Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44603 od chanel1092
na rannej prechádzke krajom pola s repkou predo mnov vyletela jarabica...sadla asi 250m v mojom smere,ako som sa blýžil z topolov vzlietol krdel holubov,v tom znovu vyletela jarabica,tak som zastal a sledoval ju...je ich u nás fakt málo,ale ani nestačila pristát už sa za nou spustil myšiak...tie holuby čo sedeli nad ním ho vobec nezaujímali...po jarabici ostalo iba trochu peria...;/ takto asi padnu i tie posledné čo u nás prezimovali...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44664 od Tomas
Tak dnes okrem snehu, ktorý sa v noci a ráno nasypal, aj keď nie až tak veľa, tak bola celkom slušná prechádzka... Na začiatku 3 kusy srnčej, neskôr v rúbani pár kusov vysokej a potom znova srnčia... Počasie celkom schopne, len skoro všade plno blata...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44696 od medard
dnes čas nádherný, 11 ks srnčieho, jelenica a jelienča a líška, ale mimo dostrel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44908 od Akela
Včera večer som bol vonku. Nechcel som bola fujavica, ale zavolal kamoš, tak som sa nestihol ani navečerať. Bol taký vietor, že prvýkrát v živote som do zotmenia nevidel nič, NIČ. Ani letáčika. To sa mi ešte nestalo, ale na ten vietor tak skoro nezabudnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #45724 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Včera o 16hodine s kolegom sme boli odnes krmivo a zistiť čo je nové v revíri no rozpršalo sa ale nám to nedalo pokračovali sme autom aj keď cesta bola rozbahnená o daždi . No aj tak zver nebola vyrušovana o videli sme aj tám kde sa vobec neukazovala a to 2ks srnčej ideme ďakej 8ks pokojne odpočivali bez toho aby sa dali vyrušovať a čo to krasa srnec parožky v lyku ale mohutné a výsoke pokračujeme ďalej 2ks srnčej z toho srnec a srna pekne si polihovali aj keď po daždi spokojnosť. Lovu zdár :);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #45937 od mauser98
Dnes poobede som bol poopravovať posed po zime, Doplnil som soľ /kamenná soľ, jedlá soľ-jodidovaná aj floridovaná a soľná pasta-aníz/do 6-tich soľníkov. Aby si mali z čoho vyberať. Pekná prechádzka. Bolo príjemne nefúkal vietor. Videl som 40 kusov srnčej a 3 zajace.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46091 od mauser98
Dnes som bol skontrolovať soliská čo som doplnil pred týždňom. Všetko Ok. Videl som 18 kusov srnčej. Aj som trošku zmokol, nevadí.:):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #46093 od jarry9
Dnes- malá individuálna brigáda. Náradie sekerka, pílka, hrabličky. Vyprázdnil som krmelec ( vyčistil, vydezinfikoval) , staré objemové krmivo spálil, očistil zarastené priechody zveri vedúce ku kŕmnemu zariadeniu, vyčistil a spriechodnil neďalekú studničku, upravil okolie do žiadúceho stavu. Som spokojný a pijem už druhý 12% Budvar a druhý kalvados rok 2000. Naviac som potešil aj starú - do vázy som nazbieral prvosienky, pľúcnik, bahniatka, dole golden dážď. Lesu a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #46409 od PoloVlad
Dnes ráno krásna prechádzka. Z repky nám vybehol srnec II. VT asi na 50 metrov, dvoch sme len počuli. Neskôr 7 kúskov holej, 3 zajace a bažant - asi posledný mohykán.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 dňom #46427 od dusan
V piatok podvečer som doplnil soľ v 2 soliskách, videl som 15 kusov srnčej a 6 diviakov . V sobotu som videl 12 kusov srnčej a 2 zajacov. Dnes doobeda som ešte doplnil soľ do 3 solníkov. Videl som 1 zajaca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 dňom #46432 od jarry9
