Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 3 týždnami #18795 od Levo
A smozrejme aj mojej lebo som si neprečital celú pasáž - Sory-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #18803 od macek
Levo....... reagoval som len Tibov príspevok....... A nič strašné sa myslím nestalo......
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #18805 od jager
Správne!
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #18806 od macek
To mi je jasné...... Pokiaľ som poľovná stráž a mám vypisanú povolenku na srnca tak sa do KN zapíšem, lebo inak ho uloviť nemôžem......... :x ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #18916 od tibo
Netrápte sa priatelia,nestojí to za to.....len som konštatoval (zopár ľudí ozaj nepostrehlo zmeny - všade sa nájde jeden.....)To sa vyrieši....!!!ivot ide ďalej,čo ste zažili v lese?.........;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19002 od Gulo
No, o jedného hrdzavého dorastenca menej. Priznám sa, aj mi tej líštičky bolo ľúto,
<br/> ale bohužiaľ, keď u nás nemajú prirodzeného predátora (pole) a už ani besnotu
<br/> nemáme, ostáva to len na nás (a prašivine, aby som ju nevynechal).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19022 od johny
Tak som si zas posedel na posede, mesiac krásne svietil ale videl som len 4 zajačky. Všetko dorast tak super na Liptov. Začína byť cítiť tlmenie líšok, ktorému sa venujeme s kamarátom tretí rok po sebe. Diviaky som počul, ale nevidel ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19029 od martin203
V starej bukovej hore medzi dvoma komplexami mladin bol neskutocne frekventovany diviaci prechod, ktory diviaci prisne dodrziavali. Postavil som tam lahku lavicku a zacal som tam zakrmovat kukuricou (cca 40m od prechodu). Stravil som tam x noci (aj posledne dve). Diviaci prechod posunuli o cca 150m a ku krmovisku sa zasadne nepriblizuju po strarom prechode, ale vzdy beruc vietor, ktory sa tam vacsinou toci. Vysledok: strelil so tam este hlupeho loncaka, no daju sa tam pri tociacom sa vetre pozorovat (teda skor pocuvat) neskutocne manevre bachyn (i posledne dve noci). I tuto noc tam bachyna kruzila cca 40m a nakoniec rudel pomaly odisiel (bez ofuknutia). Po polnoci prisiel kanec, no ten nic neriesil, za vyvratom si pockal na vietor, ofukol ma a nazdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19030 od Cilan
a ked je ten prechod taky frekventovany tak naci si tam zacal prikrmovat kukuricou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19036 od martin203
aby bol este frekventovanejisi, proste z mojej nenazranosti. Dnes v noci som tam nebol, bol som sa tam mrknut az rano a samozrejme vylizane. Momentalne riesim pri akom vetre a odkial sa posadit k novemu prechodu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19037 od cerebellum
V piatok som az v lese zistil, ze som zabudol baterku z fotaku doma v nabijacke (spomenul som si, ako sa mi vlani stalo to iste a videl som vtedy snca ako vytlka parozky a danielicu s cerstvo narodenym danielcatom). Najprv prisla na cca 15 metrov srna, potom na slnkom zaliate rubanisko vysiel nadherny obojstranne korunovy dvanastorak a aby to nestacilo, neskor na luke vysla jelenica s osemtorakom. Jelenica ostala pri okraji lesa a jelen si to namieril stredom luky rovno ku mne, potom sa popasal, poohryzal mlade hraby... To vsetko sa udialo pred 20:00 hod. (svetlo idealne....).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19039 od Baikal
Zmiesane pocity z toho prispevku mam, najskor smutok, potom trosku rozveselenie, ale nakonies predsalen prevladla radost, musis byt stastny, ze si mal taky zazitok, ved predsa zostal zvecneny v tvojej pamati, nemusi to vzdy byt v pamatovej karte fotaku. Ver, ze keby si tu baterku mal, take chvile mozno nezazijes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19041 od margo222
včera 2ks srnce 1srna 6diviačice 35prasiatka 6lanštiaky krasna noc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19043 od Elo
Posedel som 2 noci vonku, bol spln - len mesiačika som sa veľmi nedočkal, v piatok sa o 23.00 totálne zaoblačilo a o chvíľu začalo pršať a v sobotu mesiac vyšiel neskoro a aj tak ho potom zväčša prekrývali mraky :(
<br/>Ale v piatok 1 mladý lišiak doplatil na neskúsenosť, keď som ho na pokosenom repkovom strnisku primyškoval ústami zo vzdialenosti cca 150 metrov na sotva 30 krokov. Guľobrok prehovoril a po 4-kach mini magnum lišiak ani nevedel, kde sa podel. Diviaky som síce nevidel, ale mal som srnce, jeleniu zver a ďalšie líšky - tie som už nechal na pokoji:)
<br/>Diviaky intenzívne navštevujú pšeničné lány, počkám si na strniská a potom uvidíme kto z koho ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19045 od nugy
Dne sa obed sme čakali na kombajn. Keďže nechodil, išli sme ho pozrieť my. Kombajn kosil na konci dediny vedla trávového poľa, kde sa zdržuje drobná, aj srnčia zver. Ešte mal spraviť trasu tam a spät. Ked išiel ku nám a bol zarovno nás, vybehlo mu zpred žacích srnča. Krásne škvrnité, ale už pekne behalo, aj riadky slami preskakovalo. Rozbehlo sa rovno na nás. Asi tak dva metre pred nami to stočilo a zašilo sa do trávi tak na 5-10 metrov. Nechali sme ho tam. Stále pískalo, tak sme čakali, že ho mať príde zobrať keď odídeme. Zrejme aj bola, pretože za 6 hodín som ho bol kuknuť a už tam nebolo. Bol tam prejdení šlak, akí robí dospelí kus. Ešte sme boli pozrieť či v tom kúsku čo dokášali neleží jeho dvojča, ale nebolo. V poslednom riadku ešte kombajnista brzdil, lebo mu vyletel mladý bažantík. Krásny zážitok, a som strašne rád že pred kombajnom ušlo.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #19046 od nugy
Pardón za hrubky.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #19061 od puro
14 kusov vysokej,divacica s prascami a srncie.Bolo super!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #19219 od tibo
Rušil ma pri driemkaní na posede......no keď chcel prehríznuť šnúrky na topánkach...tak som ho vyhodil z posedu...šmejda jedneho.Za desať minút bol naspäť - PLCH ;):):]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #19236 od johny
Bilancia minulého týždňa: Dve nové soliská, tri strelené túlavé mačky a jedna líška ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #19256 od zalesak
Dosť malo ste sa mohli aj viac posnažiť. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D;);););););):-p:-p:-p:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 252 návštevníkov a žiadni členovia on-line