Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3595 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, veď práve na to som myslel. Aspoň nemá človek problém čo s tým kadáverom. Peknú treba odrať a im ju odniesť, prašivú treba rovno zabaliť a dať im ju tam. Aspoň je nejaký úžitok aj z prašivej líšky. Zdravým všetkých, ktorým učaroval lov na našu najrozšírenejšiu malú šelmu. Pre mňa sú to neupakovatelné zážitky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3596 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
No vakcinačná schéma závisí od výrobcu vakcíny - lekár sa podľa nej potom už len riadi. A závisí od dealerov - medicínskych reprezentantov aký liek ti lekár ponúkne. Vakcíny od Merialu sú kvalitné a sú balené osve - čiže si kúpiš toľo dávok doľko potrebuješ. Napr Rabipur sú balené po 5 ks - pichneš tri dávky o rok prejde expirácia a čo to vyhodíš? Ja som sa dal tiež vakcínovať aby som mohol kľudne spávať, ale keby som bol pohryzený - makám na infekčnú.
<br/>Veterinárna správa potrebuje líšky pravdepodobne na vyhodnotenie jesennej kampane orálnej vakcinácie besnoty - to sa robí zo zubov, ale vyšetrujú asi aj mozog. Myslím, že keď je líška tak poškodená, že sa nedá vyšetriť nezaplatia za ňu-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3597 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Mas pravdu, pokial je rozbity mozog, netoberu ju ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3607 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Oprava - určite musia vyšetriť aj mozog - odlišujú postvakcinačné protilátky od postinfekčných

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3610 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No takze uz ich mam v sebe a lekarka bola taka zlata ze to urobila akoze ma pohryzol pes a teda som neplatil nic, respektive len 200,- Sk za ockovanie na vlastnu ziadost. O tyzden dostanem dalsiu a o mesiac treliu, stvrtu po roku a potom kazdych 5 rokov. A aj veterinari mi vzali 3 lisky tak som hned mamine kupil paradne pradielko .... takze stracam respekt pred piatkom 13eho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3612 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Máš dobrúlekárku:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3630 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Včera som bol plniť krmelce a potom som sa bol prejsť. Privábil som líšku asi na 30m ale keď som chcel vystreliť zašla za obzor. Večer som strelil líšča a zas prašivé. 4 líšky toho roku a 2 z toho prašivé. Hodil som ho do kontajnera ... Pri návrate na poliach ani kus vysokej, už zbehli vlci, jedného že chlapi strelili (45kg a bežal za rúdľom vysokej) ale zver je už rozohnatá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3632 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, prečo každú ulovenú líšku neodnesieš na veterinu? Akcia s výskumom trvá až do konca marca, a pokiaľ majú peniaze tak zaň dostaneš aj tých 400 sk. Zatial do piatka minulého týždňa bolo za Bratislavu odovzdaných 10 líšok, z toho my za našu spoločnosť Rača sme za týždeň odovzdali 6 líšok a nikto neprotestoval. A či je prašivá alebo nie tak to je jedno. Alebo to máš na tú veterinu ďaleko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3633 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ale nemám, ale v piatok som odovzdal tri a povedali že už z nášho združenia stačí ... aj to prevracali oči že koľko roboty som im narobil a padol názor že poľovníkov treba vystrieľať ... Myslel som si že veterinárom pomáhame, ale asi ich tým len zaťažujeme ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3635 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
To tam máte asi pekných flákačov. Neviem presne kto to celé zastrešuje, ale môžem ti povedať že u nás v Bratislave vôbec nikto neprotestoval a som pevne presvedčený, že ak strelím ďalšiu líšku tak im to znova odnesiem. Bolo mi povedané od poľovného hospodára že berú do konca marca každú ulovenú líšku. Nikto mi nepovedal, že je to limitované počtom na jedno združenie. Veď keď sa to robí na výskum celoplošne tak dnes v čase kaňkovania líšok môže byť lišiak dnes u ná a zajtra u susedov a prito je to stále tá istá líška. Tak by to malo byť jedno. Johny vidím že lov líšok v zime je tvojou srdcovou záležitosťou. Môžem ti povedať že sa na toto obdobie tiež vždy veľmi teším. Len v tej Bratislave je to trochu s tým kľudom zveri problematickejšie, ale zopár líšok strelím každý rok. Tento rok mám dve a dve kuny skalné. Možno by sa bolo treba informovať o počtoch odovzdaných líšok niekde vyššie. Ve¡veterinárna správa by mala byť rada, že sa niekto tlmeniu stavov líšok venuje. Aj tak sú to každý rok stále len tý istý ľudia. Ostatný majú v paži. Jedno je isté, že v obyvačke žiadnu líšku nestrelíme. Dnes idem večer zasa von, tak uvidím či sa niečo podarí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3639 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ale kašli na to, dôležité je že som zas jedného prašivca odstránil z revíru. Dúfam že postupne sa tá prašina stratí, lebo z 12 líšok tejto zimy boli 4 prašivé a to sa mi zdá moc. Hlavne keď predtým som sa s tým nestretol. Možno aj tu by pomohla nejaká celoplošná vakcinácia ak na to niečo existuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3651 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Prašivinu, Johny spôsobuje &quot;zákožka svrabová&quot; to je kožný parazit a aj keď sa vyskytne u domáceho zvieraťa tak sa to lieči masťami. To znamená, že nieje možné v prírode aplikovať na zveri tento spôsob liečby. Jediná účinná liečba sú v tomto prípade &quot;broky alebo malá gulička&quot;. Medzi líškami sa to rozširuje oterom o seba,alebo v norách atď, kde je väčšia koncentrácia líšok. V podstate by mohol svrab dostať aj človek ale tá forma sa nazýva nejaký &quot;falošný svrab, či čo&quot; Zaujimavé je že u nás sa momentálne prašivina vyskytuje len v jednej lokalite. V druhej sú líšky v pohode. Ale aj v tej bolo obdobie, že z 15 ulovených líšok čo sme tam s kamarátom strelili bolo 11 prašivých. To bolo síce už dávno a líšky sa tam lovia v podstate stále a uz prašivina je len ojedinele. Myslím si že intenzívnym lovom hlavne tých prašivých sa nákaza podstatne zníži. Tak ti prajem Johny úspešnú liečbu líšiek v prírode Vladenko!