Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36754 od pavelb
Včera večer som bol na poľovačke. Vyšiel srnec, v diaľke bola zalahnutá srna. Čakali sme diviky, prišiel ale lejak a bolo po.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36758 od johny
Predvčerom okolo nového posedu v kukurici stopa medveďa ... pod posedom v jarku strhnutá jalovica, parádny zápach. Ak už raz začal, nemyslím že prestane ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36759 od yegi
Len, aby Vám tú jalovicu nejaký ochranári neoznačili za vnadisko na maca, ak sa do toho obujú ... budú aj oni smrdieť :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36770 od lubenko
rano fantazia mal som tri mlade kuny,boli odo mna v okruhu 5 tich metroch vedeli o mne ale aj tak santili ako dive skoda ze som nemal fotiak aj tak sa mi jednu podarilo mobilom otfotit. tak ze je ju vidno na ostatych fotkach boli len smuhy,skoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36772 od pepco
rano o pol 4 diviak, vychadzal zo zita, asi na 300m, nedalo sa strielat :( a srncek taka slabucka jednicka, tigliky do 5cm...vyrad...ale daleko...a asi 40 zajacov, uz sa zas honcuju, krasa ako sa nahanaju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36782 od peter191
vcera cez spln 11 lanstiakov strielat sa bohuzial nedalo ;/, 14 kusov muflonej zveri a krasna nahanacka srnca zo srnou.... vydarena podivana

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36786 od medard

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36810 od Akela
Včera som mal pekný zážitok - za svetla srnec II veková, srna a za svetla jelenica bez jelienčaťa. Už skoro za tmy sa mi zdalo že po posede behajú myši. Pozriem z ľavej strany na rebrík a hore ide niečo veľké. Keď to bolo skoro hore posvietil som baterkou - krásna divá mačka aj som sa zľakol, oči jej svietili ale aj ona sa zľakla a veľkým oblúkom skočila do černíc len tak zdunelo. To sa mi ešte nestalo, ale sedel som úplne nehybne, ani som nedýchal lebo som počul zvuky ako keď sa diviaky blížia ku kraju hory. Na večeru som mal sardinky, možno na to sa chytila. Inak na svieži dych po sardinkách som ešte žiadnu kočku neulovil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36878 od petob
Dnes ráno 4h 15min jedna stará líška asi na 150m.Sedela mi tam aspoň päť minút. Ale nestrieľal som .Čakal som či mi neprídu diviaci. Ale nič len osem zajacov. Ani srnčiu som nevidel. A to sa hovorí že jedno ráno sú štyri večery. Možno na budúce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36891 od oliver12345
no ja som bol vcera von a prisli mi 3 svine a aspon 20malyh pekny zazitok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36893 od pavelb
Dnes som bol dvakrát, ale nepodarilo sa mi vidieť, alebo stretnúť nič. Ale som rozniesol sol, oddýchol som si, zrelaxoval a to mi celkom postačuje .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36894 od Gerry
Dnes som bol vonku dvakrát..ráno dve mačky,zajace,bažanty a oár králikov...večer ma v revíry orivítala srna. Na jednej roli sa odohrávalo krásne divadielko kde sa dva srnčie páriky naháňali.JEden srnček sa m zdal na šesťtoráčika a drhému som nevidel parožky len čiernyflak medzi ušami..krásny deň..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36900 od pepco
v sobotu vecer lisca, bezalo proti mne, nesiel mi odpalit brok na gulabroku-neviem preco, tak neostavalo nic ine len pustit po nej gulu...a mile lisca odislo do vecnych lovist...inac v nedelu ranu diviaky ma diviaky obisli v slnecnici, asi 25 zajacov...srncie ziadne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36910 od astronom
Sedím si včera večer na posede a čakám na srnca. Praskanie vetvičiek naznačuje, že zver je nablízku, ale srnec to určite nebude. Najprv sa na lúčku pred posedom vygúľalo medvieďa, potom sa ukázala medvedia mamina ktorú nasledovalo druhé medvieďa a pestún. Jedno z medvieďat sa zatúlalo priamo pod posed a pri rebríku sa postavilo na zadné. Porátal som si známe medvede a dospel som k zaujímavému číslu - na pomerne malom území nášho revíru sa pohybujú tri medvedice, ktoré vodia dokopy 7 medvieďat. Kde sa podeje tento medvedí dorast, keď sa osamostatnia od svojich matiek? Pozorujúc medvediu rodinku ma napadla myšlienka a ani to veľmi nebolelo :).
