Orly a ine dravce

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2731 od Jaro
Orly a ine dravce bolo vytvorené Jaro
Jovic toto bude diskusia usita asi tebe na mieru . Zaujali ma Tvoje prispevky ohladom ochrany orla . Rad by som sa dozvedel o tychto dravcoch viacej a aj o ochrane . Nepochopim ako moze niekto vybrat hniezdo alebo nedajboze strelit na takehoto vtaka . Neviem ci si tvorca stranky www.orolskalny.sk , ale urcite na nu chodievas . Tie fotky co su uverejnene - skoda reci co ludia dokazu pre kseft urobit . To uz nehovorim o strelenych orloch . Takze ak budes mat chut a cas pribliz tuto temu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2809 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Jaro, som rád, že niekto zareagoval na môj príspevok. Sledujem toto fórum a mám z neho pocit, že väčšina prispievateľov sú poľovníci, ktorí rešpektujú zákon. Realita je ale taká, že každoročne musíme riešiť v našej organizácii (Ochrana dravcov na Slovensku - www.dravce.sk, www.orolskalny.sk) prípady dravých vtákov, ktoré sú postrieľané, otrávené alebo sú vykradnuté ich hniezda. A preto som za diskusiu na túto tému.
<br/>V poslednej dobe venujem zvýšenú pozornosť problému neodborného využívania otráv na hraboše zo strany poľnohospodárskych podnikov, čo má za následok úhyn drobnej zvery a aj zdochlinožravých dravých vtákov.
<br/>Keď sa zlikvidujú dravce (a ďalší predátori hlodavcov), tak sa premnožia hraboše. Keď sa premnožia hraboše, budú ich poľnohospodári tráviť pomocou rodenticídov. A na to kruto doplatí drobná zver.
<br/>Tak ako mi záleží aby v našej krajine prežili orly, tak mi záleží aj na tom aby po našich chotároch behali zajace, jarabice, králiky, atď.
<br/>Ale aj sysle a škrečky, ktoré sú prirodzenou potravou orla kráľovského.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2810 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Orly a ine dravce
Ono asi chyba troska osveta aj medzi polovnikmi ohladom dravcov . Niektori si myslia ze ked im v chotari lietaju tak nebudu mat zajace a bazanty lebo taky dravec im to vsetko pozerie - co je jasna vec blbost . Ja tvrdim ze urcite druhy dravcov su zastupene v hojnom pocte a dokazu urobit skodu napr. na polodivokom odchove kralika . Tam ma urcita regulacia stavov svoju opodstatnenost . Ale strelit po orlov tak to uz nie je clovek ale hovado ! ( nechcel som urazit nas hovädzi dobytok ) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2811 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Orly a ine dravce
Poviem ti niečo čím sa nechcem nikoho dotknúť;) Keby mali ochranári trocha rozumu, tak by sa snžili aby všetky chránené vtáky a cicavce boli zaradené medzi poľovnú zver. Tak je totiž možné oveľa účinnejšie ich chrániť. Totiž, ak niekto ulový takéhoto živočícha (samozrejme, že by nemeli stanovenú dobu lovu) dopúšťa sa trestného činu pytliactva a okrem pokuty od ŠOP mu hrozí aj ďaľšia pokuta od súdu a v lepšom prípade basa.8-L To by si možno rozmysleli aj český sokoliari:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2813 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
„Ochranári“ je veľmi široký pojem. Za ochranárov sa považujú nielen členovia mimovládnych organizácií a väčšina serióznych poľovníkov, ale aj napr. úradník, ktorí zo svojej kancelárie rozhoduje o veciach, ktorým častokrát nerozumie alebo nechce rozumieť.
<br/>Nie je podstatné, či sú dravce zaradené medzi zver. Dôležitý je vzťah ľudí (vrátane poľovníkov) k prírode. A najmä pochopenie vzťahov medzi predátormi a ich korisťou. Nechcem očierňovať poľovníkov. Práve naopak. Rád budem spolupracovať s každým, kto chápe, kde sú skutočné príčiny poklesu stavov drobnej zveri. Koľko zajacov zahynie každoročne pod kolesami aút. Koľko ich rozsekajú kosačky, kombajny a pluhy pri „modernej“ poľnohospodárskej veľkovýrobe. Koľko ich zlikvidujú pytliaci.
<br/>Hľadajme oblasti v ktorých môžeme spolupracovať a tak pomôcť zachrániť v našej prírode to, čo sa ešte zachrániť dá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2818 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Ešte k osvete.
<br/>Na našom webe (www.dravce.sk) sú kontakty. Stačí poslať mail a prídeme do každého združenia, kde prejavia záujem o spoluprácu.
