Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31581 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Ahoj Pedro. Ked som presiel niektore starsie prispevky tak zistujem ze sme vlastne susedia. Ja som zo Svinice. Inak co sa tyka toho vabenia tak mam taku skusenost, ze su tie lisky sakra opatrne. A spravaju sa tak ako pises, akoby to vabenie ani nepoculi. Strati sa z dohladu a zrazu vyjde spoza krika na 20m. Ale ovela lepsie reaguju na vabenie ked je sneh. Teraz asi nie su az take hladne a hlavne im hlavu muti hormon...:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31582 od keram
Odpoveď od keram na tému Zimný lov líšok
Gulo, nie si z PP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31586 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
No to sme. Poľuješ tam? Líška aj ke šla ku mne po zavábení -mohol som ju sledovať celú dobu na poli tak šla pomaly, akoby nezaujato a cik-cakovito, ak to tak môžem napísať. Stále som myslel, že niekam odbočí ale nakoniec prišla na 30 m. Strelil som .22 LR - velocitorom, ale ušla. Preto najradšej poľujem guåobrokom. Šikla by sa nejaká ľahká guľa (5,6mm), ale zatiaľ mi to stačí. Môj sen je troják, ale to je vo hviezdach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31589 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Ja mam tiez radsej ten gulobrok. Uz som sa pytal aj na vloznu hlaven na 22Hornet alebo inu 5,6. No ked mi zahlasil puskar 15000 tak som to nechal tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31590 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
chces vloznu 22magnum?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31603 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
No uvazujem o takej, do 16tky brokovnice. Ale ako som pisal odradila ma cena. Mas daco take nazvys? Aky kaliber presne to je 22 magnum?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31751 od Aceria
Odpoveď od Aceria na tému Zimný lov líšok
Kto by mal záujem, môže sa prísť pobaviť na webovu stránku sme, ktorú si vyhliadli naši priatelia zo zeleného talibanu. Jeden osvietený článok si môžte prečítať na tomto odkaze : oruzinsky.blog.sme.sk/c/133449/Zoofobna-nekrofilia-part-I.html
<br/>.
<br/>Autor sa chystá na ďalší článok, predslov k nemu nemá chybu :
<br/>.
<br/>&quot;Chcem sa populačnej ekológii líšok a ich chorobám povenovať v samostatnom článku.Potom uvidite, že to nie je také jednoznačné ako nás oblbuje falošná poľovnícka propaganda.&quot;
<br/>.
<br/>Želám príjemnú zábavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31785 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Nazdar. Ako sa máš. Koľko líšok ste túto zimu vynorovali? Ako sa má malý diviak? Ak u vás Slimák bude, môžte sa kynologicky vyžiť ;). Tiež si takéto akcie vychutnávam. Tie nory chceme tak zo tri, štyri na skúšku. Uvidíme.:P Pozdravujem pána starostu:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31793 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Čaute! Doteraz vynulovaných 11 líšok...ale zima ešte neskončila.......zajtra pokračujem..8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31811 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Zimný lov líšok
Sevas, norovať sme neboli ani raz, stále bolo blato, ale zopár líšok padlo na postriežkach.Aj ku starostovi sme mali ísť, ale aj on má iné starosti.Ak sa tá akcia bude konať, dám vedieť. Ahoj .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32315 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
neda mi sa nepodelit, vnadim v starej bukovej hore, o buka uviazem uhynute prasa ... Sedavam na 30m od prasata na otvorenej lavicke, v uzavretom posede mam klaustrofobiu, lisku nepocujem ... Tento rok je to naozaj bieda, prasa uz mam vylozene tretie, lisky beru, ale nepravidelne a bez snehu ich nie je vidiet. Nieco padlo, ale nestoji to za rec. Ale: pred dvoma tyzdnami, ked bolo ochladene prisla na navnadu velmi pekna liska s obrovskym lisiakom. Liska zostala v ohni, lisiak evidentne nevedel kolka bije, tak sa len chvilu ponevieral cca 80m (v suchom bukovom listi je perfektne pocut) zastekal si a pomaly odisiel. Odvtedy som tam bol 3krat a vzdy o cca 19.10 prisiel. Vzdy mi prisiel od chrbta a na cca 60m sa zatocil pre vietor a zmizol. Evidentne chodi kazdy vecer lebo s prasata ubuda. Vcera o 19,05 bezvetrie (videl som len biele prasa, pocul som vsetko) som mal bixu v ramene, puskohlad na 12x zamierene na biele prasa. Lisiak prisiel ako vzdy a cca 10min kruzil okolo mna a navnady na cca 60m. A potom to zacalo. Asi 40min kruzil dokola a sustavne ma ostekaval. Niekolko krat sa vzdialil tak, ze uz som ho nepocul suchotat, ale vzdy sa vratil a koncert zacal znovu ... ukoncil som to odkaslanim ktoremu sa uz nedalo zabranit. Niekolko krat som ho zbadal v dalekohlade a je grandiozny ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32317 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Zimný lov líšok
Skús nasypať piliny okolo prasaťa, ak vidíš prasa mal by si na pilinách vidieť aj lišiaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32318 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
:) to poznam, aj s vapnom ... to na tohoto fesaka v tomto pripade neplati a uz mu aj pretalo &quot;hucat&quot; z kankovania

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32319 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
prestalo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32349 od rufino
Odpoveď od rufino na tému Zimný lov líšok
Mám ujediště které je hodně navštěvované používam drcené surové kosti a fungují dobře .
<br/>Když jsem tam dal nějakou mršinu tak jsem krmil káňata a krkavce .Bohužel tato zima lovu nepřeje.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32460 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Včera jedna líška prišla ráno o 6.00 na cca. 30 metrov ....pustil som na ňu broky 3,9minimagnum, ale zranená vošla do neďalekého brloha . Dnes večer jedna nemohla odolať mojim brokom:]:liar:. Uvidím zajtra čo bude

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32600 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Zimný lov líšok
Kde zháňaš tie drvené kosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32709 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
V sobotu padla moja 25. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33164 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zimný lov líšok
zdravim vsetkych, tak som mal aj ja konecne uspech minulu sobotu ma opat zobrali klegovia z prace na lisky a konecne som mal stastie! lisku vyduril psik ,bola dost daleko takych 40m. ale kozlica bettinsoli 12/76 mi sedela ako uliata!!! brok asi 3,75mm ,hodil som flintu do pleca a uz to tam bolo no po 3-4minutach pozeram a listicka ozila a pomaly sa zacala plazit do hustiny, ale to uz padla druha presna rana a bol jej amen, zazitok to bol o to krajsi ze toto vsetko sa stalo v severnom irsku asi 3000 km. od mojej rodnej dedinky. lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33372 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Gratulujem. Lovu Zdar :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 332 návštevníkov a jeden člen on-line