Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5819 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
SOVS - nechcem provokovať, ale nakoľko sa vaši predstavitelia považujú za odborne erudovaných v problematike niektorých otázok, ktoré sa snažíte, a s dosť veľkým úspechom ovplyvňovať ?
<br/>Pokiaľ sa do problematiky slúk, kormorána alebo krkavca rozumiete tak ako do infekčných ochorení vtáctva, tak ďakujem pekne.
<br/>Sadnúť na tlačovku a pred celým národom vyhlásiť, že sťahovavé vtáky nie sú schopné šíriť vírus vtáčej chrípky....(aspoň tak to bolo v správach).
<br/>Jediné konkrétne riešenie, celkom oddôvodnené tu zatiaľ ponúkol Vyr, tvoje argumenty mi skôr pripadajú ako mlátenie prázdnej slamy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5822 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Jovic: a myslíš si, že otvorené vyjadrenie sa k problémom vo vlastnej organizácii by verejnú mienku vylepšila? (No na to by si mohol aj otvoriť novú tému, bude zase trochu &quot;sranda&quot;. :) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5826 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lov slúk
Vyr, a Ty si myslíš, že súčasná situácia, keď aj tí serióznejší z Vás mlčia nad vyčíňaním darebákov (tiežpoľovníkov), je správna? Keď už Vám nezáleží na verejnej mienke, čo na to Vaša hrdosť a stavovská česť. O to viac si Vážim tých poľovníkov, ktorí sa neboja otvorene povedať alebo napísať aj kritiku do vlastného hniezda.
<br/>Ale už zase robíme bordel v témach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5832 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek: Ešte sa vrátim k tvojej poznámke o vypracovaní projektu kompexnej ochrany vodných ekosystémov.
<br/>1) Neviem, kto sú nezávislí odborníci -lebo odborníci na ichtiológiu sa k tomu už jasne vyjadrili a odborníci na ornitológiu asi tiež -podľa všetkého majú úplne opačné názory. Tak teraz kto je ten nezávislejší:) ?
<br/>2) Neviem odkiaľ pochádza termín &quot; nadmerné zarybňovanie&quot; ktorý si uviedol, ale myslím si že ho povedal niekto kto o zarybňovaní tečúcich vod nevie NIČ-tento pojem zo seba vyprodukuje v našich podmienkach len hlupák, ktorý nevie koľko rýb bývalo vo vodách Oravy a Váhu pred pár rokmi. (U lipňa na Orave to nie sú rozdiely v desiatkach precent ale rozdiely v desiatkach NÁSOBKOV) Minulý rok pod VN Bešeňovou (úsek vďaka priehrade nezamŕza) sme mali pocit že chytáme na OTRÁVENEJ rieke. Keby tam neprepadlo pár dúhákov z priehrady tak tam nie je takmer nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5833 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek: Ak ťa to náhodou ešte neprestalo baviť, tak téma kormorán je dávno otvorená na tejto stránke tak sa tam možeme presťahovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5910 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Vyr,
<br/>
<br/>dakujem za odpovede, aj predošle. K tejto poslednej a na margo toho &quot;hlupaka&quot; len dodam, poznamku ohľadom nadmerneho zarybňovania. Vychadzam z informacii pana Miroslava Zontaga, ktory nadmerne zarybnovanie spomenul v niektorych svojich člankoch. Nechcem to tvrdenie nijako vytrhavat z kontextu, a ani to nebolo mienene ako narazka, išlo mi o to, že keď to aj samotny ichtyologovia pripušťaju, mohlo by to byť cieľom vyskumu. Vedecke poznatky o tom, kolko a coho by malo byt v prirodzenych tokoch, su vzdy zaujimavou temou na vyskum, podobne ako v pripade vtactva aj tu je stale co skumať. Podobne plati aj o nepovodnych druhoch ryb. Na rybarskych forach sa docitate mnoho &quot;fundovanych&quot; infomracii o tom, aky nepovodny je kormoran na Slovensku. Skumal uz niekto, aky vplyv maju na životné prostredie nepovodne druhy ryb?Mozno je to tiež hlupa otazka, a možno že amury, slnečnice, pstruhy duhove, a dalsie nepovodne druhy ryb, nesposobuju absolutne žiaden problem...a nijakym sposobom neohrozuju genofond prirodzene sa vyskytujucich druhov.
