Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7770 od astronom
Lovu zdar, aj na mňa sa z povolenky usmieva jedna dvojočka. A už ju mám aj vyhliadnutú. Ak diana dá, tak už možno tento víkend......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7771 od LEON
přeji vám ať vás má Diana ráda . P.S.pojďte na pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7780 od milu
V piatok sa mi podarilo nafotit hluchana viz. foto tyždňa .:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7797 od astronom
Včera som bol pozrieť srnca a aj sa zadarilo. Nevidel som síce tú moju vyhliadnutú dvojku, ale jednotku s jedným krivým parožkom (bol zahnutý dovnutra medzi uši) a ešte nebol vytlčený. A pri ceste domov.... ale už ani nebudem ďalej písať, lebo ma Leon zasa zvozí ;) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7798 od johny
Skúsim ťa doplniť ... Pri ceste domou si strelil jednástu túlavú mačku :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7801 od astronom
A je to vonku. Teraz to bude na teba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7802 od Jenda
:] ASTRONOM JE KOČIČÍ MOR:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7803 od LEON
jeden pěkný příběh ve vedlajším združení měli taky velkýho lovce k....... a dnes máme jejich 850 hektaru :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7804 od sponzi
Včera ráno som bol pozrieť iba škodnú, nemal som totiž ešte plomby lebo ... no aspoň sa zadarila líška.Večer som potom už išiel na srnca:Prišlo mi päť srncov a všetko chovný pritom viem, že v tejto časti je aj jeden súci.Ráno som vybehol znovu bolo po daždi, ale to som si len myslel lebo vonku nebol ani chlp a po polhodine sa to spustilo znovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7811 od donmarko
Zdravim, vcera bolo v lese pekne. najprv nic, po zapade prisiel taky loncak ale motal sa len v hustine...potom co som isel uz domov stretol som este 1 srnca, dvoch bazantov a 8 jelenov... pasli sa asi 30 metrov odo mna... joj veru pekne bolo....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7825 od adman
Astronomovi budu davat uz aj povolenky na macky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7826 od Akela
Včera večer som bol aj ja na posede ale len 2 srny a pár bažantov. Menil sa čas, tak sa ani srnčia moc neukazovala a diviaky tiež nezabrali. Aj sa dosť ochladilo. Agát je tesne pred kvitnutím, bude to paráda. Páči sa mi že astronom neľutuje náboj na škodnú, lebo mláďatá bažantov sa vo všeobecnosti s mačkami veľmi nekamarátia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7827 od astronom
No tu na Liptove nemáme tých bažantov nejako veľa. Ja to beriem z iného uhla pohľadu. Mali sme tu pred piatimi - šiestimi rokmi besnotu a priamo medzi domami sa strelilo 6 besných líšok. A mačiek tu bolo na milú jarmilu. Pred líškou má človek aký taký rešpekt, ale pred mačkou nie a hlavne deti a všetci vieme, že besnota je svinská choroba. Problému mačiek a líšok som sa začal venovať viac až vtedy, keď mi riaditeľka základnej školy zavolala, že deti po školskom dvore naháňajú líšku. Našťastie ju nechytili a líška vbehla do jedného dvora, kde ju sundal vlčiak, pochopiteľne aj táto bola besná. No a tak ja pre toto neľutujem náboj na mačku a líšku. Či mám 30-06, či 5,6x52R, či brokovnicu a aj malorážka čo to vyriešila.
<br/>Naviac tu máme jednu &quot;ochranárku, ktorá zo svojho dôchodku kupuje krmivo pre túlavé mačky a kŕmi ich v dvoch lokalitách. Tie sa potom množia ako potkany. Ľuďom to ide na nervy ale sťažnosťami sa nič nedá vyriešiť, neporušuje žiaden zákon. &quot; Tak som prišiel ja a so mnou prišiel zákon &quot; ako by povedal Limonádový Joe. Pomali oslávim mačaciu stovku. Dúfam, že to Leon teraz pochopí že to nie je pre zábavu, ale v podstate nutnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7828 od johny
Ja som tejto zimy strelil 16 líšok a dvaja kamaráti zo združenia po 12 ... Malo by byť povinnosťou každého poľovníka tlmiť ich. Lenže väčšine je ľúto náboja alebo si nechcú rušiť posliedku. U nás už boli neskutočne premnožené a dostali prašinu. Teraz keď chdím von, vidím líšku sporadicky, ale zatiaľ vždy peknú huňatú. Vlani kamarát videl ako lišiak strhol srnča, nestihol dopbehnúť, už bolo po ňom. Toho roku je veľa myší a iných hrabošov, takže určite bude väčší prírastok mladých. O chvíľu sa voľné nory zaplnia. A tlmenie túlavých mačiek je ešte dôležitejšie. Takže ti držím palce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7833 od cerebellum
