Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10617 od cerebellum
Vladenko LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10628 od michal19
Ahoj. Ozývam sa trochu neskôr, pretože som bol pracovne vyťažený.
<br/>Ďakujem za nápad s pozvaním, ale nemyslel som to tak, len som chcel zdôrazniť, že moje lovecké výpravy a tým aj zážitky a aktuálne skúsenosti už nie sú také početné ako kedysi. Plúžikov je aj u nás veľmi málo. Čo sa týka hrdličiek, samozrejme strieľal so len hrdličku záhradnú, ale u nás sú jej v blízkosti dedín obrovské množstvá, ktoré hniezdia v blízkosti polí v remízkach a doslova obsypávajú okolité polia. Ja som hrdličky z týchto &quot;divých&quot; populácií aj kuchynsky pripravoval, pričom mäso aj spôsob úpravy je takmer identický s mäsom holuba.
<br/>Táto poľovačka vzhľadom na celkovú nenáročnosť a dostupnosť je podľa mňa ideálna na výcvik psa. Ja som takto cvičil zlatého retrívera a kolega sliediče.
<br/>S pozdravom, Michal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10638 od imbo
Ja mám trošku zábrany vybuchovať pod oknami blízko dediny. ľudia mi síce nikdy nič nepovedali, ale netvária sa priateľsky. Hrdličky som tiež skúšal všeliako pripravovať a sú jedlé. Samozrejme hrivnáči mi chutia o trošku viac.
<br/>Výcvik psov s holubmi či hrdličkami - práve opak som počul od skúsenejších psíčkarov.
<br/>Holuby sa veľmi ľahko šklbú, psom, najmä mladým zostáva často plná papuľa peria.
<br/>Údajne sa môže stať, že sa psovi práve znechutí aportovať pernatú komplet.
<br/>Samozrejme, už hotový pes by nemal mať s tým akýkoľvek problém.
<br/>Ale ako som napísal, iba som o tom počul.
<br/>Aj ja zdravím!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10713 od michal19
S tým púšťaním peria máš pravdu, ja som stále nechal aportovať len 3-4 kusy aj to s prestávkami.Problém je s iným tréningom na pernatú, keď mimo bažantníc prebehne v okolitých združeniach 1 poľovačka na bažanty s výradom 6 ks /predvlani/ , vlani bol úplný stop. Na kačky sme poriadne neboli už štyri roky. Na holuboch si fakt aspoň vystrelíš a trošku zvýšiš adrenalín sebe aj psíkovi, ale naozaj to s aportovaním netreba preháňať.
<br/>Pozdravujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10780 od lesnik
v sobotu 7.10 som bol v hore a vydel som 12 jelenov vsetko pod10 torakov 2 ihliciaky a jeden 14 torak .vyde som este 3 lanstiakys diviacicou a 12 srncej superrr:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11082 od cerebellum
Po dlhsom case som si nasiel cas na les a nelutujem. Sice cely cas mrholilo, miestami az prsalo, ale danielia vernost svojim rujoviskam nesklamala. Najprv som videl ihliciaka s lopatarom. Podarilo sa mi ich aj odfotit, neskor srnu a cestou domov 13 kusov danielej, z toho jeden silny lopatar, ktoreho si pamatäm z minuleho roku. Len dufam, ze som neprechladol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11086 od tibo
všetko prejazdené od terenňákov - mali šťastie;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11090 od zalesak
musiš zo sebou nosiť lepenkáče(klince);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11093 od hajnik
Práve som sa vrátil s poľovačky a intenzívne ručal jeleň a druhý sa mu ozýval. Bolo 18,30h keď začal ručať a počul som ho ešte keď som schádzal do doliny bolo 20,30h.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11094 od johny
My sme dnes zas boli nazbierať zo 50 vriec jabåk aby mali medvede čo žrať. Tých 30 čo sme rozviezli po revíri minulý týždeň už požrali a nechali nám pri nich ďakovné &quot;voňavé&quot; pozdravy. Je úplne jedno kde ich vysypeme, sú všade ... ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11095 od tibo
Vylúčené,medveďov je málo - celú sobotu som bol pri lese,no nestretol som žiadneho.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11108 od Jenda
Tibo oni jsou přes den na hřadu :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11112 od sopy
zdravim vcera som bol sa prejst a popri tom trocha potrenovat psika na nastavajuce polovacky a pekne sa ukazoval bazantia aj zajacia zver vyzera ze tento rok bol pre nich celkom dobry zajacieho som videl take skupinky po 4 kusi a kohutikov preletovat v kukuriciach aleinak bolo pekne zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11116 od zachi
aj by som a čudoval keby nejaké vidíš. ale dobre vieš že to nieje nič moc na strielanie, to máš hneď plný ruksak a ťažko sa s tým chodí:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11119 od kovboj
Včera sme mali 2-hú spoločnú polovačku na diviakov. Po minulej nedeli, kedy sme iba vymrzli a nevideli, nieto ešte strelili, ani jedného sa nám zadarilo. Kamarát strelil kanca o váhe cez 150 kg vyvrhnutý s peknými zbraňami - určite medajla. Celkovo 3 kusy 2 lanštiaci. Krásne počasie i zážitky. Biele Karpaty okr. Trenčín.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11129 od Kukri
Cau Kovboj,ja som tiez od Trencina.Pocul som,ze v Drietome sa vybucha cez 100 diviakov rocne,je to pravda???Nejake spravy o tom rysovi,co pod Zlabom ztrhol srncie nemas??Lesu zdar:)Kukri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11142 od matol11
Vcera vecer medveda, asi okolo 100 kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11154 od lukas
Ano Kukri je to pravda , ale Trenciansko(ci B.Karpaty alebo Inovec) je co sa tyka stavov ale aj lovom ciernej na tom dobre . Len vekova struktura je na tom horsie aj ked sa za posledne roky stale pomaly zlepsuje. Skoda tych nufkrofkacov ze sa o par rockov nedoziju dlhsie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11155 od lukas
Servus kovboj a kde sa tak ponahlate ked uz 2-hu?:x Ved este stoja nejake kukurice. To ste mali spolocne vtych kukuriciach ? ;) Ale aj tak Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11158 od BR-RADKO
hej ? a kdeže si videl toho medveda ? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.102 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 257 návštevníkov a žiadni členovia on-line