Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48882 od saris
Dnes nádherné ránko......3 lanštiaky a zhruba 11 prasiatok. Jedno rozšírilo mojú skromnú zbierku úlovkov. K tomu ešte jedná líštička.......chcela sa pohostiť na strelenom prasiatku. Bol to jej posledný pokus o získanie ľahkého úlovku xixixix

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48884 od Akela
Tak ja tento týždeň do roboty ako cyklista aj keď rána leto veľmi nepripomínajú. Jeden jeleň osmorák južného typu - veľký v tele a slabý v trofeji. Jednotka srnec - veľmi pekný aj v trofeji aj v tele a napokon srnec II. veková "skúšal" srnu, takže aj v zime sa dá. Inak veľmi pekné ráno, len tá teplota - z domu som štartoval 05,15 a bolo 8 stupňov Celziových. Večer idem von na srnca II. veková.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48957 od MatkaLC
Lovu zdar.
<br/>Vo štvrtok ráno okolo piatej hodine som videla líšku ležiacu na zemi, ktorú spozoroval kamarátov pes Ašo(farbiar). Neskôr to bola krásna srna. Asi okolo pol šiestej to bola ďalšia staršia srna menom Líza, keďže sa stále len podlizuje. Je to matka jedného srnca a srny v poľovnom revíry PZ Podkriváň. Opať cestou na aute po Budinských lazoch sme s kamarátom poľovníkom videli celkom schopné malé srnča, ktoré už bolo bez matky. Ďalej cestou sme spozorovali slabšieho srnca a cestou naspäť opäť líšku...Pre mňa to bol celkom pekný deň:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49027 od astronom
Mám jednu otázku - sledovali ste ako reaguje zver na pasenie domácich zvierat na pašienkoch a lúkach? Ja som si všimol že v období, keď sú na lúkach pasené ovce, tieto lúky opustí zver či už srnčia, alebo jelenia, dokonca aj zajace sa stratia. Ale postačí pár týždňov a život sa vráti do normálnych koľají.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49037 od paloOo
astronom asi pred vcerom som videl na jednej luke stado oviec a o 200 M sa nerusene pasol srnci parik zdalo sa mi to dost cudne ze sa tam pasli ale bolo to tak :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49056 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
V utorok sme sa výbrali s kamaratom prejsť si a výskušať opravené auto a zisťit čo je nové v reviri.Neboli sme tam 4dni a za tu dobu sa všetko meni ,obilniný časť pokosena aby sme nerušili zver zver auto some nechali v lese a kamarat išiel na posed a ja do krikov aby som mal dobry výhlad na dolinu a mohol nerušene pozorovať . Z ľavej strany pri lese sa pustili 3 zatulane jalovice pasucé na dobrej ďaťeline smerom ku mne vietor som mal dobrý prišli ku mne na 30 metrov a pokračovali smerom do doliny. Srnčia zver sa od jalovic vzdialila a dlho ju pozoravala ako by mala dištanc pred dobytkom v dialke jeden srnec ihličiak bol som sklamany čo sa stalo po ceste ešte sluka na ceste ostal som prekvapeny kde sa berie.
<br/>Nedalo mi a rano o 4 hodine som sa vybral sam o 4 30sa začalo rozvidniat a moje veľke prekvapenie tam kde sa včera pasol dobytok stado 19 kusov vysokej stoho 8 jelenčať a medzi nimi aj srnčia srna s mladym . Po ceste prekvapenie srna zo srnčatom na 30 metrov kludne sa pasli asi som im bol ľahostajný. A tu zrazu krdlik jarabic 8 kusov si vykračovalo bol to veľmi pekný zažitok .
<br/>Chcem odpovedať astronomovi že zver sa vie dokonale prisposobiť čo som sa presvedčil sam na vlastné oči. :):-o:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49063 od astronom
Mal som na mysli lokality, kde sa pasú večšie stáda oviec a nie pár jedincov. Ovce pašienky valcujú denne. I človek, prechádzajúci týmito lokalitami, zacít ich pach. Ja som zasa pozoroval, že zver vychádzajúc z lesa jednoducho cez lúky, na ktorých sa pasú ovce, prebehne a vojde do ušlachtilejších kultúr - pšenica, kukurica, ďatelina. Na lúke sa nezdržuje. Pokiaľ sa s pasením oviec nezačalo, zver prechádzala lúkou pomaly a popásala sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49263 od MatkaLC
Utorok podvečer jeden krásny asi trojročný srnec šesť torák a srna menom Líza už aj so svojím tohoročným srnčiatkom...a pekne som ukončila deň:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49497 od lovec_1
Dam to sem - KURVA,ste normalni v tej Breznici????????? To bola fakt skvela show na JOJ-ke v hlavnych spravach. A potom,ze musime pocuvat na polovnikov same kydy a chvala nikde.... Ked si robite cez den safari na diviaky,tak:
<br/>a.) netahajte to do TV
<br/>b.) organizujte lov zakonnym sposobom - lov z auta (auto ako posed) tomu dost odporuje.
<br/>
<br/>Fakt som bol dost neprijemne prekvapeny,a to uz ani nehovorim o &quot;ubore&quot; toho stryca s arabskym menom....neviem ako na Strednom vychode,ale hentak obleceny nechodia ani lovci v USA a toboz uz nie POLOVNICI na SK.
<br/>
<br/>Lovu zdar! (?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49499 od michal
Len pre doplnenie, lovit zver na parcele, kde bezia pol. prace je asi podla noveho zakona o polovnictve zakazane. Sniperi si zrejme zarobili na pekny prieser ked sa toho niekto chytí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51390 od RadekS
Ahoj dnes sa mi podařilo odlovit danče, dobrý odlov tak kolem 15 kg, bohužel se mi nepodařilo odlovit matku, snad příště.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51402 od Rado
Dnes ráno muflon 8 rokov cca 195 bodov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51405 od lubenko
dneska len srnčia a čerstve stopy medvedice z mladym,kua ešte nespia:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52015 od dusanlegin
Celý deň snežilo. Boli sme pozrieť pri krmelcoch. Vyniesli sme po rupsaku zemiakov a kukurice. V zásobníku prihodili seno k jasliam. Vysoká ho dobre berie. Pekná vychádzka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52217 od Milan77
ZAZITKOV MAM VELA PISAL BY SOM TU TYZDEN,NEVIEM AKO INDE NO MI MAME VELA MEDVEDOV TREBA DACO S TYM ROBYT,SKôR HO TU STRETNEM AKO SRNU,UZ SOM SA PAR KRAT STRETOL S MEDVEDOM POZERALI SME SA DOOCI SU U NAS VELMI PREMNOZENE,NO A VLCI TO CO SA DA U NAS ZA SPLNU POCUT VSAK ICH MAME STRASNE VELA,PROSIM ROBTE NIECO ZA 10 ROKOV UZ NEBUDE ANI JELEN

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52338 od pavelb
Dnes 4 ks srnčej. Šli sme na lanštiaka, ale o diviakoch ani chýru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52339 od pavelb
MILAN77 odkiaľ si človeče....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52368 od Jardo-TO
Je nás dosť, čo by sme Ti stými medveďmi a vlkmi pomohli,ale to by muselo byť oveľa menej ochranárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52371 od lanus
jardo-to - Z toho jednoznačne vyplýva,že treba so selekciou začať tam !:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52551 od Jardo-TO
celkom dobrý nápad.Priprav plán lovu.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.281 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 428 návštevníkov a žiadni členovia on-line