Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30649 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Včera 9 kmotrička má posledný krát videla.7x64,11,2SPCE prebíjané strelivo,vzdialenosť 150 m s oporou(strom)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30659 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
Predminulé leto sa mi stalo niečo podobné avšak ešte nepochopitelnejšie. Ráno na strnisku som vystrelil na mladú líšku (stála na blat) ktorá po rane na cca 80m (7x64 11,2g SPCE) urobila 2 kolečká o priemere 1m a potom trielila ešťe dobrých 50m a zmizla mi z dohladu. V prvom memente som myslel že som netrafil no išiel som to skontrolovať. Skoro mi oči vypadli ked som to videl. Prestrelený hrudík, výstrel priemer 4cm cez ktorý jej vytiahlo komplet celé plúca a takto ešťe aký kusisko odbehla.8o Doteraz mi líška po rane gulou vždy ostala na fleku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30734 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Zimný lov líšok
Vo stvrtok som ulovil lisku gulou SB 8x57JS SPCE,strielal som asi na 90-100m,komorova rana...lisku vyhodilo asi meter do vzduchu a odbehla asi 40-50m...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30735 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Zimný lov líšok
Vo stvrtok som ulovil lisku gulou SB 8x57JS SPCE,strielal som asi na 90-100m,komorova rana...lisku vyhodilo asi meter do vzduchu a odbehla asi 40-50m...:)privabena na zajacie vrestadlo o 15:45

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30736 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Nazdar basky! Prečo si vybral Oryx a nie Vulkan? Keď sa môžem spýtať? Ja práve som pred dilemou ktorú strelu používať;/.......Oryx ako sa chová pri raticovej zveri.priestrel furt?! Díky za radu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30751 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Dnes sme boli zo sestrou vonku. Vzali sme všetkých troch štvornohých. Pekná prechádzka, videli sme 12 kusou srnčej a jedného veľmi disciplinovaného psíčkara. Všetko by to bolo super, až na to, že asi 300 metrov od domu nám vbehla jazvečíčka do nory. Chvíľku štekala a potom som počul len jak sa bijú. Asi po 20 minútach vyliezla von z krvavou papulou. Očistili sme ju a zistili že ju líška pokúsala. Má 4 dierky od zubou na papuli. Zajtra ideme tu líšku z kamarátom vykopať. Uvidíme čo je zač.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30757 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Zimný lov líšok
Vo štvrtok som strelil lišiaka práve s SB 11,2 g 7x57R,vzdialenosť cca 80-90m poškodenie kožušiny minimálne (priemer gule) ,zásah cca 10cm za lopatkou ,2x sa otočil okolo svojej osi a padol.Myslím ,že každá rana ja svojím spôsobom špecifická.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30796 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
To už bude líška dávno v trapu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30797 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Zimný lov líšok
radku nechcel som mu to pisat ja 8-L
<br/>v piatok som bol na cakanej na liskach.od 6 vecera do rana do 7...striedali sme sa 2.lisky ani nestekli.rano o 6 sa jedna blizila, ale zmenila smer a zdrhla :{.
<br/>snad sa podari nabuduce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30810 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
gyuszi, servusz.. :) To je otázka skôr na výrobcu streliva, prečo mne /neprebíjačovi streliva - bežnému spotrebiteľovi továrensky laborovaných nábojov/ v kalibri 7x57R Vulkan do nábojníc neosadzuje.. :liar::{ Takže odpoveď znie - vybral som si Normu Oryx, lebo druhý lovecký náboj od Normy /celoplášť 9,7g nerátam../ v mojom kalibri vo svojom okolí kúpiť neviem.. :x
<br/>Z raticovej mám s Oryxom najviac skúseností pri srnčej zveri - tu je priestrel samozrejmosťou, farbenie je však nie vždy výrazné - ale vždy lepšie ako pri diviačej zveri. Pri nej je farbenie v porovnaní s SPCE akoby oneskorené o 20-30m.. Keďže aj pri tej však lovím prevažne kategórie prasa, lanštiak, neprestrelenie zveri sa zatiaľ nekonalo. /2 kusy - kance nad 120kg tiež prestrelilo, ale to som strieľal iba na 15-20m, kolmo k telu zveri na zadnú komoru; takže by som sa čudoval pri tejto ´viacenergetickej´ strele, keby to na takú krátku vzdialenosť bolo inak../.
<br/>Jedna jelenica, jedno jelienča, obe do 30m - komorové priestrely - jelienča do 10m od nástrelu, jelenica napriek prestrelenej lopatke, srdcu a pľúcam dohľadaná až po cca 150metroch, ale tesne pred streľbou už o mne vedela a v zásade v momente výstrelu už bola v rozbehu...