Bol som dnes, ale nevidel som ani srsť. Vlastne ani nebolo účelom zver vidieť. Videl som len krásnu rozvíjajúcu sa matku prírodu, hrabánky a výtlky srncov. Skontroloval som poľovnícke zariadenie, vlaňajšie sadenice ihličnanov a neskôr nazbieral trnkový kvet a žihľavu. Maximálna spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46514 od jumbo
Včera od obeda sme pomáhali hasičom. Nejaký dobrodinec nám podpálil najkrajšiu časť nášho reviru.Takúto spúšť som ešte nevidel aj keď u nás už horelo viackrát.Je nám doplaču. Ďakujem za to naším rómskym spoluobčanom z osady Rakúsy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46580 od zalesak
hej ale nič im nemôžme robotť lebo budeme rasisti, smutne ake je to šibnute na tomto svete. Cigan zabije bieleho je to normalka, biely zbije cigana a su toho plne noviny :x:x:x:x, je mi s toho na vracanie. prepačte že som sa odklonil od temy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46582 od Eno_Nuno
Ľudská hlúposť je nekonečná ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46583 od Akela
Ty určite nemáš romale za suseda, lebo by si takéto voloviny, alebo ak chceš tuleňoviny nevypisoval. Silne pochybuješ, že by róm podpálil tŕstie alebo odhodil cigaretu do suchej trávy? Kde Ty vlastne človeče žiješ? Príď k nám a prevediem Ťa podvečer jednou z ulíc našej dediny, aby si videl ako vyzerá realita nášho spolunažívania. Ručím Ti za to, že budeš mať divný pocit keď vystúpiš z auta! Samozrejme, že to mohol podpáliť aj gádžo, lebo tak nás volajú, ale gádžo aspoň trochu myslí. Ty si skutočne odborník na všetko. Nemám slov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46584 od lubenko
no mame sa zas možnost tešit na kobroviny ,uvidiš tie reakcie:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46587 od jarry9
Či už to bol pyroman ( človek postihnutý chorobnou vášňou zo sklonmi k podpaľačstvu ), alebo biely cigáň - ( má bielu tvár a cigáni ), resp. čierny cigáň- ( róm ), alebo sa jednalo o hrubú nedbanlivosť zo strany niekoho, alebo niekde bolo sklo, prípadne fľaša, resp. materiály, ktoré sa dokážu vznieťiť pri dlhotrvajúcich suchách aj bez pričinenia človeka, alebo sa jednalo o načasovaný nástražný systém, to môžeme len hádať. Jedno je ale isté. Vznikajú obrovské škody a les si to určite nezaslúži. Preto treba byť VŽDY pri zakladaní ohňa v lese a po ňom vždy nadmieru zodpovedný, opatrný, predvídavý a pri odchode oheň vždy DOKLADNE zahasiť!
<br/> Kdekoľvek klásť oheň nie je v zmysle zákona možné a preto je vhodné VŽDY aspoň upozorniť potencionálnych návštevníkov lesa pri ohni na opatrnosť, (prípadne ich pokutovať, alebo vykázať z lesa).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46592 od Tomas
Tak toto by som si asi nechal patentovať na tvojom mieste...:D:D:D:]:x Dosť zaujímavý výklad...;) Ale v poslednom bode súhlasím...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46601 od Akela
Práve okolo mňa zabočili k rómskym domom hasiči - siréna zapnutá - horí obrovské rákosie vedľa ich domov. Plamene šľahajú riadne vysoko - teraz im už lepí. Samozejme podpálil to biely gádžo. Sú aj takí aj takí, aby som použil Tvoje slová, ale 90% je ich neprispôsobivých. Aj ja mám normal cigáňa za suseda, ale väčšinou je to hrozná banda. Dúfam, že požiarnici to zvládnu, až po ďaľší prípad, ak sa budú zas chcieť naši rómovia pobaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46604 od mauser98
Práve som sa vrátil z lesa videl som 3 srny. Jedna bola kotná, 2 srncov/2 v.t./ a jedného zajaca.Bolo pekne a príjemne, no k večeru už trochu chladno.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 86 návštevníkov a žiadni členovia on-line