašich revírov. My budeme len kántriť, a oni chrániť...to by sa mi celkom páčilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6048 od miros
Odpoveď od miros na tému Kormorán
Kontrola nie je problém ale problém bude po tom čo o niečom zle rozhodnete niesť následok ten bohužial cvakáme prostredníctvom zdanenia všeci vieš ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6049 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán
Klobuk my sme to tu uz spomenuli niekolko x , PZ neviem ako rybari nemam ten poznatok ako to funguje ale PZ je zodpovedne za skodu sposobenu zverou ( ci ide o vysoku alebo medveda ) jednoducho to zacvaka PZ na uzemi ktoreho ku skode prislo . Teraz tu mame temu Kormoran - pride kolonia kormoranov , zakruzi nad rybnikom a hor sa na obed . vyzeru co sa da a ak nieco ostalo tak sa zdrzia dlhsie . Na stromoch kde kormorany hniezdia nerastie nic , pod nimi tak isto a to uz nehovorim ze by s nimi vydrzali zit v blizkosti ine vodne vtaky . Ale kormoran je v dnesnej dobe viac ako obycajny pstruh ale co uz . Takze kormorany urobia skodu za x sk . Kto to zaplati ochranari ?????? ale houby , predsa my . Lebo min. ochrany zovotneho prostredia na to vycleni bubaciky ktore su z nasich dani . Takze ochranarska penazenka nezaplace a spolocnost to rozdycha sak to nebola az taka velka palka . Ono sa to ututle dufejme ze nepride nejaky kormoran k ujme . A ryby , sak nasadia nove sak aj tak tam boli len preto aby ich ludia zjedli no nie ?!
<br/>Doprial by som im tieto skody platitz toho co dostanu od svojich sponzorov . keby kazdorocne prisli a pan ten a ten mi by sme od vas potrebovali x koruuniek lebo nasi kormorani na ktore prispievate vyzrali rabnik za x sk a musime to zatiahnut . Vidim toho sponzora - prve polovne zdruzenie nie ze by urobilo odstrel tam by sa decimovali stavy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6060 od klobuk
Odpoveď od klobuk na tému Kormorán
mám taký dojem aj nejaké info, že po voľbách sa problém kormorán bude riešiť veľmi rýchlo, resp. sa rýchlo vyrieši. Ako som už napísal, dúfam že si zastrielate.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6061 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Kormorán
Ahoj Jaro, Ty môj internetový oponent. Práve som sa vrátil od zubára a vidím, že ste zase všetci vo forme. Takže sa postupne pokúsim na Vaše narážky reagovať a môžme pokračovať v tomto ping pongu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6072 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kormorán
Prečo peniaze z EU nejdú do PZ? PZ podlieha Min.Poľnohospodárstva,žiaľ peniaze z EU
<br/>smerujú na Min.Životného Prostredia,schvaľujú ochranári.Tak to vydím.
<br/>
<br/>Prečo debata o kormoránoch práve tu? = najlepší príklad nesprávneho pôsobenia človeka,deštrukčnej činnosti tzv.ochranárov,pod krycím názvom...Kormorán je rukolapný,vyditelný dôkaz,medveď,vlk,lykožrút,krkavec niesu tak na očiach verejnosti,
<br/>na hroziace ekologické katastrofi, ochranármi zdyskreditovaný polovníci,lesníci nemajú možnosť upozorniť a urobyť opatrenia.
<br/>osobný názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6088 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Kormorán
Odpovedám Vyrovi, aký je môj názor na kauzu „rybári versus kormorány“.
<br/>Mimovládne organizácie (vrátane SPZ a SRZ) majú možnosť vyjadrovať sa k rozhodnutiam štátnych orgánov na úseku životného prostredia. Ak nesúhlasia, môžu sa aj odvolať. Konečné rozhodnutie ale nakoniec vydáva štátny orgán (krajský úrad alebo ministerstvo).
<br/>Ja strkám nos len do rozhodnutí, ktoré sa týkajú dravcov, popr. Malých Karpát. Naposledy to bol prípad, keď istý poľnohospodársky podnik chcel rozsýpať rodenticídy voľne na ploche 10 ha (a nie do hraboších dier). Koľko zveri a vtákov sa tam mohlo otráviť je Vám jasné.
<br/>Nepoznám ale okolnosti okolo výnimky na odstrel kormoránov. Dozvedel som sa o tom až na tomto fóre.
