Zhody

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30487 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zhody
Jeee mine. Mate vy ale zmysel pre humor. Prepac, ale ked si dal taku otazku nemohol som nereagovat...:) Samozrejme, ze musis hladat parohy tam kde sa zver zdrziava. Kedze na tych miestach travi najviac casu, tak aj pravdepodobnost je vyssia. Samozrejme aj okolo potokov, nakolko zver chodi pit. Vies, kam chodi na pasu, alebo ku krmelcom, a tak hladaj okolo nich. A samozrejme na chodnickoch, ktore zver v lese ma. Na snehu to nie je problem, horsie je to teraz ked sneh nie je.
<br/>A nehnevajte sa, nemyslel som to zle..;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30499 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Skutočne treba zhody hľadať všade, hlavne tam, kde sa zver najviac zdržuje a kde sa chodí kŕmiť. Veď prečo by mala mať zver trochu kľudu. Zhody sú predsa prvoradé.............. ste skutočne milovníci prírody ako vínko po osem ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30554 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Zhody
V oborách pri krmidlách to je jasné. Priekopy, rigoly, potoky, tam som našiel skoro všetky. Jelene to preskakujú a pri dopade sa im zhod odlomí. Pri potokoch musí byť samozrejme rakyta, vrba, jelša a ine ohryzavé dreviny. Hľadanie na oziminách , pri krmidlách to ma už prešlo, tam hľadajú tý nedočkavci, tý čo hľadajú ešte pred brieždením. Podrobne som to opísal na inej internetovej stránke WWW.Lovuzdar.sk Na rúbaniska potrebuješ viac času a poriadný ďalekohľad 60x.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30557 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
tak,tak...len do nich,máš moju podporu...(nemyslím finančnú:D)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30572 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
Mi to už prípada ako národny šport hľadanie zhodov 90% ľúdi ani nema skúsenosti po akých stopach zveri idú či su to jelene alebo jelenice a nebodaj aj diviaky, najhoršie na tom je že sa zver plaší a dobe pokoja a vyvoja mládať v bruchu jeleníc nieje táto zver v kľude. Spamätajte sa a dajte tejto zveri pokoj a nepytliačte,
<br/>
<br/>Normálne začínam mať na ľudí čo behajú kade tade po lesoch a hľadajú zhody nenávisť.
<br/>
<br/>Prestante!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30589 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zhody
Aj keď je tam tých víkričníkov veľa moc nám to nepomôže!
<br/>Tí ktorí chodia na zhody s baterkou v ruke ráno o švrtej, tam budú chodiť stále, a potom sa chváliť v krčme večer pri pive že &quot;dnes som našiel len 2 páry a jedného dvanástoráka&quot;, potom to predajú vo výkupe a sú spokojní.
<br/>Len tak mimochodom, je to pytlačenie také isté ako keď niekto strelí gravidnú jelenicu, a možno napácha ešte väčšie škody preháňaním jelenej zeri, v čase keď potrebuje kľud, ale to pochopíme asi len &quot;my&quot; ONI nie.
<br/>Tento problém je v nás lesníkoch, poľovníkoch a priateľoch prírody, je to obdoba problému so pseudoochranármi a motorkármi, všetci na to nadávame, preklíname ich, niekedy sa kôli tomu v krčme aj pobijeme, ale nikdy sa spolu nechytíme a nezačneme voči tomu brojiť....(nečítajte zbrojiť!).
<br/>Nalejme si čistého &quot;vody&quot;, lebo piť v službe ani s puškou sa nesmie, čo sa stane tomu ktorého chytíme s parohom v ruke - nič, nikto mu ani pokutu nemôže dať, lebo prvé čo na svoju obhajobu povie, však som ten paroh len tu našiel a idem ho zaniesť na lesnú správu, ja NEpytlačím, poprípade sa na človeka osopí, začne ohrozovať možno legálne držanou zbraňou, v lepšom prípade zhod odovzdá a s tvárou plnou pokory odíde z lesa.......
<br/>Zákon nezakazuje verejnosti vstup do lesa, ani v tomto období, keď by tam mal byť kľud, predsa máme štátne lesy ktoré patria všetkým nie, prečo by sme &quot;my&quot; zelení mužíci chceli obmedzovať našu verejnosť, a ochudobňovať ju o zdravý vzduch, ktorého je v našich mestách tak málo?
