Zhody

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30867 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
joj tak v okoli Pribyliny jesto dost jelienkov ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30871 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Na toto forum som sa dostal len vcera.Som velmi rad ze si tu mozeme povymienat skusenosti a poznatky.dufam vsak ze budu hlavne v nasledujucom pre nas vrcholnom obdobi roka len a len pozitivne a ze sa nebudeme v nasich krasnych horach prenasledovat a zneprijemnovat si zivot navzajom.ZHODOM ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30873 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
To je pre mna velmi dobra sprava.Dufam ze to tak zostane co najdlhsie a ze Liptov sa bude spajat vzdy s krasnymi trofejovymi jelienkami.JELENOM ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30874 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Hej, veď už som aj chcel nejakých laikov priúčiť ako a kde sa najskôr a často dopracujú k tomu úžasnému rozbúšeniu srdca pri pohľade na zhod, ale vidíš to - tá poľovnícka
<br/>hrdosť ... Verím, že po tvojích vstupoch už väčšina naších kolegov zhodí zo seba ideály spoločnosti a základy etikety a trošku sa rozkeckajú (rozpíšu).
<br/>Horšie je však to, že cca o 72 hod. už budem mimo Slovenska a vrátim sa možno až na tie pár dekové parôžky koncom apríla, ktoré si strkám za opasok pri prechádzkach po pasienkoch, a kámoši mi naznačili, že na net sa tam asi nedostanem. No povedz, poznáš horší pocit, než nebyť v sezóne v horách?! Z toho sa môže tešiť akurát tak môj najlepší kamarát v PID - robitusin :P.
<br/>Želám ti bohatú a kvalitnú sezónu.
<br/> ZHODOM ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30875 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Tak to Ti vobec nezavidim aj ked asi vies preco odchadzas a zrejme sa termin prehodit neda.Ja som bol necele 3 roky mimo Slovenska.Zarabal som fantasticky ale vratil som sa domov a jednym z hlavnych dovodov bola nasa fantasticka priroda.Sme asi rovnaka krvna skupina.Prajem Ti aby sa Ti vonku darilo a po navrate nech Ta nejaky ten paroztek pocka.Mne sa rozbusi srdce aj pri tom malom lucnom zhodiku.Dufam ze toho pozitivneho adrenalinu bude bohate.Urcite dam vediet!!!ZHODOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30881 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Zhody
Chlapi len nezabudajte ze na uzemi TANAP je zakazene chodit mimo vyznacenych turistyckych chodnikov :liar:,tak budte ohladuplny aj voci nasim zverostrazcom a neukazovat sa im moc na oci s parohom zavesenym na chrbte :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30887 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
To ma teší že začneš naháňať zver až v apríli, kedy už má akú takú šancu si zohnať viac potravy. O jedného plašiča v zimnom období menej. A vôbec to nie je o poľovníckej hrdosti, ale o súcite so zverou v čase jej najväčšieho strádania - ale tebe to asi márne budem vysvetľovať.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30889 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zhody
Chtěl jsem mu Pali napsat to samé, že dobře že ho kamsi odvolali, aspoň o jednoho zhodařa míň. Já jim nezávidím, ale je to o tom jak už tu bylo psané, ať si zbírá kdo chce, ale ať má revír, v kterém bude mít k tomu povolenku, a tu ať si zaslouží celoroční péčí o zvěř. Ne jen to že příjde v březnu, kdy je na pás rozbředlého sněhu a oni chodí po těch nejlepších stáváništích a stresují zvěř, která toho má už tak dost za sebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30894 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Myslím Radek, že by som to nenapísal výstižnejšie. Ak sa staráš o zver, zbieraj. Ak sa niekto nestará, nevie, čo zver v tomto období najviac potrebuje okrem potravy, tak nech sa nepotuľuje po revíri, nech tam nechodí ako na husle a nestresuje zbytočne zver. A zase sme u tej nešťastnej etiky, o ktorej sa tak často diskutuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30922 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Vážení mudrlanti.
