Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2839 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
CHlapáci a bodujete aj lepky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2840 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
pardon preklep

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2841 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Z posledného lišiaka som si nechal lebku, lebo sa mi zdá dosť veľká ... ale ešte nikdy som líšku nebodoval ... keď ju vybielim, tak ju skúsime s Láslom (Planovsky) obodovat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2846 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Zimný lov líšok
Ono s tým bielením líšok to nie je až tak jednoduché, mne líšky veľmi zamasťuje.
<br/>Čo vy na to?
<br/>A ty vybehni hore čo Ti dám hrniec:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2847 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Zimný lov líšok
Tibo ja Ti bodujem, ale pochopitene musí to byť väčšia líška. Ináč je to krásna trofej. Čo ty na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2896 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
ja som tak strelil druhu lisku celoplastom a dierocka malicka.Lebky bodujem len z velkych lisiakov ale medaila zatial nebola.V nedelu na spolocnej sa u nas strelil kapitalny lisiacisko ale s brokami na hlavu na 10m takze asi nic z lebky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2898 od klouzek
Odpoveď od klouzek na tému Zimný lov líšok
Odmašťovat a odmašťovat...používám normálně jen vodu s Jarem a je to naprosto bez problémů. 1den nechám vybarvit a často měnim vodu, druhy den oberu maso co to jde a zaleju teplou vodou s jarem...když ji potom vařím tak v poslední fázy vyměnim ještě vodu, za čistou ale také vařicí a přidám peroxid 20%

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2901 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
Každá trofej je pekná,a je to predovšetkým spomienka na krásny polovnícky zážitok!?
<br/>Takmer každý s nás rozozná staršiu,väčšiu,trofejovu líšku.Podľa môjho názoru je zbytočné a predovšetkým nebespečné (besnota a.t .ď.)preparovať zjavne malé lebky ,pokiaľ ich nepoužijem inak.Nie každému líščia trofej niečo hovorí,no mne určite ano,a plne plne súhlasím.-krásna trofej!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2919 od eso
Odpoveď od eso na tému Zimný lov líšok
Páni, skúste nasledovný systém s lebkami:
<br/>- najskôr čo najviac oberte všetku svalovinu z lebky.
<br/>- potom dajte odkrviť a macerovať do vody. Táto fáze je najdlhšia. Treba meniť vodu a nechajte lebku macerovať aj 2-4 týždne, môže byť aj viac, nič sa jej nestane. Treba to však mať niekde vonku, trošku to časom páchne.
<br/>- potom dajte lebku vyvariť, očistite od zbytkov svaloviny a mozgu /po mesiaci, by ale všetko malo odpadnúť samo/.
<br/>- vložiť do čistej vody, rozvariť a do vriacej vody naliať cca. 0,5dcl peroxidu vodíka 30%. Za pár minút počas varu je lebka vybielená úplne ako sneh, pozor neprehnať to aby sa nerozpadla.