<br/>Viem, že u nás zimujúcich kormoránov každú zimu pribúda. A kormorán sa živí rybami. Nie som ani ichtyológ a ani odborník na vodné ekosystémy. Neviem sa seriózne vyjadriť, či kormorány likvidujú len ryby nasadené rybármi, alebo či aj hrozí vyhynutie našich chránených pôvodných druhov rýb.
<br/>Neviem, koľko je na Slovensku rybárov, ale počas sezóny je každý breh prehustený rybárskymi prútmi. A aj to má negatívny dopad na prírodu. Na zbytky silónu a háčiky vo vode už doplatil nejeden vták. A bordelu na brehoch som už tiež videl dosť. Nehádžem ale všetkých do jedného vreca.
<br/>Súhlasím ale, že pokiaľ nejaký živočíšny druh (vďaka svojmu výraznému premnoženiu) vážne ohrozuje iné pôvodné druhy, treba pristúpiť k jeho regulácii.
<br/>A tu je asi podstata problému. Ochranári sa snažia toho čo najviac chrániť. Poľovníci loviť (netvrdím, že poľovníctvo je len o love). Rybári chytať. A budeme sa musieť naučiť hľadať kompromisy. A aj ochranári sa budú musieť naučiť akceptovať v nevyhnutných prípadoch aj potrebu regulačného odstrelu. Na Slovensku je už asi málo území, kde funguje prirodzená regulácia, bez zásahu človeka. O každej regulácii stavov nejakého premnoženého druhu, by mali ale rozhodovať odborníci. A regulačný odstrel by mal podliehať prísnej kontrole, aby z toho neboli ďalšie zbytočné masakre (stačí si prečítať Vaše včerajšie vyjadrenia). Kormorán je podľa mňa inteligentný vták (podobne ako krkavec) a z oblastí, kde by sa vykonávala regulácia, by sa rýchlo presunul inde.
<br/>Pre mnohých ochranárov je z princípu ťažké súhlasiť s usmrcovaním akéhokoľvek živočícha. A preto sú tie nekonečné diskusie o kormoránoch, slukách, medveďoch, atď. Ale niekedy je nutné zabudnúť na idealistické predstavy a akceptovať aj reálnu situáciu.
<br/>Predpokladám, že týmto mojim stanoviskom som asi naštval aj rybárov a aj ochranárov. Ale Vyr chcel odpoveď bez diplomacie a alibizmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6099 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kormorán

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6101 od Hrubian
Odpoveď od Hrubian na tému Kormorán
O problematike kormorána sa popísalo na našich rybárskych stránkach viac než dosť (www.ryby.sk), ale z Tvojej reakcie mám aspoň pocit, že sa k tomu staviaš racionálne, realisticky a nie ako niektorí "ochranári" - naschvál toto slovo dávam do úvodzoviek. Ich názory mi niekedy pripomínajú malé deti v škôlke (týmto nechcem škôlkarov uraziť, pretože mnohí z nich sú veľmi šikovní ;)). Z ich vyjadrení mám pocit, že majú buď klapky na očiach alebo nejakú formu mozgovej obrny, pretože racionálne rozmýšľajúci človek nemôže riešiť problém tak, že rieši len samotný problém bez ohľadu na dopad riešenia na iné vzťahy a veci, najmä ak hovoríme o ekosystéme, ktorý rozhodne nie je tvorený jedným živočíchom. Je to na smiech, ale skutočne týchto "ochranárov" vystihuje heslo "Zabi bobra, zachrániš strom".
<br/>Vo svojom príspevku si písal, že sa nevieš vyjadriť, či kormorány likvidujú len ryby nasadené rybármi, alebo či hrozí aj vyhynutie našich chránených pôvodných druhov rýb. Nechcem vyznievať príliš ironicky, ale myslíš si, že keď kormorán loví, pozerá sa na to, aký druh ryby ide práve zožrať?:(
<br/>&quot;Ochranári&quot; by mali najmä pochopiť, že rybárom nevadí, že kormorán žerie ryby. Im vadí, že vyžiera rieky a premieňa ich na absolútne mŕtve toky. Je to v podstate genocída riek na území SR. A reagovať na to slovami, že keď tu kormorán nebude mať čo žrať, tak už sem nepriletí, hovorí samo za seba o inteligenčnej úrovni týchto &quot;ochranárov&quot;. Vieš, rybársky tlak tu bol vždy a trúfam si povedať, že v minulých obdobiach bol silnejší, než je dnes, ale ryby v riekach žili a v primeranom množstve. Dnes je to na niektorých riekach postihnutých predačným tlakom kormorána úplná bieda, sú skutočne úplne mŕtve.