<br/>Obecné zastupiteľstvo pod vedením starostu sa stará o obec. Určite každy z Vás už našiel len tak niekde na zemi finančnú hotovosť, alebo nejakú cennosť. Moji zlatí, kto z Vás s tým hneď letel na obecný úrad a odovzdal to tým, ktorí sa starajú o danú obec???
<br/> :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30923 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Vo svojích príspevkoch si mal dosť pravdy, ale v tomto ťa musím opraviť:
<br/>- zver nenaháňam, ale nakrúcam a fotím
<br/>- ak nemajú šancu zohnať si potravu, tak im ju zoženiem
<br/>- ak už som plašič, tak o veľa menší, než poľovníci!!!
<br/>- a ten súcit so zverou - prepáč, ale toto si prehnal najviac
<br/>Nič ti nevytýkam, lebo poznáš len moje &quot;meno&quot;, nie mňa. Možno časom ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30934 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pani kolegovia.Nachadzam vo Vasich prispevkoch strasne vela silnych slov o ochrane zveri v case nudze,prave zbierat zhody iba po nakrmeni jelenov,nechodit do lesa v tomto pre zver krytickom obdobi atd......Moje skusenosti su vsak bohuzial nasledovne:Presne takymito frazami ktore tu mnohy z Vas prezentuju sa v terene prejavuju najvacsi RABOVACI a PECIENKARI ktorych aj polovnici z vlastnych radov povacsine potichu odsudzuju a to nielen z dovodov zavisti z nazbieranych zhodov ale hlavne kvoli ich vlastnickym vztahom ku kazdemu najdenemu parohu a iluziach o tom ze hora patri len im.V kazdom zdruzeni existuje minimalne jeden takyto jedinec a prezentuje sa podobne ako niektory z Vas.Nechcem nikoho urazit a uznavam aj Vasu pravdu.V podstate ju mate!!!!! Ide mi len o to ci tu niekto VODU NEKAZE A VINKO POPIJA! LESU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30940 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Tak za tieto slová ti v apríli nájdem a pošlem jelení skvost (ale len maličký ;)).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30943 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Čauko zhodarmaster.
<br/>Teší ma, že nepíšeš múdre litánie z odbornej literatúry, ale realitu s ktorou sa stretávaš. No na druhej strane - čím väčší je bordel v združeniach, tým viac sa darí pytliakom (všetkým) a včasopisoch sa o chvíľu dočítame o tom, že enormný úbytok prevažne kapytálnych kusov zveri je zapričínený bezohľadným prístupom zhodárov, motorkárov, cyklistov ...
<br/>Som rád, že si sa ozval a želám ti veľa zhodárskej šťasteny.
<br/> Čauko v apríli. ZHODOM ZDAR !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30944 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Tak ako ja nepoznám teba, tak isto ty nepoznáš mňa - možno časom....... - A takto cez internet je nezmyslom baviť sa o tom kto má väčšieho :) . Ja tak isto ako ty, môžem spochybniť tvoje pohnútky zbierať zhody, či zapochybovať o tvojom zháňaní potravy zveri v čase núdze. Skutočne to nemá zmysel. Zmysel sa má baviť sa na takomto fóre iba o nejakých princípoch či zásadách. Vážne mňa nepresvedčíš že zbieranie zhodov v zime je pre zver neškodné. Predsa nakoľko zhodári chodia do miest, kde sa zver najčastejšie zdržuje a tým ju vyrušujú a spôsobujú jej problémy. Ale keď ti to za tie zhody stojí ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30945 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Vážení zhodári, nepoľovníci. V tom, čo píšete máte kus pravdy. Sú v združeniach takí aj onakí. Takí, ktorí kecajú, takí, ktorí vodu kážu, víno pijú a porušujú čo sa len dá.Moje myslenie, presvedčenie a konanie neovplyvnili ani