Zhody

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31034 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
a ja súhlasim s tebou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31035 od sisatko
Odpoveď od sisatko na tému Zhody
Dobrý deň pán kolega.
<br/>Ja som včera na prechádzke našla krásny pravý zhod z jeleňa. Má 7 výrastkov....
<br/>Ja netuším o čom ste to písali, len dúfam, že je legálne, ponechať si zhod.
<br/>A češt poľovníkom, ktorí sa kochajú a nestrieľajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31041 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Gratulujem Vam k tomuto urcite prekrasnemu parohu. V podstate by ste si zhod ponechat nemali, ale urobte tak.Pisem Vam to preto,ze Vasim prispevkom ste naplno a vystizne vyjadrili svoj postoj a vztah k prirode.Ak mate v oblasti v ktorej ste tento skvost nasli nejakeho znameho polovnika o ktorom viete ze Vam zhod ponecha tak mu ho ukazte.Mozno bude vdacny za pohlad nan a mozno Vam aj porozprava nieco zaujimave o jelenovi ktoremu zhod patril.Prajem Vam vela dalsich uspechov.PAROHOM a JELENOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31047 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
mne sa to voľajako nezdá. vyzerá to byť podozrivo vykonštruované

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31050 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Tak Ty si tomu ukamenoval bracho! Gratulujem! Prajem vela dalsich uspesnych analyz.ZHODOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31117 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Ak nemáš povolenku na zber zhodov, tak si sa dopustila trestného činu pytliactva. Horná sadzba je dva roky väzby natvrdo. Či ťa ten zhod bude teraz tešiť, alebo nie nechávam na teba. No a názor zhodmajstera, aj keď sa pasuje za poľovníka, by som nebral ako smerodatný - tuším že aj on je ľahostajný k dodržiavaniu zákonov. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31120 od miso
Odpoveď od miso na tému Zhody
Iba ťa poopravím, 2 roky trestu odňatia slobody(pri základnej skutkovej podstate,pri kvalifikovaných skut.podst. aj viac alebo to by museli zo zhodov veľmi profitovať a to je u bežného zhodára málo predstaviteľné). Väzba je troška iný inštitút. Ale súhlasím s tebou, zaráža ma,že sa k tomu ešte kopa ľudí na internete prizná, dokonca im to zopár jedincov aj schvaľuje.(t.z. pozná aj t.čin schvaľovanie trestného činu)
<br/>Nemám nič proti ľuďom,ktorí sa idú do prírody prejsť a popri tom náhodne nejaký ten paroh nájdu. Vadia mi hľadači,ktorí idú do lesa za účelom hľadania zhodov a nepoznajú mieru. Ešte ani nesvitá a už kutrajú pri krmelcoch a v senníkoch. A pri stretnutiach sú ešte aj drzí....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31126 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Presne tak pani.Ja osobne som tento ohavny trestny cin nasej dopisovatelke schvalil.Je to moj nazor a myslim si ze aj o nazoroch je toto forum. Ak ma raz dolapia a pojdem za mreze za podporu tohoto strasneho zlocinu tak mi prosim Vas poslite aspon nejake tie pomarance a cigaretky.A sem tam by som prosil poutierat prach zo zhodikov ktore som nezakonne postrhaval jelenom z hlav. Vopred dakujem!ZHODARMASTER

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31140 od miso
Odpoveď od miso na tému Zhody
Poznal som jedného takého...tiež veľmi v krčme rozprával kde čo našiel a akého jeleňa to zvalil,akých kamarátov on si na &quot;súkromné&quot; lovy pozval. A tiež sa tešil na to jedlo zdarma za mrežami:)
<br/>Teraz len kuká spoza plota keď je zraz pred poľovačkou.Strieľa si len z gumipušky. A asi utiera ten prach na tých parohoch....;)
<br/>Ale prajem ti veľa zdaru, nech sa ti v záľube darí....Zveri pokoja a poctivým nálezcom zhodov zdar!;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31172 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Dakujem za prianie pan kolega.Clovek ktoreho opisujete vo svojom prispevku si podla mna nic ine nezasluzil.Bol to zrejme jeden z mnozstva prospecharov,ktory si cez zver a prirodu ktora je bohatstvom tohoto naroda pochutnaval na velmi chutnej vlastnej polievocke.A ked niekto taketo veci este aj rozprava v krcme tak je to potom tupec ktory musi na svoju sprostost skor ci neskor doplatit.Ak ma s takymto jedincom podla mojho prispevku chcete porovnavat tak nech sa paci.Ale potom ste asi nepochopil celkom o co mi islo.Casom sa urcite pochopime lepsie.Prajem vela zdaru! ZHODARMASTER

