Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7526 od dusan
Ja som bol v sobotu skontrolovať a doplniť solníky.Popritom som videl 4 kusy srnčieho-1 bol srnec,pri 2 solníkoch mi odskočili a obrechali ma 2 srnce,mali to tam už pekne pohrabane a aj vytlčene.Na pooranu kukuricu chodia diviačiky(podľa stôp dosť intenzivne)
<br/>
<br/>V neďeľu som bol v ďalšej lokalite doplniť solníky.Jeden mi odpilili!(to sa mi ešťe nestalo,ukradnuť soľ to ano,už mi aj vykopli solnik,ale tak precízne odpíleny8o:{)Popritom som zistil,že tý zberači dreva ukradli aj z 2 posedov rebríky!8o
<br/>K večeru som zašiel skontrolovať ešťe ďalšie solníky.Videl som 3 kusy srnčieho,z toho 2 srnce.Komáre už útočili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7529 od jand
V nedelu ráno sme boli pozrieť za hlucháňmi.Aj keď počasie nebolo bohvie aké,poprchovalo a prevalovala sa hmla,predsa sme ku jednému priskákali.Na spiatočnej ceste sme ešte na ceste narazili na sliepočku.Okrem toho sme ešte počuli aj sluky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7532 od astronom
Ako sponzi? Ja som trošku upravil mačacie skóre. V piatok jedna mačka a v sobotu druhý kocúrisko. Takže už dokopy deviaty kus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7539 od sponzi
Mačky ani nevidno, teraz po dažďoch je už dosť vysoký porast, ale doplnil som to jedným hafanom.Dnes ráno som bol tiež okuknúť, videl som srnčia, zajace, bažanty a zo škodnej len straky a vrany.Po mačkách či líškach ani stopy.Možno vybehnem ešte o deviatej (ak dostanem v práci voľno) vtedy sa lúbia ťahať za slnkom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7540 od astronom
Včera večer om bol vonku pokukať zver. Celkom dobre fúkalo, ale i tak v závetriach bolo von dosť vysokej. Celkove som ich narátal 34 ks u nás a u susedov bola črieda 16 ks. Von boli aj jelene. Dva šestáčiky ešte so starým parožím, jeden krásavec v lyku a mal už aj obojstrannú korunu vyrastenú, ďalšie tri jelene mali len také lykové výrastky do 15-20 cm. a jeden bol úplne bez parožia - krásna ukážka vekového prierezu čriedou. Keďže som bol ďalej od obývaných častí, takže žiadne mačky som nevidel. Ani líšky mám taký dojem, že tie sú dosť citlivé na vietor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7599 od johny
Včera som si nejakým činom zabudol doma foťák. Jasné že mi vyšlo za vidna 5 jeleňov. Štyri mali ešte len koly, ale jeden už mal krásne dlhé očníky a aj náznak koruny. Preskočil aj mladý srnec so srnou a za šera sa vytiahli na kraj lúky tri lanštiaky. A počul som prvú SĽUKU.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7603 od sponzi
Včera večer som si zabudol foťák ako vždy aj ja.Vyšlo mi zopár 6 srncov a 3 srny na blízko, zvyšok cca 20 ks boli už veľmi ďaleko.Drobnej, zajacov a bažantov bolo tiež pekne.Repka je už po prsia, obilie, ďaťelinka a tráva miestami po kolená za nedlho vzíde kukurica a nebude vidno už skoro nič...Žiaľ vysoká ani &quot;čierna&quot; mi u nás dole nevyjde asi v živote :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7617 od steffan
tak ja som nebol v lese asi tri týždne :{ ale aj keby som tam sedel každý deň, tak by som toľko zvei naraz nevidel.To si musel mať peknú vyhliadku, kdeže to je tak rušno? :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7629 od Jenda
Včera jsem vyrazil se všema mýma slečnama (2 feny a přítelkyně:]) do revíru trochu se vyvenčit a ukázat mojí mladé maďrace nějakýho zajíce a vystřelit kvůli klidu po ráně.
<br/>Volal mi kolega ze sdružení, abych přijel s jezevčíkem pomoci při norování. Ve staré stodole po starým senem, pod rozbitým dřevěným roštem nemohla přivolaná jagteriérka prolézt, tak nastoupila moje fena. No finále 5 liščat počítám tak 3 nedělní. Na práci se podílela jak jagoška, tak moje jezevčice. Tak budou bažantíci zase o něco klidněji spát. Ty lištičky by tam s nima pěkně zatočily.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7655 od stiffler
no dnes som bol na turistike ,presiel som 50km ,nohy ma bolia jak psa.pritom som nasiel jeden zhod asi 10 rocny,bol biely ako vlasi deda vseveda;).samozrejme sme nechodili len po tych trasach co mame ,ale sme pobehali luky v obore vydeli sme nejaku zver.bola tam aj vysoka aj muflony aj srncia.no co uz dodat ,este asi to ze som stravil cely den v horach a to uz od 5 rana do pol 7.ale pohoda,zajtra sa ani nepohnem.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7656 od martinhodon
dnes som bol v hore videl som lisku 2 zajace a jedneho srnca.No dnes to bola bieda.Ale nemoze byt zas kazdy den ako z rozpravky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7658 od Slavcio
a dalsi srncek padol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7662 od astronom
V nedeľu som strelil mladého lišiaka. Ešte mal peknú zimnú srsť . Strielal som na cca 60m a ranu prijal na komoru. 5,6x52R SaB zanechala na výstrele takú malú dierku, že som ju nemohol vôbec nájť. Až po hodnej chvíli som ju našiel podľa vymokajúcej farby. Inak bolo pomerne veterno a videli sme iba dva ks vysokej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7669 od Basky
Co sa potkol?? 8o :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7672 od donmarko
V nedelu vecer sme boli pre jedneho streleneho lanstiaka a videli sme bachynu s prasiatkami.. cca 6-7 kusov neboli vecsi ako trava....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7673 od dusan
Ja som bol v sobotu pozrieť von:
<br/>
<br/>-na malej repke:2 srnce-1.vt.,oba vyradové
<br/>-na pšenici:4 kusy srncieho-nezistené(ďalej)
<br/> 2kusy srnčie-nezistené
<br/> 3 kusy-2 srny a 1 srnec-1.vt(chovny)
<br/>-na pooranej kukurici: 5 kusov srnčie-nezistené
<br/>-z remízky vybehli: 2 kusy srčie-nezistené
<br/>-na lúke:3 kusy srnčie-1srnec-1vt.(výrad) a2 mladé srny
<br/> 1 srnec-asi 1vt.
