Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6355 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Akela: Nie som vyštudovaný lesník (poľovníctvo som si robil ako študent VŠP).
<br/>Pre mňa je v pohode prijať to že francúzi majú iné zvyky a nepovažujem za potrebné to kritizovať. Im sa to páči tak tak nech si to majú. Je to ich vec tak ako je naša vec lov sluky.
<br/>( Inak srncovi je asi úplne jedno kedy ho ulovíš ak ti teda nejde o trofej je to asi úplne fuk).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6356 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Francúzi majú aj krajšie zvyky, ako pitie vína a jedenie syra, ale tento lov sa mi naozaj nepáči. Radšej počkám do žatvy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6413 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Zdravim vas. Chcete odo mna, aby som napisal &quot;preco nelovit&quot; sluky.... Takze este raz - ja si myslim, ze to nema zmysel a je to nespravne. A je to moj nazor. Zo vsetkych diskutujucich sa nasiel jediny polovnik, ktory bol ochotny pripustit, ze &quot;fakt, tie suky by sme vlastne lovit nemuseli&quot;... (Nebolo to vo fore, ale staci pozriet dozadu a najdete moju emailovu adresu, na ktoru mi obcas niekto napise). Ale ked mi pisete (min dvaja), ze &quot;nechajte talianov strieľať škovránkov, francúzov srncov a nás sluky a je po probléme&quot;, je to, akoby ste hovorili, aby boli vsetci ticho a nestaral sa do polovnikov. To ale nie je dialog. Na tuto vec sa tazko pozera z inej strany - lebo su len dve moznosti, lovit a nelovit. Hovorim o sluke. Nie o loveni vsetkeho, ako to niektori podsuvate. V konecnom dosledku sa asi nic nezmeni, dalej budete na jar strielat sluky... a mozno ja casom zmenim nazor, len si neviem predstavit, co by to tak ovplyvnilo. (A tyka sa to viacerych druhov, ktore su vseobecne oznacovane, ako skodna - i ked, ta &quot;skodna&quot; skodi chovom, ale sluka...) Zda sa, ze diskusia v tomto fore pomaly konci... verim, ze sa s niektorymi z vas stretnem na jar, ako mavame slukam :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6415 od papo
Odpoveď od papo na tému Lov slúk
Vcelku zaujímavá diskusia. Akosi zabúdame, že lov sluky je vecou veťmi starej tradície, je istou formou odmeny za tvrdo odpracovanú zimu, a zrejme aj istou oslavou lovca príchodu jari, je to symbol ukončenia zimy. Tradícia v kultúre je ošemetná vec, ak sa ju pokúša hodnotiť niekto, koho sa netýka. Nám je prirodzené, že nosíme nohavice a ženy sukne. Je to tak všade?
<br/>Už len zvyk, ktorá sa všeobecne dodržiava - prvú pozdravím klobúkom hovorí dosť o kultúre. Úlovok jednej sluky je tiež starý zvyk.
<br/>Nech si o tom myslí kto chce, čo chce, je to tak. A nemyslím, že by sa táto stará tradícia mala meniť pod vplyvom skupiny ľudí, ktorí majú iné hodnoty. Ako sledujem názory ochranárov, tak za chvíľu ani klobúkom nezamávame, lebo to už bude nežiadúce plašenie.
<br/>Výraz lovec a nie poľovník som použil zámerne. Lovec sa od poľovníka líši tým, že si lovom zaobstarával potravu. Teda hovorím o histórii.
<br/>A ešte čosi pre vysvetlenie: včera dávali minidiskusiu o kormoránoch. Nepatrí to sem, ale bola poučná vtom, ako pristupujú ochranári k riešniu problému. Kto to videl, tak musí žasnúť nad neinformovanosťou, dogmatizmom ocrancov prírody, nad nekomplexnosťou pohľadu na vec.
<br/>A táto diskusia to len potvrdzuje, že od iných žiadame toleranciu, a sami máme s ňou problém.