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5913 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
vysvetli mi marek co chces skumat, tych ciernych smradov je tam moc, budete skumat dovtedy az v tych riekach bude h..... kto tie miliony zaplati, ako vysvetlis, tym rybarom, ze najblizsich 5 az 8rokov sa mozu ist past, videl si tu paseku, co chces stale riesit a skumat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5915 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Pedro,
<br/>
<br/>to čo sa objavuje v správach ohľadom vtáčej chrípky je veľmi často vytrhnuté z kontextu.Bojujeme s tým nielen my ale aj veterinári, viaceré naše argumenty boli prezentované médiami nevhodným spôsobom.
<br/>Pozri si naše tlačové správy a články, ktoré sme k tejto téme napísali. Vychádzame z aktuálnych poznatkov odborníkov v tejto oblasti z celého sveta.
<br/>To, čo je teraz najviac potrebné, je upokojiť verejnosť, ktorá v panike začína robiť neuvážené kroky, ktoré môžu situáciu len zhoršiť.
<br/>Naďalej tvrdím, že voľne žijúceho vtáctva sa netreba obávať, ani ho prenasledovať.
<br/>S pozdravom
<br/>marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5916 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
SOVS -Zase si len raz prezentoval poloslepý a jednostranný názor bez ďalších súvislostí.
<br/>Prečítaj si svoj príspevok prosím po sebe a zamysli sa nad tým, či má nejakú logiku.Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5917 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
ozaj marek spominal si spolupracu s polovnikmi, mam jeden napad, vlastne dva, zozente co najviac podpisov na peticiou rybarov, prispejte im na skody sposobene kormoranmi a polovnikom nakupte naboje do brokovnic s 3 az3,5mm brokmi hlavne v kalibri 12 a 16. vtedy pomozete riesit tento problem. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5919 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ďakujem za príspevok.
<br/>Moje nazory nebudem nikomu vnucovať a nemám záujem pokračovať v takejto diskusii.
<br/>
<br/>Ďakujem všetkym, ktorí prispeli konštruktivnou diskusiou a budem sa tie pripomienky snažiť aplikovať v praxi, ako najlepšie budem vedieť.
<br/>Nie som si vedomy, že by som umyselne zautočil na poľovnictvo ako take, alebo hodil všetkych do jedného vreca, a bol by som rad, keby tak nerobili ani poľovnici. Na obidvoch stranach je dosť tych, ktori sa uprimne snažia hladať správne riešenia a bojujú o ochranu prírody, ako len môžu.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5920 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
A zase si si to nejak pretočil, aby Ti to vyhovovalo!:liar:
<br/>
<br/>Inak ja používam kaliber 16/70 a preferujem 3,5mm broky, keď už budete kupovať tie náboje!:-p Díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5922 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
aj ja preferujem 16x70 aka nahoda, mozno dostanu mnozstevnu zlavu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5923 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek: ak spomenul pán Zontág (ktorého si osobne vážim) vo svojom článku pojem nadmerné zarybňovanie tak verím že to bolo ako citácia slov niekoho zo SOVS. O tom že tu je kormorán povodný druh ja nepochybujem rovnako ako o medveďovi vlkovi a diviakovi. To ale neznamená že budem chrániť diviaky lebo sú tu povodný druh -toto je vaša logika. Začnite chrániť potkany -aj tie sú pôvodné. K tomu nadmernému zarybneniu ti sem prikladám jeden útržok z E-mailu jedného pána z Čiech kde je to nadmerné zarybňovanie spomenuté:
<br/>&quot;Záverecná veta ekologa(mozná ze strany zelených) Víte proc je na
<br/>Slovensku tolik Kormoránu.... proto ze jsou prerybnené vody. Chce se mi
<br/>zvracet.Derou se mi slzy do ocí. Já chytával na Váhu denne 80-100 ryb. To uz
<br/>jsme se S sMirkom poznali.Ta katastrofa na Slovác prisla v roce 2000-
<br/>2001.............Iný mail od priateľa z Moravy:&quot;Byl jsem s naší reprezentací jako vazač na MS. Od Bešeňové po Lískovů se dalo za 1,4 mil Sk ryb.Velikost 22-30cm. Na zahájení jsem za 4,5 hodiny neměl záběr. Před 14 dny jsme byli v Hubové. Pět špičkových maškařů. Za 100 hodin postivé rybačky jsme chytili 1x Pd, 4x Pp. Ty velké ryby byl výplach z vyrovnávačky Bešeňová.Asi o tom víš.Váh a Orava jsou na hladko. Je mi strašně líto te devastace nádherné Slovenské přírody a řek
<br/>
<br/>Ano otázka či niekto skúmal aký je vplyv amura, slnečnice (dovliekli ju akvaristi) a pstruha dúhového JE v kontexte s KORMORÁNOM a rozsahom škôd ÚPLNE HLÚPA . (Ani bažant a muflón nie je u nás pôvodná zver a to neznamená že niečo ohrozujú, navyše ani Pd ani Amur sa tu nedokáže rozmnožiť čiže nie je problém ich kedykoľvek prestať dávať do vody -ale to je na novú tému).
