LOV VLKOV

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11777 od mirek
Odpoveď od mirek na tému LOV VLKOV
Lacika 85 pod na Pokec nebudeme tu debatovať od kto sme od kade. Stred. slovensko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11779 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Nie som urazeny.Pred 2 rokmi v nasom a susednom reviri (cca5000ha)Sa naslo 18 kusov strhnutej zveri.V zime je ich tu najviac.Sama stopa.Vidno ich bezne aj za bieleho dna.Raz v zime,v noci roztrhali srnu priamo v dedine medzi domami.Narazila na pletivo a nemala kam ujst.V jednom dome dokonca byva kolega polovnik,ale nic nepocul .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11780 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Prepac vik Ty si uz mazak a ja uste ucho.Ja som myslel ze zalesak je z Osadneho ked ho tak opisuje.Nas revir susedi s ich.Zdravi ta HOST........can.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11800 od qwerty
Odpoveď od qwerty na tému LOV VLKOV
lacika85 - ked sa chces nieco poucit o vlkoch, tak si precitaj strarsie prispevky, texedo tam nieco pisal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11812 od sniperjp
Odpoveď od sniperjp na tému LOV VLKOV
Lovu zdar kolegovia. Čo sa týka vlkov, tak u nás na Liptove ich máme spústu. Veľa strhnutej zveri, každý rok. No nie a nie ich streliť. Až do 3.11.2006 kedy sa mi podarilo streliť veľkého vlka samotára o hmotnosti 45kg, medailovej lebky. Išlo o krásneho samca. Bol to samotár, mal už svoj veku. Robil nám už dlhšie problémy a v okolitých revíroch. Strelil som ho na splne počas hustého sneženia. Už som sa vracal z poľovačky a zbnadal som ho ako stojí blýzko cesty. Keď som na neho namieril a dal napináčik začal utekať, ale moja strela bola rýchlejšia. Prestrelila mu priamo srdce. Ranu značil výskokom do vzduchu a hneď padol a ostal ležať na oráčine. Je to zatiaľ môj životný úlovok. Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11820 od palik84
Odpoveď od palik84 na tému LOV VLKOV
Blahozelam! Ulovit vlka je moj najvacsi polovnicky sen. Lovu zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11833 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
Blahozelam Lovu zdar sused ... videl som ho na fotkach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11839 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému LOV VLKOV
blahoželám a lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11842 od hora
Odpoveď od hora na tému LOV VLKOV
Pri poľovačke na vlka si trba uvedomiť,že ide o velmi inteligentného tvora.ktorý pred človekom neunika tak panicky ako jeleň.Stalo sa mi,že vlk preskočil cez chodník a cca po 30m sa postavil za kmeň stromu a pozoroval ma.Inokedy na obnovci som presiel cez luku /100-130m/ keď som sa obzrel videl som vlka ,ktory vybehol z lesa a kontroloval moju stopu.Zarazil sa na nej ,ale iná zver by bola v panike odskocila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11848 od sniperjp
Odpoveď od sniperjp na tému LOV VLKOV
Díky sused! Len teraz by ste nám mohli preduriť nejakú vysokú! Nejako sa nám stále vyhýba!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11850 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
U nás je vysokej dosť, len zatiaľ všetky jelene čo sme videli boli chovné takže máme strelenú len nejakú holú. Nebýva zvykom že je zver tak stiahnutá dolu, myslíme si že bude tuhá zima. A vyzerá to že aj väčšina medveďov už zmizla. Tak nech sa vám darí a nabudúce keď budeš mať vlka tak ho zdrž a zavolaj mi. Tebe stačí na tento rok nie??:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11851 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Mily gverty.Vlkov pozorujem 5 rokov a mam aj niejake skusenosti.Toxedo ma tiez skusenosti ale s niecim nesuhlasim.Raz som na snehu natrafil na