Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31222 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Chlapi, kolko ste strelili lisok cez vikend? Ja v sobotu rano o 6, 00 h dve a v nedelu o 7,00 h jednu. Za asi 6 dni som ich strelil 13, z toho 8 koziek pouzitelnych, ostatok prasivina a 1 ks remingtonova rana na chrbticu a diera ako svina. Ale urcite by som neodporucal pouzivat na lov lisok malorazku, ako tu mnohi pisu, ze ju pouzivaju. To nie je zbran na polovacku ale na strelbu do terca. Aj ta liska si zasluzi, aby to mala rychlo za sebou a nie aby sa trapila po rane z malorazky. Ten remington sice lisku viac poskodi, ale je to iny vysledok. Pozrite sa na lisku, ake je to krasne zviera a urcite si nezasluzi tak, ako aj ina zver, aby sme si na nej testovali pluvatka ako je malorazka. To si kupte aspon WMRku. To uz je ina kava. Lisky uz vo velkom kankuju tak lovu zdar. Kosky uz beru u nas na veterine aj bez koziek. Volal som totiz do V. Kubina, kde ich podrobuju zozborom a tam povedali, ze im je to jedno, ci je v kozi, ci nie, tak som ich po dlhom presviedcani donutil brat lisky aj bez kozucha. Bude aspon na naboje a na naftu:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31241 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
:x:x:xasi sa mi sníva,ach ach...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31244 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Dnes som jednej kmotričke daroval život-netrafil som.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31252 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Klobúk dole! kde poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31369 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Co sa Ti sniva? Jedol si nieco tazke na veceru?:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31370 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Pri liskach bezna vec, nesmut. Boh Ta skusa:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31372 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Polujem na Spisi. Lisok je spusta, len snehu niet, co do maximalnej miery ovplyvnuje pocet lisok, ktore je polovnik schopny zbadat. Aj z toho poctu nie je pri tom schopny vystrelit po vsetkych, lebo vystrelit na lisku na velku vzdialenost je casto hop alebo trop.Niekedy som strielal aj na velke vzdialenosti, ale uz som sa scasti ukludnil, lebo to nema zmysel. Lisku, ak je to mozne, si treba vychutnat. A ty si z ktorej casti Slovenska?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31378 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
No, máš pekný úlovok. Klobúk dolu. U nás je to horšie. Nepočul som líšku kvákať už pomaly štrnásť dní. Asi je to tým teplom. Neviem. Keď sa kaňkujú, tak nie je problém, ale teraz je ticho. Líšku som nevidel snáď dva týždne. Ale nezávidím. Nech sa darí. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31382 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
Máš pravdu, trošku stíchli, ale po večeroch ich predsa počuť, keď vídem kolo 18 tej pred horáreň, tak každý večer šteká, a aj sa mi ozýva jedna potvora. Ale dážď aj tú umlčí!
<br/>a v sobotu sa mi pred horárňou o 11 párili, len kým som zavrel psa a zbehol po brok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31390 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Pekny ulovok, snazil som sa aby som mohol dat spravit jeden kozuch mamke, ale este mi treba 5 ks. Mam ich dost len su farebne dost rozne, tak preto este asi 5 ks. Mam taky pocit, ze s tymi liskami to bude rok co rok horsie, lebo zimy stoja v poslednom case za psi gvint, niet snehu. Od kedy sa sneh roztopil som do lesa na lisky nesiel. Na tom blate to je humus a nie polovacka na selmy:-) Urcite sa uz prejavuje globalne oteplovanie zeme. Aby sa toto forum nenazyvalo raz &quot;rozhovory o spomienkach na zimny lov lisok na snehu&quot;. Rad by som sa milil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31396 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
Zdar!
<br/>no aby sme nezačali znovu chytať líšky do rôznych pascí, keď s lovom je to dosť ťažke na lístí a blate. mne chodia do dvora, len škoda že až za tmy, minule mi sojku zobrala spredo dverí.
<br/>Ale čo to trepem však líšok &quot;nie je veľa&quot;, to len my poľovníci sme svine a chceme vsetko zabíjať, veď čo zlé nám tá chuderka líška môže spraviť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31430 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
No a strieľať také pekné líštičky. Chúďatká. Fuj! Flinty predám, ďalekohľadom budem šmírovať milencov, golier s čiapkou milenke prestreknem sprejom a dám sa k slobode zvierat. Juj! Ešte, že som sa zobudil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31434 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31436 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Košice - okolie. Aj u nás je kopa líšok. Minulý týždeň bol ešte sneh, ale pripravovali sme ples, takže vonku som sa nedostal. Musíme narobiť už toľko spomínané umelé nory a budem loviť s jazvečíkom aj keď nebude snehu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31502 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Ja s kamarátom sme včera jednu umelú vykopali. Je prvá v našom PZ a chceli by sme aj ďalšie. Poviem vám, kopať 14 metov dlhú noru dá dvom dosť zabrať. Ale čo už. Blbá hlava trpí celé telo:D.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31506 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Zimný lov líšok
Sevas kamarát, ak Ťa to neprejde, prídi aj k nám vykopať.Čo mám čerstvé správy, mal by byť na jeseň u nás Slimákov memoriál, špica... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31547 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
V piatok jedna líška, v sobotu druhá - obe guľou (7x57R strižná hrana). Urobilo to trochu paseku, ale obe šli na monitoring. Druhú líšku som strelil na zadné nohy, môj stavač ju chcel doaportovať tak ste mali vidieť ten boj na poli. Vedel som, že líšky sú vitálne, ale tá pred ním utekala akoby sa nechumelilo. Ináč - zabrala na lasičku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31552 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Tak lovu zdar a cvicnym noram obzvlast. Tie nory z vnutra nejak vystuzujete drevom, alebo ako to robite parobci?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31559 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Zimný lov líšok
ja len taky maly dotaz...od kedy si cakal, kedy ju strelil...vabil si az ked si ju videl al si len skusal???dik za info...bo ja som bol cez vikend tiez, od pol5 do 6, uz bola tma, tak som siel dom...okrem 5 zajacov nic...ani stek.teda okrem psov v dedine.aj som skusal vabit lasicku, ale ziadna odozva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31580 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Zdala sa mi ďaleko a už sa šerilo. Ináč v januári sa mi na lasičku podarilo pritiahnuť líšku asi z 500 m. Videl som ju na oráčine, mala úplne iný smer. Tak som skúsil zavábiť. Oni tie líšky idú veľmi opatrne a tvária sa akoby vábenie nepočuli. Niekedy sa mi stalo že ma obišla prišla zozadu. Inokedy som zasa skoro opustil štand a potom som podľa stôp v snehu zisil, že líška pribehla až k môjmu stanovišťu a potom sa dala na bezhlavý útek. Nikdy neopúšťam štand skôr ako 15 - 20 minút po poslednom vábení, ale aj to je asi málo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 289 návštevníkov a jeden člen on-line