<br/>
<br/>Máte na svedomí genocídu riek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5938 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Vyr,
<br/>zrejme posledny krat odpisujem, a rovno poviem, že na fore o kormoranovi nebudem reagovať, prejavy tak primitívne si to nezaslúžia. Skúste s takýmito názormi prísť na našu internetovú konferenciu Vtáky (prihlásiť sa možno na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.), a zrejme budete veľmi rýchlo upozornení na opustenie diskusného fóra. Predpokladám, že pod vlastnými menami, by ste si takéto veci nedovolili...
<br/>
<br/>Nenašiel som teraz na rýchlo ten článok od p. Zontága, ked spomínal to zarybňovanie, ale nešlo o citáciu SOVS. Už som ale spomenul, že to celé je vytrhnuté z kontextu a nebudem sa tým ďalej zaoberať.
<br/>
<br/>Prajem veľa úspechov pri likvidácii kormorána na Slovensku.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>marek brinzík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5941 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Ďakujeme za pozvanie, ale takú poctu nemožme predsa od Vás prijať! Vy ste všetci veľmi fundovaní ľudia vzdelaní z papierov, ktorí však zabúdajú na jedno- skutočnosť je úplne iná, ale to chce vyjsť do prírody niekoľko krát do týždňa sám a pozorovať ju a naučiť sa ju chápať! Ochranárstvo vzniknuté pri pivku a cigaretke je dosť vzdialené od reálnej ochrany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5943 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
ahoj marek, ing. matej hrasko povedz mi ako sa to dostane na web ked s tym nesuhlasite alebo mate v organizacii taky bordel, ze najprv to vyvesite a potom citate. neohanaj sa tu slovickami ako primitiv a hlupe lebo vsetci co ste ich poslali vy alebo vlk, sloboda zvierat na diskusiu s clenmi SPZ ako doc Brtek a ine kapacity tam chrlili hlupost na hlupost, ty arogantny vseveduci smradi mojho veku nemaju uctu ani pred kapacitami s velkym vzdelanim a neskutocnymi skusenostami. tak sa dalej nestrapnuj takymi to vyhlaseniami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5944 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
ani sa neskusajte porovnavat s takymi ludmi, mali by ste mat uctu pred normalnymi, starsimi ludmi z okolia postihnutych tokov, ale vy sa rozpravate so svetovymi organizaciami, ktore nam diktuju napr. ako sa starat o medvede, hlavne, ze vo Franc. je ich tusim dvanast, menej ako v tichej doline.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5945 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
to iba na nacrtnutie ako nam asi pomozu svetove organizacie pri rieseni nasho problemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5946 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Posledny krat.
<br/>Na stranku sa dostavaju stovky informacii. Pri preberani člankov z mediamonitoringu, nie je nemožné niečo prehliadnuť.
<br/>V mojom predošlom maily som dal za pravdu, že članok nie je dobry a nestotožňujem sa s ním.
<br/>
<br/>Nikto nie je neomylný a bez chýb, ani medzi ochranármi, ani medzi poľovníkmi.
<br/>
<br/>Ja som chybu resp. nedostatok priznal. Pokiaľ sa nenaštartuje slušna diskusia na tomto fore nebudem do nej prispievať.
<br/>
<br/>Marek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 306 návštevníkov a žiadni členovia on-line