<br/>komplikovaná to téma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30596 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
je pravdou že túto tému si tak trochu skomplikoval ty sám :) Kto môže zbierať zhody je si myslím každému jasné - ten kto má právo výkonu poľovníctva v danom revíri a má na to povolenku - nikto iný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30604 od dide11
Odpoveď od dide11 na tému Zhody
znicila ho zima...zapal pluc alebo co

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30623 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zhody
.... a všetci to svorne dodržujú...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30680 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
... a hlavne radoví poľovníci... Vyčíslil už niekto z Vás škody spáchané poľovníkmi pytliakmi a pytliakmi zhodármi? Tie čísla sú presne v takom nepomere, ako aj kontroverzné texty v tejto téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30696 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
Už som ti raz povedal,že si magor a potvrdilo sa mi to znova,tak sa aspoň prosím ťa neprezentuj na podobných stránkach ako je táto,ako nezištne pomáhaš zveri v čase zimného strádania nelegálnym zberom parožia8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30697 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Čítal som už niekoľko tvojích príspevkov a zatiaľ sa potvrdilo len to, že si úbožiak, ktorý ťaží z anonymity. V reálnom živote zrejme trpíš komplexami prejavu, tak si to tu kompenzuješ a aspoň na monitoroch návštevníkov PID si môžeš dať víťazoslávne cigo do huby, ako to tu používaš s tou ikonkou. No neboj, opäť pre teba niečo urobím (posledný krát) - robitusin, tak ty si mi to teda natrel! Urazil si ma a j si mi nahnal strach!
<br/>PS: Ak tu niečo napíšeš, tak to ľudia aj čítajú, ale nenúť prosím nikoho aby ti aj odpisoval. Je to plýtvanie časom.
<br/> Papa ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30698 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Tak, ako odsudzujem nezodpovedných parohárov, ktorí v čase núdze zveri ju neprimerane vyrušujú, tak isto odsudzujem nezodpovedných poľovníkov.
<br/>Keď sme pri tom vyčíslovaní - vyčíslil si ty osoh, ktorý majú na svedomí tí zodpovední poľovníci ?
<br/>Nehovoriac o tom, že parohári sú v drvivej väčšine porušovateľmi zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30703 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
Chalpi zamyslite sa paroh a ryba a obije je pytliactvo, Ja si tiež nedovolím isť k potoku alen tak bez povolenky chytať ryby a vie to celý národ tak isto to je aj so zhodmi mala by to viac kontrolovať poåovná stráž ale sami vieme že od 80 rokvo je to národný šport a su jedinci čo si berú mesiac dovolenky na zhody. Mrzí ma to že je to tak, veľa krát som stretol ľudí ako sa nahaňali za zhodmi a nič som im nemohol povedať pretože vstup do hory ma každy povovolený, myslím že by najlepšie urobilo vedenie SPZ keby začali dávať fundované články do deníkov ktoré číta väčšina národa, škoda že to tak nieje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30706 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
no viktor len vacsina cita stary cas ci ako sa ten dennik vola a tam ked pisu o parohoch tak v inom slova zmysle . ludi nezaujimaju odborne a poucne clanky ale klebety co komu kto kedy a ako a s kym ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30737 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Zhody
mne je to úplne jedno kto si zhody hľadá. Poznám veľa poľovníkov, ktorých vôbec nezaujíma hľadať zhody, nemajú na to čas a ani kondíciu. Rád by som videl, ak v revíry o rozlohe 4500 ha je 30 členov, či prečesujú celú plochu. Ak ten hubár, lesník, turista alebo poľnohospodár zhod nájde je ten zhod záchránený, alebo nech si sním poradí príroda? Životnosť takého zhoda v lese je nízka , na otvorenom priestranstve o niečo dlhšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30740 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Zhody
My to riešime tak, že dáme na obv. lesný úrad žiadosť o vydanie zákazu vstupu do lesa , respektíve susedné režijné lesy a tvárime sa, že to platí aj v urbáre lebo väčšinou takýto &quot;hľadač&quot; prejde po režijnom rev. , minimálne má poľ. alebo lesná stráž
<br/>možnosť pajáca oznámiť aj ked nemá zhod . Ide má poraziť ked vidím organizované tlupy nezamestnaných a asociálov preháňť zver po lese, vytláčať gravidné diviačice z kružín , hlavne ked nepomáha nakričať . Snažíme sa dostať legislatívne na úroveň EU a pritom kompetentný úradníci radšej problém nevidia alebo banalizujú, týka sa to aj ochrany životného prostredia . Čo sa týka § 310 , ten kto loví zver alebo ryby , nie zbiera zhody , tu je závažný legislat. problém a zostávajú oči pre plač . Lovu zdar .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30758 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Osoh zodpovedných poľovníkov malý nie je a skláňam pred nimi klobúk dole, ale upytľačené čísla nezodpovednými sú o veľa väčšie a pri tom spomíname len tie, ktoré sú verejne známe. Nikdy som netvrdil, že to čo konám ja, je správne a dobre viem čo píše litera zákona, ale je to vášeň. S nikým sa nechcem porovnávať, ale určite som menšou škodnou oproti tým nezodpovedným, ktorí &quot;smrdia&quot; strelným prachom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30769 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
tvoj názor že si menšou škodou je tvojím názorom - ja ho nezdieľam. A myslím si že si nepochopil čom som napísal. Ospravedlňovať porušenie zákona vášňou.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30773 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
tak,teraz si len potvrdil,že ten chudák ťažiaci z anonymity si ty sám,ale stačí povedať,ja z nej rád vystúpim a rád magorom ako ty zatrasiem hrtanom:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 381 návštevníkov a žiadni členovia on-line