<br/> 1 srnec -2vt.-ten ich z lúky vyhnal(aj tie 3kusy aj toho druhého srnca)
<br/> 1 srna
<br/>-na ďalšej lúke-1 srnec-šestorák(chovný,2vt.)
<br/> 1 srnec (výrad,1vt.)
<br/> 2 kusy srnčie nezistené
<br/> 2 kusy srnčie nezistené
<br/>-na pooranom-2 kusy srnčie-nezistené-(už sa zotmelo)
<br/> 3 kusy srnčie-nezistené
<br/> 1 kus srnčie
<br/>Takže ak to dobre počitam tak 36 kusov srnčej.Bolo aj pekne pochodené od diviakov.
<br/>V neďeåu na obed som bol urobiť nový soåník.Videl som 1 srnca 1vt.Takže spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7674 od polovniks
V nedeľu som bol v revíri a po prehliadke srnčej5 ks z toho 1 srnček 1vt. krásny , chovný, 2ks vysokej ,jelienok a jelenička som strelil líšku cca na 60m. Po rane skoro presne na desinu s kal. 7x64 odskočila ešte asi 10m, čo ma dosť prekvapilo. No a záver bol 3-nohý lanštiak, mal asi 30kg. Strelil som ho asi na 20m, na komoru. Uskočil asi 7m a ľahol. Stieľal som RVS 10g, ale tá paseka čo ostala po rane, hrúza. 4 rebrá zlomené na vstrele a tak isto na výstrele. Vnútri des. Rozbitá pečeň, ale aj žalúdok. ešte že som ho hned vyvrhol a obriadil. Ľavú prednú nohu mal odstrelenú v lakťovom klbe a ranu už mal zacelenú. No ked som ho odral, pod kožou ju mal ešte zahnisanú. Ale aj tak klobúk dolu ako dokázal takto prežiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7690 od Akela
Nerozumiem aký náboj si strieľal zo 7x64 - RVS 10g - čo to je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7694 od Fajka
Podarilo sa mi dostať do revíru dňa 09.05.2006, ráno o 05.00.
<br/>V lokalite ktorú voláme &quot;Litrové&quot;,je to malá asi 1 ha remízka susedí s ďaľšou remízkou cca 3 ha, som išiel na náhodu pozrieť líšku.Slnko vystupovalo na obzor, začal pofukovať východný vetrík na gýčovej modrej oblohe ani mráčik ale žiadna kmotrička sa neukázala.Pri návrate o 07.10, zrazu niečo zašramotilo a vybehol srnec 1.vt,nádejný, chovný.Prebehol asi 50m a potom zastal a pozeral na mňa.Nehýbal som sa,´dalekohlad na očiach, čítam si ho a on zrazu začne podupávať prednou nohou,hlavu skláňať smerom kumne s náznakom útoku.Prišlo mi na um, že keď sa rozbehne, čo s ním.Predvádzal sa tam dobrých 5 minút,(tri kroky ku mne,záhrab prednou nohou,postátie namlat, a znova..), já som už nevydržal a pohol sa, to ho zobralo,zabäkal a majestátne odskákal.Natešený prejdem asi 150 m k tej 3 ha remízke, niečo zašramotilo, a znova vybehol srnec, ale to bola už iná &quot;váhová kategoria&quot;.3vt. nádherný dobrých 25 cm parožky,silný,ešte nie spiatočnik-pokuta jak brno.Kukol na mňa a bez bäkania odskočil naspäť do remízky.Ten už stretol poľovníka nie ako omladina ktorá si ma chcela &quot;prezerať&quot;!V duchu som poďakoval DIANE za prekrásny zažitok a potešil sa zajacom ktorých tam bolo 6 ks.Som 18 r polovnikom ale toto bolo prvý krát čo srnec špekuloval,dupal a predvádzal sa predomnou ako pred sokom.Streli ste sa aj Vy s takýmto chovaním?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7695 od Jaro
Fajka ja som sa s tym stretol len u mladych srncov . Su to hlavne I.vt , taki zasrani drzi . Mal som tatkto gombickara asi na 15 krokov a dupal , hrabal , bavilo ho to hodnu chvilu . Po mojom pohybe odskocil zastavil sa asi na 50m a zopakoval to iste . Vyzeralo to asi tak ze ja som sice usiel ale aj tak som najvacsi farajer . U starsich srncov som sa s tym nestretol . Ti len bäknu a uz ich niet - maju rozum a skusenosti ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.164 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 102 návštevníkov a žiadni členovia on-line