Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6056 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Dakujem za odpovede. Vyr napisal: "Tak že JA ÚPLNE CHÁPEM ŽE TY LOVIŤ NECHCEŠ ale čakám že rovnako pochopíš tých čo loviť chcú keď im to je umožnené lebo to zjavne na nič nemá vplyv." No, z mojho pohladu to ma vplyv na tie sluky.... ked ich ulovite, nebudu zit :-) Akceptujem lov hospodarsky vyznamnych druhov polovnej zveri, ale naozaj nerozumiem, preco lovit dalsie druhy, z ktorych nie je uzitok. Myslim si, ze polovnictvo vzniklo ako potreba a to, ze niekto chce lovit, sa da saturovat lovom diviakov, jelenov, srncov, muflonov, zajacocv, kacic..... je toho dost, nemyslite?.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6059 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Ktoré dalšie druhy tam podla teba sú ;/ na ktore sa nema polovať nech som v obraze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6062 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Ahoj Jano - neviem čo ešte očakávaš,sú tu násť ročny,nepoľovníci ale spriaznený,
<br/>poľovníci s 3 - 5 ročnou praxou len zberajúci skúsenosti.Starý poľovníci-ľudia majú problém ovládať mobil,nieto ešte počítač a web.patrím medzi nich,ele náprávam to.(Ak chcem niečo uverejniť musím to poslať p.TAKIMU ,no dúfam že to zlepším)
<br/>Jano,chceš počuť že sluka sa loví pre trofej,pre polopreparát,dermopreparát,preparát?
<br/>Najstarší sem ťaško napíšu recepty z čvíkoty(zakázaný lov) polievku z vrany,paprikáš zo strák, špeciality zo slúk, atď...,Iné vysvetlenie nepoznám a myslím že ani nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6063 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Miros a Ty si polovnik? Ked sa tak pytas? A keby to mala byt len ta sluka, aj tak to ma zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6064 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Už to tu bolo povedané ale ešte raz.
<br/>1.Sluku v skutočnosti loví mizivé percento poľovníkov. /v prípade že neplatí zákaz/
<br/>2.Podľa mňa väčšina jej len zamáva klobúkom.
<br/>3.Nás je v združení 42 a loví ju jeden.
<br/>4.Streliť sluku je pomerne náročný strelecký výkon - je to stíhačka, nie tučný bažant.
<br/>5.Za roky ktoré poľujem, som nepočul že by ju u nás v okrese niekto konzumoval.
<br/>6.Je na každom poľovníkovi ako sa rozhodne.
<br/>7.Neverím že odstrel na Slovensku ovplyvní stavy sluky v Európe.
<br/>8. Krajiny, kde ich rúbu hlava nehlava sú v ochranárstve na špičke EÚ.
<br/>9. V porovnaní s týmito krajinami sa &quot;naše sluky&quot; určite k nám radi vracajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6065 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Miros a Ty si polovnik? Ked sa tak pytas? A keby to mala byt len ta sluka, aj tak to ma zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6068 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Ano aj, mám dojem že už dlhšiu dobu len čakám na to ktoré to sú ale odpovede sa asi nedočkám čo. Hlupe na Vás je to že niečo načnete a ak sa vas adresnejšie opýtame tak je problém niečo rozumné z vas pseudoochranarou dostat hmm;/ čakal som troška viac ale to je asi hodne na teba čo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6070 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Lov slúk
Starší kolega mi rozprával o slučej polievke ako o delikatese. Nemal som možnosť ju ešte ochutnať. Poľujem 12 rokov, ale sluku som ešte neulovil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6074 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
A ochranári robia zo sluky mediálnu bombu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6076 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Ja poľujem 8 rokov a sluku som ešte neulovil a dokonca ešte som ani na žiadnu nevystrelil. Polievku som zo sluky jedol ešte ako malý chlapec, keď moj otec jednu ulovil. Trochu mi to pripomínalo holubiu polievku, ak si to dobre pamätám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6079 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Jano_Ripka vravíš:&quot;Myslim si, ze polovnictvo vzniklo ako potreba a to, ze niekto chce lovit, sa da saturovat lovom diviakov, jelenov, srncov, muflonov, zajacocv, kacic..... je toho dost, nemyslite?&quot;
<br/>Jano dnes nie je potreba už nič loviť kôli mäsu ak si toto mal na mysli. Tak že z tohto pohľadu netreba loviť ani zajacov ani kačaice ani bažantov......ani sluky. Myslím že ľudia ich lova lebo ich to baví a zároveň to neohrozuje ich stavy.