zhodár nepoľovnícii, ani poľovníci lepšie povedané pytliaci a pečienkári v poľovníckych kabátoch. Vaše presvedčenie vám neberiem. Z poľovníckej literatúry neopisujem a to čo hovorím a píšem, tak len z vlastných skúseností. Zdôvodniť môžem čokoľvek. Však nezáleží na tom čo urobím, ale záleží na tom, ako to zdôvodním. No, rešpektujúc váš názor za svojím názorom si stojím. Len ma mrzí, že zase sa paušalizuje a posudzujú sa poľovníci ako celok podľa tých najväčších darebákov. O tom, že mezi poľovníkmi sú takí o akých píšete, to je iná debata. So zhodami to nesúvisí. S tým sa musia vysporiadať tam, kde je to aktuálne. Držme sa témy. Žiaľ, ale beriete to, čo Vám podľa zákona nepatrí. V akej, takej spoločnosti vždy existoval a existuje zákon. Aj keď s mnohými zákonmi nesúhlasím, tak ich aspoň neporušujem. Skúste to aj vy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30961 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Vazeny kolega! Ja osobne som ochotny zaplatit za povolenku na zhody urcite viac ako je ich trhova hodnota. Mam ich niekolko a do roznych revirov v mojom okoli.Sam som polovnik a mozem s radostou konstatovat ze mam s vacsinou mojich kolegov nadstandartne vztahy.Chcel som udriet trosku na inu strunu.Nie na zakon.Aj ked si myslim ze tymto bodom zakona o polovnictve a to co komu patri a co komu nepatri by sme sa mohli este zaoberat.Mam za to ze kto zver toleruje a nenahana a k tomu este aj krmi tak ma pravo horu navstevovat a takisto si z nej odniest paroh.A keby neslo spominanym &quot;oficialnym zhodarom&quot; len o to mat co najviac pre seba tak by sme sa pravidelne vsetci stretavali na prehliadkach zhodov ktore teraz ludia zo strachu schovavaju po pivniciach.A ver tomu ze su to paradne kusky.Zakon je zakon! a Ludia su ludia!ZHODOM a JELENOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30964 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zhody
Pokiaľ to tak praktizuješ, klobúk dolu. Pokiaľ ja zistím pochybné praktiky pri hľadaní zhodov, vydiskutujem si vec na mieste, alebo na schôdzi. Aj keĎ je to nie vždy príjemné. Máme snáď jedno šťastie, že nie sme jeleniarska oblasť, takže sa nám po revíri nepotuľujú cudzí zberači. Zhody sa u nás prevideľne predkladajú poľovnému hospodárovi, spoločne ich posudzujeme ( celkom dobrý pokec ) a samozrejme ich predchádzajúcich vlastníkov. Je pravdou, že zákon je zákon, ale zákony sú na to, aby sa dodržovali. Pokiaľ ho niekto nedodržuje, alebo toleruje jeho porušovanie potom je to tak, ako píšeš. Takže všetko dobré, pekné zážitky, úspechy a ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30978 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Zravim Ta MAX2.
<br/>Myslim si ze zakon je siroky pojem ale jeho ponimanie je vecou kazdeho z nas.Ale jedno je vsak iste.Ak stretnem v hore cloveka ktory sa sprava normalne tak ho nebudem z hory posielat domov a odvolavat sa na rozne zakazy navstev lesa a podobne veci.Ludia o ktorych som sa uz predtym zmienil sa velmi striktne drzia zakona.Ale len jedneho resp.jednej jeho casti.A to len vtedy ked ide o druhu osobu.(velmi dobre ich totiz poznam )Ak si nalejeme cisteho vina tak ani jeden zhodar nie je nakloneny konkurencii.A o tom je cele toto forum.Ci ste zeleny,modry alebo cerveny.Prajem vsetko dobre!ZHODARMASTER

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30980 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Zhody
Presne tak, až je mi to divnô, súhlasim stebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 407 návštevníkov a žiadni členovia on-line