<br/>Tiež nefandím bezbrehému zabíjaniu živých tvorov, ale nie je možné preferovať prežitie jedného živočícha na úkor vyhynutia druhého, takýto prístup je scestný.
<br/>Ja mám niekedy pocit, že &quot;ochranári&quot; preto toľko kričia a ku všetkému sa vyjadrujú, lebo nemajú absolútne žiadnu zodpovednosť. Takto sa kričí a kritizuje najľahšie. Bol by som vážne zvedavý, ako by konali, keby im niekto následky ich konania zosobnil (a najmä finančne). Mám taký nejasný pocit, že ich vyjadrenia by sa veľmi pravdepodobne stali uváženejšími. :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6105 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Kormorán
Jano_Ripka,sledoval som tuto debatu a pôvodne som nemal chut reagovat,ale človeku to nedá.Vieš, niekedy mi to pripadá,že nevieš o čom je reč a ked nebude po Tvojom, tak je to špatné.Ide o to že 2-ja ludia môžu, a podla mna aj musia mat min./ 2 až-n/,názorov.Tak prečo nemôžu mat polovníci a rybári svoj názor!A teraz k Tvojmu príspevku o konrole.Súhlasím s tým že kontrolovat treba.Podla mna kontrolu má robit fundovaný človek,s tým asi nebude problém, ale nie som po skúsenostiach s ludmi z ochranárských združení presvedčený o tom že im toto právo prináleží.Nemyslím tým zo zákona,ale FUNDOVANOST!
<br/>Fundovaný človek,odborník sa nepasuje on vyrastie!
<br/>Základom ochrany v prírode je REŠPEKT!Rešpekt je POZNANIE,to je zas úcta a úcta je ochrana.A niektorým Vašim ludom chýba Rešpekt/Jovic,Teba sa to netýka a ani tých ochranárov ktorý spolupracuju s SPZ a SRZ/.Zaujímavé je že ludia ktorý rešpektujú prírodu bez ohladu nato v ktorej sú org.snažia sa na problém pozerat komplexne a nie výtrhat veci z kontextu!Takže poprosím rešpektuj prírodu a nie iba to čo Ti vyhovuje,vid kormorán a sluka,/zver homosapiens-lovec tu bol skôr,ochranáraž vplyvom penazí posl.100 rokov/.Takže, ked chcete kontrolovat,tak prečo začnete kričat ked sa idú kontrolovat Vaše účty kam dávate peniaze!Dajte ich na ochranu,seno ,kukuricu,ryby... a nie na média.Ver mi,že POLOVNICI A RYBARI tam peniaze dávajú a nebudú ako ten kormorám,VYZERU a odidu!To nie neodídu, tí praví budú ochranovat a ak im to dovolia zákony tak budúaj lovit!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6106 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Kormorán
Prepáč,volám sa Miro BABIAR,stlačil som to skôr neschovávam sa!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6107 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Kormorán
Dakujem za reakcie na moje prispevky. Fajka a ostatni diskutujuci. Ad 1, ochranarom som sa stal az po tom, co ste ma takto zacali oznacovat v tomto (ci podobnom) fore. Ad 2, ja vyjadrujem svoje nazory a nestaviam sa do pozicie toho, kto je fundovany. Pravda je, ze by som najradsej, keby sa dali riesit veci v prirode bez toho, aby sme museli nejake zvierata zabijat na ukor druhych. Ale to je jednym z dosledkov ochrany - vzdy, ked sa rozhodneme chranit nejaky druh, je to na ukor cohosi. To pisem celkom vazne. Je to tak pri kazdej druhovej ochraje (ci su to zivocichy alebo rastliny). Ale Fajka, nezda sa Ti tvrdenie, ze ochranari su tu az vplyvom penazi je divne? Ak sa najde este jeden zaujemca, otvorim forum &quot;polovnictvo a ochrana prirody&quot;. A poznamke o peniazoch nerozumiem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6109 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Kormorán
V prírode sa od jej samej podstaty zabíjaním udržiava rovnováha, či už pod vplyvom človeka, alebo nie.