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31177 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zhody
No a pravda bude uprostred.;)b

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31180 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pri tejto teme je tych pravd neurekom.Co povies?ZM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31187 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Aj ja takých poznám. Dnes nestrieľajú ani z gumipušky. Akurát tak do gatí. Neskoro pochopili o čom je poľovníctvo, že to nie sú len zhody a plný mrazák. Pár som ich strčil do lochu. Najviac ma ale mrzí, že tí najväčší boli z radov poľovníkov. No, ale čo sa dá robiť. Kúkol z pšenica treba nemilosrdne vyhádzať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31188 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Aj ja takých poznám. Dnes nestrieľajú ani z gumipušky. Akurát tak do gatí. Neskoro pochopili o čom je poľovníctvo, že to nie sú len zhody a plný mrazák. Pár som ich strčil do lochu. Najviac ma ale mrzí, že tí najväčší boli z radov poľovníkov. No, ale čo sa dá robiť. Kúkol z pšenica treba nemilosrdne vyhádzať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31189 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Aj ja takých poznám. Dnes nestrieľajú ani z gumipušky. Akurát tak do gatí. Neskoro pochopili o čom je poľovníctvo, že to nie sú len zhody a plný mrazák. Pár som ich strčil do lochu. Najviac ma ale mrzí, že tí najväčší boli z radov poľovníkov. No, ale čo sa dá robiť. Kúkol z pšenica treba nemilosrdne vyhádzať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31191 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol čin spáchaný mieru zavinenia a pohnútku páchateľa je jeho závažnosť nepatrná:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31192 od miso
Odpoveď od miso na tému Zhody
Prirovnávať si nedovolím. Chcel som len naznačiť,že aj zhodárstvo v extrémoch je rovnako zlé ako akákoľvej iná forma pytliactva.Preto nie je dobré ho aj schvaľovať. A začína byť pravidlom, že rovnako ako počas hubárskej sezónny chce mnoho ľudí(najmä rómov) zbohatnúť ich predajom pri cestách, robiac nálety do lesov a berúc čo vidia, tak to isté sa deje so zhodmi. Uplatniť právo keď niekoho takto pristihnete, pri tejto forme pytliactva je takmer nemožné a to im dodáva odvahu. Prejavuje sa to už len tým,že sa verejne! k tomu niekto na internete prizná.
<br/>Že to niekto nerobí vo svoj prospech síce poteší,ale neospravedlňuje. Ja tiež milujem streľbu. Ale strieľam len tým, s čím zo zákona môžem a tam kde mi to zákon dovoľuje....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31193 od miso
Odpoveď od miso na tému Zhody
To platí ak by ten zber naozaj spravil &quot;bona fide&quot; a nemal z toho majetkový prospech,resp.ho neplánoval mať. V prípade,ak by sa dokázalo, že to robil &quot;vo veľkom&quot;,predával to a naozaj by ich zbieral len za týmto účelom, kľudne by sme sa k prečinu dostali. Dôležitá je tu aj subjektívna stránka skut.podst.,ale dokázať,že niekto organizovane profituje z predaja zhodov...a ešte na SR....
<br/>Ale máš pravdu- praxi to sa to možno v 95% prípadov posúdi ako priestupok
<br/>-už len niekoho kvôli tomu zadržať
<br/>-neviem či takýto prípad vôbec bol-zhodári
<br/>-pri dnešnom systéme súdnictva,dåžkam konania....radšej to na súd ani nepošlú..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31203 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
poznamka k miere nebezpečnosti bola len na margo tej dievčiny, čo sa pochvalila, že nahodne našla zhod a pýtala sa, či si ho môže ponechať...aby zas neboli dezinformacie, že všetko je trestným činom.
<br/>Zmrdi, ktorí behajú po roliach a lesoch s baterkami sa v mojom ponímaní do tohoto ustanovenia určite nezmestia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31209 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
alebo keď je to debil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 401 návštevníkov a žiadni členovia on-line