Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9875 od imbo
Zdravim, kolegovia,
<br/>a co tak holuby a kacice? Môžu resp. budú sa môcť strieľať?
<br/>Čítal som nové veterinárne nariadenie, podľa neho by sa aj mohli, no hospodár nás informoval, že je zákaz.
<br/>Vďaka za odpoveď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9923 od Seva
Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9924 od Tomas
Diviakov všade tam kde ich nevidno.V sobotu večer nám prešla popod posed črieda, len škoda, že pod posedom nam rastú trnky.Inak asi 5 ks srnčej a nejaká vysoka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9925 od Akela
Ja mám info, že sa budú môcť. K nám majú prísť Rakúšania - 30 Eur za strelený kus, len som zvedavý, kto im ich bude nosiť z maďarskej strany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9928 od steyr
Drobnú nelovíme, takže to nesledujem, sorry.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9935 od imbo
Takže skúsenosti s lovom holubov si nebudem mať s kým vymieňať?
<br/>Je ich dosť, možno jediný druh drobnej zveri, ktorej stavy rastú, ba dokonca sú snáď vyššie ako kedykoľvek pred tým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9939 od foxhunter
Akela ak sa smiem spýtať a nie je to tajomstvo v ktorom PZ poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9940 od Akela
PZ Diana Bušince - nie je to tajomstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9942 od Akela
A čo Ty? Si niekde poblíž?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9947 od foxhunter
PZ- Trebušovce , bývam v Opatovskej Novej Vsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10038 od adman
Toto je moja prihoda z piatku 15. sept. Vybrali sme sa do lesa v nasom blizkom okoli na taku malu vychadzku. Svokor chcel prejst cez huste krovie. Hovorim mu, ze tam urcite bude zalahnuta srncia. A mal som pravdu. Zdvihol malu srnku, ktora si to z krovia uplne v pohode pomaly sinula do zalesneho svahu . Bol to krasny pohlad. Hore na svahu medzi stromami zrejme bola dalsia srna ktora nas vsak zacula a strhla so sebou nasu malu srnku do hustejsej casti lesa. Videl som z nej len dva velke skoky a bola fuc. O minutu na to este svokor ked prechadzal hustinou zdvihol dalsiu srnu, ktora vsak rychlymi skokmi zatiahla do lesa. Bol to velmi pekny a zaujimavy zazitok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10039 od Waldo
v sobotu sme lovili kacice.......takze pohodka.....vyletelo ich predo mnou asi 150.....ale iba 1 padla....co uz, zaciatok brokovej sezony....ved sa hadam rozstrielam ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10047 od imbo
aj ja som bol na kačiciach. Žiaľ, je ich u nás menej ako minulý rok.
<br/>Dúfam, že aspoň severské populácie budú v hojnejších počtoch.
<br/>Hlavne dúfam, že dovtedy zase nezakážu ich lov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10056 od Waldo
...no veru, dufam ze aj k nam pritiahnu nejake tie severske kacicky.....tie su menej rafinovane ako tie nase domace ))))))))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10060 od michal19
Ahoj. Ja na holuby a hrdličky chodím už niekoľko rokov, ak mám kde, / posledné roky som iba hosť /, ale považujem to za perfektné strelecké vyžitie, strieľam zvädša za letu, niekedy je rana veľmi ťažká a holuby sú mimoriadne opatrné tvory, takže celkovo tento lov má niečo do seba.Rád si s tebou vymením svoje skúsenosti.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10182 od imbo
mňa už otec vodil na holubov, som mlady, no lovim ich uz nejakych 15 rokov.
<br/>presne ako si pisal - super streľba. človek sa môže dnes už iba ťažko niekde vystrieľať z patrónov na voľne žijúcu zver. prvé razy su neni až tak opatrní, no po niekoľkých razoch už lietaju inými trasami a vysoko. spravidla ich práve v tomto období čakávam pri slnečnicou obsiatych poliach. teraz sa zhromažďujú do väčších kŕdlov. minulý rok som videl aj pár kŕdlov, kde bolo okolo stovky holubov. v ktorej oblasti Slovenska poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10436 od michal19
Ahoj.Ja som zvykol chodievať na holuby a hrdličky takisto na slnečnicu, alebo ešte lepšie ak bolo na blízku pole posiate hrachom. V kombinácii so zdrojom vody v blízkosti, je návšteva náletníkov 100%-ná. Najradšej som mal miesta kde bolo z jednej strany pole a z druhej remízka. Staršie holuby sú na rozdiel od mladších značne opatrnejšie, hrdličky o poznanie menej. Ja som z Lučenca, ale ako som už spomenul, posledné roky iba hosťujem podľa možnosti.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10441 od imbo
zdravim, Michal, ja som zo západného slovenska. pochopil som už na 1. krát, že by si si šiel zastrieľať. žiaľ, nemám v našom revíri možnosť pozvať Ťa ani na holuby.
<br/>ja mám zase dobré skúsenosti s vetrolammi. ano, hrach je super, no myslím, že ho zberajú skôr ako sa môžu holuby strieľať. super je aj repka olejná. asi pred 5 rokmi som na jednej pokosenej table (po repke) videl utešene veľa poľných hrdličiek. samozrejme, tie nestrieľam. ako je u vás s počtami chráneného plúžika? u nás je ich stále máličko, žiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10613 od Vladenko
Tak včera mi bola Diana obzvlášť priaznivo naklonená, keď ma za moju trpezlivosť obdarila pekným úlovkom jazveca. Po troch neúspešných večeroch pri jazvečích norách, keď mi dva krát vyšiel z nory a pre slabú viditeľnosť som si ho neskoro všimol, som sa
<br/>konečne dočkal. O 20,20 sa tíško vytiahol z nory, ale tento krát som bol pripravený, a bolo aj lepšie vidieť. Pri skúsenosti z predošlých čakaní(kedy bleskovo vyrazil a zmizol mi v lese), som volil ranu na hlavu. Po výstrele asi na 10 metrov mi zmizol z pohľadu. Myslel som si že spadol k nore. Aké bolo moje prekvapenie, keď som prišiel k nore a jazveca nikde. Ešte som si hovoril, že 3mm brok na tých desať metrov na hlavu a koreň krka nemôže urobiť ani krok. Aké bolo moje prekvapenie, keď som posvietil do nory a jazvec bol zapasovaný asi 60cm v nore. Musel som ho vytiahnuť za chvost. Akurát sa tam stáčala nora, a tak mu trčal len zadok a chvostík. Napriek tomu, že má z hlavy šporkasu, tak v poslednom kŕči sa inštinktívne vrhol späť do nory. Našťastie zhasol v podstate tých 60 cm od nástrelu. Mal som z úlovku ohromnú radosť. Tak dnes budem drať a topiť sádlo. Všetkým prajem Lovu a zveri ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10614 od dusab
Chudak jazvec...:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 281 návštevníkov a žiadni členovia on-line