LOV VLKOV

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13293 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Gulo, a my sme sa v tom Grossharrase stretli? Nejako Ťa neviem podľa nicku identifikovať. Asi už mám príznaky sklerózy.:D
<br/>A ešte k tomu Rakúsku. Určite sa tam nájde aj veľa pozitívneho, ale je to naozaj na dlhšiu debatu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13294 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému LOV VLKOV
Stretli, ako stretli. proste bol som tam a kedze si &quot;medialne&quot; znama osoba, tak som
<br/> ta identifikoval. :D Osobne sa nepoznáme, ani sme sa tam spolu nerozprávali. Som
<br/> mladý poľovník a chcel som sa tam dozvedieť, ako pomôcť malej zveri, niektoré veci
<br/> majú fakt dobré, ale z niektorých si príklad nebudem brať. Prišiel by som do konfliktu
<br/> s našimi zákonmi aj so svojím svedomím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13297 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému LOV VLKOV
A ešte k môjmu nicku- Gulo je latinsky rosomák, taká &quot;milá&quot; šelma, nie :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13298 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
No to je dobréé. Ten Tvoj nick by som dal do súvislosti s guľou resp. guľovnicou.:D
<br/>Že si vyberieš Gulo gulo - rosomáka to ma nenapadlo. ;) Nech sa Ti darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13300 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému LOV VLKOV
:) Aj tebe všetko dobré, keď ťa zasa niekde stretnem, tak sa ti prihovorím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24888 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému LOV VLKOV
Vzhľadom na zajtrajší dátum 1.11. kedy oficiálne začína aj doba lovu Vlka je dobre si opäť túto tému pripomenúť. Prečítal som si ju celú. Dozvedel som sa kopec zaujímavých vecí. Dosť veľa bolo povedané a veľa ostáva ešte stále pre mnohých záhadou. K mnohým vyjadreniam tu nemá cenu sa vracať. Poľujem na severnom Slovensku, o počte vlkov sa tu popísalo hodne no nikto sa k žiadnym konkrétnym číslam nedostal, naozaj, nie je to jednoduché. Pri sčítaniach zvery či už ochranármi alebo poľovníkmi platí jedno pravidlo ,,niečo podmieňuje niečo,,. Znamená to asi to, že ak ochranári umelo tlačia stavy vlkov dolu, poľovníci ich umelo zase navýšia. Vlk je pekná šelma no nemyslím si žeby mala byť chránená. Svojou bystrosťou stále dokazuje mnohým poľovníkom, aké náročné je ho uloviť. Padli tu aj také slová na margo vlka ako ,,nenávisť,,. Toto slovo je silné. Čo sa týka dohadov či napádajú domáce zvieratá vlci alebo zdivočené psi by som povedal asi toľko, že či sa jedná o psa túlavého alebo zdivočeného pokiaľ preukázateľne pytliači 200m od ľudských obydlí je to škodná zver ktorú je možné tlmiť odstrelom po celý rok. Osobne som vlka nestrelil ale okrem toho, že som ho mal možnosť pozorovať v akcii som aj už čo to od starších poľovníkov počul. Jeden môj zážitok sa odohral v nedeľné dopoludnie. Na konci záhrady si ako je zvykom vyhnal gazda 3 kozy a jedného capa. Z krovia sa vyrútil vlk samotár a chytil kozu. Ten žalostný nárek sa ozýval ďaleko no gazda ktorý bol v maštali nestratil duchaprítomnosť a rozbehol sa ratovať čo sa dá. Bolo prekvapujúce sledovať celú situáciu ktorá trvala iba pár sekúnd a najmä správanie sa vlka, ovcu pustil podbehol ďalej a zobral capa. Chcel by som tu uviesť dva poznatky starších poľovníkov. Ten prvý je, že vlk najradšej útočí z kopca. Ten druhý, pokiaľ sa niekomu podarí vystreliť člena svorky, do dvoch troch dní prejde po jeho stope iný jeho druh. Dalo by sa to prirovnať k tomu, že ho hľadajú a tu sa naskytuje aj možnosť na opätovný, možno úspešný poľovnícky zážitok. LOVU ZDAR:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24942 od ilem
Odpoveď od ilem na tému LOV VLKOV
Ja som v zime 2002 strelil samca z 3 člennej skupiny a tak isto ho zvyšné 2 hľadali a stopovali 2 dni až na miesto odrania.Stačilo posediť ešte jednu noc a v doline mohol byť kľud.Ale keď prednejšia bola oslava....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25105 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
