Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41499 od mauser98
Počas poobedňajšej prechádzky / v inej lokalite, ako predvčerom/ som videl veľa srnčej / cca 50 kusov/.Sneh pod nohami pekne vrzgal/-10/. Potom som si sadol na posed, že vyčkám líšku. Videl som 3, ale všetko ďaleko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41502 od romanprivrel
no tak to to by som si aj ja rád pozrel , ja som bol dnes tiež v hore , ale vydel som iba stopy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41505 od pavelb
V sobotu líška, 4 ks vysokej, 6 ks diviačej a asi 12 ks muflonej. Dnes viac ako 20 ks muflonej. Krásne pohľady, stálo to za to....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41507 od DKo
42 kusov srnčej pokope na kukuričnom strnisku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41512 od theCat
Jeden zaujimavy clanok z novin zilina.sme.sk/c/4250956/polovnik-ulovil-na-troch-kralov-tri-diviaky.html [/]tu . Za povsimnutie stoji ta diskusia za clankom;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41514 od Jaro
Vcera medzi 14:00 az 15:30 - 4ks srncej a 25ks dancej. Vsetko sa nachadzalo v blizkosti sennikov. V criede dancej 2ks daniel 3VT, 2ks daniel 2VT .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41516 od martin203
diskusia klasika, no zaujalo ma foto uspesneho lovca v mediu s celostatnou posobnostou - armadny maskacovy kabat a zalomok na lavej strane cela ... ked sa aj takto budeme prezentovat pred verejnostou ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41517 od LEON
Martine možná to není ůlomek ale součást maskování:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41540 od abba
Tri zálomky to je už skoro maskovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41545 od mauser98
Dnes som bol doplniť krmelec senom, ovsom a kukuricou. Doplnil som aj soľ v 2 soľníkoch. Pochodené bolo od jelenej,srnčej. Od diviakov slabšie. Videl som iba 2 kusy srnčieho. Keď som o 1ej poobede vychádzal bolo -9, ale príjemne,nefúkal vietor, pocitovo ako keby -2. Po 3ej sa zamračilo a začalo aj fúkať. Zišlo na -7, ale pocitovo ako keby -15.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41552 od belson
Aby nedochádzalo k omylu: Pocitová teplota (wind chill) je pomerne objektívny parameter. To slovo "pomerne" znamená to, že odborníci ešte nad presnou formuláciou existujúcich vzorcov trocha polemizujú. Ale neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že bezvetrie pocitovú teplotu nezvyšuje. To, že za vetra môže -7 stupňov pocitovo znamenať -15 je v poriadku. Ale ak je bezvetrie, tak -9 môžeš vnímať ako -2 len v prípade, ak máš vedľa seba nejakú babu, s ktorou si sa v senníku zohrieval..... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41556 od mauser98
Samozrejme Belsom. Neprotestujem, lebo si Ťa vážim ako vzdelaného človeka. A aj preto , lebo poznám Windchill efekt a aj príslušnú tabuľku s teplotami a rýchlosťou vetra. Správna raekcia. Tá -2, bola subektívna, ovplyvnená nie babou, ale vyhriatým autom, eufóriou a slniečkom. V texte zlou formuláciou. Klobúk dolu.
<br/>
<br/>Aby som držal tému, tak tie 2 kusy srnčej boli srnčatá a vyplašil ich turista so psom. Prebehli popri mne.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41561 od Akela
Včera večer som tiež testoval svoje pocity. Večer som sa vygúľal na posed. Bolo -6. Zo začiatku sa dalo. Potom začalo svinsky fúkať. Sedenie v zime na posede delím čo sa týka &quot;mojich výpočtov&quot; teploty na 3 stupne. 1. Zima 2. Obrovská zima. 3. Nekontrolovateľná triaška. Tretí stupeň je predzvesťou urýchleného opustenia posedu a myšlienok na masochizmus. Kamaráti mi včera povedali, že keď mi bude veľmi zima, mám myslieť na starú frajerku. Nezabralo. Veď aj ona má už 50 rokov, tak čo... Videl som 3 srny a líšku. Mesiac začína dozrievať a v piatok bude ako kravské lajno, takže zajtra idem znova, že masochizmus ha ha ha. Dnes to vyzerá na urologický čaj, ale dozajtra sa určite vylížem ako môj pes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41691 od DKo
bez srandy: v treskúcej zime pomôže aj niekoľko hlbokých nádychov a výdychov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41692 od Akela
No neviem, keď je -18 st. vdychovať ten ľadový vzduch, nemyslel si niekoľko hlbokých lokov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41696 od pepco
pocul som ze niekktori si davaju do topanok al ponoziek perlit, ze to dobra izolacia:) neskusal som to, ale mozno to ma nieco do seba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41699 od Akela
Ráno mi pomaly prešli popred auto jeleň - ihličiak a jelenica, boli v dobrej kondícii, veľmi pekný pohľad. Lepšie ako prudko brzdiť. Jeleňa som už zrazil, nič prijemné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41719 od lubenko
pepčo ale topanky musiš mat aspon o tri čisla vetšie :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41732 od pavelb
Akela, treba teda teraz rýchlo mladú frajerku, aby Ťa o pár rôčkov malo čo hriať....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42223 od romanprivrel
dnes som sa cestou do strmého kopca tesne pred vrcholom stretol zoči- voči na cca 4 metre s diviakom ktorý stál kludne pri okraji trávového previsu. Keď sme sa navzájom zaregistrovali obidvaja sme strnuli a čakali kto čo urobí, po chvíle pozorovania sa diviak rozbehol opačným smerom a ešte raz sa otočil, bol to celkom dosť velký adrenalín .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 159 návštevníkov a žiadni členovia on-line