Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28768 od Hlohy
GUISZY
<br/>Zamysli sa nad tým čo píšeš. Vlk ako najdôležitejší prirodzený predátor do prírody patrí. V tých oblastiach sa nachádza geneticky a trofejovo silná zver. Vlk sa iným spôsobom neživý. Človek ako lovec musí byť druhotným predátorom. Nechápem ako si môžeš narokovať, že všetka voľne žijúca zver patrí len človeku. Ak vlk loví domácu zver alebo divožijúcu vo zverniciach to je iné. Koľko škôd spôsobí dvojnohá škodná!!! Vlk ešte nikdy nevyhubil svoju korisť už celé tisícročia. Æloveku na to stačí niekoľko desaťročí.
<br/>Len toľko v skratke. Ľutujem tvoj revír.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28771 od gyuszi
U nás nie sú vlci! Ale bol som na spoločnej poľovačke kde bola vždy kopa zveri a raz v pohone sme mali 5 vlkov a žiadnu inú zver!!!!!!!! No bohužiaľ som strelil jedného vlka, kvôli ktorému som bol odstavený 2roky. Pravda je to moja vina, ale vlci vedia urobiť značnú škodu,čo tí ktorí ich nemajú nevedia posúdiť!!;/Ale je to vec NÁZORU !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28772 od foksi25
Ahojte. My sme mali dnes spolocnu na drobnu zver. Vyrad bol tak &quot;přiměřene&quot; na nase podmienky. Padol aj jeden krasne vypaseny lisiacik, a prebehla nam cez cestu skupinka 6ks srncej. Inak nadherny den v mrazivom pocasi v spolocnosti priatelov. A to je predsa to hlavne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28773 od lovecccc
hlohy má pravdu --u nás v revíri sme vždy mali vlky -posledné tri roky je jedna svorka stála -stopy a trus sú po celom revíri -a zvery je dosť -dokonca sme zaznamenali nárast -- ale ten sme dosiahli svojpomocne kedže sme znížili odstrel :)---vlk nejak dramaticky nezasiahne do stavov vysokej pokiaľ je jej dosť --to že za zimu nájdeme 10 ks strhnutej zvri predsa nič nieje ved aj on chce žiť - i ked počet strhnutej bude určite vyšší .Na škody na zvery ktoré napáchajú vlky sú značné len tam kde máju málo zvery -aj to sa dá riešiť - zníženým odstrelom:D. Aj posledná spoločná na diviaky --síce diviak nepadol bo u nás v revíri sa vyskytujú iba prechodne ale v prvom krátkom pohone 5 ks vysokej dve 3-ky jelene dva špícáky -v druhom krátkom pohone na druhej strane revíru 25 ks vysokej hned na začiatku 8 jeleňov -dalej 6 jeleníc a 2 špícáky -potom cez honcov prerazili dalšie 2 jelenice a nakoniec 7 ks srnčej. všade po revíri plno stôp od vysokej --v pohone som v smrekovej mladine našiel vlkmi strhnutého špicáka . Krásny prežitý deň --Tu vidno že aj s vlkmi v revíri sa to dá u nás to posledné tri roky funguje perfektne :) 8-L . takže lovu zdar .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28783 od lacika85
A strelili ste za posledné roky aj niejakého vlka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28793 od Robitusin
si deláš šoufky...? desať kusov strhnutej zveri,i ked počet bude určite vyšší - tomu hovoríš nič dramatické? Vieš si vôbec predstaviť,že exis.poľ.združenia,ktoré majú plán lovu rovnaký ako spapkajú tvoji vlčkovia? A to sú tiež vysokohorské revíry s ich výskytom,amusia sa trápiť so zvyšovaním stavov rat.zveri. Asi budeš mať pravdu vtom nepolovaní,ale radšej zver chovať,aby mali čo vlčky papať...:[...no amen tma dolores.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28794 od lovecccc
Zhruba každý rok sa strelil jeden -ale tento rok ešte nič :) Niektorý kolegovia sa snažia streliť nejakého vlka hlavne kôli trofeji ale nejak sa im nedarí.:I . Aj včera okolo 14 :00 som bol prevetreť môjho jagoša a asi 1 km za domom so na zvažnici stopoval dvoch vlkov -našiel som aj trus --bola tam srnčia srsť. Videl som aj 2 srnky --ale ti sa zvyknú zdržiavať takto blízko aj plno stôp od jelenej -ale nejak som sa tomu nevenoval -išlo mi iba o psíka aby sa vybehal a mal pokoj na duši :) Lacika85 u vás strľíťe koľko vlkov ročne? a aké mate stavy vysokej:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28795 od lovecccc
