Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26725 od miso
Konečne príjemná prechádzka, niečo také mi padlo veľmi vhod. Následne mnou zbrklo strhnutá rana:( (našťastie druhá išla tam kam mala a napravila pokazené):)
<br/>Pri návrate ukážkový pád so zbraňou(zámienka na zajtrajšiu návštevu strelnice;)), ešte teraz ma bolí celý človek:D....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26792 od axon
V sobotu sme mali spoločnú poľovačku na diviaky. 2 pohony, 25 strelcov, lovili sa ako vždy iba prasce a lanštiaky + škodná. Videl som asi 15 diviakov, asi 20 kusov jelenej zveri, z toho 5 jeleňov, 3 danielky, 1 daniela a asi 15 kusov srnčej zveri. Napriek nepriaznivému počasiu (hmla s videteľnosťou 30-40 m) na výrade skončilo 11 diviakov a 1 líška a jedného diviaka dohľadali včera. Takáto úspešná poľovačka nebola u nás už dávno. Keby sa strieľajú všetky vekové kategórie diviačej zveri, tak by bol výrad určite o 4-5 ks bohatší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26850 od CHERY
Včera sme mali spoločnú poľovačku na diviakov + škodnú . Podarilo sa nám uloviť 2ks , z toho bol 1 velikánsky kanec- cca cez 220 kg . Zaujímavé je , že je to kanec , ktorého postrelil 1 náš člen pred 2 týždňami na spoločnej poľovačke a nepodarilo sa nám ho dohľadať. Mal odstrelenú spodnú sánku - 1 stranu kompletne. A aj napriek tomu poraneniu sa zdržiaval pri svinkách - ruja v plnom prúde. Paradoxom je , že ten istý poľovník ho dostrelil aj včera. Ale bol to ozaj rytier našich hôr. Na jeho počesť Lovu zdar!
<br/>Okrem neho bolo v pohone asi 12 ďalšich diviakov a všetky ležali asi 25 metrov od cesty a 50 metrov od rodinného domu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27000 od Akela
V piatok sme mali spoločnú na čiernu pre Rakušanov a z pohonu vyleteli 2 sluky. Strelili sme 13 kusov diviakov a 3 líšky. Slušné. Pekný deň aj poľovačka a posledný pohon sa tiež vydaril. Niektorí skončili v piatej dimenzii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27020 od RadekS
Já včera 5 kusů dančího, z toho jeden Daněk, ale vůbec jsem to neobeznal, přišli až za šera, škoda, snad příště :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27030 od petob
Dnes mi doobeda o jedenástej v lese prebehla líštička a dva kusy srnčej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27082 od zachi
cez Víkend si čo videl v lese alebo si nebol:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27289 od Hagen
ja vcera najprv 7 diviackov a potom troch...ale ti stali za to....takych som ste nevidel...boli priblizne rovnaki....130-170kg...teda moj odhad....len neviem ci to boli svine al. kanci...zbrane som nevidel lebo uz tma bola dost....ale prasce tam tiez neboli...poznamka autora: mame vakcinaciu takze som nestrielal...samozrejme za normalnych okolnosti by som strielal uz na tych prvych a nikdy nevidel tie ozruty co prisli po nich....na velkych treba fakt cakat dlho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27291 od mirek
Hagen pre Tvoje info diviaky podľa Tvojho odhadu 130 - 170 kg kance určite nebudú. Kance nebudú teraz pokope vzhľadom k tomu, že je obdobie párenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27297 od Hagen
moze byt...ale boli obrovske....fakt...vacsie som v zivote nikdy nevidel...a videl som uz aj strieborneho kanca streleneho...toto bolo este vacsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27298 od mirek
Hagen trošku na upresnenie. Svine zvyknú mať max. váhu do 120, 130 kg. Bodová hodnota diviačích klov neni podmienená váhou diviaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27309 od Hagen
tak to viem ze diviak z kukurice je tazky a malo bodov....a cim tazsie podmienky na zivot tak tym je menej tazky aj ked ma vacsiu bodovu hodnotu.....lebo my polia v revire nemame.....a ten strieborny kanec streleny u nas vyse 130kg..........a to ma vyvrhnuty a bez hlavy{ kly mam v albume odfotene}...preto som tak tu vahu odhadol....netvrdim ze je to celkom presne...mozno ma to trosku ohurilo a tak som prehnal....ale nezdali sa mi rozdielny od toho kanca...aspon velkostou....ozaj este som xcel: preco tam neboli prasce ked to boli svine??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27316 od millo
Najskôr to boli nejaké dobre živené lanštiaky a v zimnej srsti a pod rúškom tmy sa ti zdali také velké

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27318 od Hagen
no sak ono mi zas na tom tak nzalezi aby ste mi verili...ale lanstiaky stali na tom krmovisku uz pred nimi a vyzerali jak prasce pri nich...ale sak to nie je az tak podstatne.....verte ci neverte....6. konci vakcinacia a 8. mame spolocnu a ja verim, ze ich este niekedy uvidim...mozno prave na spolocnej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27341 od cerebellum
Dnes po peknom rane vsetko zaliala hmla. No a po dlhsom case som videl 3 lisky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27349 od andrey
1 liska, 3 ks srnčia a 4 ks vysokej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27766 od oliver12345
vcera som bol crieda diviakov neviem ake boli lebo iba na chvilu visli z lesa nestihol som ich precitat a este 2 jelenice

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27767 od Hornet
Dnes sviňa so štyrmi prascami asi 15m odo mňa nestrieľal som radšej som sa len kochal chodia každý deň tak nech ešte podrastú.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27808 od radis
dnes dva ks stupidos banditos - motorkári :[:[:[:[:[:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27828 od RadekS
V pátek, naháňka, v první leči jsme střelili 4 diviaky a lišáka, mufloní odešlo bez rány, díky nepozornosti lovců a pak dalších několik prasátek šlo buď bez rány, protože si staříci museli říct jestli ještě dočů.... na zem a několik prasátek bylo rychlejší a chytřejší. V pohonu jsme střelili jedno, psi mi pracovali moc dobře a chybělo mi trocha štěstí, abych ulovil i já, ve třech případech se mi zastavilo prasátko na daleko, měl jsem jen brokovnicu a jednou to bylo blízko, ale pes ho potahoval za zadek, tak jsem nemohl střílet, lebo bych ohrozil psa. Před druhou lečí se nám spustil déšť jak kdyby to z konve lil a nebylo vidět na krok, tak se nám nic víc nepodařilo přidat.
<br/> Včera jsem se pak byl podívat na čekané ale nic ani chlup, asi ta změna počasí a chodí to moc pozdě.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.155 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 265 návštevníkov a žiadni členovia on-line