<br/>Vrátim sa ešte k tej srnčej - na 90% v ohni, dokonca aj pri zásahoch posunutých viacej dozadu - zadné pľúca, pečeň, príp. bachor.. No boli aj 2 prípady odbehnutia okolo /do/ 100m, oba boli podľa mňa veľmi dobré zásahy - čisto komorové rany, raz dokonca cez obe lopatky a srnčia aj tak unikla na takúto väčšiu vzdialenosť.. V jednom prípade /z tých keď srnec I.vt zostal v ohni/ ma šokoval neprimerane veľký výstrelový otvor, ale vo väčšine prípadov to bolo v pohode, podstatne lepšie ako pri 11,2 SPCE od S&amp;B. Podlievanie diviny takmer rovnaké, možno o málinko čosi menšie pri Oryxe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30877 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
No dnes išla dalšia ďalšia lištička do líštieho neba :] Celkom pekný lišiačik. Nejako málo sa ozývajú potvory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30895 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
No Saris Tebe sa to chváli, keď vám sniežiku frklo. Ale čo my na dolniakoch. Keby ste nám trochu snehu poslali, to by bola poľovačka. Od začiatku roku mám iba dve líšky. Keby bolo snehu, no keby... Líšok je veľa, keď trochu prituhlo, tak sa ozývali. Predvčerom som počul zo tri kvákať. Včera bolo ticho ako v hrobe. Je len na škodu, že von chodíme iba skalní...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30903 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Chlapi, chcem sa Vas spitat ci lisky, ktore sa odovzdavaju na veterinu musia byt v kozi, alebo mozu byt aj odrate. Lebo raz som odovzdal 2 lisky, ktore boli odrate a vyplatili mi za ne 400,- Sk za kus. Teraz som rozpraval s hospodarom, ktory mi povedal, ze jemu odratu lisku zobrat nechceli. Tak neviem ci si tam s tymi koskami nerobia kseft a lisky nechcu v celku len kvôli kozusinam. Rozbor besnoty sa robi predsa z mozgu. Preto nema byt znicena hlava a miecha. Ake skusenosti mate vy? PS: Ked som tam volal tak mi povedali, ze chcu aby boli v celku, lebo, ze vraj ked sme ich drali tak by sme mali ist automaticky ked sa zisti besnota lezat na infekcne. To vsak plati aj o liskach ktore by sme nedrali, ale mali sme ich len v rukach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30908 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Zimný lov líšok
Mne ich zobrali aj odrané.A na infekčné by si išiel tak či tak,aj s tými s kým si došiel do styku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30952 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Podľa mňa by mali brať aj odraté líšky. Toto monitoring orálnej vakcinácie líšok, čiže ty odovzdávaš líšku, ktrorú si ulovil bezo zmien správania, nevidím dôvod, prečo by si ju nemohol odrať. Oni potrebujú hlavu - mozog a zuby. V zuboch sa ukladá marker - &quot;značkovač&quot; (tetracyklín), ktorý je spolu s očkovacou látkou v orálnej vakcíne proti besnote. Potom sa z výbrusu zuba líšky dá určiť či zožrala vakcínu. Myslím, že sa vyšetruje aj zrazená krv - na prítomnosť protilátok proti vírusu besnoty a práve ten tetracyklín určí či má líška protilátky z vakcíny (postvakcinačné) alebo je infikovaná vírusom besnoty (postinfekčné).
<br/>Keby si ulovil líšku, ktorej správanie bolo nie celkom s kostolným poriadkom ( strata plachosti, slinotok, agresivita), tak asi by si ju nedral - aspoň by som ti to neodporučil.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30957 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Mne ju zobrali aj stiahnutu.....aj ked veterunárka trocha dudrala........:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30958 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Ani tu sme nejako snehu vela nemali.........dnes v noci trocha napadalo ale je teplo a tak sa topi. Dnes si ale este stihnem vychutnat &quot;bielu&quot; postrieszku na listicky. Na dolniaky som Vam poslal trocha snehu........cez TENEXPRES......:] Dufam, ze su spolahlivy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30965 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
su spoľahlivý, ale asi zabudli pustiť chladiace zariadenie, a doviezli len teplu vod :{, a ani líškam nechutí kankovať v tomto teple, takze vecer bude pod posedom zase len banda nenažratých diviakov, a všetko mäsko spapkaju, a líšky oblížu labu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30967 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Super vďaka Saris. Aj snaha sa cení. Je pekne. Dnes to skúsim aj bez snehu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30971 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Zajtra zavolam na tu veterinu este raz a podam im vsetky info. co som sa tu dozvedel o tom, ktore časti listieho tela sa monitoruju a, ze niekde beru lisky odrate bez problemov a u nas uz nie a, ze ci si ich tam odieraju oni a pod. Je to banda skarana:-)
<br/>Bol by som zvedavy keby ste sa podelili o skusenosti o tom, kolko lisok ste maximalne strelili v zime na jednej navnade v jednej lokalite a ktora sa vam najviac osvedcila. Myslim tym mäsitu navnadu:-) Waldo, liska napriek tomu, ze je drobna dokaze strasne zabojovat po rane. Aj ja som sa viackrat divil, co este dokazala na prvy pohlad dobre strelena liska. Je to bojovnik. Tak lovu zdar, dufam, ze dnes zlozite nejaku lisku. Niekedy som ich strieľal 6,5x57 a teraz som kupil starsi FOX 222 Remington a to je lahoda strielat s tym na lisky. Iked ked ju trafite na kost, dost to rozbija.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 290 návštevníkov a žiadni členovia on-line