Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39153 od medard
vo štvrtok som prišiel o 23:15 domov z roboty, otváram dvere a asi 200 metrov nad domom zaručal jeleň, nechcel som tomu veriť, tak som počúval asi 10 minút, ale nič...jeho ručanie ma zobudilo až ráno niečo pred 5:00, tak mi to nedalo a vybehol som ho omrknúť, že čo to bude za oneskorenca, podľa hlasu by som tipoval staršieho jeleňa a to taký sopliak šestorák so 4 kusmi holej, hrúza... 8o:[:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39172 od pavelb
Kvoli zranenemu kolenu som sa dnes na pravidelnú nedeľnú prechádzku nedostal. Zo strešného okna spálne som však videl na vzdialenosť menej ako 100 metrov 4 ks srnčej. Náídherný a potešujúci pohľad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39179 od medard
včera na spoločnej poľovačke sme strelili 3 diviakov, k nim pribudlo ešte 1 srnča, ktoré si zlomilo väzy, keď utekalo z pohonu :(, bolo vidieť dosť holej jelenej, na 20 m mi dobrú minútu stál výradový pravidelný nadočnicový 10 - torák III. VT, bolo vidieť aj pomerne dosť srnčieho. Hlavne ma ale prekvapila a potešila krásna robota mojej sučky JHR, ktorá našla zabudnuté prasa, vydurila na strelcov a neskôr postrieľané 10 minút stavala, kým ho kamarát v pohone nedostrelil:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39268 od OlympusSP550UZ
Odpoveď od OlympusSP550UZ na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
ja som bol dnes rano najprv bolo teplo ale zacal fukat studeny vietor este za tmy mi prebehli 2ks.jelenej a nevedel som preco boli v skoku az o pol hodiny som na to prisiel asi na 300m odo mna na horizonte som zbadal pohyb pozrel som cez dalekohlad a zistil som ze to bol vlk potom sa rozprslao ale bol to kus vlka samotar stary sedivy a vypaseny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39288 od mauser98
Ja som bol dnes dokončiť pár vecí na posede a doplniť soľ. Videl som 11 kusov srnčej. Trošku som aj zmokol no to nevadí, lebo to čo som chcel urobiť je dokončené. Keď som prišiel domov začal poriadny lejak a blesky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39311 od yegi
Dnes v priebehu dňa štvorica orechov durila po poli stáda srnčej, tak som ich trošíčku popreháňal ja a dvaja to nerozchodia a dvaja ušli.Boli dobre organizovaní, takže myslím, že to už robili aj predtým, ale aspoň som ich rady preriedil :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39316 od oliver12345
dneska som bol v lese o pol 6 my prisiel jelen 10 torak a potom asi o hodinku dalsie 2 a sa zacali byt krasny zazitok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39322 od theCat
Tak dnes sme boli na kacice, ale akosi nelietali. Akurat sme stretli staru znamu skupinu stvorkolkarov. Tak hadam takisto nemali stastie:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39325 od pavelb
Dnes na prechádzke lesom so psom 3 ks srnčej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39330 od lubenko
Oliver o pol 6 nebola este tma? ja som mal tmu ako v rohu nevidel som ani pod posed a ty si videl desatoraka mas hadam infrak8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39334 od LUKXUS
Dnes rano o 7:00 som strelil danielku. Bolo ich viac , no zbadali ma takže nebolo moc času rozmyslat tak som ju strelil na 80m na hlavu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39348 od medard
poobede okolo 14:00 som sa vybral so psami na chalupu, bolo krásne a teplo, jedna sluka mi vyletela takmer spod nôh, skoro som sa po...:D po takých 2 minútach som išiel okolo kríkov tak 10 x 20 m, psy boli na voľno... Amor sa zrazu zarazil a keď začal metať chvostom už som vedel ktorá bije, vbehol do toho čmánia za ním Astra, ostro hlásili, chvíľku sa to celé triaslo a von začali vybehovať lanštiaky, celkom 6... a ja somár flintu som mal doma, psy sa mi vrátili za hodinu a pol bez ujmy, aspoň si trošku zapoľovali... tento rok sa diviaky ukazujú aj u nás celkom dobre;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39386 od mauser98