<br/>&quot;Na tuto vec sa tazko pozera z inej strany - lebo su len dve moznosti, lovit a nelovit.&quot;
<br/>vraví Jano Ripka. A týka sa to len sluky. Nuž aký je rozdiel medzi slukou, škovránkom, kačicou. husou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6421 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Jano_Ripka: Je zjavné že toto nie je dialóg ale dva monológy vedené na dvoch odlišných vlnových dåžkach tak že vzájomné pochopenie z toho nepozerá.
<br/>Ale jednu vec si vydedukoval celkom správne -nestarajte sa do poľovníkov, nemyslím že by o to stáli, hlavne ak sa snažíš vysvetliť že videnie sveta je správne tvojimi očami.
<br/>Teba nikto nepresviedča aby si začal sluky loviť.
<br/>Tvoje vysvetlenie prečo neloviť:&quot;ja si myslim, ze to nema zmysel a je to nespravne. A je to moj nazor&quot;-tak tomu hovorím oprieť sa o argumenty.:]
<br/>My si myslíme že je to správne a je to náš názor. Bude to tak stačiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6430 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lov slúk
Tak ten posledný riadok je úplne presný. Mal som chuť napísať niečo podobné.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6473 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Lov slúk
Ahojte páni,
<br/>tak sa zdá, že fórum, ktoré som pred pár týždňami otvoril, sa chýli ku koncu. Vysvetlili sme si argumenty, poznáme naše pohľady na lov slúk. Niekedy boli príspevky emotivnejšie, niekedy vecné. Nečakal som, že niekto z Vás napíše - už sluky nelovím. Len som chcel, aby ste sa nad tým trochu zamysleli. Položil som viacero otázok, na ktoré som nedostal odpovede - škoda, pretože práve tie ma zaujímali najviac.
<br/>Pomáhajte zvery tak ako viete, ako myslíte, že je najlepšie. Ale pamätajte, že sluke len škodíte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6474 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Kobec niekotrych z nas uz omrzelo stale tocit o tom istom . My skodime sluke ????????? ako ??????????????????????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6478 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6487 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Ak ortodoxným ormitológom zakážu fazuľu a kapustu, množstvo výstrelov bude ešte menšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6510 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Lov slúk
Ahojte,
<br/>na vysvetlenie: o stavy sluky sa nestarate - nerobite ziadne opatrenia, aby sluky mali lepsie zivotne podmienky. Neprikrmujete ich, neskvalitnujete biotopy... Len niektori z Vas na nu vystrelia.
<br/>Urcite druhy zveri je zrejme nutne obhospodarovat a lov chapem ako akusi odmenu za tuto starostlivost. Ale pre tu sluku naozaj nerobite nic, len ten lov. Prave toto som mal na mysli. S pozdravom, Kobec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6516 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov slúk
Kobec ukončime túto diskusiu, nepochopíme sa a už sa len zamotávame dookola, držím ti palce pri ochrane našej zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6528 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lov slúk
Vstúpil si mi do svedomia. Od zajtra ju prikrmujem.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6541 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6543 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Lov slúk
Kobec, sluky mi celkom dobre berú dužinaté krmivo ( do kukuričnej siláže miešam pivovarnícke mláto a splávky ) - skúste to aj ostatní, soľ mi nebrala, preto lejem soľanku do fľaše ( najlepšie je so širším hrdlom, pivové sa neosvedčili ). Iste by nové nápady privítali aj ostatní praktici. Prosím Vás poradte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6582 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Ozaj, videl už niekto tejto jari sluku? Niekde je zem ešte zmrznutá, ale čochvíľa by už mali byť tu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6583 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Nekúšal si v lete nachytať dážďovky a koncom zimy ich vykladať do &quot;slučích ohrádok&quot;? - to su také aby sa tam nedotali diviaky, lebo by zožrali aj sluku.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6591 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lov slúk
V sobotu 2. Okres Levice

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6600 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov slúk
Jager 133, vieš o tom, že si pravdepodobne pôvodcom zákazu lovu slúk? Dávaš im to pivovarnícke mláto, potom lietajú nachlastané a z ministerstva si myslia, že majú váčiu chrípku.:D:D:-p:P:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6603 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
eso to bolo dobréééé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.165 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 444 návštevníkov a žiadni členovia on-line