LOV VLKOV

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27250 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému LOV VLKOV
nikdy som nevidel vlka...a ani skody sposobene nim, takze nebudem nijak oponovat....ale trofej je to nevidana aspon pre mna....kde vam robia take skody??v ktorej oblasti??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27266 od sniperjp
Odpoveď od sniperjp na tému LOV VLKOV
Zdravým Vás priatelia poľovníci!! Vlk je naozaj typický predátor a hlavne neukrutný mäsožravec, nie ako hovoria ochranári!! Nestrhne len staré a choré kusy!! Z dôvodu toho, že musí zožrať denne niekoľko kíl mäsa nerobý mu problém strhnúť aj celú čriedu veľmy silných jeleňov!! Sám som bol tomu svedkom. Ja žijem na severe Liptovak kde vlky a ostatné veľké šelmy majú prirodzený domov!! Je zbytočné aj spočítavať množstvo strhnutej zveri za zimu!!!! Ja som mal to šťastie, že som vlka sledoval v našom revíre už viackrát a minulý rok v zime sa mi dokonca podarilo uloviť veľkého medailového vlka samotára!!! Je to naozaj nezapomenuteľný zážitok a hlavne je to zatiaľ moja životná trofej!!! A možno aj ostane!!!! Prajem všetkým také isté šťastie s lovom tohto predátora ako som mal ja!!! Lovu zdar!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27274 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
V Bukovských Vrchoch je ich tiež habadej.Pred pár rokmi v našom a susednom revíri cca.5000ha sa našlo 13 kusov vysokej,ktore boli strhnuté vlkmi.A koľko sa ešte nanašlo?Ale o to som už písal.U nás na P.Družstvo chodia žrať zdochliny ako domov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27412 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
samozrejme ze revir s vyskytom vlka sa stava lukrativnejsi ale zaroven predacny tlak na zver je naozaj vyrazny.....Najvacsi problem je ze vlci pozbieraju telata a tym sa straca takmer vsetok prirastok a ak sa k tomu prida polovnictvo a pytliactvo tak zver preziva tak na hrane..... Napriek tomu sa nam dari pomaly dvihat stavy vysokej, comu som velmi rad :) Ja uz som vlka strelil a dufam ze nebol posledny :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27921 od parohar
Odpoveď od parohar na tému LOV VLKOV
Neviete nahodou niekto ake su rocne odstrely vlkov od roku 2000..pripadne kde by sa dali tie statisticke udaje zistit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27925 od oravar
Odpoveď od oravar na tému LOV VLKOV
Zdravim, odpovedam na otazku "kde vlky robia skody?". Nebudem daleko od pravdy ked poviem, ze na celom severe (Orava, Liptov, Východ). Kazdy rok to iste, je nam az do placu, ked najdeme strhnute silne jelene, diviaky, s mensich kusov ako srncie a prasata len sem tam franforce koze alebo raticky. Tesi vas, ked srncia a vysoka vyvedie mlade, no po mesiaci z prirastku zacne ubudat.
<br/>Samozrejme, ze vlk patri do nasej prirody, ale nie v takom hojnom pocte. Bol by som za, keby sa povolil vlk, ako bolo pred &quot;par&quot; rokmi 15.9. - 15.3.
<br/>Vlk je inteligentna selma, dokaze cele dni sledovat salas a takmer vzdy zautoci necakane. Navlecie sa do diviacej criedy, stale ju sleduje pokial su prasiatka. Za dalsie tzv. &quot;zive konzervy&quot; - ponechanie kusa na zive, a vytrhnutie masa z koncatiny, len tolko kolko potrebuje. Robi to vacsinou vlk samotar. Takto ma vzdy cerstve maso a zver, ktora mu uz neujde. Najhorsie je ked vam za jednu noc strhnu 3-5 kusov jelenej a uz sa k nej nevratia, mozno aj preto, ze pri strhnutych kusoch cakaju polovnici, aj ked maskovani.
<br/>Tieto poznatky su osobne aj z udalosti nasho zdruzenia. Je nas viac, ktori mali to stastie vlka ulovit, tak je nam aj jasne, ze vlka lovom nevyhubime. Lesu a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #28018 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Dnes v susednom revíri ulovili vlka...Závidim im...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #28043 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Dnes na spoločnej v ďalšom sused.revíri ulovený ďalší vlk.Super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #28053 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému LOV VLKOV
v akej oblasti polujes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #28054 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému LOV VLKOV
a kde ho ulovili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #28113 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Bukovské Vrchy-okolie Sniny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28288 od parohar
Odpoveď od parohar na tému LOV VLKOV
Dneska rano bol v nasom reviri uloveny kapitalny vlk samotar - vaha 50kg a lebka ma asi zlato, pripadne silne striebro..ich pocet vsak stale u nas narasta a stavy raticovej zveri sa viditelne znizuju (Rajecka dolina).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28297 od lafek
Odpoveď od lafek na tému LOV VLKOV
Ja by som potreboval surovu kozu vlka,na preparatorske ucely. Tel.0907428286,email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28483 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Zálesak neviem či vieš,ale p.Lukač z VLKA si v Osadnom kúpil starší rodinný dom ,zrejme na chatu.Už len ten nám tu chýbal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28484 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému LOV VLKOV
aspon ho budes mat pod drobnohladom to je vyhoda ked vies kde sa ti pohybuje skodna ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28486 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Takže Lovu zdar?????:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28487 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému LOV VLKOV
Chcel by som vidieť toho kto by ti dal surovú zimnú kožu kapitálneho vlka na &quot;preparátorske účely&quot; . Osobne považujem trofej vlka za vzácnejšiu a cennejšiu ako trofej jeleňa, pretože k uloveniu vlka potrebuješ nepochybne viac umenia a hlavne šťastia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28489 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému LOV VLKOV
a mozno si tam so zatom postavia veterny park

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28504 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Pred včerom kolega natrafil v lese na vlkov ako žrali jeleňa.Vystrelil až 2x ale ani ráz netrafil.Ako píšeš,treba veľa šťastia.A to priťahuje aj mňa.No zatiaľ sa mi nedarí.Ale aj o tomto je poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28519 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Neboj sa ,až takí ochranári nie sú,majú tam elektriku.Dobre že im pes behá po revíri ako po dvore.Tá jeho fotka na nete so psom,tá fakt nemá chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 205 návštevníkov a žiadni členovia on-line