robitusin Ja sa vlkov nezastávam :-o ja len vravím že sa to dá mať v revíri vlky aj dosť raticovej zvery :) jasné že kde je málo zvery tak to pocítite značne --ale ked má nejaké združenie taký malí odstrel tak čo ho naozaj nestopnú poprípade neznížia na štvrtinu ? A sústredia sa na odstrel vlkov ?-Ved aj o tom je poľovníctvo o ochrane a loviť až potom ked máš čo . A ináč keby malo zdruenie taký malí odstrel a vlky by im robili škody -tak je logické že by ho mali znížiť -či sa spoliehajú že ked postrieľaju vlky tak sa to okamžite zlepší ? Alebo je to o tom vysvetliť členom združenia že napriek tomu že platia členské nebudú strieľať ? :(--toto je hlavný problém . Ja sa fakt vlkov nezastávam -a keby mi nejký vyšiel tak nezaváhm ani na sekundu :) Inač sme sa odklonili od témy --tak radšej píšme do inej lebo nás budu kritizovať .:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28796 od gyuszi
súhlas!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28804 od lacika85
U nás je málo takých,aby sa venovali lovu vlkov.Takže výsledok je veľmi zlý.Sám chodím za vlkmi dosť často,ale vymaknúť je ich ťažke.Sú veľmi opatrní.Ale o tom som už písal dávnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28805 od zrkadlo
Lacika načo chodíš za vlkmi?ovešaj sa mäsom ako vianočný stromček a skús vybehnúť iba tak na kopček. potom už budú chodiť oni za tebou. ber to ako silvestrovský žart, ale vyskúšať by si mohol :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28807 od PoloVlad
Dnes sme si dali peknú prechádzku, ale líšku nie a nie streliť. U nás ako by sa po nich zľahla zem, ked na ne ideme :[ . Stihli sme aj prikŕmiť, takže srnčia a zajačiky môžu tiež osláviť Silvestra a Nový rok !:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28819 od dusan
V roku 2008 Vám všetkým želám veľa pekných, nezabudnuteľných zážitkov a chvíľ strávených v prírode a na poľovačkách. A samozrejme zdravie, aby sme tie chvíle mohli zažiť a vychutnať.:) dusan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28820 od body25
pani stasny novy rok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28823 od CENDA
Dnes večer jsem byl také čekat na kmotru lišlu,ale bohužel nepřišla.Viděl jsem několik zajíců a růdl srnčího cca.70ks.Jinak přeji všem myslivcům a polovníkům šťastný nový rok,mnoho loveckých zážitků,ale hlavně zdravíčko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28839 od lacika85
Dobrý nápad.Ráno to idem vyskúšať.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28846 od Akela
Cez víkend sme boli u kamarátov na Orave v Námestove. Poľovali sme v okolí vrchu Príslop a ešte v nejakých lokalitách, ktoré som si nezapamätal. Krásne hory, dobrá partia. Nestrelili sme nič okrem menšej opice, ale bolo super. Vďaka priatelia - o rok sa stretneme!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28917 od Kukri
Zdravim,tak ja som vybehol dnes rano a vobec nelutujem.Napirsoval som rovno na pol tucta zalahnutych diviakov- bachynu s 5 prasatami,asi na 30 metrov sa zdvihli a pomalym krokom sa mi stratili z dohladu..okrem toho asi 3 traktorove vlecky srncieho v mensich skupinach a za dva furiky zajacov..:). Liskam uz ocividne zacina rendevouz,bolo hodne pobehane.
<br/>
<br/>Kukri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28918 od Kukri
Zdravim,tak ja som vybehol dnes rano a vobec nelutujem.Napirsoval som rovno na pol tucta zalahnutych diviakov- bachynu s 5 prasatami,asi na 30 metrov sa zdvihli a pomalym krokom sa mi stratili z dohladu..okrem toho asi 3 traktorove vlecky srncieho v mensich skupinach a za dva furiky zajacov..:). Liskam uz ocividne zacina rendevouz,bolo hodne pobehane.
<br/>
<br/>Kukri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28936 od foksi25
Ahojte páni. Ja som sa bol predvčerom prejst po čerstvo zasneženom revíri. No nádhera. Narátal som v troch skupinkach 32 kusov srnčej, líškam už asi naozaj stúpol hormón :]:] lebo tolko stôp som este teda fakt nevidel, ale jedna padla za vlasť, vlastne za mamin kozuch.:) Ale bolo velmi fajn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 467 návštevníkov a žiadni členovia on-line