Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5947 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lov slúk
Prosím, nenechávaj sa strhávať k používaniu expresívnych invektív, vidíš že sovsmarek sa snaží s nami diskutovať slušne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5949 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
marek presun sa ku kormoranom a podme slusne diskutovat, s jasnym cielom a konkretnymi krokmi, meno som ti napisal, takze anonym nie som.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5951 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek: na verejnom diskusnom fóre sa primitívnym prejavom ťažko vyhneš. Jediná cenzúra ktorú v tomto kontexte uznávam je cenzúra sprostých slov.
<br/>Opustiť diskusiu je zbabelé -na primitívny prejav stačí nereagovať. Dúfam že netrváš na tom že sú primitívne všetky.
<br/>Dôvod agresie a primitivity treba niekde hľadať. Ľudia sa dokážu aj dnes kôli najroznejším rozdielom v myslení dokonca zabíjať.
<br/>Ak na poľovníckom fóre narážaš na primitívne prejavy ohľadom kormorána (a to sa problém týka poľovníkov veľmi okrajovo) tak za tým treba vidieť aj príčinu.
<br/>Agresivita je niekedy len prejav zúfalstva z neriešenia situácie, ktorá sa vďaka odlišnej filozofii zúčastnených strán dostala priďaleko. A otázka kormorána sa dostala naozaj priďaleko. Pojem- genocída riek- zaznel z úst najlepších ichtyológov.
<br/>Petíciu tento národ nepodpisuje často. Vy a sedemročné &quot;odborné&quot; diskusie a &quot;výskumy&quot;ste to dohnali tak ďaleko že sú ohľadom kormorána petície hneď dve.
<br/>
<br/>A pravdou je aj to že všetky argumenty z oboch strán už odzneli. Výsledok je vidieť. Fotiek sú stovky.
<br/>Za prianie &quot;úspechov pri likvidácii kormorána na Slovensku&quot; ti osobne ďakujem. Viem že bolo &quot;úprimné&quot;.
<br/>Dovoľ aby som ti i ja rovnako poďakoval za UŽ úspešnú likvidáciu lipňa na rieke Orave a Váh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5957 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Súhlasím s Vyrom, že poslať niekoho slušne do riti a zduť sa ako malý chlapec nie je bohviečo. To radšej vulgárne diskutovať = nebáť sa nazvať veci pravým menom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5958 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Správa ohľadom vtáčej chripke je,sú vytrhnuté z kontextu,argumenty boli prezentované
<br/>nevhodným spôsobom--tolko SOVS.
<br/>Na jeseň v čase lovu bažanta,kačice sme sa museli obávať ochorenia,Zvláštne že teraz je ohrozenie bezprostredné a choroby sa obávať nemusíme-podľa SOVS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5965 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Tibo,
<br/>
<br/>asi strácam čas, ale pokúsim sa to vysvetliť.
<br/>Laická verejnosť,má obavy, z toho, že každý štvrtý vták je smrteľne nebezpečný, alebo že bociany ich nakazia, lastovičky tiež a podobne. Mnohí sa boja chodiť von na prechádzky, ďalší začínajú likvidovať vtáctvo, ktoré sa im objaví na dvore...
<br/>toto sú prejavy paniky, ktoré sú u nás realitou.
<br/>V nadväznosti na toto, vyzývame na to aby ľudia neprepadávali panike.
<br/>
<br/>Stojím si za tým, že obavy a panika nám nepomôžu. Pokiaľ budeme všetci dodržiavať hygienické pravidlá a zásady, ako aj dodržiavať opatrenia veterinárnej správy, tak dôvody na obavu z nakazenia sa divokožijúcimi vtákmi nie sú.
<br/>V žiadnom prípade to ale neznamená, že by tým niekto tvrdil, že opatrenia, vrátane obmedzenia výkonu práva poľovníctva, boli neopodstatnené. Na jesen, išlo o prevenciu. V súčasnosti keď tu nákaza už je, je oveľa dôležitejšie, aby sa prísne opatrenia aj naozaj dodržiavali. A potom naozaj nebude dôvod na paniku alebo strach z voľne žijúceho vtáctva.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5966 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Marek ale tu paniku siria media do tych sa treba opriet ;). Potom sa necudujme ze ludia blaznia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5969 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Jaro,
<br/>
<br/>ano mas pravdu. A snažil som sa v tomto smere robiť, všetko čo som mohol.
<br/>Bohužial stale prevažuje snaha o senzaciu, nad prezentaciou rozumnych argumentov.
<br/>No ale, viacere media, sa v poslednych tyzdnoch snazili reagovat na upozornenia, ktore dostali od nas, veterinaov a mozno aj od ministerstva.
<br/>
<br/>Ako som uz pisal ochadzam na PN.
<br/>V pripade, že vas bude čokoľvek ohladne vtačej chripky zaujimať, rad odpoviem budúci týždeň, a nebránim sa ani kritickým postrehom, prípadne námetom a pripomienkam, čo by sa v tejto veci mohlo prezentovať, robiť inak, pripadne čo by mohlo byť lepšie.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5970 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek: V málo veciach sme sa zhodli a v jednej teda predsa -panika a obavy nikomu nepomôžu.... s tým som s tebou zajedno.
<br/>
<br/>Sledoval som zo záujmom reláciu Pod lampou k téme &quot;vtáčia chrípka&quot;.
<br/>Je jasné že vtáčia chrípka tu bola roky dozadu a rovnako tu aj bude. (To že sa zaznamenal prenos -početne veľmi vzácny z vtáka na človeka je zatiaľ trochu záhada -tak nejako to pomenovali virológovia a zástupca veterinárov.)
