Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7701 od polovniks
10,0g Doopelkern. Myslím, že to bolo tým, že som strieľal na blízko. Je to rýchla strela 880m/s s veľkou energiou, niečo cez 3900 J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7702 od Basky
Slavcio, tak ako je to s tym padnutym srncekom?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7703 od Basky
Aj mne sa to raz prihodilo, že jednoročný srnček, slušný ihličiačik bol frajer frajerský proti mne..;)
<br/>
<br/>Prosim Ta, Fajka, ale vysvetli mi, ako si myslel, citujem: &quot;...iná &quot;váhová kategoria&quot;.3vt. nádherný dobrých 25 cm parožky,silný,ešte nie spiatočnik-pokuta jak brno...&quot;
<br/>
<br/>Ved ak je srnec v III.v.t., tak je &quot;na vrchole sil&quot; a je LOVNÝ (ak si drzitelom prislušnej povolenky). V dobe lovu ak ho ulovis, tak o nejakej pokute nemoze byt ani reci.
<br/>Je sice otazkou osobnej etiky, ze naozaj kvalitneho srnca III.v.t. by polovnik mohol strelit radsej na zaver ruje, alebo po nej, ale zákon to nie je a dostat sa na kožu takym skusenym harcovnikom je naozaj velmi tazke, takze jedna pustena zivotna prilezitost pred rujou alebo na jej zaciatku, moze byt zaroven aj posledna (na toho jedneho konkretneho super kusa) - to uz je vecou zmyslania kazdeho jedneho z nas ci este riskne cakat, kym aj toho roku superkus poda dalej svoj genofond..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7705 od astronom
K tej prepásnutej šanci len toľko, že 9.mája nie je 16. mája.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7708 od Basky
Pytal som sa Fajku. A nehovoril som o dátumoch, predpokladam ze normalny polovnik lovi iba vtedy, ked mu to umoznuje zakon. Lebo ulovit cokolvek mimo doby lovu nie je na uz na pokutu, ale na vyhazov zo zdruzenia, odobratie polovneho listka a zbrojneho preukazu.
<br/>&quot;Pokutu&quot; môžeš dostať od obvodneho lesneho uradu, za to že si ulovil jedinca, ktory vysoko splnal kriteria chovnosti a to potom o tom pri srncovi III.v.t. nemôže byť ani reči, lebo ten už žiadne kritériá chovnosti nemá, lebo je každý lovný..:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7709 od astronom
Čo sa hnaď paprčíš, ja som to myslel ironicky, len akosi mi vypadol smajlík;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7710 od Basky
Myslel som ze ste kolegovci z pracoviska a poznas jeho odpoved, len on nemal cas... :(:{
<br/>Ja sa nepaprčím, nemam na to povahu, len som chcel mat jasno ako kto co mysli - niekedy sa clovek chce z nazorov inych poucit:-o:x:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7714 od Fajka
Basky,myslel som tým toto.
<br/>Nikddy som a to zopakujem nelovil mimo obdobia schváleného zákonom.Takže tá pokuta ako brno bola myslená obrazne a to vtom že takýto srnec sa mi nedostane pred mušku keď mám povolenku. Odolal som aj teraz a &quot;DIANE&quot; za to ďakujem, že som mohol mať takýto zážitok.A naokraj, nevystrelil by som ani 16.05.,lebo bol prekrásny, silný, a podľa môjho posúdenia ešte &quot;schopný&quot;!Stotožnujem sa s Tebou že 3 vt,patrí do leta.Chcel som iba povedať že mladý ma považoval za soka a mazák bol hm mazák.A zároveň sa pochváliť pre mňa prekrásnym zážitkom, ale asi špatne podaným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7720 od Basky
Fajka O.K., a vďaka. -Aj som si myslel že tá &quot;pokuta ako brno&quot; bude asi len expresívnym vyjadrením kvalít toho srnca, ale chcel som mat istotu že ked &quot;greenhorni&quot; (napr. začínajúci poľovníci) budú čítať naše vyjadrenia vo fórach, tak že ich tieto nebudú pliesť a zvádzať k chybám a nesprávnym návykom/názorom k pojmom/tematikám..:x
<br/>Ak si čítal moje príspevky v téme Srnčia zver, tak vieš, že aj ja sa na krásne srnce radšej pozerám, hoci mávam povolenku na všetky vekové triedy srnčej, ale netrpím &quot;trofejomániou&quot;, mám vačšiu radosť z iných vecí.