<br/>Najväčšiu osvetu ale musia robiť samotní poľovníci. Tí, ktorým záleží, aby sa zlepšila verejná mienka o poľovníctve. Falošná solidarita, keď väčšina toleruje porušovanie zákona niektorými jedincami je zlá cesta.
<br/>Je jedno z akej sme organizácie. Dôležité je či chceme, aby aj naši vnuci mali možnosť v budúcnosti pozorovať v našich chotároch napr. orla, dropa alebo jarabicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2820 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Orly a ine dravce
Jaro musíš psát spravný název takového tvora například magor nejhorší jsou ti co dostali zbraň za červenou knížku a jejich potomci který vychovali protože ty příroda nezajímá ty dělají myslivost pro maso a dravci jim žerou oběd proto se tak chovají jednoho takového jsem znal naštěstí je už vyloučený ze združeni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2821 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Orly a ine dravce
ok Leon polepsim sa ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2822 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Magor nie je len ten tvor, čo poľuje kvôli mäsu a plnej mrazničke, ale aj ten čo zastrelí orla len preto, lebo chce mať doma veľkého vypchatého vtáka. Takéto typy dokážu verejnú mienku o poľovníctve najviac poškodiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2836 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Pridal som niekoľko fotiek orlov do fotogalérie. Ak by sa chcel niekto pozrieť ako dopadne orol, keď stretne dvojnohého tvora, ktorý roznáša po poliach otrávené návnady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2837 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Orly a ine dravce
Takto dopadne nielen orol,ale aj všetko živé v prírode a nakoniec človek,pokiaľ sa nezakáže veľkoplošné rozhadzovanie jedov v poľnohospodárskej krajine!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2851 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Len pre upresnenie. Ten orol uhynul - bol otrávený nie jedom na hraboše, ale preto že zožral zdochlinu do ktorej nejaká ľudská beštia napichala prudký jed karbofuran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2862 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Orly a ine dravce
Samozrejme o tom vzťahu máš pravdu. :) &quot;Dôležité&quot; to však je, aby keď sa už niečo niekomu dokáže tak aby mal naozaj vážny postih. A tými ochranármi som myslel všetkých čo si spomenul, mimovládnych aj úradníkov. Ja som tiež jeden z úradníkov a vôbec nemám pocit, že by mi to bránilo chodiť do prírody, alebo že by som rýchlejšie zabúdal čo som sa naučil. Ďaľšia vec je že MŽP často robí veci len kvôli mimovládnym ochranárom, úplne proti zdravému rozumu. Nič v zlom.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2970 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Akela, chcem sa Ťa spýtať, či máš nejaké pozorovania alebo informácie o výskyte orlov kráľovských (popr. iných vzácnejších druhov dravcov) v Vás na Poiplí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2980 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Orly a ine dravce
Zatiaľ som nič táké nepozoroval. K Ipľu chodím veľmi často so psom sa prejsť a hoci je tu hodne vtáctva, tieto &quot;kúsky&quot; by mojej pozornosti neušli. Ale budem mať zdatného pozorovateľa, syn študuje enviromentalistiku v Nitre a chystám sa mu kúpiť digifoto pod stromec, tak dúfam, že časom pridá nejaké foto. Inak máme v lokalite chránenú oblasť Kiarovský močiar - možno bude syn robiť nejakú prácu aj na tému vtáctva. A okolo Ipla sú veľké plochy rákosia, kde sa určite dá spozorovať všeličo od plcha až po jeleňa. Takže zatiaľ bez orlov,ale ten pohľad by ma určite potešil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2982 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Akela, ak by Tvoj syn mal &quot;hlbší&quot; záujem o dravé vtáky a chcel by nejaké informácie alebo materiály (máme aj pekné plagáty, brožúry a pod.), tak mu ich rád poskytnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2983 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Orly a ine dravce
Určite bude chcieť, daj číslo na mobil alebo mail. Možno by aj s Vami rád spolupracoval na niečom užitočnom a jemu by to pomohlo v štúdiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2985 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Akela, zavolaj mi na 0903 274268 a dohodneme ďaľší postup.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2986 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Orly a ine dravce
Jovic , chodievam do oblasti nedaleko slovnaftu a uz druhy rok tam pozorujem min. jeden par orlov . zatial sa mi ich nepodarilo identifikovat ale myslim si ze je to orliak morsky . mas nejake poznatky o tejto casti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2988 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Jaro popri Dunaji za Slovnaftom zimujú orliaky morské. Občas sa tam dajú vidieť aj na jar. Keby tam nebol taký veľký pohyb ľudí možno by tam aj zahniezdil. Orliak je veľmi citlivý na vyrušovanie. Si z Bratislavy, v ktorom revíry pôsobíš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2133 návštevníkov a žiadni členovia on-line