cerstvu jeleniu stopu,na ktoru sa hned napojila vlcia ,ktora samozrejme smerovala za nou.Bolo tomu iba par minut predo mnou,lebo vtedy padal sneh a stopa nebola pripadana.Na vlkov mame urobeny perfektny posed,je na kopci,vedie k nemu chodnik ktory v ziadnom pripade neprikrizi vlciu stopu.Ked je spln,tak mesiac nam svieti od chrbta.Trasa vlkov je roky odsledovana starsimi polovnikmi a mozem tvrdit,ze na takych 90%ju aj vlci dodrziavaju.Zozeru kazdu zdochlinu ,ktoru im ponukneme.Su velmi opatrni ale hlad zvitazi.Ked ju prvy krat objavia,nezozeru ju hned.Nechavaju si ju na dalsiu noc po preskumani predoslej noci,ked je vsetko v poriadku.Je to skoro pravidlo.Cez zimu ked nemam dennu smenu tak som kazdy den v reviri hlavne kvoli vlkom,ci v noci boli na navnade,ci presli revirom a podobne.Su moja srdcova zalezitost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11856 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
lacika pocuj, to stopovanie neni tvrdenie, to je len moje pozorovanie ktore sa snazim dokazat... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11857 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Texedo, viem že prezentuješ svoj názor, ale aj ja sa snážim ptrezentovať svoj . Obidvaja vieme o čom hovoríme. LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11862 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Zdar!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11952 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému LOV VLKOV
Lacika čo by si chcel vedieť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13094 od kopa
Odpoveď od kopa na tému LOV VLKOV
Po viac ako pol roku sa mi podarilo dostať na fórum, tak pre Tých kto si pamätajú môj príspevok z mája. So sčítaním som bol vedľa. To beriem, ale za ostatným si stojím.
<br/>No a dnešný môj príspevok:
<br/>Či už bude lov vlka zachovaný tak ako je dnes, alebo by bol neobmedzený, nemyslím si, že by to viedlo k jeho zdecimovaniu. Je na to pár dôvodov.
<br/>Na líšku vytnem na stretnutie a behá ich tu stále dosť. Je tu veľa prispievateľov z oblastí kde vlci žijú a niektorý ich doteraz ani nevideli. Vlk je nesmierne plaché a opatrné zviera. Málo komu dá príležitosť vidieť ho, nieto ešte vystreliť. To hovorím z vlastnej skúsenosti. Aj napriek mojej snahe som videl len tú skapacinu pripomínajúcu vlka v Bojniciach v ZOO.
<br/>Osobne si myslím, že dnes už nikto nebude usporiadavať sústredené poľovky vo viacerých revíroch odrazu, s cieľom vystrieľať ho a jeho už spomínaná plachosť je dostatočnou záruku jeho prežitia.
<br/>Ďalší môj názor je, že prírastky vlka v regiónoch s dostatkom potravy sú vyššie v oblastiach bez populačného tlaku a naopak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13099 od Basky
Odpoveď od Basky na tému LOV VLKOV
Kopa, pozri si posledné obrázky z galérie PZ Orol Stakčín, prečítaj si čo je pod fotkou a zistíš že sa aj teraz vedia združenia spojiť za istým účelom.. A to majú ďalší úlovok/-ky?/ vlka aj zo spoločných diviačích... A sú združenia, čo to na net nedávajú.. Aby si sa nesekol.. A vedieť nájsť na spoločných -´za behu´ alfa pár /s cieľom ušetriť ho/ je ešte obtiažnejšie ako to čo píšeš...
<br/>Čo myslíš pod pojmom ´populačný tlak´ v poslednej vete? Tlak akej, čej populácie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13101 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému LOV VLKOV
pokial viem tak ked zahynie alfa par alebo jeden z paru tak sa vytvori novy nie ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #13104 od Basky
Odpoveď od Basky na tému LOV VLKOV
Áno, časom iste vznikne nový, ale už to nie ´prirodzeným´ výberom - a ako iste vieš, náhradné riešenia nebývajú najčastejšie tie najlepšie...:];)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 254 návštevníkov a žiadni členovia on-line