<br/>O tom, že medvedia populácia je u nás tak stabilizovaná, že vyhynutie jej určite nehrozí nepochybuje snáď nikto. Každý triezvo uvažujúci človek, znalý trochu pomerov v našej prírode mi dá za pravdu, že medveďov je viac, ako je únosné. Čo tak zasiahnuť do medvedej populácie odstrelom medvieďat tak, aby medvedica vodila maximálne jedno medvieďa? Tri medvieďatá to je o poznanie menej ako sedem :).
<br/>Myslím, že odstrel medvieďat by sa kľudne mohol realizovať celoročne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36911 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Kolega už netrpezlivo volal ťahalo nás to po tych lejakoch vanku a nepriazni počasia . Konečne sme vonku je sparno teplota 27°C na naše prekvapenie cesta vyrovnana bez jam aprehlbní , a zrazu sme až po šasy v bahne dažd a bahno zrovnalo všetky nerovnosti . Konečne som ocenil prednosti SUV , no auto vyzera katostrofalne plne blatniky bahna ale poradilo si same bez cudzej pomocí som spokojny ale sme v revirí. Auto sme odstavili a pomalym krokom prechadzame po revirí každy z inej strany , kolega je na posede ja som sa učupil na porezanom dreve o 20hod konečne sa niečo deje , vychadza srna s mladym pasie sa opatrne srnče sa nehne od nej . Zrazu sa objavuje fešak srnček mlady chovny parožie výsoko nad uši a začina sa nahaňačka no srnče ako by chcelo chraniť matku stale skače do srnca tento dej sa opakuje asi 15 minút a tu vidime že srnčia láska je slepa mám ich cca na 20 metrov no krásne divadlo sa konči . Vietor sa otača pach človeka sa im dostava , rýchlim skokom sa cela srnčia rodinka dostava do lesa . Po ceste stretavame ďalšieho nadejneho srnčeka pasie sa od nás na 30 metrov ,na veľkej lúke nam prebehuje srna s mladym sme spokojný , no ešte nás pozdravuje srná samotarka , tak ako zle to začalo tak aj dobre to skončilo. Rano o 6 hodine so Vapkov zmyval blato a bahno z reviru stalo to zato.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36920 od bombarder
Pali a kedy si sa odvazil zliezt s toho posedu? Az rano,nie?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36925 od astronom
Prvé stretnutie s medveďom vyvolá v človeku veru zvláštne pocity. S rastúcim počtom stretnutí sa toto stáva všednejším. Medvedia rodinka bola vzdialená od posedu cca 100m keď sme na súmraku z posedu s kolegom zliezli :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37064 od CHERY
Tak a je o jednu hrdzavú kmotru menej :P Bažantíky majú troška kľudu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37094 od CHERY
Aj dnes sa zadarila 1 líštička. A zhruba pol hodinku po nej prišlo za bieleho dňa na kŕmne miesto najprv 15 prasiat o váhe cca 10-12 kg,potom 1 srnec II VT, pol hodinu po nich 3 lanštiaky a o 10 minút 2 dospelé bachyne. Nádherné divadlo a vôbec im nevadila tá strelená líška. :liar:
<br/>Už som mal obavu že tie prasce sú siroty, naštastie to tak nebolo. Nádherný večer!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37136 od foksi25
Ahojte. Dnes rano krasna prechadzka. Videl som 4ks srncej, lisku velmi daleko, a jedneho BOCIANA CIERNEHO. No najviac ma potesili dve bazantie sliepocky, s asi 15 odrastenymi kuriatkami. :P Skoda ze sa mi uz dlhsie nedari strelit dospelu lisku, treba splnit aj monitoring. Ale este zostava 10 dni, drzte palce.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.157 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 75 návštevníkov a žiadni členovia on-line