Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16048 od tibo
Malí zajkovia na medzi,kačky aj prvé bažantice na hniezdach - STOP PSÍČKAROM - (voľnému pobehovaniu psov v porastoch),o starú diviačicu so šiestimi prasiatkami v pyžamách nemám obavu;)8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16050 od yegi
Práve som s vrátil z lesa,to čo som videl ma išlo roztrhnúť.Niekoľko motorkárov a štvorkolkárov, ktorí si myslia, že les bol stvorený len pre ich zábavky.Jazdili krížom, krážom čím väčší hluk robili, tým sa viac tešili.Zo zveri som nevidel ani chlp, ani sa nečudujem.Musíme prečkať dobu ochrany, aby sme ich mohli začať hlušiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16055 od stiffler
odkial vies?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16060 od nugy
Vydel som srnu zo srnčaťom a slušného srnca. + nedisciplinovane decka, ktore pušťali psa kade tade, kým som sa im neukázal. Potom zdupkali domov.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16077 od Basky
Nové asi ťažko :-p a to minuloročné už po 31.3. nie je srnča..:P:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16100 od nugy
Dik. Zasa som o informáciu múdrejší. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16142 od dusan
V sobotu som bol skontrolovať a doplniť soľníky.Videl som srnu a dva srnčeky(1.vt.).Jeden chovný, mal nad uši.Druhý bol výradový.Bolo pochodené aj od diviakov.
<br/>V inej lokalite mi odskočila srna.Postavil som nový soåník a cestou späť som videl srnca (3.vt.) a srnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16312 od tibo
mladá diviačica len dve prasiatka8o
<br/>Z piatich psíčkarov,traja starší - perfektná komunikácia;no mládežníci nepoučiteľný!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16316 od jarry9
Boli sme v teréne viacmenej turisticky a pokochali sme sa prenádhernou scenériou jarnej prírody. Spiatky nám to nedalo a zastavili sme sa pri poľ. zar., kde sme skonštatovali, aké nástroje si máme zobrať za účelom jarnej brigády. Pokochali sme sa pohľadom aj rozhovorom na pekné &quot;babky&quot;, ktoré nám tiež sľúbili pomôcť, &quot;uvidíme, ako to dopadne.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16336 od dusan
Cez víkend som bol skontrolovať a doplniť ďalšie soľníky.Videl som dve srny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16576 od jarry9
Studnička je prehåbená a upravená, odtok vyčistený a upravený, voda je vynikajúca. Ani to netrvalo dlho. Zajtra si asi pôjdem nabrať, tá z vodovodu mi moc nechutí, ešte uvidíme, samému sa mi nechce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16577 od stiffler
dnes som na lukach v lese natocil 3 lisky + nejakych muflonov :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16614 od zachi
Zdravím ja som bol cez víkend konečne po dlhej dobe v chotári. A bol som strašne milo prekvapený pripadal som si ako v safari. Videl som asi 7 srncov nejaké srny s malími a zajačikov. normálne som sa tešil jak malý chlapec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16631 od garfield
Ja som v piatok vybehol len tak pokukat na danielie zhody ale nic som nenasiel:(.Na jednej luke som sa stretol s lisiakom,strelil som po nom 4mm brokmi a on odskocil do lesa ale moj verny kamarat bavorsky farbiar Alex ho po cca 3 minutach nasiel a zahlasil:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16645 od tiborvykukal
Cez vikend sa mi darilo,ulovil som dvoch lanštiakov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16655 od dusan
V sobotu som sa bol v podvečer prejsť.Videl som 6 sŕn a jednu líšku.V nedeľu som videl srnca(2.vt.), srnu a líšku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16660 od balistik
dnes som si vybehor rano po robote kuknut kmotricky a skoro ma zradnik chytil. na jednom mensiom poli ich bolo 6 a na vedlajsom este mensiom 4.:{ kde sa tu tie potvory beru? sak ich tlmime svedomito a podotikam statocne (minuli rok 91ks)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16863 od dusan
V sobotu som sa bol prejsť.Po krátkej prechádzke som si sadol na sedačku pod les, usadill sa a čakal či niečo nepríde.Na pravo som mal výhľad na lúku, po pravici oziminu.Po chvíli som na lúke uvidel mladú srnu ako sa popása a obhrýza mladé kríky.Pomaly zo spodu lúky postupovala smerom k lesu .Takto som ju sledoval asi 10 minút.Keď zrazu v lese pri solisku prasklo pár konárov, pozornosť som upriamil smerom k lesu.Po chvíli vysiel z lesa na lúku srnec.Pekný šestorák, odhadom tak 3-4 ročný.Ten sa začal popásť smerom k mladej srne.Pre terén a porast ju nemohol vidieť.No to už v lese opäť praskali konáre.V zápätí vyšiel na lúku mladý srnec.Parôžky mal do polovice uší a samozrejme v lyku.Smelo sa začal pasť smerom na staršieho srnca.No po krátkej chvíli zbadal &quot; staršinu&quot; a okamžite zmizol do lesa.
<br/>Starší srnec sa už pomaly blížil k srne, načúval a naťahoval už prefarbený krk smerom k srne.Zbadal ju a hneď ju začal naháňať.Chviľu som ich videl ako sa naháňaju.Potom zmizli za kopcom.
<br/>Pozerám do prava, nič.Do ľava, nič.No to už v lese znova praskajú konáre.Chodníkom od soliska smelo vychádzajú na oziminu 2 mladé srnce.Jeden pekný šestorák v lyku a v druhom spoznávam mladíka, ktorý pred chvíľou vypratal miesto staršiemu srncovi útekom do lesa.Začali sa pásť.No to netrvalo dlho pretože sa začali pretláčať, štuchať a pasovať sa.Videl som pekne, lebo to všetko sa odohrávalo asi 70m od sedačky.Hra týchto mladíkov bavila viac ako paša, takže som mal pekné predstavenie.Pomaly sa začali vzďaľovať.No to sa už začalo aj šeriť.Zazrel som ešťe jeden kus asi na 150m.Vyšiel od druhého soliska.No to som už nevedel posúdiť či to bol srnec, alebo srna.
<br/>Z lesa som išiel s pekným zažitkom a v duchu som veril, že hokej vyhráme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16891 od cerebellum
Majstrovstva sveta v hokeji prirode prospievaju. Kto bol v sobotu v lese, vie o com hovorim... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16902 od theCat
Dnes som stravil v Slanskych vrchoch vyse 10 hodin. Ponevieral som sa v okoli Velkeho Milica. Za cely den jedna jedina jelenica:( Proste prazdnota a v poslednom case sa to stalo aj ostatnym koegom. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line