Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36229 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Prosím ctených kolegov poľovníkov aby si dávali pozor aj na drobné úrazy ktoré sa nám stanu , tak som dopadol aj ja starý borec narazil som nohou na trňak tj.trnku ten sami zapichol do nohy lýtka a zlomil sa no jasom tomu nevenoval pozornosť. Na moje prekvapenie to začalo hnisať až po 3 týždňoch ma vyradil z prevádzky. No konečne som sa s kolegom dostali do revíru prešli určitú čas, bol som zvedavý čo sa udialo počas mojej neprítomnosťi prezreli sme si krmovísko pre diviaky tie tam boli pred 2 dňami no okrem sojky na krmive ticho . Po odchode z miesta kde sme s kolegom sedeli, nasadli do auta q po ceste nás čakalo prekvapenie na pokosenéj lúke srnec krásny ihličiak parôžky výsoko nad uši prišiel k nám zo zvedavosti no možno na 40 metrov no krása. Ďalšie prekvapenie vo vysokej tráve srnec 2 VT chovný a spoločnosť mu robila srna Vďaka za príjemný júnový večer :x:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36232 od Akela
Ja som bol včera tiež s kamošmi posedieť pri mesiačiku, ale vysoká pšenica urobila svoje. Videl som dva srnce I a II vekovú, srnu a celý večer krásne lietali roháče - asi nejaké svadobné tance. Potom poblíž nás niekde padla rana - asi sa susedia pochlapili. Mesiac bol ako kravské lajno, skvelá noc až na komáre. Už som myslel že nebudú...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36235 od cerebellum
Dnes ráno som sa trochu prešiel a videl som najprv daniela (špicer), potom som zbadal líšku, z ktorej sa za chvíľku vykľula divá mačka- asi najväčšia z tých, ktoré som doteraz videl (škoda, že ešte nebolo dobré svetlo na fotenie). Potom som videl srnu, 2 ks vysokej, ktoré som zbadal v lese som nevedel prečítať; keď som prišiel na okraj lesa, na lúke sa pásla srna a dospelá jelenica. Zrazu z lesa vyšla druhá jelenica (šmolka) a vydala sa smerom k jelenici. Tá hneď ako ju zbadala ju začala zlostne preháňať po celej lúke. Keď sa to niekoľko krát zopakovalo, mladá jelenička stratila nervy a ušla preč. Dlho som nad tým rozmýšľal a ysvetlil som si to tak, že stará jelenica chcela dať dcére z minulého roku najavo, že jej musí dať na istý čas, pokiaľ podrastie jelienča, ktoré bolo pravdepodobne skryté niekde v tráve, pokoj. Neskôr som na inom mieste videl ešte 2 jelenice. Pekné ráno, keby ešte tak pokosili lúky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36271 od pavelb
Včera na polovačke na srnca sme videli dva mladé medvede, takže ostatná zver bola mimo. Dnes ráno potom asi 7 sŕn a 2 srnce. Ale nie také, ako sme očakávali. Možno na budúce, skvelý večerný zážitok z pohľadu na mladé medvede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36285 od johny
Dnes ráno som poslal do večných lovísk prašivú líšku. Aj by som napísal že som ju strelil hornetom v trojáku, ale niektorí by ma mohli obviniť že robím reklamu puškárovi ktorý ho vyrobil a som neobjektívny ... ale risknem to. Prvý krát som odskúšal hornet. Potom mi ešte vyšiel štvorročný osmák s kompletne vyrasteným parožím v lyku. Cestou nazad mi vyšla túlavá mačka, ael kým som stihol vyskočiť z auta tak zmizla. Škoda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36287 od Gerry
Dnes ráno my nedalo a o 4 ráno soms a vybral do revíru..Hneď som zbadal dve mladé srnky..z remízku vyšiel srnec šestoráčik a srna..Malej zvery bolo dosť...pekné ráno..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36305 od PoloVlad
Ja som bol ešte v nedeľu s kamarátmi stráviť pekné chvíle v prírode. Ale pravda, "pekné" chvíle chcela stráviť aj skupina motorkárov, asi 5-6 ks. Cestou domov som videl ešte jedného štvorkolkára. Nepoznajú hraníc, banda jedna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36331 od CHERY
Dnes sa mi podarilo vidieť 1 laň, 1 ks srnčej, 4 malé líščatá a k tomu 2 mladé kuny. Celkom fajn večer!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36344 od pali