<br/>Skúste!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2923 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Zimný lov líšok
Mam pocit, ze tento proces je zbytocne dlhy ... vyvarenu a vybielenu lebku mozes mat za tri dni a bude biela ako sneh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3076 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Včera v noci padla ďalšia, pekný lišiak a strelil som ho brokom, takže parada. Ostal v ohni. Potom mi šiel okolo asi 4 ročný jeleň, pravidelný osmák, ale dlhé kmene aj výsady. Viditeľnosť bola super. Cesto nazad som na lúkach videl okolo 50 kusov vysokej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3095 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
50 ks vysokej? V Ktorom RAJI to poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3096 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Pásla sa na lúkach rozťahaná, tu dva kusy, tam desať. Keď som sa vracal, už boli aj na druhej strane cesty. A nikde nie je značka pozor zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3487 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
V sobotu sme boli asi zo desiati potlačiť nejakú líštičku. Dosť dlho sa nám vôbec nedarilo až nakoniec sme objavili na snehu čerstvú líščiu noru iba taký slepý tunel o jednom vsuku. Najprv išiel dnu hrubosrstý jazvečík ktorý tam iba zaštekával asi desať minút. Nakoniec bol odvolaný a ďalší náš člen pustil dnu mladú jedenapol ročnú jagterierku, ktorá na umelej nore robí ako vyháňač (občas aj chvat) a tá vo vnútri asi po desiatich minutách mala chvat už sme chceli isť pre krompač a lopatu keď sa znova ozval štekot ale už oveľa bližšie, a to sme vedeli, že jej podarilo dostať líšku pred seba a už ju tlačila von. Zrazu sa len v suku objavila líščia hlava a líška bola vodičom jagterierky uspešne ulovená. Hneď ako sme vytiahli líšku von vyšiel aj psík, ktorý takto prvý krát v prírode vyhral svoj zápas a spravil presne to čo sa od neho očakávalo a vyslúžil si náš veľký obdiv. Celý tento boj mladej suky trval asi pol hodinu. Bol to úžasný zážitok. Prajem jej ešte veľa takýchto úspešných zážitkov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3507 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
vcera rano som mal kusok stastia a ulovil som brokom lisca-lisku, skoda len ze bola kusok prasiva........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3508 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ahoj sused, lovu zdar ... a podarilo sa ti nieco nafotit?? Ta prasivina sa nam tu rozmaha, lisok je neurekom aj ked im my dvaja paradne pomahame ...:] treba ich tlmit bez srandy, minulu zimu som o prasivej liske ani nechyroval a tejto zimy uz dve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3524 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
V jedné knížce o myslivosti jsem četl, jak napodobit skolení lišky. Prý si člověk má přidržet nos a vyloudit ze sebe zvuk podobný štěkaní psa &quot;vau, vau, vau&quot;. Nemusí hned na poprvé povést, ale lišky taky nemají všechny stejné hlasy a napodobovaný hlas se nechá modulovat dlaněmi či otočení hlavy směrem od lišky.Abych pravdu řekl, tak jsem to zkoušel asi třikrát. Jen jednou jsem lišku přivábil tak na sto metrů, ale byla v lese, takže odešla bez rány. Je třeba skolení odposlouchat, pak vyzkoušet doma a pak v lese, ale to těm kdo chodí vábit zvěř nemusím říkat ;)
<br/>
<br/>Pro pobavení: V sousední honitbě jsou dva myslivečtí kmeti, kteří ovládají skolení a jednou v zimě oba v lese na lovu skolili tak intenzivně, až se našoulali navzájem. :] Ještě že byli uvědomělí a nepostříleli se mezi sebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3538 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Ja mám vábničku od Devany - štekanie líšky - včera som to skúšal. Líška aj prišla, len som si zvolil zlý štand, tak aj odišla. Len neviem či prišla kôli vábničke, alebo mala cestu naokolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3545 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
Příště se ti určitě zadaří. ;) Taky uvažuju o tom, že si jí objednám z Devany. Ono kdyby opravdu člověk ovládal vábení pouze na ústa, bylo by to lepší, řekl bych že je to takový přirozenější zvuk. Od Devany jsem si vloni objednal vábničku na srnce a žádná sláva, ono ale spíš bude o umění vábit.
<br/>Podle toho, co tu píšete, tak u vás na Slovensku běhají lišky jak myši. To je tam máte tak přemnožené?
<br/>Máte někdo zkušenosti s vábničkou-štěkání lišky?
<br/>A co vábnička - vřeštidlo od Devany? Někdo už tu psal, že je celkem dobrá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3555 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Vrešťadlo od devany mám ja, ale zatiaľ mi vždy pribehli len zajace, ako keby som vabil im ... líška zatiaľ nič, ale tiež si myslím že to bude tým, že u nás v revíri som ešte zajaca vrešťať nepočul a samozrejme &quot;kvalitou&quot; vábenia ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.169 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 138 návštevníkov a žiadni členovia on-line