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3652 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
A bol si včera von???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3654 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, bol som aj so švagrom( ten je u nás ako hosť) máme s tatkom postavené dva posedy, mám ich aj v galérií. No v podstate sme zasadli každý na jeden posed. Je tam ešte dosť snehu, ale nebolo dvakrát nejak jasno. Zakrmujem tam všelijakým drobným odpadom z kuchyne aj s granulami na líšky. Sedeli sme tam od 19.00 do 22,30 ale mne nedošlo nič. švagor najprv o deviatej chybil skalnú kunu, potom za päť pol desiatej líšku, ktorá mu došla na kŕmenie a aby toho nebolo málo tak o 22.00 mu prišiel aj asi 70 kilový lanštiak a producíroval sa tam ako na výstave. Na toho už chvala bohu nestrielal. On mal totižto iba brokovnicu a to mierenie potej šíne je klamné a tak to dopadlo aj s tou kunou aj líškou. Stačilo aby mal na nej puškohľad a ani jeden úlovok nemusel opustiť nástrel. Ja mám na svojej IŽke puškohľad 6x42 a je to bomba. Ani kus mi ešte neodišiel. A keby som tam sedel ja, tak ten diviak je hore drnom.On má tiež v povolenke lanštiaka ale nemal so sebou ani jednotnú strelu a po tých dvoch ranách povedal že aj tak by už nestrielal. S jednotnou strelou &quot;special slug&quot; mi to tak na 35 metrov robí sústrel do 5cm. Kľudne by som ho strelil za ucho. Strašne super mi to do takých 35-40m kryje aj brok. Najviac ma štve Johny to, že keždý druhý deň chodíme s otcom zakrmovať, pri tom trocha kukurice hodíme aj pred posed kvôli nejakému diviačikovi.(U nás je diviak iba prechodnou zverou nemáme podmienky aby mohol cez deň zalahnúť. Obhospodarujeme vinohrady a urbár-ten je vysoká hora bez húštin.) Vždy keď tam prídeme tak tam diviaky boli a nie a nie sa dočkaď a keď konečne príde tak tam nesedím a diviak v kľude odíde preč. Nič som švagrovi nevyčítal dobre spravil, ale sralo ma to ukrutne. Rád by som mu ho dopriaľ. Niesom závistlivec, že keď tam ja kŕmim tak nikto druhý tam nemá čo strielať. Viem sa tašiť aj s úspechu kamaráta. Tak a to je asi vsio zo včera. Držím palce s lovom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3657 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No ja som si práve objednal vábničku štekanie líšky a CD o vabeni od Devany, tak sa na to teším ... ja si prikrmujem odpadom z kuchyne a granulami pre psy za družstvom pri silážnych jamách. Tam sa držia myši a líšok je tam celú zimu veľa. Objednal som si aj myškovačku, tá tam bude myslím najúčinnejšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3658 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, potom daj vedieť ako to štekanie líšky funguje. Ja s úspechom používam myškovačku a na tú skoro žiadna líška neodolá. Len v čase párenia sa mi zdá menej účinná. Možno vtedy bude dobre fungovať to štekanie líšky. No ale môžem ti povedať, že asi pred dvoma rokmi som na otvorenom poli privábil líšku kamarárovi s myškovaním asi z dvesto metrov na 25. On ju zato pekne postrielal s malorážkou na mäkko a ani na druhý deň sme ju so psom nedohľadali. A to sme podotýkam stáli na otvorenom poli bez krytu na snehu. Napriek tomu som ju dotiahol až k nám. Mali sme samozrejme dobrý vietor. Stále sa pohrávam s myšlienkou vábničky pískanie lasičky. Len mi ešte nikto nevie povedať skúsenosti z praxe. No veď uvidíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3659 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No ja mám lasičku, ale snažil som sa bez úspechu. Ale u nás v revíri som ani lasičku nepočul takže to bude možno tým alebo samozrejme môže to byť mnou. Som len začiatočník vo vábení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3696 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, tak dnes sa idem opäť pokúšať zregulovať tie naše líštičky.Uvidím čo a ako. Zajtra potom hodím info .Ty si nebol včera? Pripadlo tu v Bratislave asi 5 cm snehu tak sa aj oteplilo. Bude sa dobre sedieť. Je len okolo nuly. Ako to tak sledujem, moc poľovníkov sa tomuto lovu asi nevenuje. Je síce pravda, že to vyžaduje koľko sebazaprenia a neraz aj pri mrazoch sedieť dve tri hodinky, ale má to pre mňa nezabudnutelné čaro a baví ma to

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3697 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No ked som bol naposledy bolo - 18 a suseda mi na druhy den v dobrom povedala ze nie som kompletny ... Siel by som hned, ale dnes skuska s kapelou. Uvidim ked pridem ako bude, mozno vybehnem ak nebude snezit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3698 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zimný lov líšok
Johny chodíš na ně pořád s MARLINEM a jaké střelivo používáš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line