Skora ma vyvalilo. Cely rok poriadne v reviri (juh stredneho Slovenkska) nevidim diviaka. V B.Bystrici, kde byvam, som sa vecer o 20,00 hod. isiel prejst do lesa asi dvesto metrov od panelakov. Je tam elektricke vedenie a pod nim poriadna hustina a na jej kraji dva velke kusy (bud dve svne alebo svina a lanstiacka) a styri prasiatka. Od poslednych panelakov to bolo max 300 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36415 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Po horučave počas dňa sme s kolegom sa vybrali obzrieť čo je nového revíri. Zver počas horučav výchadza dosť neskoro no v revíri počuť motorkarov a pasucé stádo kráv a hlásne volanie pastierov . No po 20 hodine sa to ukľudňuje a o pol hodinu nám výchadza srnec 2 vt. opatrne pri lese dokonca sa pasie medzi kravami. Potichučky odchadzame po stranach mame srncov ale aj kravy a zvedavého pastiera, stmieva sa na pokosénej lúke sa sú vonku dvaja srnci 1vt. chovný prízerame sa ako sa nahaňajú dokonca ich nevyrušila ani prichadzajucá škodovka pozerame sa na nich až do zotmenia no po ceste sa nám ešte pri ukazala srna no strašne opatrná ideme spokojne domov 8 kusov srnčej z toho 1 srna Vďaka za prijemný večer. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36431 od pavelb
Včera večer pri posede jedna srna, to bolo všetko. Ani sa nečudujem, teplo ako v trópoch .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36446 od Fajka
Včera som vybehol až o 20 hod.do revíru sadnúť si do obilia(ešte nekosili,dnes už áno),čakal som na srnca no prišla iba srna,holub hrivnák sa mi predvádzal a zajko skákal v obilí ako delfín v mori, úžasný pohľad škoda že som nemal pri sebe foťák8-L ináč teplo ako v ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36450 od pali
Včera večer o 20,00 opať takmer v BB smerom od Pršianskej terasy dole do Kráľovej si to šinuli dva lanštiaky. Išli asi 200 m po otvorenej ploche. Dole hneď za mestom je ovos a pšenica tak ich to asi ťahá tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36451 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Po dusnom dni dobre padne osviežiť sa večer po revíri , priateľ ma pozval pokochať sa v ich revíri a ukázať mi čo majú nové . Odišli sme okolo 19.hodiny autom sme boli revíri hľadali sme najnovšie prírastky no naše prekvapenie sa nám objavila srna vo vysokej tráve vedľa nej nejaký pohyb mysleli sme si že sme objavili nový prírastok na naše prekvapenie to bol srnec , ležal a točil sa okolo srna mu robila spoločnosť , srnec 2vt výrad kolega ukončil jeho púť. Po vyvrhnuťi sme ostali prekvapený nosne dutiny plne lariev strečka to bolo jeho krutenie nemohol dychať ukončil jeho utrpenie . Videli sme sme 3 srncov a srnu a jedného marátonca zajaca Vďaka Diana za nádherný večerj .
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36463 od Fajka
Dnes na posede v Starom Háji, zajace sa predvádzali, roháče nálety ako na Drážďany no srnčie ani srstka, vo vinohrade čo susedí s St.Hájom robili chem. ochranu asi preto nič srnčieho.Ale prekrásny podvečer, spevavce koncertovali o dušu, vďaka Diana

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36466 od Jaro
No dnes len taky kratucky pirs od 4:30 do 7:15 - 2ks danielov I a IIv.t, 3ks muflony 2r, asi 8ks muflonej a 14ks dancej . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36470 od MichalP
Ráno 1 srna a neskôr jeden čierny kocúrisko na 15 metrov, ten je už vo večných loviskách! Všetkým Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36471 od CHERY
Dnes večer srna + 2 ratolesti, jelenica a jelienča , k tomu 1 jeleň 1 vt .
<br/> Ale tá tráva všade okolo je ale riadne vysoká:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36475 od zalesak
dnes rano 4 krasne liščata sa hrali pri nore, 1 daniel I.VT, 4 kusy holej, 1 srna so srčaťom a 1 srnec odskočil nedalo sa posudiť, fakt krasne rano.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36487 od Gerry
Dnes na večer som sa vybral na prechádzku zajacov,bažantov aj mladých bolo hojne. z kukurice sa dvihol asi tucet strák ktoré tak krúžili. Cestou domou vyšli dvaja psi:[..inak pekný deň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.200 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 971 návštevníkov a žiadni členovia on-line