Ja teda trávim v hore všetok čas, kydy je to možné, ale vlka som videl dva krát a vystreliť sa mi nepodarilo ani raz. A to som na severe liptova. Vlk je taká šikovná a inteligentná šelma, že aj keby bol celoročne povolený odstrel, neuškodilo by mu to. V tejto dobe sa nepoľuje ako pred 20 rokmi. Vtedy bol pomaly každý večer obsadený každý posed. Teraz každý počíta koľko ho vyjde cesta do revíru a tí čo na to majú nebudú celé noci vysedávať a čakať vlka ale radšej si strelia medailového jeleňa alebo medveďa. Vôbec sa neobávam o osud týchto krásnych šeliem na Slovensku a len dúfam že mi Diana dopraje raz v živote vystreliť na vlka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25109 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
U nas na vychode je ich dost,lenze nemal som to stastie ho ulovit.Dvakrat som vlka uz postrielal,lenze bohuzial nedohliadal.Ale aj o tomto je polovnictvo.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26841 od baracka
Odpoveď od baracka na tému LOV VLKOV
Som lesnik len 10rokov ale ked som to spocital tak som videl vyse 20vlkov vsetko bud par alebo samostatne.V reviri mame miesto kde vidiet vlkov aj cez den.Teraz cez spln sa pasli jelene sto metrov od vlka a vobec nejavili strach.Vlk padol 50kg samec bude asi zlato.Este nieco na tej luke som videl fenu sa hrat s stenatami o tretej poobede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26852 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému LOV VLKOV
nemas nahodou foto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26866 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Z ktorého kúta Slovenska si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26952 od baracka
Odpoveď od baracka na tému LOV VLKOV
Levoc.vrchy -napr dnes som mal´14 jelenov v okruhu jedneho Ha.nP Pozoroval som ich pol hod. .ked som ich konecne vyplasil tak somnasiel stopyvlkov medzi nimi .Svorka 5-6 kusov jedno stena krasne sa dali precitat padol obnovec.ako mam poslat fotky neviem sa vysomarit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26954 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému LOV VLKOV
Tak to ti závidim taký zažitok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26996 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému LOV VLKOV
lacika 85, odkiaľ presne si zo severovýchodu?
<br/> Keď máš chuť, pošli mobil na email:petrolinka@post.sk, pokecáme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27060 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému LOV VLKOV
ci pana ty mas dobre zazitky .keby si mohol ich natocit a potom by si my ich poslal ked sa da .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27134 od keram
Odpoveď od keram na tému LOV VLKOV
Servus Baracka, ako sluzi spacak ne posede, je v nom dost teplo?:-) Desat rokov si lesnik?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27210 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému LOV VLKOV
mame perfekny revir co sa tyka jelenej zveri.....resp. mame tam vsetku zver...vcetne medvedov aj rysa soom videl...no vlka nikdy...dedincania vravia , ze tam zije...ale je tu vzacny.......nadherne zviera...stastny kazdy kto ho moze co i len vidiet...o love nehovoriac.....to je moj sen..napiste mi prosim ako sa to da dosiahnut...tu na slovensku...co to stoji al. tak nieco...vdaka...PS-velmi Vam zavidim tie vlky...ale kazdy ma nieco ze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27229 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
bud rad hagen ze nemate vlka, by si videl co by sa stalo s vasim dobrym stavom jelenej zveri....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27246 od hora
Odpoveď od hora na tému LOV VLKOV
Veru, uver mildovi,ak sa k vam natiahnu tak uvidiš co ta krásna šelma dokaže najme v prvých rokoch kým sa vysoka prispôsobi.Flintu ti nebude treba, stačí chodiť po jarkoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.286 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line