Keďže dnes poobede som mal čas a bolo príjemne, tak som sa bol prejsť a doplniť soľ v 3 soľníkoch. Videl som 8 kusov srnčej. Z toho 3 vyskočili z malinčia a suchej trávy rovno pred posedom, až keď som vychádzal hore po rebríku. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39388 od johny
Včera sme s kamarátom Majom nazbierali 44 vriec jabåk. Niečo sme vyviezli do revíru a niečo uskladnili. Ak ešte vydrží čas, doplníme zásoby. Úroda je dobrá. Len škoda že všetko čo vyvezieme zožerú medvede ... no, beriem to ako náhradu za čučoriedky a brusnice čo im ľudia pobrali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39392 od paloOo
johny prosim ta ako uskladnujete jablka ci ich normalne nechavate vo vreciach ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39394 od Jaro
Janci uz to chce len nazov kokavska medvedia zvernica :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39397 od johny
Vo vreciach ale uskladnujeme len tieto posledne zimne ... drzime ich v studenej kôlni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39561 od mauser98
Včera večer som skončil s povinnosťami o 6tej. Rýchlo som sa ponáhľal domov prezliecť a ešte vyzdvihnúť kamaráta. Zapisujeme sa do knihy niečo po siedmej. Lokalita kde sme chceli ísť je voľná, mesiac krásne svieti a na oblohe ani jeden mráčik. Jednoducho super. Vykračujeme si cestou k poľu s oziminou a debatujeme. Občas zastaneme a kontrojujeme ďalekohľadmi pole. Na ozimine leží jeleň/ chovný/ a pri ňom sa pasú 2 jelenice. Prichádzame k nim asi na 60m, tak dostali vietor a trapom vybehli na náprotivnú lúku.Tam zastali a sledovali, čo to bolo za narušiteľov. My sme ich sledovali tiež, až kým nezatiahli do lesa. Pokračujeme po ceste ďalej a debatujeme o jeleňovi. Dostávame sa až na koniec poľa s oziminou, ktoré navezuje na poorané kukuričné strnisko. Tam zastávame sledujeme ďalekohåadmi okolie. Nevidíme nič, ale v kríkoch asi 40m od nás počujeme diviaky. Tie tiež chytili vietor o vybehujú na lúku oproti. Počítame jedného po druhom a skomčili sme ne čísle osem. Diviaky pomaly zaťahujú do miest kde aj jelene. Tešíme sa, veď sme ešte ani nedorazili na posed a už sme o zážitky bohatší. Ďalej pokračujeme po lúke ktorú lemuje poorané kukuričné strnisko. Náš cieľ je o čosi ďalej, posedy pri ďalšom kukričnom strnisku, ale nepokosenom a na lúke. Keď sme asi 150m od cieľa, tak vidíme, ako cez lúku ide lanštiak. Smeruje ku kriakom, ktoré sú na lúke a tiahnu sa až k poľu. Zrýchåujeme kroky, snažíme sa mu nadbehnúť. Vieme kam má namierené, tak sa našim cieľom stáva sedačka na rohu lúky neďaleko od kríkov. Vychádzam na ňu, ale to už diviak beží popri kríkoch smerom k lesu. Vietor nám zatiaľ nepraje. Nevadí, ale čím skor na posed. Gestami sa rozdeľujeme. Mňa čaká kopec, potím sa. Kým som vyšiel hore tak som skoro celý mokrý. usádzam sa a rozdýchavam. No po chvíli počujem v lese šramot a kvikotanie prasiat. Pozerám nič. Tak sa otáčam a pozerám smerom kde sedí kamarát. A tam čierne more, 21 kusov už je von. Z kríkov vedľa ďalších 6 kusov a ešte 3. Približujú sa do miest od kiaľ čakám výstrel.Búfffffff. Črieda sa rozbehla, ale chaos tam nie je.Vodiaca diviačica na chvíľu zastáva, vrzniká čierna machuľa.Tá sa hned rozplýva do zástupu. Počujem krochkanie vodiacej diviačice, no všetci počuvajú a nasledujú ju. Vyzerá to , že pojdu smerom na mňa. Pripravujem sa. Veď aj im dáva kopec zabrať, idú pomaly. Tý najmenší na konci dokonca zaostávaju, občas sa zastavia. Nie. Vodiaca prasačka mení smer a vzdaľuje sa viac a viac. Vyberám telefón.Ani nemusím viem, že mám ísť. Nachádzame farbu, po ktorej sa vyberáme. A úspešne. Na konci leží prasa.Ešte raz všetko hodnotíme, rozprávame.Samozrejme s gratuláciami a zálomkami. Stáli by sme tam možno aj do rána, ale.......:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39563 od steyr
Krásny zážitok, gratulujem úspešnému kamarátovi!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39565 od Jaro
dobre citanie ;) gratulujem k ulovku strelcovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.162 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 403 návštevníkov a žiadni členovia on-line