<br/>Prajem Ti ešte veľmi mnoho takých a ešte lepších zážitkov ako si napísal a snáď raz aby Ti &quot;pán profesor&quot; prišiel aj v neskoršom letnejšom období. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7740 od cerebellum
Dnes, aj napriek velkemu poctu ludi v lese, som co to videl, nieco aj odfotil... Videl som 2 zajace, co ma celkom milo prekvapilo, pretoze u nas nie su az take bezne. 5 ks vysokej, z toho 2 jelenice, ktore sa pasli cca o 16:30 na mieste, nedaleko ktoreho opekali nejaki ludia. Po dlhsom case som videl aj srnca, ktoremu parozky presahovali usi (foto je v albume fauna2). inac tyxh ludi bolo naozaj dost.. Ale konecne ziadny motorkar...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7742 od Jovic
Hoci pri monitoringu dravých vtákov si všímam aj zver (a najmä zajacov mám za štvrťstoročie okukaných do sýtosti) včera som videl po prvý krát zajaca plávať.
<br/>Stál som na okraji asi 5 m širokého kanála. Z protiľahlej strany sa prihnali dva zajace, naskákali do vody, preplávali kanál a prefrčali 1 m okolo mňa. Celé to trvalo niekoľko sekúnd a ledva som stihol cvaknúť pár záberov. Sranda je v tom, že o 20 m ďalej bol cez kanál široký mostík.
<br/>Možno pre mnohých je to bežná vec, ale ja som doteraz nemal šťastie na plávajúceho zajaca. Na našich poliach zajace nemajú často dôvod skákať do vody.
<br/>Popoludní sa mi podarilo nájsť ešte líščí brloh so štyrmi mladými líštičkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7747 od martinhodon
asi im bolo teplo:]:]:]:]:]:]:]:]....ale mohol to byt pekny pohlad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7754 od tibo
Včera kuna skalná zožrala 9 bažantích vajec. (a je po pozorovaní, aj po radosti):[:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7755 od hajnik
Dnes som bol pozrieť vonku. Bolo krásne a zaujímavé ráno. Vtáci krásne spievali a tak nahlas že som nepočul prichádzajúcu vysokú. Prišlo mi 6.kusov holej, je v dobrej kondícii, 9. kusov diviakov. Škoda že boli ďaleko, máme strieľať na monitoring, zo srnčím je to horšie.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7759 od sponzi
Včera večer som skrížil cestu deviatej mačke...Predtým som videl nádherného srnca inak to bolo bez pohybu asi kvôli tomu vetrisku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7760 od astronom
Ja v piatok už desiatej - taký smradľavý čiernobiely kocúrisko.(vyzerá to ako by som sa s tebou pretekal ;) ) A to som videl ďalšie dve, ale boli blízko domov. V piatok som pohnojil jednu líšku. Bolo už dosť šero a strelil som po nej minimagnum 4 broky z 12. Vyvalilo ju, ale potom sa pozbierala a pobrala sa do hory, i keď každú chvíľku postávala, alebo si ľahla. Nakoniec do tej hory predsa len došla. Odkrokoval som vzdialenosť a bolo to mojich 73 krokov. Nuž neodhadol som vzdialenosť. Variabilný puškohľad občas oklame. Mám meoptu 3-9 a bežne na líšky používam tú trojku. Teraz som si prekrútil na 6 a tým sa mi zdala bližšie. Ktovie či to tá líška rozchodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7763 od LEON
nechcete si to psát soukromě?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7764 od astronom
Leon a chodíš ty občas do lesa? Veď nám aj ty napíš o nejakom svojom zážitku. Toto je téma práve o zážitkoch v lese. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7767 od sponzi
...a škodnú predsa treba tlmiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7768 od sponzi
O preteky nejde aj tak by som im dával...Ja som včera ráno našiel pri ceste zrazenú líšku.Cez týždeň som našiel aj zrazenú jazvečicu, tej mi bolo viac ľúto i keď máme v revíri tri brlohy.Ešte dnes večer vybehnem s dvanástkou, ale zajra ráno už beriem &quot;gulu&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 138 návštevníkov a žiadni členovia on-line