<br/>Vplyv peňazí - súťaž kto je viac zelený, kto urobí väčšie haló, kto na koho najviac nakydá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6110 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Kormorán
&quot; Polovníctvo a ochrana prírody&quot;,samozrejme otvor,ale treba si uvedomit že,Polovníci a rybári to relizujú v praxi. Mimo /hlavne/,doby lovu.Príd aj ked chceš ku mne do PZ, na brigády ktoré nie sú o chlaste,ale o práci v revíri,pozorovaní a až potom ked treba aj o selektívnom odstrele v medziach zákona.Ak nie si členom žiadnej organizácie,alebo obč.združenia na ochranu prírody,tak to o peniazoch sa Ta netýka.Moja osobná skúsenost bola,že ked sme poslali peniaze na účet &quot;VLKa&quot; a obč.združení na ochranu .fauny,tak sme mohli vyrúbat aj ....!Do 19.storočia ja nemám vedomost o ochranároch ako organizácii,ale o chovateloch väčšinou z šlachty áno.Po druhej svetovej vojne už áno,ale krásne ideály mladých,zapálených ochranárov sa bohužial premenia na prachy ich šéfov,lebo taký je život.Zároven uznávam čo urobili v legislatíve napr.morských živočíchov,dravých vtákov,atd.Akurát neviem o tom, že by odchánali ludí od malín a čučoriedok,prirodzených to lokalít nášho medveda.Nemám pozitívnu skúsenost že by sa tam niekdo priviazal aby ludia nebrali plody prirodzeného biotopu medveda.Asi tam nie sú média,alebo by ich zjedol?Asi tolko k tým peniazom!A kedže sú to Tvoje názory,tak ak budeš mat chut, ja Ta pozývam ku nám na brigády,nechcem aby si menil svoj názor,stačí ked si uvedomíš že nie VSETCI sme iba vrahovia ale že hlavne máme radi prírodu,ktorú Rešpektujeme.M.Babiar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6115 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Takisto si dovolím poopraviť názor, že Poľovníci a rybári chcú čo najviac loviť! Myslím, že to nie je pravda. Problém vidím vo vašom pohľade na rybárov a poľovníkov iba ako na lovcov. Čo sa zďaleka nepribližuje pravde!
<br/>Pokiaľ sa tento pohľad na nás nezmení, nikdy tu nedojde k rozumnej dohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6116 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Ad -odborníci- odborníkov je veľké množstvo a dosť značne sa líšia svojimi názormi na danú problematiku. Ochranári si z nich vyberajú tie názory, ktoré im vyhovujú! A toho sa držia, lebo majú za sebou&quot;odborníkov&quot;. S týmto trumfom, ktorý je v podstate manipulácia sa snažia vyhrávať svoje vojny. Poľovnícki odborníci nezaujímajú nikoho, lebo nie sú na tej &quot;správnej strane&quot;.
<br/>Mám pocit, že zo strany ochráncov tu ide viac o prestíž a výhru sporov, ako o hľadanie prírode prospešných kompromisov.
<br/>Celé to má potom dopad na našu prírodu a niektoré hodnoty sú potom v nenávratne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6117 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Kormorán
Vjedator, zle si čítal alebo si ma zle pochopil.
<br/>Písal som tam aj, že poľovníctvo nie je len lov. A myslel som to tak, že ochranári chcú aby sa lovilo čo najmenej druhov, poľovníci a rybári zase obhajujú svoje záujmy. A pre mňa je reálna len cesta kompromisov a dohôd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6118 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Kormorán
Vjedator, Ty si sa tuším zle vyspal, keď si taký naštartovaný.
<br/>Napísal som odborníkov a myslel som všetkých (ochranárskych, poľovníckych, rybárskych).
<br/>A vermi, že aj ja častokrát konzultujem riešenie mnohých problémov s odborníkmi na poľovníctvo (od Lesníckej fakulty až po starých skúsených dedinských poľovníkov, od ktorých sa sa toho veľa dozvedel a naučil).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6119 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Kormorán
Nevyspal som sa zle, ale prvé čo som si dnes prečítal boli príspevky a zase to vidím, tak že nám búcha niekto kladivom po hlave a my máme byť ticho a držať ako blbci až kým nás neumlátia úplne.
<br/>Jovic, nie je to adresované na Tvoju osobu a globálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6120 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Kormorán
S tým nevyspaním som to myslel len na odľahčenie debaty. Neber to v zlom.
<br/>A ku kormoránom a rybám sa už nechcem vyjadrovať. Práve preto, že som len laik v tej oblasti.
<br/>Ale pokiaľ bude debata o lesných alebo poľných ekosystémoch, rád sa do toho zapojím.
<br/>Každoročne mám s lesníkmi a poľovníkmi veľa rokovaní o napr. ochrane hniezdísk orlov a takmer vždy sa dokážem dohodnúť. Chce to len trpezlivosť, ochotu ku kompromisom a snahu porozumieť aj záujmom druhej strany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.158 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 102 návštevníkov a žiadni členovia on-line