V utorok som bol vo zvernici a mal som možnosť vidieť daniela- albína. Zajtra by som chcel prechodiť revír a nebolo by zlé, niečo pekné vidieť, nafotiť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7834 od cerebellum
Skoro som zabudol- kto chce, foto spomínaného daniela- albína v albume fauna 1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7837 od martinhodon
n ja som bo dnes rano videl som pekne stareho srnca a 4 srny, a medveda.skoro sme sa stretly.boly sme od seba asi 30m no nebolo mi vsetko jedno. :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7838 od cerebellum
Vcera som sa rano aj napriek dazdu vybral do lesa. Videl som 4 ks srncej, vsetko v lese (pocasie). Ale to, co som videl neskor, ma poriadne na.... - ako som si vykracoval lesnou cestou, zbadal som asi 30m podomnou srnu. Jej spravanie sa mi zdalo trochu divne, pretoze po tom, ako sa trosku vzdialila, vratila sa na miesto, kde som ju zbadal. Asi po 2 minutach som spozoroval pricinu jej zvlastneho spravania- cupkalo za nou srnca! Chcel som si ich odfotit, tak som zisiel z cesty a postavil sa za stary buk. Vtedy som zacul motorky... Ukryl som sa pred nimi za ten buk a pozoroval co sa bude diat. Boli traja. Asi im uz nestacia ani lesne cesty, pretoze asi 50m odomna zastali, cez kriky vosli do lesa a zastali!!! Srnu som medzitym stratil z dohladu, pocul som uz len jej piskanie. Vtom sa pohli, stratil som ich na chvilu z dohladu. V tom som vo vzdialenosti asi 150m zbadal utekajucu srnu a tych troch ... na motorkach ako idu za nou!!! V zilach mi vrela krv... Radsej prestanem s pisanim, pretoze som sa pri spominani na tuto udalost zase rozculil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7843 od Tomas
Včera rán sa už aj mne poštastilo vidieť mlade srnča.A dnes pri ceste do školy dalšie.Pekný pohlad...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7845 od Basky
V lese som dnes ešte nebol, ale bol som v sobotu aj v nedeľu, vždy naráno, v zásade posliedkou a moje srdce bolo potešené a vynaložená námaha odmenená.
<br/>Pri dvoch vychádzkach (na 2 rozličné lokality) som postupne videl v sumáre: 7 ks srncov, 5 ks sŕn, ďalšie 3 kusy srnčej som v rýchlosti alebo v diaľke nevedel dobre identifikovať. Ďalej som videl 3 jelenice, zo 9 zajacov, niekoľko bažantov, jednu veľkú kunu lesnú a čo je potešujúce - žiadne túlavé psy a mačky.
<br/>Zo srncov stoja za zmienku 2 vysoké a aj pomerne hrubé šesťtoráky (jeden II. a jeden III.v.t.), jeden priemerný šesťtoráčik - asi dvojročák, jeden vysoký ihličiak I.v.t., hore s náznakom vetiev (s tým som sa stretol na necelých 6-7metrov na &quot;zákrute&quot;, ale zbadal som ho skôr a stihol sa učupiť a sledovať ho v puškohľade, takže minútku som si vychutnával detaily, kým ma zaregistroval a chvíľku sa čudoval čo za čudo učupené na kraji cesty asi môžem byť... :liar: ). Bol už vytlčený a ihlice mali sýtu takmer oranžovohnedú farbu..
<br/>Ďalší šesťtorák, ktorého som na zopätnásť metrov v dobrom vetre, ale bohužiaľ proti ostrému slnku &quot;vymákol&quot; sa pásť na pasienku, mal tenšie, nie príliš vysoké parožky, no bol mohutnejšej postavy, čo by ho radilo do vyššej vekovej triedy, asi výrad, alebo lovný, toho si pôjdem ešte preveriť :x:P Nezbadal ma, no práve zaľahýnal do vysokej trávy vedľa húšťavy, takže som ho stratil z očí.. Vyplašiť ho som nechcel, tak som cúvol a to miesto obišiel. Snáď nabudúce..
<br/>Najlepší pocit som mal však pri pozorovaní utešeného, dosť vysokého šesťtoráka - mlaďocha mladého, ešte v lyku, ktorý len začínal vytåkať! Pásol sa neďaleko starej srny, ktorá bohužiaľ dosť skoro zachytila odo mňa vietor a dala signál k úteku.. :{ Tento srnec bol snáď najchovnejšia jednotka (I.v.t.), akú som doteraz mal možnosť vidieť a posúdiť. Bol by chovný, aj keby už bol aj dvojročný!, čomu však dávam maximálne tak do 5-10%..
<br/>Suma sumárum, vôbec sa mi z pozorovania z týchto dní nezdá, žeby tohoročná zima až tak nepriaznivo ovplyvnila proces paroženia srnčej v našej lokalite. Je to naozaj krásna odmena za včasné, intenzívne a kvalitné prikrmovanie, vynášanie soli a medikamentov proti strečkom a celkovú starostlivosť o zver v minulom a tomto roku. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 113 návštevníkov a žiadni členovia on-line