Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37548 od oliver12345
caute ja som bol vcera v lese a nic aj pred vcerom som bol a ties nic neviem kde sa vyparili tie zvierata .aj u vas je to tak ci to len u nas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37563 od medard
za 1. v niektorych reviroch je to dost priskorskoro
<br/>za 2. sucasne poveternostne podmienky tomu nevyhovuju
<br/>za 3. malo samcov (jelenov)
<br/>za 4. mnoho a mnoha veci, co ta naucia byt aspon troska jeleniarom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37612 od jumbo
Včera ráno 29.8. napriek teplému počasiu bola nádherná revačka. Jeleň naháňal jelenicu popred mňa na 50m. Vek asi 11 rokov okolo 185 bodov.Podľa závanu vetra bol určite rujný.V okruhu 600m revalo 5 jeleňov. Včera večer už bolo ticho ako v hrobe, ale všade sú čerstvé stopy po vlkoch.Dnes ráno neviem nebol som v lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37636 od traper1
A nebola ta revacka len niekde v gatiach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37703 od george87
Zdravím všetkých. Som tu nový a neviem či to tu môžem napísať ale myslím, že do iných tém by sa to hodilo ešte menej. Momentálne je pre mňa poľovníctvo nedostupnou činnosťou tak sa venujem len pozorovaniu zveri. Mojou záľubou No. 1 je ale muškárenie. Chcel by som preto poprosiť Vás poľovníkov či by niekto nemohol pomôcť s materiálmi. Keby niekto mohol venovať dlhé perá z chvostu bažanta, uši zajaca či kúsok kože (aj so srsťou) diviaka alebo zimnej srny bol by som veľmi vďačný. Môj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Ináč dnes a poli asi 8 zajacov, 2 líšky z toho jeden mimoriadne urastený lišiak. V tŕstí pri potoku kapitálny srnec, ktorého tam chodím pozorovať už zo 2 roky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37713 od lubenko
JUMBO prosimte odkial si rad by som sa prisel pozriet este som na tak blizko jelenou a v takom kruhu nepocul

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37733 od Ombre
ja som bol vcera vecer popocuvat u nas v doline (Mala Fatra-kurska dolina) jelene visiel som asi o 19:15 len k ceste kde je natahane drevo sadol som si nan a pozeral do naprotivej rubane chcvilu som sa zarozpraval z kamaratom.vietor sme mali od chcrbta z druhej hory.po chvili kamarat hovori &quot;pocul si to&quot;? otocil som sa a na 15 metrov za chcrbtom stal medved na zadnych a pozeral nasim smerom.(tak rychlo do auta som este nenastupoval):-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37788 od Basky
lubenko, mne sa napr. už 1.9. toho roku stalo čosi podobné - v okruhu 600-700m - vľavo odo mňa v húštine reval silný jeleň predo mnou na nepodiskovanom trávou zarastenom strnisku sa ´pasovalo´ 5 mladších jeleňov, resp. pasovali sa s prestávkami len 3, zvyšné dva sa prizerali-postávali obďaleč a jeden z nich aj občas mladícky ´zajódloval´.. Z pravej strany sa na rozhraní medzi lesom /húštinou/ a slnečnicovým poľom približoval druhý silný hlas ručiaceho jeleňa, zastal na okraji strniska /asi čumákoval na tých mlaďochov, resp. či na poli nie sú aj jelenice../, potom sa presunul lesom niekde za môj chrbát, a po chvíli sa odmlčal.. A v širšom okruhu /cca do 700-800m odo mňa/ medzitým ručal aspoň podľa hlasu ďalší silný jelení ´borec´..
<br/>V dolniackych lesoch sú takéto zážitky možné - menšie lesné komplexy zahustené všemožnou nepriehľadnou a temer nepriechodnou vegetáciou s blízkoťou kukuričných a slnečnicových polí sú pre sústredenú vysokú relatívne jedinou vhodnou možnosťou realizovať sa v ruji ako tak nerušene.
<br/>Pozvať Ťa momentálne nemôžem, doprevádzame popl. hostí.. A mimo ruje to už bude s výskytom zveri úplne inak..