<br/>Jarabice sa sú ohrozený druh a vôbec im nepomohlo že sa nelovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6087 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Opat vdaka za odpovede. Ad Tibo, co este cakam? Cakam, ze niekto napise, ze ked tak nad tym premysla, fakt by sa tie sluky nemuseli lovit. Zatial ste mi vysvetlili preco to robite, nepaci sa mi to, ale akceptujem to. Ale zamysleli ste sa aj nad tym, preco to nerobit? A co sa tyka nutnosti lovu? Stavy zveri urcite udrziavat treba - ale, z mojho pohladu, tyka sa to najma tej, ktora je povazovana za hospodarsky vyznamnu. A Miros by nam vsetkym mohol vysvetlit, kto este je ochranar a kto je uz pseudoochranar :-) A este raz pisem, keby to mala byt len sluka, tak ma zmysel zamyslat sa nad tym. A nakoniec, toto je forum prave o tom :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6089 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Jano - neviem kolko mas rokov ale taketo otazky by som cakal od chalana , ktory ma tak 13 - 15 rokov . neuraz sa , ale toto co ti tu pisu chalani je tak polopatisticke az to svrbi v ri....i . Dostanes odpoved , preco sa lovi a hned na to sa pytas a preco ju musite lovit sak prestante . Nechcem pouzit nejaky hanlivy vyraz ale rozmyslas nad tym co sa pytas a ze sa pytas stale dookola to iste .
<br/>Vacsinou sa inak na otazku Preco odpoveda Lebo !
<br/>
<br/>Dam ti ja otazku : Naco chodis na toto forum ??? Lebo ja som na to zatial nedosiel . Ti co sem chodia si vymienaju skusenosti a snazia sa priucit niecomu a pod. A ty ? Polovnik nie si ako si tusim spominal , z polovnictvom suhlasis ale nemuselo by existovat atd. Takze troska schizofrenia nahodou nie je ??
<br/>
<br/>To je ako ked si niekto chce potvrdit svoju sexualnu orientaciu ( som taky alebo som taky ) - bez urazky - ! Vela inak orientovanych asi mava takuto dilemu zo zaciatku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6092 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lov slúk
Pán ochranár ,,Janko-Ripka,, som poľovníkom od roku 1988, ako som dovŕšil 18-ku, sluku som ešte neulovil a pokiaľ je možnosť chodievam na ranný a večerný ťah. Buď som sluke odpustil, kochal som sa pohľadom, bola prvá v tom jarnom ťahu alebo som nestrieľal, nechcelo sa mi.
<br/> Odbočím od danej témy ,, Lov slúk ,, musím zareagovať . Chcem sa Ťa len spýtať Teba ako ochranára, ako si ty v tejto zime pomohol, koľko sena a krmiva si pre zver vyniesol na svojom chrbte. Nože nám to napíš tu všetkým poľovníkom, pochváľ sa svojou pomocou pre zver v tejto zime . Miro-Zvolen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6093 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Preco som na tomto fore? Lebo sa vola LOV SLUK. Myslim si, ze forum na tomto serveri je na to velmi vhodne. A nebudem sa o niecom, co sa mi nezda, bavit iba s ludmi, ktori si myslia to iste a budeme si pritakavat a tvarit sa, ake je to super, ze si myslime to iste. (Ci vytvorit forum &quot;Preco nelovit?&quot;) A preco sa pytam dokola to iste? Lebo by som bol stastny, keby som videl naznak zmeny v mysleni. A ze som schizofrenik? No... a kto nie je :-) Je predsa vela veci, s ktorymi ludia nesuhlasia, no akceptuju ich. Su tu a je to tak. A v tom nie je schizofrenia. Na jednom fore, tam to vsak bolo ako dobry zart, niekto napisal, ze polovnictvo by mohlo byt ochranarskou organizaciou. A to vobec nie je nezmysel. Navrhy na to, aby sa polovnictvo stalo sucastou ochrany prirody existuju. Ale verte, ze na to nie je vola. A vsetko, co robia polovnici na ochranu prirody, si velmi vazim. (Ale to je jasne :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6094 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Mimo temy, odpoved: Mirek, Miro-Zvolen, volam sa Jano Ripka, je to moje prave meno. Nie je to nickname. A pokial budes hodnotit ochranarov podla toho, kolko odniesli v zime do lesa sena.... tak som neobstal.... ale taketo hodnotenie je absurdne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6095 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lov slúk
Janko a na môj dotaz neodpovieš či si pre zver nič neurobil ? :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6097 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lov slúk
Janko ty sa o zver ako ochranár zaujímaš len keď príde jej čas lovu ? A v čase núdze sa o zver netreba starať ? To o tom ty pán ochranár nevieš ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6098 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Mirek, tato debata je mimo fora, tu je moj email, napis, hned ti odpisem Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6111 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Janči - aký hospodársky význam má podľa teba, líška, túlavý pes alebo túlavá mačka, straka prípadne vrana (úmyselne nepoužívam termín škodná)?
<br/>Poľovníctvo je aplikovaná forma ochrany prírody, a nie saturácia duše človeka nezmyselným zabíjaním, ako si to myslíš ty.
<br/>Keby sme žili v dobe feudalizmu tak by som aj s tvojími myšlienkami súhlasil, ale asi by to nikoho nezaujímalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.145 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 401 návštevníkov a žiadni členovia on-line