<br/>
<br/>Ministri nerobia len dobré rozhodnutia a tak jedným alibizmom bolo zákaz odstrelu všetkého vtáctva. Keď chovatelia bažantov buchli po stole okamžite sa povolila výnimka. Aj z tohoto ja usudzujem že to bol alibizmus. Zákaz lovu sluky alebo kačíc pri dodržaní bežných hygienických zásad nemôže nikoho ohroziť (tak ako ho to neohrozilo po desiatky rokov dozadu).
<br/>Argument na zákaz odstrelu v súvislosti s vtáčou chrípkou je podopretý vágnymi argumentmi ale vy ho vítate.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5972 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Dúfam, že nemáš chrípku a pozor na kuracie krídelká. Veľa zdravia!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5974 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lov slúk
Ahoj Marek,
<br/> aj ja Ti prajem Skorý návrat z PN v plnom zdraví.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5988 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Zdravim vas,
<br/>dakujem Tibovi za odpoved. Tykala sa lovenia sluk. Vera, o tomto je toto forum :-)
<br/>Najde sa este niekto, kto mi odpovie na otazku, preco lovit sluky? Zatial boli odpovede dve: ze aj ked mi to stokrat vysvetlite, tak to nepochopim a druha od Tiba, ktory sa zapojil ako jediny. Dufam, ze vsetci vedia, preco nieco lovia. Ludia robia vela veci, ktore sa im zdaju celkom prirodzene, normalne a spravne. Ked sa vsak dostanu do prostredia, kde to tak nie je vnimane, naskytne sa sanca zamysliet sa nad tym a svoj postoj prehodnotit. Neskusite sa nad tym zamysliet a napisat, preco sluky lovit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5990 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Jano_Ripka:
<br/>Za svoju viac ako 20 ročnú loveckú kariéru som ulovil 2 alebo 3 sluky. Poslednej mi bolo naozaj ľúto, oveľa viac ma potešilo keď môj pes dohľadal 2sluky kolegom. Asi je to prirodzený jav že čím je človek starší tým menej má snahu loviť. Niekde som tu zaregistroval takéto údaje: poľovníkov je asi 50 000 a ročný úlovok u nás je asi 2000 slúk (ak to je v zásadne nesprávne prosím opravte ma). Vychádza mi z toho že asi 48000 poľovníkov teda cca 96 % poľovníkov nevyužilo možnosť sluku uloviť. Tak že sám sluku loviť už nemusím ALE v každom prípade ju doprajem iným (najmä mladým) poľovníkom aby si mohli svoju JEDNU sluku ročne uloviť a ak ich to bude baviť nech majú možnosť to robiť každý rok. Čísla hovoria že to nikto nepreháňa. Ak budú stavy sluky také že bude potrebné zastaviť jej lov nebudem mať nič proti.
<br/>Tak že JA ÚPLNE CHÁPEM ŽE TY LOVIŤ NECHCEŠ ale čakám že rovnako pochopíš tých čo loviť chcú keď im to je umožnené lebo to zjavne na nič nemá vplyv.
<br/>Tak že: sluku lovím preto, lebo ma baví loviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5994 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Ja poľujem pomaly 7 rokov a ešte som sluku nestrelil. Mám zásadu, že prvú čo na jar uvidím pozdravím klobúkom. Strieľam až na druhú, keď ju vôbec uvidím. Boli sezóny, kedy som sluku nevidel, alebo som videl len jednu.
<br/>Ide tu o kultúru o zvyk a o sebakontrolu. Poľovačku na sluky si dokážem vychutnať plnými dúškami. Väčšinou ideme partia, všetci riadne ustrojení, so psami pri nohách.Streliť sluku je problém - väčší ako sa na prvý pohľad zdá. A to je príčina prečo chodím na sluky a aj budem chodiť keď to bude možné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5995 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Mávanie klobúkom na sluku-je odvodené od vábenia ,nie píšťalkou-vábničkou.
<br/>Vyhodený klobúk vo večernom šere pôsobí na samčeka ako konkurencia,ako ručanie na
<br/>jeleňa,pískanie srny na srnca.Aspom tak ma volakedy učili.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5997 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
No to som nevedel. Ja sluku klobúkom len pozdravím. Mám vábničku a minulú sezónu som skúsil vábiť, bezúspešne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6047 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Aj ten klobúk treba vedieť hodiť ,ja som to skúsil len raz a doteras neviem či to bola náhoda alebo som sluku privábil.Potom som dve hodiny hladal klobúk,to je rozum čo.:]
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6050 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
tibo uz som myslel ze si si po klobuku vypalil :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6053 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Dakujem za odpovede. Vyr napisal: &quot;Tak že JA ÚPLNE CHÁPEM ŽE TY LOVIŤ NECHCEŠ ale čakám že rovnako pochopíš tých čo loviť chcú keď im to je umožnené lebo to zjavne na nič nemá vplyv.&quot; No, z mojho pohladu to ma vplyv na tie sluky.... ked ich ulovite, nebudu zit :-) Akceptujem lov hospodarsky vyznamnych druhov polovnej zveri, ale naozaj nerozumiem, preco lovit dalsie druhy, z ktorych nie je uzitok. Myslim si, ze polovnictvo vzniklo ako potreba a to, ze niekto chce lovit, sa da saturovat lovom diviakov, jelenov, srncov, muflonov, zajacocv, kacic..... je toho dost, nemyslite?.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6055 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Jano Ripka, sorry, ale Tvoje názory sú nezmyselné a miešaš tu jablká s hruškami len taký fukot! Vobec nemáš schopnosť vidieť to tak nejak objektívne. Sorry, ale neudržal som sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.186 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 541 návštevníkov a žiadni členovia on-line