<br/>Ináč sa to všetko odohralo viac už potme ako ešte za vidna, na škodu úspechu poľovníckeho hosťa.. No nemôže povedať že odišiel bez zážitku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37932 od steyr
Ako som bol Robitusinovi sľúbil, opíšem zo včerajšieho večera pekný zážitok. Na súmraku sa rozručali poblíž mňa 2 jelene, tipoval som oboch na 3.VT, jeden bol celkom slušný. Za cca 15 minút sa mi podarilo jedného z nich vytiahnuť na lúčku, vyhodnotili sme ho s kolegom ako chovnú, dobre založenú v tele i v paroží trojku,ale už som ho nedokázal dokonale načítať aj pre krátkosť krásnej chvíle. Prešiel do mladiny v protisvahu a pekne mi aj naďalej reagoval. Vtom takmer po jeho stope vyšli dva diviačiky a rypkali si tam, kde predtým stál on. Sorry, nezdržal som sa :-o a to sa stalo jednému z nich osudným. Zaujímavé bolo, že napriek rane, nášmu pohybu na nástrele atď., obidva jelene ručali v našej blízkosti ďalej aj po našom odchode, pričom musel jeden z nich mať od nás vietor a bolo nás možné vzhľadom na ešte dobré svetlo aj vidieť. !? Dnes pôjdem skúsiť zavábiť trochu nižšie, lebo už aj tam sa ozýval pomerne slušný jelenček.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38663 od martin203
vcera som na dateline vystrelil na srnu, znacila prikrcenim, spravila desat neistych krokov, zostala stat (nechcel som duplovat a zbytocne ju rozbit), spravila dalsie tri vravorave kroky a zvalila sa na bok, vo vyssej dateline som ju stratil z dohladu. Pockal som 10min (predpokladal som podla chovania srny ranu na pecen a ze bude zhasnuta) a vybral som sa k miestu kde sa zlomila. Bol som si taky isty, ze som sa z polcesty este vratil pre zalomok. Ked som prisiel k srne na 2m (stale som ju v dateline nevidel), vyskocila a evidentne s ranou na makko vbehla do hory k susedom. Zacalo zhusta prsat :[ ... O poldruha hodiny (stale prsalo) hospodar susedneho reviru Martin Gašparík nasadil na pofarbene lezovisko jeho NKS Bara, ten si stopu overil a v hustom dazdi ju zacal navolno sledovat, po cca 150m pred zarastenym jarkom zacal robit vysokym nosom, vbehol do jarka a unikajuci postrielany kus strhol. Nasledne sa pokusil kus cca 50m v neschodnom terene aportovat. Este raz vdaka psovi i jeho vodicovi od strelca - babraka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38665 od Basky
Koniec dobrý - všetko dobré /a aspoň si si utužil dobré susedské vzťahy../ Môžeš prezradiť aký kaliber a akú strelu si použil, prípadne bližšie opísať miesto zásahu na tele zveri a poranené orgány..? Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38666 od martin203
jasne, rad, len musim zdoraznit, ze to bola moja chyba a ze strelivo, kaliber, ... je v tomto pripade az tretorade
<br/> ten kus mi stal na 70-80m pod prvym horizontom a bol to jednoznacny vyrad, ked som ho nasulal tak zneistel, ja som sa schoval pod horizont, ked sa po cca 5min ukludnil, zacal som spekulovat nad ranou. Ked som pusku normalne zalozil do palice, tak som videl len chrbat a vyssie ..., tocil sa vietor, zacinalo prsat, uz som bol tretiu hodinu vonku ..., isiel som do rany z volnej ruky a pre istotu som sa trocha tahal i na spicky - no vsetky predpoklady pre blbu ranu som naplnil ...
<br/>Zasah bol 100% stred na makko (creva), 6,5x57R, Hirtenberger, Nosler Partition 8,1g (na srncie len tie najlepsie skusenosti, v tomto kalibri mam bohate skusenosti i s SB a RWS DK, ale toto sa mi javi najlepsie)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38849 od mauser98
Včera večer som videl 6 kusov srnčej. A čriedu diviakov/ sviňa s prasiatkami a pár lanštiačok,cca 10 kusov. Bolo pekne jasno a celkom príjemne. Okolo pol 11ej však začala pribúdať hmla, tak som to potom zabalila hajde domov:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38869 od Jaro
Vcera danielka a danca, daniele ani nemrnkli, 4 stvorkolkari , 1 pobehujuci pes okolo chat, a hubarov som nestihal ratat.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38886 od mauser98
Včera večer najskôr 5 kusov srnčej, potom prišiel jeleň /2v.t./, líška a nakoniec lanštiak.Tak na 60m, odistil som si, zamieril na lopatku a povedal som si, choď si. A odišiel so zdvihnutým chvostíkom, no to som ho pozoroval už cez inú optiku.:) Neskôr prišla hmla, tak som to zabalil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38908 od mauser98
Včera som videl srnu so srnčaťom, tak srnu s dvoma srnčatami a ešte 2 kusy srnčej/nezistené/. Potom prišiel jeleň /2v.t./,ten čo minule, pekný chovný.Tak ešte jeden jeleň, ale ten prišiel iba na okraj lúky,postál a zatiahol naspeť do lesa. Okolo pol 9ej 5 prasiat a keď som išiel domov tak mi prišla črieda 20 diviakov/6 veľkých, 5 lanštiakov a ostatné prasatá/ na 3O m. Pekný zážitok, prešli pomaličky okolo mňa.:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38968 od Jaro
o 17tej to vypuklo, rochalo 7 danielov, ruja v polnom prude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38970 od theCat
No ja som nebol nikde, ale moja suka sa vybrala k susedom. Jedna macka a dve sliepky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38982 od martin203
je to tak, v piatok som bol pirsovat u kamosa popod hreben Bielych Karpat a rochal &quot;kazdy dub&quot;, ORGAZMICKE!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38985 od Jaro
Vcera 13:30 suboj dvoch danielov III.vt bola to parada, nevidel som to od zaciatku siel som za treskotom lopat muselo to cele trvat aj pol hodiny. Ja som videl zhruba 5min a bol to super zazitok. Len clovek musi davat strasne pozor danielky su ako strazny psy nieco sa sustne a uz to vsetko upaluje prec. Zle sa pirsuje, malo prsalo, vsetko suchoce. Ale bolo to vydarene poobedie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.204 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 82 návštevníkov a žiadni členovia on-line